Reklama

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prieš 20 ar 30 metų ne tik medicina buvo mažiau pažengusi, todėl tiek laukimasis, tiek gimdymas buvo pavojingesni, tačiau ir apie daugelį pagalbininkų, kuriuos turime šiais laikais, anuomet jos negalėjo net pasvajoti.

Štai 10 vaikų priežiūros daiktų, kurie tėveliams leidžia gyventi patogiau, sutaupyti laiko (dėl to turėti daugiau laisvų akimirkų) ir nervų ląstelių.

VIENKARTINĖS SAUSKELNĖS. Tai, tikriausiai, svarbiausias ir reikšmingiausias atradimas, palengvinęs daugelio tėvų kasdienybę (prancūzų sociologai jas įtraukė į XX a. didžiausių atradimų trisdešimtuką). Tikriausiai, močiutės ir net mamos ne kartą pasakojo, kaip kasdien gyvendavo medžiaginių vystyklų plovimo ir džiovinimo ritmu. O vienkartinių sauskelnių idėja, pasirodo, maždaug prieš 60 metų kilo vienam seneliui, kuris visaip stengėsi palengvinti savo dukros kasdienybę (ji turėjo tris vaikus). JAV gyvenęs Viktoras Milsas sugalvojo trisluoksnį įdėklą, kuris dėtųsi į neperšlampamas plastikines kelnaites. Dar keletą metų tobulinęs šį variantą, jis atsisakė plastmasės, sugalvojo lipdukus ir spaustukus, kurie ne tik prilaikytų sauskelnes, tačiau sutvirtintų sugeriančius sluoksnius. Jo kūrinys buvo pavadintas „pamper" (iš angl. „lepinti, paikinti"). Būtent nuo tos dienos pradėjo keistis daugelio šeimų kasdienybė, o vaikų auginimas pasidarė lengvesnis. Aišku, vienkartinių sauskelnių modeliai bei sudėtis kasmet yra tobulinami ir atsiranda vis modernesnių, natūralesnių variantų. Pavyzdžiui, vienos populiariausių pasaulyje šiuo metu yra japoniškos sauskelnės, kurios turi daug papildomų funkcijų, pavyzdžiui, drėgmės indikatorių, rodantį, kad laikas jas pakeisti. Kur jų rasti? Internetiniame puslapyje www.babycity.lt šioms ir daugeliui kitų sauskelnių šiuo metu taikomos nuolaidos.

SPECIALUS VYSTYKLAS. Tikriausiai, mūsų tėvų laikais nebuvo vaiko, kurio kas vakarą sąžiningai ir kruopščiai tėvai nesusuktų į vystyklą. Kojos ir rankos būdavo kietai prispaustos, mažylis net negalėdavo krustelėti. Šiais laikais rekomendacijos kitokios. Teigiama, kad toks kojų ištiesimas ir suspaudimas gali būti pavojingas vaiko vystymuisi. Taip vaikiškų prekių parduotuvėse atsirado nauja prekė – specialus vystyklas, su kuriuo per kelias minutėles net neįgudusi mama vaiką paruoš miegui. Kuo jis dar skiriasi nuo senojo varianto? Kojytės lieka laisvos, gali judėti, tačiau rankos priglaudžiamos prie kūnelio, todėl kūdikis jomis savęs neišsibudina. Tyrimai rodo, kad vaiko vystymas teigiamai veikia jo miego kokybę: suvysčius kūdikį, jis lengviau nurimsta, greičiau užmiega, rečiau prabunda, pailgėja jo greitojo miego fazės trukmė.

BAKTERIJAS NAIKINANTIS KONTEINERIS. Jei jau turite vaikų, žinote, kad ilgai nepabūsi kambaryje, kuriame stovi krūva nešvarių vaiko sauskelnių. Jas būtina po vieną nešti į konteinerį arba vaikiškų prekių parduotuvėse įsigyti specialų sauskelnių konteinerį. Kuo jis skiriasi nuo paprastos šiukšlių dėžės? Tai efektyvi ir higieniška priemonė panaudotoms sauskelnėms laikyti, kartu apsaugant namus nuo nemalonaus kvapo ir mikrobų. Antibakterinė plėvelė, į kurią supakuojamos sauskelnės, užmuša 99 proc. mikrobų ir suteikia neprilygstamą apsaugą nuo kvapų. Moksliškai įrodyta, kad tai 100 kartų efektyvesnė kvapo prevencija, nei panaudotų sauskelnių laikymas sauskelnių maišuose.

BALTASIS „TRIUKŠMAS". Jis primena kūdikiams garsą, kurį jie girdėjo savo mamos pilvelyje nėštumo metu, todėl efektyviai juos ramina ir padeda greičiau užmigti. Kiekvienas toks prietaisas skleidžia penkių tipų garsus, kurie padeda geriau prisitaikyti prie kūdikio poreikių: dviem garso tipams yra būdingi skirtingi dažniai, pavyzdžiui, džiovintuvo garsas, jūros bangų garsas, lietaus garsas ir vandens garsas bei plakančios širdies garsas. Po 60 minučių garsas pradeda pamažu silpnėti, kol visiškai išsijungia, nepažadinant miegančio vaiko. Geriausia tai, kad šių garsų nereikia leisti su išmaniosiomis technologijomis (jų tėvai nenori šalia gležno kūdikio), nes jie yra įmontuoti minkštame, švelniame meškutyje. Tikriausiai, mūsų tėvai net negalėjo pagalvoti, kad kažkada jų anūkai turės mielus žaisliukus, kurie juos ir užmigdo.

