Užburiantis VIDEO: maudomi naujagimiai pasijunta it mamos pilve

 (17)
Dvyniai jau gimė, tačiau stebint vaizdo įrašą galima pabandyti įsivaizduoti, kaip jie abu gyveno mamos pilve. Kaip glaustydavosi vienas prie kito, apkabindavo ranka, o kai suspurdėdavo vienas, imdavo judėti ir kitas... Įspūdingas vaizdelis, kurį per vieną savaitę Youtube tinkle jau pamatė daugiau kaip trys milijonai internautų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prancūzės sugalvota unikali maudymo technika

Vaizdo įraše įamžinti naujagimiai dvynukai - berniukas ir mergaitė. Mažyliams vos kelios dienos. Maudynės pagal unikalią Sonios Rochel maudymo techniką („Thalasso Baby Bath") nufilmuotos praėjusią savaitę klinikoje Paryžiuje, kur dirba specialistė. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įvardintas optimalus laiko skirtumas tarp dviejų gimdymų
Tai, ko nežinojome apie skaniuosius persimonus +3 receptai

Medikės Sonios Rochel praktikuojamas naujagimių maudymas primena tam tikrą relaksacijos formą - skambant ramiai muzikai mažyliai švelniai laikomi, glostomi, plukdomi vandenyje, jiems ant galvyčių iš krano leidžiamas vanduo.

Kodėl kai kuriems vaikams nepatinka maudytis?

Interviu prancūzų tėvų portalui Sonia Rochel yra pasakojusi, kad ji, 4 vaikų mama ir penkių vaikaičių močiutė, visą gyvenimą dirbo naujagimių slaugytoja. Ji, kaip ir visi medicinos darbuotojai, buvo mokoma, kad naujagimius reikia maudyti trumpai, iš patirties žinojo, kad mažyliams tai ne visada patinka, ir kartais maudynės virsta tikru kovos lauku, kai kūdikiai verkia ir ima nemėgti vandens.

Tai paskatino Sonią pasidomėti, kodėl taip nutinka. Pamažu ji sugalvojo tam tikrą maudymo techniką, kuri naujagimius atpalaiduoja ir suteikia jiems malonumą. Įdomiausia, kad vienas iš šios vandens terapijos elementų - vanduo, tykštantis mažyliams ant veidukų. Ir burnytė, ir akytės neretai būna po vandeniu, kyšo tik nosytė. Tai, kas kitiems nepatinka, Sonios plukdomiems mažyliams yra palaima.

Tinka tik patiems mažiausiems

Sonios Rochel maudynių metodas skirtas tik naujagimiams ir kūdikiams iki dviejų mėnesių. Specialistė teigia, kad tokio amžiaus mažyliai dar prisimena savo gyvenimą mamos pilvelyje, todėl būtent tokios maudynės juos atpalaiduoja.

Paklausta, kokia nauda iš to kūdikiams, Sonia sako nesanti mokslininkė, todėl negalinti atsakyti. Ji kviečia tiesiog pasižiūrėti į vaizdo įrašus, kuriuose įamžinti vandenyje užsnūstantys ir visiškai atsipalaiduojantys mažyliai. 

"Nors tai darau jau seniai, kiekvieną kartą susijaudinu, matydama tėvų reakciją, emocijas, kurias jiems sukelia tokios maudynės. Neretai mamos verkia, tėčiai irgi susijaudina, na, o mažyliai greičiausiai jaučiasi panašiai kaip gyvendami mamos pilvelyje ir visiškai atsipalaiduoja" - sako moteris. 

Maudynės turi teikti malonumą

Tėvams ji pataria to nebandyti pakartoti namuose, nes neturinti tinkamų įgūdžių, galima sukelti kūdikiui nemalonių emocijų, išgąsdinti jį, netgi pakenkti. Tačiau profesionalė duoda vieną patarimą tėvams. 

Pasak jos, naujagimiai ir kūdikiai nėra murzini, kad juos reiktų brūžinti kempine ir taip maudyti. Ne, maudynių tikslas turi būti kitoks - tai bendravimas su vaikučiu, emocinio ryšio užmezgimas, gerų emocijų dovanojimas jam.

Pasižiūrėkime drauge, kaip Sonia Rochel maudo dvynius:

Kitame vaizdo įraše - vandenyje mažylis taip atsipalaiduoja, kad užsnūsta:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (24)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius (18)

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius
Kai kurie vardai primena geografinius vietovardžius – miestus, upes ar šalis. Jūsų dėmesiui – 10 ir Lietuvoje sutinkamų tokių vardų.