Kokio vardo vaikui geriau neduoti

 (132)
Išrinkti vaikui vardą - atsakingas darbas. Tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kurią jis turės visą gyvenimą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jūsų dėmesiui - 5 tėvų klaidos, kurias jie daro rinkdami vardą vaikui.

Adomas Adomas

Jeigu jūsų pavardė yra Adomas, nėra visai logiška vaikui duoti tokį patį vardą. Tikriausiai esate girdėję patarlę „Sviestas sviestuotas"? Ieškodami vaikui vardo derinkite jį prie pavardės. Labai padeda ištarti norimą vardą ir pavardę garsiai. Koks sąskambis? Ar lengvai tariamas šis derinys? Sutikite, Jonas Jonaitis, Petras Petraitis, Nemunas Nemunaitis ir Jurga Jurgaitė skamba šiek tiek įdomiai.

Izaura ir Mersedes

Rekomenduojama vengti populiaraus filmo, serialo, knygos ar dainos herojaus vardo. Kad ir kaip mėgtumėte aktorių, atliekantį pagrindinė vaidmenį seriale, susilaikykite. Filmo populiarumas greitai praeina, o vaikui vardas suteikiamas visam gyvenimui.

Kokia vardo reikšmė?

Lietuvos įstatymai, reglamentuojantys gimusio vaiko vardo įregistravimą numato, kad negali būti suteikiami vardai, kurie žemintų žmogaus garbę ir orumą. Tačiau vis dar tenka girdėti istorijų apie žmones, kuriems suteiktas Fekalijos ar Gėjaus vardas. Nors ir sakoma, kad ne vardas žmogų puošia, o žmogus vardą, panašūs vardai vaikui kažin ar atneš daug laimės.

Barbicija ar Barbomantė?

Kokį vardą duoti būsimai dukrytei? Mama balsuoja už Barborą, tėtis - už Patriciją. Nerasdami bendro sutarimo, abu nusprendžia, kad sukurs savos kūrybos vardą ir taip Barbora- Patricija tampa Barbicija. Savos kūrybos vardai ar dviejų vardų junginiai dažnai skamba labai neįprastai ir pretenzingai, todėl prieš taip pavadinant savo vaikus rekomenduotina gerai pagalvoti.

„Tegul nusprendžia kaimynas"

Kartais tėvai nusprendžia patys vardo nerinkti, o leisti jį išsirinkti pačiam vaikui. Taip ant lapelių surašomi atsitiktiniai vardai ir šalia paguldomas naujagimis. Kurį vardą pirmiausia baksteli, taip ir bus pavadinamas. Arba kitas variantas: vardą broliui ar sesei patikima sugalvoti šeimos pirmagimiui. Visa atsakomybė perkeliama trejų ar penkerių metų vaikui.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.