MOBILI AUKLĖ. Jei seniau tėvai negalėdavau vieno vaiko palikti kambaryje arba turėdavo būti visai netoli, kad išgirstų jį verkiant, šiomis dienomis nepakeičiamas daiktas yra mobili auklė. Galima rinktis net iš kelių variantų: vienos skleidžia tik garsą, o kitos rodo ir vaizdą, ir transliuoja garsus. Kameros itin patogios, kompaktiškos, jos „tarnauja" nuo kūdikystės iki vyresnio amžiaus, kai vaikas yra perkeliamas į savo kambarį, tačiau jūs norite matyti, kada jis užmiega. Vaizdo kamera mato ir naktį, o skaitmeniniu ryšiu perduodamas kokybiškas garsas, iš kurio suprasite, ką veikia kūdikis. Su kai kuriomis itin moderniomis auklėmis netgi galima stebėti kūdikio kambario temperatūrą, o mažyliui pravirkus, tėvai gali kalbėti į savo prietaisą ir taip nuraminti kitame kambaryje esantį vaiką.

SKAITMENINIAI TERMOMETRAI. Daugelis be didelio entuziazmo prisimena senuosius stiklinius termometrus. Su jais matuotis temperatūrą būdavo nemalonu ir suaugusiems, tai ką kalbėti apie kūdikius? Pirmiausia – jie pavojingi, nes lengvai duždavo ir po visus namus paskleisdavo nuodingą medžiagą – gyvsidabrį. Antra – jie nepatogūs, nelankstūs, šalti. Šiandien mamoms daug paprasčiau ir lengviau kūdikiams pamatuoti temperatūrą, nes tam atsirado skaitmeninių prietaisų, pavyzdžiui, termometras-čiulptukas. Jis vaikui nesukels jokių nemalonių asociacijų ar baimės.

ELEKTRINIAI PIENTRAUKIAI. Mūsų mamų laikais kai kurios moterys jau turėjo rankinius pientraukius, kurie tada atrodė didžiulė technologijų pažanga, palengvinanti jų kasdienybę. Šiandien viskas dar paprasčiau – vaikų priežiūros prekių parduotuvėse ar vaisinėse galima rasti elektrinių pientraukių. Jie veikia labai efektyviai ir tiksliai, padeda bėgti pienui be jokių pastangų, galima reguliuoti jų traukimo stiprumą, ritmą. Šiais laikais tokie prietaisai padeda daugiau moterų natūraliai maitinti, nepalūžti dėl krūtinės skausmų ar kitų žindymo nemalonumų.

GULTUKAS. Tai išradimas, kuris palengvina daugelio mamų kasdienybę, nes, kol mažylis smagiai sūpuojasi ar tiesiog guli, jūs galite pavalgyti, nusiprausti, o vaikas visada yra šalia ir jus mato. Rinkitės tokį, kuris atitiktų visus saugumo reikalavimus ir būtų pritaikytas dar nesėdinčiam ir galvos nelaikančiam mažyliui. Vieni populiariausių pasaulyje, kuriuos pamėgo ir Lietuvos mamos – „BabyBjorn" gultukai. Jie ne tik labai stilingo dizaino, tačiau yra itin lengvi (mama viena ranka gali po namus nešioti gultuką su vaiku), reguliuojamo aukščio pagal mažylio svorį ir lengvai sulankstomi, todėl patogu jais naudotis tiek namuose, tiek pasiimti kartu į keliones ar einant į svečius.

VEŽIMĖLIS SKĖTUKAS. Prieš kelis dešimtmečius ir net daug seniau vaikai taip pat turėjo vežimėlius, tačiau jie buvo itin didelės konstrukcijos, sunkūs, nemanevringi. Šiandien vežimėlių pasirinkimas labai didelis. Vaikiškų prekių parduotuvėse rasite tokių, kurie sveria vos kelis kilogramus, susilanksto viena ranka ir gali su jumis keliauti net į lėktuvo saloną, nes užima itin mažai vietos.

Užsakymo nr.: PT_75631951

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų
Vaikų iki vienerių metų lavinimas ypatingas tuo, kad tam reikia minimalių priemonių ir galima išsiversti be investicijų į žaislus, tereikia žinoti, kas mažyliui naudinga bei turėti entuziazmo kartu su juo šiomis veiklomis užsiimti.

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms (1)

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms
Maudynės - labai svarbi mažylio dienotvarkės dalis. Žinoma, pirmųjų maudynių metu jauna mama gali susidurti su šiokiais tokiais nesklandumais, tačiau žingsnelis po žingsnelio šis procesas taps lengvas ir sklandus.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų
Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės
Šiais laikais tėvai itin daug dėmesio skiria vaikų ugdymui ir daugelis puikiai supranta, kad tai nėra skaičių ar raidžių mokymas tuomet, kai jam sueina penkeri ar šešeri metai. Tikrasis ugdymas prasideda nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių.

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą
Visi mes turime apgamų – vieni daugiau, kiti mažiau. O ar kada susimąstėme, kad jie gali mums perteikti tam tikrą informaciją? Apie mus pačius.

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas (5)

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.