Gimė vaikas: kokia dovana tinkamiausia, o kokių geriau nenešti?

 (51)
Augusto seilinukų kolekcijos pakaks ne tik jam, bet ir dar kokiems penkiems vaikams. Mat kone kas antri su mažuoju susipažinti atvykdavę lankytojai dovanodavo jų rinkinį. Žinoma, smagu - dar nei vieno seilinuko neprisireikė pirkti. Tačiau šie vis dėlto atsiduria „ko tikrai nedovanoti naujagimiui“ sąraše.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tik va su sąrašu „ko reikėtų mėnesio mažyliui“ kur kas sunkiau – net ir 10 mėnesių mamos stažas nelabai prideda originalių minčių. Kurių, maniau, bus apstu man prisireikus lankyti kokį naują žmogelį – pagalvodavau kaskart, tardama „ooo, ačiū!“ už įteiktus seilinukus.

Šį sekmadienį vieną naują pasaulio gyventoją ir aplankėme. Ir, deja, originalumu įteikdami dovaną nesuspindėjome.

Na, tiesą sakant, turiu tokią mažą „dovanosiu tik kažką originalaus“ ligą – arba bent jau apsieisiu be kasdienai, buičiai skirtų staigmenų, kaip ir be vokelių su grynaisiais ar čekiais parduotuvėje.

Juk dovana – ne įteikiamas daiktas, o kartu ir žinia – ne kiek pinigų išleidai, o kiek laiko ir pastangų įdėjai, ieškodamas to, kas tikrai priverstų pasakyti „Vau!“. O čekis apsipirkti prekybos šių kriterijų tiesiog neatitinka.

Bet vis dėlto priėjau išvadą, kad kūdikiai dovanų klausimu - priešingas reikalas.

Naujagimiams pirmosiomis dienomis daug nereikia - jų norai kol kas dar labai minimalūs. O tėveliai, neabejoju, visą arsenalą reikalingų priemonių pirmiesiems keliems mėnesiams tikrai turi apsirūpinę.

Čia turbūt reikėtų būti racionaliu dovanotoju - įteikti, kas neabejotinai pravers auginant mažylį ir vengti visokių mielų smulkmenėlių - patikėk, iš tų dešimties pliušinių meškučių naudos mažai, kad ir kaip mielai jie beatrodytų.

Renkant dovaną turbūt reikėtų vadovautis viena taisykle - dovanoti tai, ko antras toks pats vienetas nepamaišytų. Tad stalčius seilinukų, deja, ne itin naudinga.

Taigi, mano pasiūlymai būtų paprasti:

Sauskelnės – jos tikrai nebus nugrūstos į spintą! Gal tai ir pati banaliausia dovana, tačiau pati naudingiausia. Paskaičiuok: naujagimiui perdien prireikia mažiausiai 10 sauskelnių. Jų parduotuvėse visokiausių, tad derėtų pasitikslinti, kokias dovanoti - vienkartines ar daugkartines, užmaunamas ar užsegamas, galiausiai, kokio svorio vaikui tinkamas.

Tyrelės – su kiek ilgesne galiojimo trukme. Žinoma, šių dar neprireiks mažiausiai pusmetį, tačiau atėjus laikui ragauti pirmuosius tyrių šaukštus, mama tau padėkos. Mat ne visos jos nukeliaus į mažojo burnytę - pusė, greičiausiai, į šiukšlinę. Viena netiks, kita greit atsibos - skaniausio kąsnio paieškos kainuoja.

Laikausi principo, kad žaislų vaikams per daug nebūna (kaip ir batų moters spintoje!). Kiekvienas barškutis, migdukas ar muzikos instrumentas - labai naudingas. Tik užuot dovanojus pliušinukus, rinkis lavinamuosius - jų pasirinkimas vaikams iki metų didžiulis!

Vaikų prekių parduotuvės čekis. Dar viena dovana, kurios baidžiausi, tačiau labai dėkojau padovanojusiems tokių! Juk mama vaikams skirtoje parduotuvėje visada ras ką nu(si)pirkti!

Knygelės – šių lentynoje taip pat niekad nebus per daug.

Jei nenori rizikuoti padovanojant kažką ne tą, o tėvų prašyti pagalbos kaip ir nedrąsu, griebkis paprasto sprendimo - smagi taupyklė su pirmuoju „indėliu“. Pavyzdžiui, mes sąžiningai kaupiame visus padovanotus pinigėlius - svajoju, kad užaugęs Augustas už juos galės ištrūkti į kelionę aplink pasaulį! Juk taupyklei pripildyti dar liko 17 metų su keliais mėnesiais!

O šių dovanų siūlyčiau vengti:

Pliušiniai meškučiai, atrodo, yra vienas svarbiausių vaikystės atributų. Tačiau dešimčių jų mažajam tikrai nereikia. Juo labiau, pliušinukai iki pirmojo gimtadienio jam mažai terūpės.

Buteliukai, čiulptukai ir kitokie kūdikio buities pagalbininkai - čia mama geriausiai žino, ko mažiausiajam reikia.

Drabužėlių tėveliai dažniausiai turi mažiausiai keliems mėnesiams į priekį, tad šių dovanoti dažniausiai neverta.

Seilinukų iki pirmųjų košelių greičiausiai neprireiks, o ir jų tokia gausybė, kad geriausiai mamai išsirinkti, kuris jos mažajam labiausiai tiks.

Kad ir kokios mielos būtų mažųjų pėdutės, stalčiaus kojinyčių jam dar nereikia. Pirmąjį pusmetį taupesni tėveliai gali išsiversti vos su keliom porom kojinaičių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.