Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

 (40)
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pasirodo, jūsų vaiko vardas gali turėti įtakos tam, kaip jis bus vertinamas ir suvokiamas visuomenėje, rašo smartparenting.com.

Vos tik pora sužino būsimo kūdikio lytį, kitas žingsnis - sugalvoti jai ar jam idealų vardą. Žinoma, šį pasirinkimą nulemia tėvų preferencijos. Pavyzdžiui, filipiniečiai linkę derinti tėvų ar protėvių vardus, mat siekia suteikti savo atžalai unikaliai skambantį vardą. Tačiau mažai kas susimąsto, kad tėvų ketinimai ir kriterijai renkant vardą turi tam tikras pasekmes tam, kaip jis bus priimamas visuomenėje. Pavyzdžiui, jūs nesąmoningai galite suteikti savo atžalai serijinio žudiko vardą.

Štai „New York Times" rašo, kad viena pora nusprendė pavadinti savo vaiką „Kalia", tačiau vėliau vardą pakeitė į „Kaleya", nes paprasčiausia „Google" paieška suvedus pirmąjį vardą išmeta menkai apsirengusios moters nuotraukas. Turėkite tai omenyje, kai galvojate vardą savo mažyliui.

Tyrimą atlikęs Šiaurės vakarų universiteto ekonomikos ir švietimo dėstytojas Davidas Figlio išsiaiškino, kad „lingvistine prasme žemo statuso" vardus turintys vaikai prasčiau išlaiko egzaminus. Lingvistine prasme žemo statuso vardai yra tie, kuriems būdingos unikalios raidžių kombinacijos. Pavyzdžiui, tokie kaip „Alekzandra" vietoj labiau įprasto „Alexandra".

Panašu, kad vardai formuoja ne vien suvokimą ir požiūrį, bet taip pat padeda ir prognozuoti ateities karjeros galimybes. D. Figlio taip pat nustatė, kad moteriškesnius vardus turinčios moterys pasuka į humanitarinius mokslus, kitaip nei tos, kurių vardai turi priešingų lyčių savybių.

Jeigu tėvams kyla noras savo berniukui suteikti „mergaitiškai skambantį" vardą, jiems vertėtų dar kartą gerai apie tai pagalvoti, mat 2006 metais D. Figlio atliktas tyrimas parodė, kad berniukai su paprastai mergaitėms suteikiamais Ashley, Shannon, Jamie ir Courtney vardais mokykloje susiduria su problemomis.

Todėl D. Figlio siūlo tėvams verčiau rinktis tokius vardus, kurie jiems patiems yra reikšmingi. Nuspręskite, ko tiksliai norite savo atžalai - visiškai unikalaus vardo? Vardo, kurį jis atsinešė gimdamas? Tradicinio vardo iš Biblijos? Viskas priklauso nuo tėvų supratimo. Tiesiog būkite atidūs ir nesuteikite savo įpėdiniui vardo, dėl kurio jūs ir jis pats ateityje gailėsis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.