Gimė vaikas: kokia dovana tinkamiausia, o kokių geriau nenešti?

 (51)
Augusto seilinukų kolekcijos pakaks ne tik jam, bet ir dar kokiems penkiems vaikams. Mat kone kas antri su mažuoju susipažinti atvykdavę lankytojai dovanodavo jų rinkinį. Žinoma, smagu - dar nei vieno seilinuko neprisireikė pirkti. Tačiau šie vis dėlto atsiduria „ko tikrai nedovanoti naujagimiui“ sąraše.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tik va su sąrašu „ko reikėtų mėnesio mažyliui“ kur kas sunkiau – net ir 10 mėnesių mamos stažas nelabai prideda originalių minčių. Kurių, maniau, bus apstu man prisireikus lankyti kokį naują žmogelį – pagalvodavau kaskart, tardama „ooo, ačiū!“ už įteiktus seilinukus.

Šį sekmadienį vieną naują pasaulio gyventoją ir aplankėme. Ir, deja, originalumu įteikdami dovaną nesuspindėjome.

Na, tiesą sakant, turiu tokią mažą „dovanosiu tik kažką originalaus“ ligą – arba bent jau apsieisiu be kasdienai, buičiai skirtų staigmenų, kaip ir be vokelių su grynaisiais ar čekiais parduotuvėje.

Juk dovana – ne įteikiamas daiktas, o kartu ir žinia – ne kiek pinigų išleidai, o kiek laiko ir pastangų įdėjai, ieškodamas to, kas tikrai priverstų pasakyti „Vau!“. O čekis apsipirkti prekybos šių kriterijų tiesiog neatitinka.

Bet vis dėlto priėjau išvadą, kad kūdikiai dovanų klausimu - priešingas reikalas.

Naujagimiams pirmosiomis dienomis daug nereikia - jų norai kol kas dar labai minimalūs. O tėveliai, neabejoju, visą arsenalą reikalingų priemonių pirmiesiems keliems mėnesiams tikrai turi apsirūpinę.

Čia turbūt reikėtų būti racionaliu dovanotoju - įteikti, kas neabejotinai pravers auginant mažylį ir vengti visokių mielų smulkmenėlių - patikėk, iš tų dešimties pliušinių meškučių naudos mažai, kad ir kaip mielai jie beatrodytų.

Renkant dovaną turbūt reikėtų vadovautis viena taisykle - dovanoti tai, ko antras toks pats vienetas nepamaišytų. Tad stalčius seilinukų, deja, ne itin naudinga.

Taigi, mano pasiūlymai būtų paprasti:

Sauskelnės – jos tikrai nebus nugrūstos į spintą! Gal tai ir pati banaliausia dovana, tačiau pati naudingiausia. Paskaičiuok: naujagimiui perdien prireikia mažiausiai 10 sauskelnių. Jų parduotuvėse visokiausių, tad derėtų pasitikslinti, kokias dovanoti - vienkartines ar daugkartines, užmaunamas ar užsegamas, galiausiai, kokio svorio vaikui tinkamas.

Tyrelės – su kiek ilgesne galiojimo trukme. Žinoma, šių dar neprireiks mažiausiai pusmetį, tačiau atėjus laikui ragauti pirmuosius tyrių šaukštus, mama tau padėkos. Mat ne visos jos nukeliaus į mažojo burnytę - pusė, greičiausiai, į šiukšlinę. Viena netiks, kita greit atsibos - skaniausio kąsnio paieškos kainuoja.

Laikausi principo, kad žaislų vaikams per daug nebūna (kaip ir batų moters spintoje!). Kiekvienas barškutis, migdukas ar muzikos instrumentas - labai naudingas. Tik užuot dovanojus pliušinukus, rinkis lavinamuosius - jų pasirinkimas vaikams iki metų didžiulis!

Vaikų prekių parduotuvės čekis. Dar viena dovana, kurios baidžiausi, tačiau labai dėkojau padovanojusiems tokių! Juk mama vaikams skirtoje parduotuvėje visada ras ką nu(si)pirkti!

Knygelės – šių lentynoje taip pat niekad nebus per daug.

Jei nenori rizikuoti padovanojant kažką ne tą, o tėvų prašyti pagalbos kaip ir nedrąsu, griebkis paprasto sprendimo - smagi taupyklė su pirmuoju „indėliu“. Pavyzdžiui, mes sąžiningai kaupiame visus padovanotus pinigėlius - svajoju, kad užaugęs Augustas už juos galės ištrūkti į kelionę aplink pasaulį! Juk taupyklei pripildyti dar liko 17 metų su keliais mėnesiais!

O šių dovanų siūlyčiau vengti:

Pliušiniai meškučiai, atrodo, yra vienas svarbiausių vaikystės atributų. Tačiau dešimčių jų mažajam tikrai nereikia. Juo labiau, pliušinukai iki pirmojo gimtadienio jam mažai terūpės.

Buteliukai, čiulptukai ir kitokie kūdikio buities pagalbininkai - čia mama geriausiai žino, ko mažiausiajam reikia.

Drabužėlių tėveliai dažniausiai turi mažiausiai keliems mėnesiams į priekį, tad šių dovanoti dažniausiai neverta.

Seilinukų iki pirmųjų košelių greičiausiai neprireiks, o ir jų tokia gausybė, kad geriausiai mamai išsirinkti, kuris jos mažajam labiausiai tiks.

Kad ir kokios mielos būtų mažųjų pėdutės, stalčiaus kojinyčių jam dar nereikia. Pirmąjį pusmetį taupesni tėveliai gali išsiversti vos su keliom porom kojinaičių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.