Lietuvės mamos atvirauja apie žindymą: dažniausios jo bėdos

 (68)
Motinos pienas – geriausias maistas kūdikiui. Tačiau ne visoms mamytėms žindyti mažylius sekasi sklandžiai. Patyrusių mamų paprašėme pasidalinti savo istorijomis, kurios įkvėps būsimas ir esamas mamytes.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Milda:

 "Prieš gimdymą lankiau žindymo pamokėles ir labai dėl to džiaugiuosi, nes kažin ar viskas be jų būtų taip sėkmingai praėję... Tik pagimdžiusi sūnaus į palatą negavau, tačiau kitą dieną jau nuo ryto glaudžiau mažylį prie krūtinės. Labai norėjau maitinti ir iškart ėmiausi vaiką žindyti... Pamokėlėse buvo sakę, kad žindant neturi visai skaudėt, bet man kiekvienas vaiko siurbtelėjimas jautėsi ir skaudėjo, dėl to praktiškai dvi paras nemiegojau, kol įpratinau mažylį tinkamai apžioti krūtį...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kruopos dydžio gumbelis krūtyje jaunos mamos gyvenimą apvertė aukštyn kojom
Pamatykite, kaip atrodo tikri superkūdikiai

Aišku, be vyro ir seselių pagalbos nebūčiau apsiėjusi. Sūnus valgė labai dažnai ir tarpai siekdavo daugiausiai valandą. Po dviejų mėnesių teko grįžti į darbą... Stresavau, nes neįsivaizdavau, kaip bus su maitinimu, tačiau radau išeitį įsigijus gerą pientraukį. Kas tris valandas nusitraukinėdavau, o grįžus namo būdavau visiškai "okupuota" sūnaus. Su vyro pagalba puikiai taip išsimaitinome iki 6 mėnesių, tuomet po truputį pradėjom įvedinėti košes, o pienelio rečiau duodavom. Dešimtą mėnesį nusprendžiau nutraukti maitinimą visiškai, todėl nusprendus nebenusitraukinėti pieno, jo pradėjo greitai mažėti, o per pora mėnesių ir visai dingo. Noriu visoms mamytėms palinkėti žindyti, nes tas jausmas neįkainojamas…"

Diana:

 "Savo mažylę maitinau krūtimi iki 6 savaitės, paskui norėdama išsaugoti pienuką teko traukti pientraukiu. Mažoji prastai valgė iš krūtinės, ir kuo toliau tuo prasčiau darėsi, ji tiesiog rėkdavo prieš valgydama. Pienas pradėjo pamažu dingti, teko duoti mišinuka, tačiau nesilioviau reguliariai traukti pienuko pientraukiu. Iki šiol jo yra nemažai (mums dabar 4 mėnesiai), bet žinokit, tam užsispyrimo ir energijos reikia labai daug... Nei kur ilgam išeisi, nei kur išvažiuosi, tenka naktį kelkis maitint, paskui pienuką traukti. Tikiuosi iki 6 mėnesių pavyks taip išmaitinti. O paskui jau kaip gausis... Tik pastebėjau vieną dalyką – jei tik nenusitraukdavau pienuko, iškart pajausdavau jo sumažėjimą. Žodžiu, iš patirties galiu pasakyti – dažnas ir reguliarus maitinimas (mano atveju - pieno traukimas), poilsis, miegas ir didelis skysčių vartojimas labai gerina žindymo kokybę."

Neringa:

 "Apie pienelio naudą, maitinimo pozas, pridėjimą prie krūties – informacijos apstu, o apie problemas dažnai nutylima.
 Ką daryti, kai pieno pilna, o jis nebėga ir krūtys kietėja; kai įdubę speneliai; kai vaikas gimė neišnešiotas, todėl nenori imti krūties, jam svarbiau miegoti nei valgyti? Man buvo visos šios problemos. Pati esu lieknutė, o krūtinė didžiulė. Ir kai prisipildė pieno, pati abiem rankom vos vieną krūtį išlaikydavau, o ką kalbėti apie nusitraukimą “pagal taisykles”.

