Kaip išrinkti vaikui vardą, dėl kurio netektų gailėtis 9 patarimai

 (18)
Vaikui vardą tėvai išrenka visam gyvenimui, todėl šio sprendimo svarba - neabejotina. Jūsų dėmesiui - 9 patarimai, kurie padės išrinkti vaikui vardą, dėl kurio neteks vėliau graužtis nagų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ištarkite garsiai

Paprasta, tačiau labai svarbu. Svarbu, kad tariamas vardas maloniai skambėtų. Ištarkite visas įmanomas vardo variacijas - galimus trumpinius, mažybines formas, pažiūrėkite, kaip dera su pavarde, tada išvengsite keistų derinių (pvz., Dalius Dilys).

TAIP PAT SKAITYKITE:
Nusivylusi jauna mama: erzina viskas, kas susiję su vaiku
Šis daiktas puikiai lavina vaiką, o jį rasti galima kiekvienuose namuose

Kliaukitės intuicija

Renkant kūdikiu vardą artimi giminaičiai gali padėti, gali ir įkyrėti primygtinai siūlydami vieną ar kitą variantą. Jei giminaičiai spaudžia duoti giminėje populiarų vardą arba rauk nosį, išgirdę jums patinkančius vardus, nuomonių gausa tik didina stresą. Sprendimą dėl vardo kūdikiui turi priimti tėvai, tai tik jūsų sprendimas.

Mažiau galvokite apie reikšmę

„Saugotojas, dievų valios skelbėjas, žmonių gynėjas", - reikšmė gali suteikti vardui svarumo, bet per daug nesigilinkite į reikšmę. Tegu vardas patinka jums dėl kitų priežasčių, nes tik nedaugelis žmonių žinos vardo reikšmę.

Apgalvokite galimus trumpinius, pravardes

Pagalvokite, kaip į jūsų vaiką kreipsis kasdien - namuose, mokykloje, žaidimų aikštelėje. Galbūt jūs sugalvojote savo trumpinį, tačiau kiti gali sutrumpinti kitaip. Nepaverskite savo vaiko pašaipų objektu.

Nevadinkite vaikų šeimoje pernelyg panašiai skambančiais vardais

„Ugne, oi, Une, tai yra, Ane. Ai, koks skirtumas." Panašiai skambantys ar tapačia raide prasidedantys kūdikių vardai trikdys mokslo draugus ir kaimynus. Tegu kiekvienas vaikas turi savo vardą, nepanašų į brolių ar seserų, tegu būna individualybė.

Supraskite, kad mados keičiasi

Atsiminkite, kad mados keičiasi, asociacijos keičiasi, jūsų išrinktas vardas po kelerių metų gali skambėti visiškai kitaip. Populiariajai kultūrai padaryti įtakos praktiškai neįmanoma.

Nuo kūrybingumo gali įsiskaudėti galva

Pernelyg originalus vardas gali būti vienas vargas jūsų vaikui. Įsiklausykite, ar fonetiškai vardas skamba maloniai ausiai. Jie persistengsite, jūsų vaikui visą gyvenimą prisistatant teks matyti nustebusius žmonių veidus.

Neskubėkite

Renkate vardą, kurį jūsų vaikas turės visą gyvenimą, tad nepatingėkite pagalvoti, skirkite tam laiko. Atsipalaiduokite, neskubėkite, išrinkite vardą, kuris geriausiai atspindi tai, kaip įsivaizduojate savo vaiką.

Patikrinkite inicialus

Patikrinkite, ar iš inicialų nesudarys koks keistas derinys, dėl kurio vėliau tektų gailėtis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.