Be pagražinimų: kaip iš tiesų jaučiasi ką tik pagimdžiusi

 (57)
Jei laukiatės pirmojo vaikelio, jums viskas nauja - pojūčiai nėštumo metu, gimdymo eiga ir pogimdyminis laikotarpis. Apie pastarąjį prikurta nemažai mitų. Jūsų dėmesiui - devyni aspektai, kaip iš tiesų tuoj pat po gimdymo jaučiasi pagimdžiusi mama.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Jausite nuovargį

Jei gimdymas buvo ilgas ir sunkus, jei ilgai nemiegojote ir nieko neturėjote burnoje, tikrai jausitės pavargusi. Bet net jei gimdymas buvo lengvas, vis tiek jausis nuovargis ir skausmas. Gimdant dirba raumenys, apie kurių egzistavimą nė nežinojote, štai juos visus skaudės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 patarimų norintiems užauginti sėkmingą vaiką
Klaidos, kurias daro tėvai kalbėdami su vaikais apie seksą

Galite iš karto nepajusti ryšio su kūdikiu

Daug kur sakoma, kad akimirka, kai pirmą kartą pamatai savo naujagimį, yra stebuklinga. Iš tiesų tai tėra labiau graži metafora, o ne tikrovė. Ne vienai mamai TOJI akimirka nebūna ypatinga. Tai normalu. Esate išvargusi, vyksta hormonų svyravimai, naują būtybę dar reikia pažinti. Kartais ryšys užsimezga ne iš karto. Bet nesijaudinkite, jis tikrai užsimegs.

Skauda ir po gimdymo

Jei tikitės, kad vos pasibaigus sąrėmiams ir gimus kūdikiui skausmai baigsis, teks nusivilti. Dėl gimdos susitraukimų galite jausti diskomfortą ir po gimdymo. Skaudėti gali stipriai. Gimdos susitraukimai po gimdymo padeda gimdai susitraukti iki buvusio dydžio maždaug per pusantro mėnesio.

Kraujuosite iš makšties

Atminkite, kad taip bus ir natūralaus gimdymo atveju ir jei vaikas gimė po cezario pjūvio operacijos. Maždaug 4 - 6 savaites po gimdymo yra kraujuojama, tad prireiks įklotų. Kraujavimas po cezario pjūvio būna silpnesnis, nei po įprasto gimdymo, vis tik tegul tai jūsų nenustebina.

Normalu, jei kūdikis nuolat alkanas

Pirmos paros po gimdymo pradeda gamintis pienas. Iš pradžių priešpienio būna visai nedaug, tačiau jis labai maistingas ir visiškai patenkina kūdikio poreikius. Nesistebėkite, jei mažylis nuolat norės valgyti. Naujagimis nebadauja, bet kuo dažniau jis valgo, tuo siunčiamas stipresnis signalas jūsų organizmui, kad reikia gaminti pieną. Nieko blogo, jei atrodo, kad kūdikis nuolat alkanas, tai visiškai normalu.

Vis dar atrodysite, lyg būtumėte nėščia

Jei tikitės, kad išeisite iš ligoninės plokščiu pilvu, mūvėdama prieš nėštumą nešiotus džinsus, tikriausiai nustebsite pamačiusi, kad pilvas menkai sumažėjo. Ne viena moteris pastebi, kad iš karto po gimdymo atrodo tarsi vis dar būtų nėščia, o pilvas tebėra minkštas. Traukiantis gimdai, pilvas sumažės, o oda irgi susitrauks.

Svoris gali ne mažėti, o didėti

Nesistebėkite, jei užlipusi ant svarstyklių pastebėsite, kad svoris padidėjo. Tai skysčiai, patinimas po gimdymo. Pamatysite, pamažu svoris mažės.

Kūdikio galva gali atrodyti keistai

Jei nesate mačiusi naujagimio galvos, neišsigąskite - mažylio galvutė gali atrodyti keistai po keliavimo gimdymo kanalu. Keista forma nesilaikys amžinai. Įprastai per dvi paras galvos forma pasikeičia. Nesitikėkite, kad iš karto po gimdymo jūsų kūdikis atrodys kaip tie gražuoliukai iš kūdikių reklamos. Tačiau neabejokite - jūsų vaikas yra pats gražiausias pasaulyje, nes jis -jūsų.

Kad ir kaip esate išvargusi, nemiegosite ir žiūrėsite į kūdikį

Tokia jau yra toji motinystė. Net ir labai išvargusi po ilgo gimdymo, norėsi ne miego, o būti su savo mažyliu. Po gimdymo daugybę valandų te į savo mažylį. Liesite jo ausis, plaukučius, pirštukus. Kalbėsite apie jo akių spalvą, kiek plaukų jis turi, lyginsite jo bruožus su savo partnerio bruožais. Tai ženklas, kad jūs esate ne tik moteris ir žmona, bet jūs esate jau ir mama. Su tuo ir sveikiname!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.