Kokio vardo vaikui geriau neduoti

 (132)
Išrinkti vaikui vardą - atsakingas darbas. Tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kurią jis turės visą gyvenimą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jūsų dėmesiui - 5 tėvų klaidos, kurias jie daro rinkdami vardą vaikui.

Adomas Adomas

Jeigu jūsų pavardė yra Adomas, nėra visai logiška vaikui duoti tokį patį vardą. Tikriausiai esate girdėję patarlę „Sviestas sviestuotas"? Ieškodami vaikui vardo derinkite jį prie pavardės. Labai padeda ištarti norimą vardą ir pavardę garsiai. Koks sąskambis? Ar lengvai tariamas šis derinys? Sutikite, Jonas Jonaitis, Petras Petraitis, Nemunas Nemunaitis ir Jurga Jurgaitė skamba šiek tiek įdomiai.

Izaura ir Mersedes

Rekomenduojama vengti populiaraus filmo, serialo, knygos ar dainos herojaus vardo. Kad ir kaip mėgtumėte aktorių, atliekantį pagrindinė vaidmenį seriale, susilaikykite. Filmo populiarumas greitai praeina, o vaikui vardas suteikiamas visam gyvenimui.

Kokia vardo reikšmė?

Lietuvos įstatymai, reglamentuojantys gimusio vaiko vardo įregistravimą numato, kad negali būti suteikiami vardai, kurie žemintų žmogaus garbę ir orumą. Tačiau vis dar tenka girdėti istorijų apie žmones, kuriems suteiktas Fekalijos ar Gėjaus vardas. Nors ir sakoma, kad ne vardas žmogų puošia, o žmogus vardą, panašūs vardai vaikui kažin ar atneš daug laimės.

Barbicija ar Barbomantė?

Kokį vardą duoti būsimai dukrytei? Mama balsuoja už Barborą, tėtis - už Patriciją. Nerasdami bendro sutarimo, abu nusprendžia, kad sukurs savos kūrybos vardą ir taip Barbora- Patricija tampa Barbicija. Savos kūrybos vardai ar dviejų vardų junginiai dažnai skamba labai neįprastai ir pretenzingai, todėl prieš taip pavadinant savo vaikus rekomenduotina gerai pagalvoti.

„Tegul nusprendžia kaimynas"

Kartais tėvai nusprendžia patys vardo nerinkti, o leisti jį išsirinkti pačiam vaikui. Taip ant lapelių surašomi atsitiktiniai vardai ir šalia paguldomas naujagimis. Kurį vardą pirmiausia baksteli, taip ir bus pavadinamas. Arba kitas variantas: vardą broliui ar sesei patikima sugalvoti šeimos pirmagimiui. Visa atsakomybė perkeliama trejų ar penkerių metų vaikui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius (18)

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius
Kai kurie vardai primena geografinius vietovardžius – miestus, upes ar šalis. Jūsų dėmesiui – 10 ir Lietuvoje sutinkamų tokių vardų.

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja? (1)

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja?
Apie 80 procentų naujagimių daugiau ar mažiau pageltonuoja. Ką svarbu žinoti apie naujagimių geltą, pasakoja dr. Eglė Markūnienė, šeimos klinikos "Sveika pradžia" gydytoja neonatologė.

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas
Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas. Iniciatyvą palaiko ir žinomos Lietuvos šeimos.

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai (158)

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai
Kokiais vardais gimusius vaikus dažniausiai pavadina šiandieniniai tėvai? Paaiškėjo 2016 metų pirmojo pusmečio populiariausiųjų vardų statistika.