Tyrimas: mūsų gimimo data lemia sėkmę gyvenime

 (26)
Gimę po Avino ženklu yra aistringi ir nekantrūs, o Mergelės - sąžiningos ir linkusios į perfekcionizmą. Na, bent jau taip rašoma horoskopuose. Tik dauguma žmonių astrologija netiki, nes ji jiems siejasi su ezoterika ir nemoksliškumu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Todėl tik dar drąsesniu atrodo komunikacijos specialisto daktaro Marko Hamiltono iš Konektikuto universiteto (JAV) atliktas tyrimas, kurio metu mėginta išsiaiškinti sąsajas tarp žmogaus gimimo datos ir jo pasiekimų gyvenime. Siekiant šio tikslo buvo įvertinti trijų šimtų įžymybių astrologiniai duomenys.

Rezultatas: dauguma sėkmingų politikų, menininkų ir mokslininkų yra gimę tarp gruodžio iki kovo mėnesių. M. Hamiltonas tvirtina netikintis žvaigždynų įtaka žemiškiems pasiekimams, tačiau peršasi išvada, kad gimimas minėto pusmečio eigoje turi įtakos asmeniniam žmogaus tobulėjimui.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip ugdyti ir lavinti vaiką nuo gimimo iki trejų metų
Įkaitęs automobilis – spąstai vaikams

Gimimo data turi įtakos gyvenimo sėkmei

Mokslininkas teigia, kad žmogaus sėkmei turi daug įtakos „santykinis amžius" - tai tavo patiems amžius lyginant su klasės draugų amžiumi. Taigi, tie, kurie gimę arčiau mokslo metų pradžios ir todėl yra vyresni už savo klasės draugus, dažnai pasiekia daugiau.

„Geresnis pasirodymas atliekant protines ir fizines užduotis vaikystėje skatina ambicingumą", - įsitikinęs M. Hamiltonas.

Jis nėra vienintelis mokslininkas, kuris domėjosi ryšiu tarp gimimo datos ir žmogaus asmenybės vystymosi. Prieš keletą mėnesių Semmelweiso universiteto (Vengrija) mokslininkai ištyrė 366 studentų duomenis ir nustatė, kad gimimo mėnuo gali turėti įtakos žmogaus nuotaikai.

Rudenį gimę vaikai rečiau kenčia nuo depresijos

Vyriausia mokslo darbuotoja Xenia Gonda sakė: „Biocheminiai tyrimai parodė, kad gimimo mėnuo turi įtakos tam tikriems monoaminams, pavyzdžiui, tokiems neuromediatoriams kaip dopaminas ir seratoninas. Tai įrodoma iki suaugusio amžiaus. Tai paskatino mus manyti, kad metų laikas, kurio metu gimstame, turi ilgalaikį poveikį. Tai reiškia, kad žmogaus gimimo data didina arba mažina nuotaikos sutrikimų riziką".

Vengrijos mokslininkai tapo dar kelių įdomių atradimų autoriais. Jie nustatė, kad žiemą gimusiems žmonėms būdinga labiau subalansuota nuotaika nei pasaulį išvydusiems kitais metų laikais. O štai gimę rudenį rečiau susiduria su depresija nei gimusieji žiemą.

Pavasarį ir vasarą gimę vaikai dažniau kenčia nuo hipertermijos, dažniau patiria euforiją, kurią skatina padidėjęs aktyvumas. O štai vasarą pasaulį išvydę vaikai yra labiau linkę į ciklotimiją - tai nuotaikos sutrikimas, pasireiškiantis dažna nuotaikų kaita.

Dauguma tyrimų rodo, kad gimę rudenį ir žiemą turi daugiau privalumų

Esekso universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai atskleidė, kad rudenį gimę vaikai yra greitesni ir fiziškai stipresni už likusiais metų laikais gimusius bendraamžius. O štai Čikagos universiteto (JAV) specialistai tvirtina, kad rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais pasaulį išvydę žmonės gali džiaugtis ilgiausia gyvenimo trukme. Jie turi daugiau šansų nugyventi ilgiau nei šimtą metų.

Harvardo universiteto (JAV) mokslininkai nustatė, kad žiemą gimę vaikai yra protingesni, aukštesni ir daugiau pasiekia nei gimusieji vasarą.

Yra gerų žinių ir gimusiems pavasarį. Sauderio verslo mokyklos (Kanada) tyrimas parodė, kad būtent gimusieji pavasarį turi daugiausia galimybių užimti lyderio pozicijas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.