Tyrimas: mūsų gimimo data lemia sėkmę gyvenime

 (26)
Gimę po Avino ženklu yra aistringi ir nekantrūs, o Mergelės - sąžiningos ir linkusios į perfekcionizmą. Na, bent jau taip rašoma horoskopuose. Tik dauguma žmonių astrologija netiki, nes ji jiems siejasi su ezoterika ir nemoksliškumu.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Todėl tik dar drąsesniu atrodo komunikacijos specialisto daktaro Marko Hamiltono iš Konektikuto universiteto (JAV) atliktas tyrimas, kurio metu mėginta išsiaiškinti sąsajas tarp žmogaus gimimo datos ir jo pasiekimų gyvenime. Siekiant šio tikslo buvo įvertinti trijų šimtų įžymybių astrologiniai duomenys.

Rezultatas: dauguma sėkmingų politikų, menininkų ir mokslininkų yra gimę tarp gruodžio iki kovo mėnesių. M. Hamiltonas tvirtina netikintis žvaigždynų įtaka žemiškiems pasiekimams, tačiau peršasi išvada, kad gimimas minėto pusmečio eigoje turi įtakos asmeniniam žmogaus tobulėjimui.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip ugdyti ir lavinti vaiką nuo gimimo iki trejų metų
Įkaitęs automobilis – spąstai vaikams

Gimimo data turi įtakos gyvenimo sėkmei

Mokslininkas teigia, kad žmogaus sėkmei turi daug įtakos „santykinis amžius" - tai tavo patiems amžius lyginant su klasės draugų amžiumi. Taigi, tie, kurie gimę arčiau mokslo metų pradžios ir todėl yra vyresni už savo klasės draugus, dažnai pasiekia daugiau.

„Geresnis pasirodymas atliekant protines ir fizines užduotis vaikystėje skatina ambicingumą", - įsitikinęs M. Hamiltonas.

Jis nėra vienintelis mokslininkas, kuris domėjosi ryšiu tarp gimimo datos ir žmogaus asmenybės vystymosi. Prieš keletą mėnesių Semmelweiso universiteto (Vengrija) mokslininkai ištyrė 366 studentų duomenis ir nustatė, kad gimimo mėnuo gali turėti įtakos žmogaus nuotaikai.

Rudenį gimę vaikai rečiau kenčia nuo depresijos

Vyriausia mokslo darbuotoja Xenia Gonda sakė: „Biocheminiai tyrimai parodė, kad gimimo mėnuo turi įtakos tam tikriems monoaminams, pavyzdžiui, tokiems neuromediatoriams kaip dopaminas ir seratoninas. Tai įrodoma iki suaugusio amžiaus. Tai paskatino mus manyti, kad metų laikas, kurio metu gimstame, turi ilgalaikį poveikį. Tai reiškia, kad žmogaus gimimo data didina arba mažina nuotaikos sutrikimų riziką".

Vengrijos mokslininkai tapo dar kelių įdomių atradimų autoriais. Jie nustatė, kad žiemą gimusiems žmonėms būdinga labiau subalansuota nuotaika nei pasaulį išvydusiems kitais metų laikais. O štai gimę rudenį rečiau susiduria su depresija nei gimusieji žiemą.

Pavasarį ir vasarą gimę vaikai dažniau kenčia nuo hipertermijos, dažniau patiria euforiją, kurią skatina padidėjęs aktyvumas. O štai vasarą pasaulį išvydę vaikai yra labiau linkę į ciklotimiją - tai nuotaikos sutrikimas, pasireiškiantis dažna nuotaikų kaita.

Dauguma tyrimų rodo, kad gimę rudenį ir žiemą turi daugiau privalumų

Esekso universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai atskleidė, kad rudenį gimę vaikai yra greitesni ir fiziškai stipresni už likusiais metų laikais gimusius bendraamžius. O štai Čikagos universiteto (JAV) specialistai tvirtina, kad rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais pasaulį išvydę žmonės gali džiaugtis ilgiausia gyvenimo trukme. Jie turi daugiau šansų nugyventi ilgiau nei šimtą metų.

Harvardo universiteto (JAV) mokslininkai nustatė, kad žiemą gimę vaikai yra protingesni, aukštesni ir daugiau pasiekia nei gimusieji vasarą.

Yra gerų žinių ir gimusiems pavasarį. Sauderio verslo mokyklos (Kanada) tyrimas parodė, kad būtent gimusieji pavasarį turi daugiausia galimybių užimti lyderio pozicijas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.