10 įdomybių apie vaikus, kurių nerasite jokiame vadovėlyje

Vaikus auginti yra smagus užsiėmimas. Nuotykis, kuris gali nutikti bet kada, net jei nesate jam pasiruošęs. Kviečiame paskaityti 10 dalykų apie buvimą tėvais, kurių nerasite jokiame vaikų auginimo vadovėlyje. Rašėme juos šypsodamiesi, tikimės, kad skaitysite juos irgi panašiai nusiteikę.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

1. Pakaitinių rūbų visada reikia turėti ne tik kūdikiui, bet ir mamai

Švari palaidinė rankinėje kai kuriais atvejais gali išgelbėti jūsų nuotaiką. Keliaujant pasivaikščioti verta prigriebti ne tik atsarginių sauskelnių ir rūbų mažyliui, bet ir kažką sau, ką jūs galėsite panaudoti, kai vaikelis atpils ant jūsų palaidinės moliūgų ir morkų košelės likučius.

2. Vaikai išplepa visas paslaptis

Jeigu planuojate staigmeną seneliams, broliui ar seseriai, geriau, kad jos nežinotų jūsų mažasis pyplys. Kitaip rizikuojate, kad šią paslaptį tuoj žinos visi - kam reikia, ir kam nereikia.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pasidaryk pats: saldi ir linksma dovana
Šią mergaitę vadina gražiausiu 21 -ojo amžiaus vaiku

3. Itin brangūs žaislai kuriami ne vaikams, o tėvams

Vaikams (ypač kūdikiams) paprastai nėra didelio skirtumo, ar žaisti su 200 litų kainuojančiu prabangiu žaislu, ar mušti mamos virtuvėje rastu mediniu šaukštu į grindis. Kartoninė dėžė, į kurią buvo supakuotas didelis ir brangus žaislas, vaikui gali pasirodyti įdomesnė už tai, kas buvo jos viduje.

4. Bus situacijų, kai netyčia pakenksite savo vaikui

Kad ir kaip baisiai tai skambėtų, tai yra faktas. Bus situacijų, kai netyčia priminsite ropojančiam mažyliui ant rankos, nesužiūrėsite, kaip jis nusiris nuo sofos ant žemės, jums nespėjus pribėgti įsidės saują žemių iš vazono sau į burnytę ir t.t. Taip nutinka visoms mamoms, net tokioms puikioms kaip jūs.

5. Nėra tokio vaikiško rūbo, kuris būtų vertas jį skalbti rankomis

Taip, žinoma, parduotuvėse apstu toookio gražumo rūbų, kurių labai norisi nupirkti savo vaikui. Dailučio švarkelio, žavios suknutės... Tačiau šie dailūs rūbeliai dar nebus sutepti, o jūs suprasite šią motinystės aksiomą: skalbti rankomis vaiko rūbus nelieka nei laiko, nei noro. Todėl tokie išskirtiniai aprangos egzemplioriai yra yra skirti tik parduotuvėms papuošti.

6. Aštrūs kampai vaikus traukia it magnetas

Namuose yra tik vienas aštrus kampas? Būkite beveik tikri, kad jūsų vaikas jį išmėgins. Taip jau yra, jie kažkokie įmagnetinti, tie aštrūs kampai, ir labai traukia smalsučius. Ką daryti? Negailėti vaikui paguodos, jei taip atsitiko, ir turėti šaldiklyje ko nors šalto gumbams šaldyti.

7. Į tualetą prireikia tada, kai jo kilometro spinduliu nėra

Jūs tris kartus paklausėte mažylio, ar ji nori į tualetą, prieš išeinant iš namų. Atsakymas, be abejo, buvo neigiamas. Tačiau taip jau yra, kad į tualetą jis užsigeis lygiai po 10 minučių, tada, kai aplink nė su žiburiu nerasite jokio tualeto. Ramybės, tiktai ramybės!

8. Kaladėlės yra skirtos žaisti vandenyje

Taip, taip, jos nėra skirtos žaisti namuose, ant grindų. Iš jų nereikia statyti namų, tiltų, automobilių. Jos skirtos nusinešti į vonią ir žaisti su jomis tada, kai vyksta maudynės. Bent jau taip jums pasakys kiekvienas vaikas, kuris į vonią mielai susineša kone visą savo turtą - būtent čia jam vieta.

9. Vaikams įdomiausia yra tai, kas uždrausta

Daug kartų vaikui sakote, kad neliestų vonioje stovinčių buitinės chemijos buteliukų? Jam jie įdomiausi. Kaip ir mamos rankinė, išmanusis telefonas, namų vaistinėlė, - tai yra tie objektai, kuriuos mama ar tėtis draudžia. Šiuo atveju verčiau netampykite likimui už ūsų ir iš anksto pasirūpinkite saugia namų aplinka. Protingiausia, jei vaistinėlė stovės ten, kur apskritai nėra matoma ar pasiekiama.

10. Tapsite vaikiškų išmatų ekspertais

Gelsva, žalsva, rausva ar juosva? Išmatų spalva iš tiesų gali daug pasakyti apie mažylio sveikatos būklę. Kaip ir išmatų konsistencija, priemaišos, dažnis. Gal ir skamba juokingai, bet tapus mama tai iš tiesų ima rūpėti ir tam tikrais atvejais padeda greičiau suprasti vaiko sunegalavimą. Jus gąsdina šis punktas? Ramiai. Šis etapas nesitęsia visą gyvenimą ir greitai baigiasi.

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos
Jei jūsų mažylis jau sulaukė savo pirmojo pusmečio, tai reiškia, kad jis visai nebepanašus į bejėgę būtybę, kuri tik vartosi, mosikuoja rankytėmis ir apdovanoja jus savo šypsena.

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja
Kad maudynės būtų malonios ir vaikas nebijotų vandens, pataria "Sveikos pradžios" gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė.

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį (1)

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį
Vaikų miego tema – viena aktualiausių neseniai kūdikio susilaukusiems tėvams.

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui (2)

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui
Maitindama kūdikį motina yra atsakinga už pienelio, kuriuo maitinasi mažylis, kokybę.

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė
Gimus kūdikiui, pamažu keičiasi ne tik tėvų gyvenimo tempas bei įpročiai, tačiau ne mažesni pokyčiai įvyksta ir su namais. Juose ne tik atsiranda daug naujų baldų, kūdikio priežiūros priemonių, jie pritaikomi taip, kad mažyliui būtų saugu, tačiau kelios gudrybės gali padėti jį lavinti.

Vaikų krikštynos – už ar prieš? (106)

Vaikų krikštynos – už ar prieš?
Šį kartą mamų apklausa virto kone diskusija – vienos savo vaikus krikštijo, nes taip reikia, kitos tokią nuomonę nuneigė, trečios paliko galimybę apsispręsti pačiam vaikui, o ketvirtos.... Paskaitykit patys!

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais
Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku? Kodėl vieni 8-9 mėn. kūdikiai bijo svetimųjų, o kiti, atrodo, kad ne? Konsultuoja Vaikų ligoninės VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro psichologė Eglė Kodikienė.