Užburiantis VIDEO: maudomi naujagimiai pasijunta it mamos pilve

 (17)
Dvyniai jau gimė, tačiau stebint vaizdo įrašą galima pabandyti įsivaizduoti, kaip jie abu gyveno mamos pilve. Kaip glaustydavosi vienas prie kito, apkabindavo ranka, o kai suspurdėdavo vienas, imdavo judėti ir kitas... Įspūdingas vaizdelis, kurį per vieną savaitę Youtube tinkle jau pamatė daugiau kaip trys milijonai internautų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prancūzės sugalvota unikali maudymo technika

Vaizdo įraše įamžinti naujagimiai dvynukai - berniukas ir mergaitė. Mažyliams vos kelios dienos. Maudynės pagal unikalią Sonios Rochel maudymo techniką („Thalasso Baby Bath") nufilmuotos praėjusią savaitę klinikoje Paryžiuje, kur dirba specialistė. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įvardintas optimalus laiko skirtumas tarp dviejų gimdymų
Tai, ko nežinojome apie skaniuosius persimonus +3 receptai

Medikės Sonios Rochel praktikuojamas naujagimių maudymas primena tam tikrą relaksacijos formą - skambant ramiai muzikai mažyliai švelniai laikomi, glostomi, plukdomi vandenyje, jiems ant galvyčių iš krano leidžiamas vanduo.

Kodėl kai kuriems vaikams nepatinka maudytis?

Interviu prancūzų tėvų portalui Sonia Rochel yra pasakojusi, kad ji, 4 vaikų mama ir penkių vaikaičių močiutė, visą gyvenimą dirbo naujagimių slaugytoja. Ji, kaip ir visi medicinos darbuotojai, buvo mokoma, kad naujagimius reikia maudyti trumpai, iš patirties žinojo, kad mažyliams tai ne visada patinka, ir kartais maudynės virsta tikru kovos lauku, kai kūdikiai verkia ir ima nemėgti vandens.

Tai paskatino Sonią pasidomėti, kodėl taip nutinka. Pamažu ji sugalvojo tam tikrą maudymo techniką, kuri naujagimius atpalaiduoja ir suteikia jiems malonumą. Įdomiausia, kad vienas iš šios vandens terapijos elementų - vanduo, tykštantis mažyliams ant veidukų. Ir burnytė, ir akytės neretai būna po vandeniu, kyšo tik nosytė. Tai, kas kitiems nepatinka, Sonios plukdomiems mažyliams yra palaima.

Tinka tik patiems mažiausiems

Sonios Rochel maudynių metodas skirtas tik naujagimiams ir kūdikiams iki dviejų mėnesių. Specialistė teigia, kad tokio amžiaus mažyliai dar prisimena savo gyvenimą mamos pilvelyje, todėl būtent tokios maudynės juos atpalaiduoja.

Paklausta, kokia nauda iš to kūdikiams, Sonia sako nesanti mokslininkė, todėl negalinti atsakyti. Ji kviečia tiesiog pasižiūrėti į vaizdo įrašus, kuriuose įamžinti vandenyje užsnūstantys ir visiškai atsipalaiduojantys mažyliai. 

"Nors tai darau jau seniai, kiekvieną kartą susijaudinu, matydama tėvų reakciją, emocijas, kurias jiems sukelia tokios maudynės. Neretai mamos verkia, tėčiai irgi susijaudina, na, o mažyliai greičiausiai jaučiasi panašiai kaip gyvendami mamos pilvelyje ir visiškai atsipalaiduoja" - sako moteris. 

Maudynės turi teikti malonumą

Tėvams ji pataria to nebandyti pakartoti namuose, nes neturinti tinkamų įgūdžių, galima sukelti kūdikiui nemalonių emocijų, išgąsdinti jį, netgi pakenkti. Tačiau profesionalė duoda vieną patarimą tėvams. 

Pasak jos, naujagimiai ir kūdikiai nėra murzini, kad juos reiktų brūžinti kempine ir taip maudyti. Ne, maudynių tikslas turi būti kitoks - tai bendravimas su vaikučiu, emocinio ryšio užmezgimas, gerų emocijų dovanojimas jam.

Pasižiūrėkime drauge, kaip Sonia Rochel maudo dvynius:

Kitame vaizdo įraše - vandenyje mažylis taip atsipalaiduoja, kad užsnūsta:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30
Retų ligų gydytojai sieks, kad visuotinio naujagimių tikrinimo sąrašas būtų išplėstas.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.