Krūtys nuolat kietėdavo, baisiai skaudėjo. Prieš nusitraukimą padėdavo šilti kompresai, po nusitraukimo - ledas. Išbandyta viskas: nuo kopūstų lapų iki medaus ir morkų tarkio kompresų. Lankiausi pas specialistę, kuri padėdavo išmasažuoti krūtis. Ir, ačiū Dievui, turiu auksinį vyrą, kuris kas 5 valandas padėdavo man nusitraukti. Gimdymo skausmų net nepamenu, o krūtinės... 
Dabar laukiuosi antrojo. Krūtys tokios pat didelės, speneliai vis dar "įtraukti", tik viliuosi, kad kūdikis gims tvirtas, pats godžiai trauks pieną ir problemos bus mažesnės. 
Frazes "Maitinti gali visos norinčios" palydžiu ne tik liūdna šypsena, bet ir kūno šiurpuliu."

Auksė:

 "Visų pirma, pagimdžiau natūraliai, sklandžiai ir iškart pamaitinau dukrytę. 
Po to atkentėjau, kaip akušerė liepė, dvi paras ištisinio “kabėjimo” ant krūties. Dėl to pasigamino daug pienelio, mažiukė išmoko žįsti. Tiesa, paskaudėjo spenelius nuo tekusio krūvio, tačiau padėjo kompresėliai. Nepirkau žinduko bei buteliuko, apie mišinukus niekad nesidomėjau.

Daviau dukrytei žįsti kada tik norėjo ir kiek tik norėjo, atsipalaidavau, neskaičiavau laiko, neieškojau grafiko, kurio nebuvo, neatsakinėjau tetulėm, ar pieno užtenka, netikėjau draugių su siaubingom žindymo istorijom, netikrinau, ar pienas neatrodo per liesas. Nepergyvenau, kad mažoji nebevalgo, o tik migdosi ar čiulpia krūtį savo malonumui. Nesigėdijau žindyti. Mačiau tik save ir savo kūdikį.
 Krūtys niekad nepasidarė itin skausmingos, nebuvo gumbų, netrūko pieno, jo visad buvo daug. 
Dabar mažylei 4,5 mėn ir aš nė trupučio neabejoju, kad žindysiu dar ilgai, kol pati atsisakys."

Aurelija:

 "Esu vis dar žindanti mama. Mano žindymo stažas dar trumpas, vos 6 mėnesiai ir savaitė, bet kol kas esu tos nuomonės, ir to pati sieksiu, kad žindyti reikia iki tol, kol vaikas pats atsisako.
O mano žindymo pradžia, kaip man atrodo, buvo tikrai sudėtinga, reikalavo nemažai jėgu, pastangų ir užsispyrimo.
 Mano dukra gimė po skubios cezario pjūvio operacijos. Sunkumai prasidėjo, kai tik parvežė mane į palatą po operacijos ir atnešė mažylę. Man parą neleido keltis ir net galvos neleido judinti, todėl buvo labai ribotas žindymo pozų pasirinkimas. Mažylė paėmusi krūtį, greit ją paleisdavo. Po paros, ar dviejų, pradėjau nusitraukinėti pienuką, ir maitinti ją iš taurelės, viena krūtis jau buvo su didžiuliu guzu, bet pienukas bėgo. Vis bandžiau ta guzą išmasažuoti, bet niekaip nepavyko.

Iš ligoninės namo išleido po 6 parų, namuose buvo geriau, bet vis dar pienuką nusitraukinėjau. Atvažiavusi lankyti naujagimės, gydytoja bandė man įrodyt, kad nusitraukinėdama pieną ir maitindama kūdikį iš taurelės marinu ją badu, liepė maitinti iš buteliuko ir nevargti, bet aš nepasidaviau, Po 3 savaičių pabandžiau įduoti sveikają krūtį – VALGO! Kita krūtis su dar didesniu guzu, bet pienuko yra, toliau nusitraukinėju. Pasikviečiau naujagimių gydytoją į namus (ji vedė žindymo kursus nėštumo metu ir ligoninėje labai padėjo), kad pažiūrėtų, ar tikrai gerai valgom iš sveikosios krūties, pasakė kad viskas gerai. Tačiau mažoji nuolat kabėdavo prie krūties. Gulėdavome per dienas abi lovoje, vyras liepė nesukti galvos dėl nieko, tik rūpintis vaiku, o jis darydavo namuose viską: gamindavo, tvarkydavo... 


