Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasirodo, jūsų vaiko vardas gali turėti įtakos tam, kaip jis bus vertinamas ir suvokiamas visuomenėje, rašo smartparenting.com.

Vos tik pora sužino būsimo kūdikio lytį, kitas žingsnis - sugalvoti jai ar jam idealų vardą. Žinoma, šį pasirinkimą nulemia tėvų preferencijos. Pavyzdžiui, filipiniečiai linkę derinti tėvų ar protėvių vardus, mat siekia suteikti savo atžalai unikaliai skambantį vardą. Tačiau mažai kas susimąsto, kad tėvų ketinimai ir kriterijai renkant vardą turi tam tikras pasekmes tam, kaip jis bus priimamas visuomenėje. Pavyzdžiui, jūs nesąmoningai galite suteikti savo atžalai serijinio žudiko vardą.

Štai „New York Times" rašo, kad viena pora nusprendė pavadinti savo vaiką „Kalia", tačiau vėliau vardą pakeitė į „Kaleya", nes paprasčiausia „Google" paieška suvedus pirmąjį vardą išmeta menkai apsirengusios moters nuotraukas. Turėkite tai omenyje, kai galvojate vardą savo mažyliui.

Tyrimą atlikęs Šiaurės vakarų universiteto ekonomikos ir švietimo dėstytojas Davidas Figlio išsiaiškino, kad „lingvistine prasme žemo statuso" vardus turintys vaikai prasčiau išlaiko egzaminus. Lingvistine prasme žemo statuso vardai yra tie, kuriems būdingos unikalios raidžių kombinacijos. Pavyzdžiui, tokie kaip „Alekzandra" vietoj labiau įprasto „Alexandra".

Panašu, kad vardai formuoja ne vien suvokimą ir požiūrį, bet taip pat padeda ir prognozuoti ateities karjeros galimybes. D. Figlio taip pat nustatė, kad moteriškesnius vardus turinčios moterys pasuka į humanitarinius mokslus, kitaip nei tos, kurių vardai turi priešingų lyčių savybių.

Jeigu tėvams kyla noras savo berniukui suteikti „mergaitiškai skambantį" vardą, jiems vertėtų dar kartą gerai apie tai pagalvoti, mat 2006 metais D. Figlio atliktas tyrimas parodė, kad berniukai su paprastai mergaitėms suteikiamais Ashley, Shannon, Jamie ir Courtney vardais mokykloje susiduria su problemomis.

Todėl D. Figlio siūlo tėvams verčiau rinktis tokius vardus, kurie jiems patiems yra reikšmingi. Nuspręskite, ko tiksliai norite savo atžalai - visiškai unikalaus vardo? Vardo, kurį jis atsinešė gimdamas? Tradicinio vardo iš Biblijos? Viskas priklauso nuo tėvų supratimo. Tiesiog būkite atidūs ir nesuteikite savo įpėdiniui vardo, dėl kurio jūs ir jis pats ateityje gailėsis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.