Gimė vaikas: kokia dovana tinkamiausia, o kokių geriau nenešti?

 (51)
Augusto seilinukų kolekcijos pakaks ne tik jam, bet ir dar kokiems penkiems vaikams. Mat kone kas antri su mažuoju susipažinti atvykdavę lankytojai dovanodavo jų rinkinį. Žinoma, smagu - dar nei vieno seilinuko neprisireikė pirkti. Tačiau šie vis dėlto atsiduria „ko tikrai nedovanoti naujagimiui“ sąraše.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tik va su sąrašu „ko reikėtų mėnesio mažyliui“ kur kas sunkiau – net ir 10 mėnesių mamos stažas nelabai prideda originalių minčių. Kurių, maniau, bus apstu man prisireikus lankyti kokį naują žmogelį – pagalvodavau kaskart, tardama „ooo, ačiū!“ už įteiktus seilinukus.

Šį sekmadienį vieną naują pasaulio gyventoją ir aplankėme. Ir, deja, originalumu įteikdami dovaną nesuspindėjome.

Na, tiesą sakant, turiu tokią mažą „dovanosiu tik kažką originalaus“ ligą – arba bent jau apsieisiu be kasdienai, buičiai skirtų staigmenų, kaip ir be vokelių su grynaisiais ar čekiais parduotuvėje.

Juk dovana – ne įteikiamas daiktas, o kartu ir žinia – ne kiek pinigų išleidai, o kiek laiko ir pastangų įdėjai, ieškodamas to, kas tikrai priverstų pasakyti „Vau!“. O čekis apsipirkti prekybos šių kriterijų tiesiog neatitinka.

Bet vis dėlto priėjau išvadą, kad kūdikiai dovanų klausimu - priešingas reikalas.

Naujagimiams pirmosiomis dienomis daug nereikia - jų norai kol kas dar labai minimalūs. O tėveliai, neabejoju, visą arsenalą reikalingų priemonių pirmiesiems keliems mėnesiams tikrai turi apsirūpinę.

Čia turbūt reikėtų būti racionaliu dovanotoju - įteikti, kas neabejotinai pravers auginant mažylį ir vengti visokių mielų smulkmenėlių - patikėk, iš tų dešimties pliušinių meškučių naudos mažai, kad ir kaip mielai jie beatrodytų.

Renkant dovaną turbūt reikėtų vadovautis viena taisykle - dovanoti tai, ko antras toks pats vienetas nepamaišytų. Tad stalčius seilinukų, deja, ne itin naudinga.

Taigi, mano pasiūlymai būtų paprasti:

Sauskelnės – jos tikrai nebus nugrūstos į spintą! Gal tai ir pati banaliausia dovana, tačiau pati naudingiausia. Paskaičiuok: naujagimiui perdien prireikia mažiausiai 10 sauskelnių. Jų parduotuvėse visokiausių, tad derėtų pasitikslinti, kokias dovanoti - vienkartines ar daugkartines, užmaunamas ar užsegamas, galiausiai, kokio svorio vaikui tinkamas.

Tyrelės – su kiek ilgesne galiojimo trukme. Žinoma, šių dar neprireiks mažiausiai pusmetį, tačiau atėjus laikui ragauti pirmuosius tyrių šaukštus, mama tau padėkos. Mat ne visos jos nukeliaus į mažojo burnytę - pusė, greičiausiai, į šiukšlinę. Viena netiks, kita greit atsibos - skaniausio kąsnio paieškos kainuoja.

Laikausi principo, kad žaislų vaikams per daug nebūna (kaip ir batų moters spintoje!). Kiekvienas barškutis, migdukas ar muzikos instrumentas - labai naudingas. Tik užuot dovanojus pliušinukus, rinkis lavinamuosius - jų pasirinkimas vaikams iki metų didžiulis!

Vaikų prekių parduotuvės čekis. Dar viena dovana, kurios baidžiausi, tačiau labai dėkojau padovanojusiems tokių! Juk mama vaikams skirtoje parduotuvėje visada ras ką nu(si)pirkti!

Knygelės – šių lentynoje taip pat niekad nebus per daug.

Jei nenori rizikuoti padovanojant kažką ne tą, o tėvų prašyti pagalbos kaip ir nedrąsu, griebkis paprasto sprendimo - smagi taupyklė su pirmuoju „indėliu“. Pavyzdžiui, mes sąžiningai kaupiame visus padovanotus pinigėlius - svajoju, kad užaugęs Augustas už juos galės ištrūkti į kelionę aplink pasaulį! Juk taupyklei pripildyti dar liko 17 metų su keliais mėnesiais!

O šių dovanų siūlyčiau vengti:

Pliušiniai meškučiai, atrodo, yra vienas svarbiausių vaikystės atributų. Tačiau dešimčių jų mažajam tikrai nereikia. Juo labiau, pliušinukai iki pirmojo gimtadienio jam mažai terūpės.

Buteliukai, čiulptukai ir kitokie kūdikio buities pagalbininkai - čia mama geriausiai žino, ko mažiausiajam reikia.

Drabužėlių tėveliai dažniausiai turi mažiausiai keliems mėnesiams į priekį, tad šių dovanoti dažniausiai neverta.

Seilinukų iki pirmųjų košelių greičiausiai neprireiks, o ir jų tokia gausybė, kad geriausiai mamai išsirinkti, kuris jos mažajam labiausiai tiks.

Kad ir kokios mielos būtų mažųjų pėdutės, stalčiaus kojinyčių jam dar nereikia. Pirmąjį pusmetį taupesni tėveliai gali išsiversti vos su keliom porom kojinaičių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Populiariausi vaikų vardai Danijoje: kai kurie patiks ir lietuviams

Populiariausi vaikų vardai Danijoje: kai kurie patiks ir lietuviams
Populiariausių vardų mados keičiasi gana palengva.

5 svarbūs patarimai neseniai pagimdžiusioms moterims

5 svarbūs patarimai neseniai pagimdžiusioms moterims
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikelis, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta. Siūlome keletą patarimų, kurie padės išlikti ramioms ir lengviau apsiprasti su naujomis mamos pareigomis.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena
Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

Vaiko susilaukę šiauliečiai gaus 300 eurų vertės naujagimio kraitelį (3)

Vaiko susilaukę šiauliečiai gaus 300 eurų vertės naujagimio kraitelį
Šiaulių miesto savivaldybė praneša, kad nuo liepos mėnesio bus dovanojami kraiteliai Šiaulių naujagimiams.

Ar gali stiprus kūdikio verksmas pakenkti jo bambutei

Ar gali stiprus kūdikio verksmas pakenkti jo bambutei
Ką svarbu žinoti apie bambos išvaržą? Iki kada ji išnyksta savaime, o kada jau reikia operuoti?

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti
Išrinkti vardą, kuris vaiką lydės visą gyvenimą, - labai sunki užduotis. Straipsnio konsultantė – parapsichologė Lietuvos ezoterikų konfederacijos prezidentė ezoterikos dr. Elona Eleonora Petkelienė.

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą
Kaune vykusiame seminare „Saugi naujagimio fotosesija“ LSMU ligoninės Kauno klinikų Naujagimių intensyvios terapijos skyriaus gydytoja neonatologė Eglė Lysovienė kartu su daugiau nei 30 naujagimių fotografių iš visos Lietuvos diskutavo apie kūdikių saugumą ir komfortą fotosesijų metu.

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30
Retų ligų gydytojai sieks, kad visuotinio naujagimių tikrinimo sąrašas būtų išplėstas.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.