Po 4 savaičių vargo dėl kietėjančios krūties atsiguliau į ligoninę operacijai. Išoperavo, o po operacijos pareiškė, kad žaizda gali ir nesugyti, kol maitinsiu, nes iš jos vis teka pienukas, o šlapiuojančios žaizdos sunkiai gyja. Man buvo šokas, nes prieš operaciją klausiau gydytojo, ar galėsiu po jos normaliai maitinti vaiką, ir mane patikino, kad vos ne iš karto po jos galėsiu glausti vaiką ir pamiršti visas bėdas. Buvau įsiutusi, nežinojau, nei ką galvot, nei kaip elgtis.

Iš vienos krūties vaikas nepavalgydavo, svoris neaugo, gerai, kad pakeitėme gydytoją ir ji labai skatino kuo daugiau žindyti iš sveikos krūties, o trūkumą kompensuoti mišinuku. Nusileidau, nemarinsi juk vaiko, daviau ir mišinuko, o valgymų tarpuose vis nusitraukinėjau pieną, kad tik kuo daugiau jo gamintųsi. Po poros savaičių tokių vargų, nusitraukinėjant pieną iš operuotos krūties, pastebėjau, kad žaizdelė visai užsitraukė ir pienukas pro ją jau nebėga. Nuo tada daviau valgyti iš abiejų krūtų. Dabar jau dukrytė pavalgo greičiau, o aš kartais pasiilgstu tų dienų, kai mažylė nepaleisdavo manęs iš lovos, nes tos dienos, būdavo tik mūsų.

Didžiausias ačiū mano vyrui, kuris, kaip ir aš, skaitė gyd. Vitkausko knygą apie žindymą, palaikė mane, nesiūlė pirkti mišinuko pirmomis dienomis. Medicinos personalas ligoninėje taip pat labai padėjo, jaučiau palaikymą iš gydytojų bei seselių.

Šia savo istorija norėtųsi pasidalinti su kuo daugiau mamų, kad mamos, kurios šiuo metu susiduria su žindymo sunkumais, nepasiduotų aplinkinių spaudimui, o mėgautųsi tomis akimirkomis, nes viskas yra laikina, laikas bėga, mūsų mažyliai auga, stiprėja, ir viskas labai greitai keičiasi.
Pienukas gaminasi galvoje, jeigu labai norėsite, tikėsite, viskas yra įmanoma!"

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

5 svarbūs patarimai neseniai pagimdžiusioms moterims

5 svarbūs patarimai neseniai pagimdžiusioms moterims
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikelis, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta. Siūlome keletą patarimų, kurie padės išlikti ramioms ir lengviau apsiprasti su naujomis mamos pareigomis.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena
Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

Vaiko susilaukę šiauliečiai gaus 300 eurų vertės naujagimio kraitelį (3)

Vaiko susilaukę šiauliečiai gaus 300 eurų vertės naujagimio kraitelį
Šiaulių miesto savivaldybė praneša, kad nuo liepos mėnesio bus dovanojami kraiteliai Šiaulių naujagimiams.

Ar gali stiprus kūdikio verksmas pakenkti jo bambutei

Ar gali stiprus kūdikio verksmas pakenkti jo bambutei
Ką svarbu žinoti apie bambos išvaržą? Iki kada ji išnyksta savaime, o kada jau reikia operuoti?

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti
Išrinkti vardą, kuris vaiką lydės visą gyvenimą, - labai sunki užduotis. Straipsnio konsultantė – parapsichologė Lietuvos ezoterikų konfederacijos prezidentė ezoterikos dr. Elona Eleonora Petkelienė.

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą
Kaune vykusiame seminare „Saugi naujagimio fotosesija“ LSMU ligoninės Kauno klinikų Naujagimių intensyvios terapijos skyriaus gydytoja neonatologė Eglė Lysovienė kartu su daugiau nei 30 naujagimių fotografių iš visos Lietuvos diskutavo apie kūdikių saugumą ir komfortą fotosesijų metu.

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30
Retų ligų gydytojai sieks, kad visuotinio naujagimių tikrinimo sąrašas būtų išplėstas.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.