10 įdomybių apie vaikus, kurių nerasite jokiame vadovėlyje

Vaikus auginti yra smagus užsiėmimas. Nuotykis, kuris gali nutikti bet kada, net jei nesate jam pasiruošęs. Kviečiame paskaityti 10 dalykų apie buvimą tėvais, kurių nerasite jokiame vaikų auginimo vadovėlyje. Rašėme juos šypsodamiesi, tikimės, kad skaitysite juos irgi panašiai nusiteikę.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

1. Pakaitinių rūbų visada reikia turėti ne tik kūdikiui, bet ir mamai

Švari palaidinė rankinėje kai kuriais atvejais gali išgelbėti jūsų nuotaiką. Keliaujant pasivaikščioti verta prigriebti ne tik atsarginių sauskelnių ir rūbų mažyliui, bet ir kažką sau, ką jūs galėsite panaudoti, kai vaikelis atpils ant jūsų palaidinės moliūgų ir morkų košelės likučius.

2. Vaikai išplepa visas paslaptis

Jeigu planuojate staigmeną seneliams, broliui ar seseriai, geriau, kad jos nežinotų jūsų mažasis pyplys. Kitaip rizikuojate, kad šią paslaptį tuoj žinos visi - kam reikia, ir kam nereikia.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pasidaryk pats: saldi ir linksma dovana
Šią mergaitę vadina gražiausiu 21 -ojo amžiaus vaiku

3. Itin brangūs žaislai kuriami ne vaikams, o tėvams

Vaikams (ypač kūdikiams) paprastai nėra didelio skirtumo, ar žaisti su 200 litų kainuojančiu prabangiu žaislu, ar mušti mamos virtuvėje rastu mediniu šaukštu į grindis. Kartoninė dėžė, į kurią buvo supakuotas didelis ir brangus žaislas, vaikui gali pasirodyti įdomesnė už tai, kas buvo jos viduje.

4. Bus situacijų, kai netyčia pakenksite savo vaikui

Kad ir kaip baisiai tai skambėtų, tai yra faktas. Bus situacijų, kai netyčia priminsite ropojančiam mažyliui ant rankos, nesužiūrėsite, kaip jis nusiris nuo sofos ant žemės, jums nespėjus pribėgti įsidės saują žemių iš vazono sau į burnytę ir t.t. Taip nutinka visoms mamoms, net tokioms puikioms kaip jūs.

5. Nėra tokio vaikiško rūbo, kuris būtų vertas jį skalbti rankomis

Taip, žinoma, parduotuvėse apstu toookio gražumo rūbų, kurių labai norisi nupirkti savo vaikui. Dailučio švarkelio, žavios suknutės... Tačiau šie dailūs rūbeliai dar nebus sutepti, o jūs suprasite šią motinystės aksiomą: skalbti rankomis vaiko rūbus nelieka nei laiko, nei noro. Todėl tokie išskirtiniai aprangos egzemplioriai yra yra skirti tik parduotuvėms papuošti.

6. Aštrūs kampai vaikus traukia it magnetas

Namuose yra tik vienas aštrus kampas? Būkite beveik tikri, kad jūsų vaikas jį išmėgins. Taip jau yra, jie kažkokie įmagnetinti, tie aštrūs kampai, ir labai traukia smalsučius. Ką daryti? Negailėti vaikui paguodos, jei taip atsitiko, ir turėti šaldiklyje ko nors šalto gumbams šaldyti.

7. Į tualetą prireikia tada, kai jo kilometro spinduliu nėra

Jūs tris kartus paklausėte mažylio, ar ji nori į tualetą, prieš išeinant iš namų. Atsakymas, be abejo, buvo neigiamas. Tačiau taip jau yra, kad į tualetą jis užsigeis lygiai po 10 minučių, tada, kai aplink nė su žiburiu nerasite jokio tualeto. Ramybės, tiktai ramybės!

8. Kaladėlės yra skirtos žaisti vandenyje

Taip, taip, jos nėra skirtos žaisti namuose, ant grindų. Iš jų nereikia statyti namų, tiltų, automobilių. Jos skirtos nusinešti į vonią ir žaisti su jomis tada, kai vyksta maudynės. Bent jau taip jums pasakys kiekvienas vaikas, kuris į vonią mielai susineša kone visą savo turtą - būtent čia jam vieta.

9. Vaikams įdomiausia yra tai, kas uždrausta

Daug kartų vaikui sakote, kad neliestų vonioje stovinčių buitinės chemijos buteliukų? Jam jie įdomiausi. Kaip ir mamos rankinė, išmanusis telefonas, namų vaistinėlė, - tai yra tie objektai, kuriuos mama ar tėtis draudžia. Šiuo atveju verčiau netampykite likimui už ūsų ir iš anksto pasirūpinkite saugia namų aplinka. Protingiausia, jei vaistinėlė stovės ten, kur apskritai nėra matoma ar pasiekiama.

10. Tapsite vaikiškų išmatų ekspertais

Gelsva, žalsva, rausva ar juosva? Išmatų spalva iš tiesų gali daug pasakyti apie mažylio sveikatos būklę. Kaip ir išmatų konsistencija, priemaišos, dažnis. Gal ir skamba juokingai, bet tapus mama tai iš tiesų ima rūpėti ir tam tikrais atvejais padeda greičiau suprasti vaiko sunegalavimą. Jus gąsdina šis punktas? Ramiai. Šis etapas nesitęsia visą gyvenimą ir greitai baigiasi.

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.