Reklama

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prieš 20 ar 30 metų ne tik medicina buvo mažiau pažengusi, todėl tiek laukimasis, tiek gimdymas buvo pavojingesni, tačiau ir apie daugelį pagalbininkų, kuriuos turime šiais laikais, anuomet jos negalėjo net pasvajoti.

Štai 10 vaikų priežiūros daiktų, kurie tėveliams leidžia gyventi patogiau, sutaupyti laiko (dėl to turėti daugiau laisvų akimirkų) ir nervų ląstelių.

VIENKARTINĖS SAUSKELNĖS. Tai, tikriausiai, svarbiausias ir reikšmingiausias atradimas, palengvinęs daugelio tėvų kasdienybę (prancūzų sociologai jas įtraukė į XX a. didžiausių atradimų trisdešimtuką). Tikriausiai, močiutės ir net mamos ne kartą pasakojo, kaip kasdien gyvendavo medžiaginių vystyklų plovimo ir džiovinimo ritmu. O vienkartinių sauskelnių idėja, pasirodo, maždaug prieš 60 metų kilo vienam seneliui, kuris visaip stengėsi palengvinti savo dukros kasdienybę (ji turėjo tris vaikus). JAV gyvenęs Viktoras Milsas sugalvojo trisluoksnį įdėklą, kuris dėtųsi į neperšlampamas plastikines kelnaites. Dar keletą metų tobulinęs šį variantą, jis atsisakė plastmasės, sugalvojo lipdukus ir spaustukus, kurie ne tik prilaikytų sauskelnes, tačiau sutvirtintų sugeriančius sluoksnius. Jo kūrinys buvo pavadintas „pamper" (iš angl. „lepinti, paikinti"). Būtent nuo tos dienos pradėjo keistis daugelio šeimų kasdienybė, o vaikų auginimas pasidarė lengvesnis. Aišku, vienkartinių sauskelnių modeliai bei sudėtis kasmet yra tobulinami ir atsiranda vis modernesnių, natūralesnių variantų. Pavyzdžiui, vienos populiariausių pasaulyje šiuo metu yra japoniškos sauskelnės, kurios turi daug papildomų funkcijų, pavyzdžiui, drėgmės indikatorių, rodantį, kad laikas jas pakeisti. Kur jų rasti? Internetiniame puslapyje www.babycity.lt šioms ir daugeliui kitų sauskelnių šiuo metu taikomos nuolaidos.

SPECIALUS VYSTYKLAS. Tikriausiai, mūsų tėvų laikais nebuvo vaiko, kurio kas vakarą sąžiningai ir kruopščiai tėvai nesusuktų į vystyklą. Kojos ir rankos būdavo kietai prispaustos, mažylis net negalėdavo krustelėti. Šiais laikais rekomendacijos kitokios. Teigiama, kad toks kojų ištiesimas ir suspaudimas gali būti pavojingas vaiko vystymuisi. Taip vaikiškų prekių parduotuvėse atsirado nauja prekė – specialus vystyklas, su kuriuo per kelias minutėles net neįgudusi mama vaiką paruoš miegui. Kuo jis dar skiriasi nuo senojo varianto? Kojytės lieka laisvos, gali judėti, tačiau rankos priglaudžiamos prie kūnelio, todėl kūdikis jomis savęs neišsibudina. Tyrimai rodo, kad vaiko vystymas teigiamai veikia jo miego kokybę: suvysčius kūdikį, jis lengviau nurimsta, greičiau užmiega, rečiau prabunda, pailgėja jo greitojo miego fazės trukmė.

BAKTERIJAS NAIKINANTIS KONTEINERIS. Jei jau turite vaikų, žinote, kad ilgai nepabūsi kambaryje, kuriame stovi krūva nešvarių vaiko sauskelnių. Jas būtina po vieną nešti į konteinerį arba vaikiškų prekių parduotuvėse įsigyti specialų sauskelnių konteinerį. Kuo jis skiriasi nuo paprastos šiukšlių dėžės? Tai efektyvi ir higieniška priemonė panaudotoms sauskelnėms laikyti, kartu apsaugant namus nuo nemalonaus kvapo ir mikrobų. Antibakterinė plėvelė, į kurią supakuojamos sauskelnės, užmuša 99 proc. mikrobų ir suteikia neprilygstamą apsaugą nuo kvapų. Moksliškai įrodyta, kad tai 100 kartų efektyvesnė kvapo prevencija, nei panaudotų sauskelnių laikymas sauskelnių maišuose.

BALTASIS „TRIUKŠMAS". Jis primena kūdikiams garsą, kurį jie girdėjo savo mamos pilvelyje nėštumo metu, todėl efektyviai juos ramina ir padeda greičiau užmigti. Kiekvienas toks prietaisas skleidžia penkių tipų garsus, kurie padeda geriau prisitaikyti prie kūdikio poreikių: dviem garso tipams yra būdingi skirtingi dažniai, pavyzdžiui, džiovintuvo garsas, jūros bangų garsas, lietaus garsas ir vandens garsas bei plakančios širdies garsas. Po 60 minučių garsas pradeda pamažu silpnėti, kol visiškai išsijungia, nepažadinant miegančio vaiko. Geriausia tai, kad šių garsų nereikia leisti su išmaniosiomis technologijomis (jų tėvai nenori šalia gležno kūdikio), nes jie yra įmontuoti minkštame, švelniame meškutyje. Tikriausiai, mūsų tėvai net negalėjo pagalvoti, kad kažkada jų anūkai turės mielus žaisliukus, kurie juos ir užmigdo.

MOBILI AUKLĖ. Jei seniau tėvai negalėdavau vieno vaiko palikti kambaryje arba turėdavo būti visai netoli, kad išgirstų jį verkiant, šiomis dienomis nepakeičiamas daiktas yra mobili auklė. Galima rinktis net iš kelių variantų: vienos skleidžia tik garsą, o kitos rodo ir vaizdą, ir transliuoja garsus. Kameros itin patogios, kompaktiškos, jos „tarnauja" nuo kūdikystės iki vyresnio amžiaus, kai vaikas yra perkeliamas į savo kambarį, tačiau jūs norite matyti, kada jis užmiega. Vaizdo kamera mato ir naktį, o skaitmeniniu ryšiu perduodamas kokybiškas garsas, iš kurio suprasite, ką veikia kūdikis. Su kai kuriomis itin moderniomis auklėmis netgi galima stebėti kūdikio kambario temperatūrą, o mažyliui pravirkus, tėvai gali kalbėti į savo prietaisą ir taip nuraminti kitame kambaryje esantį vaiką.

SKAITMENINIAI TERMOMETRAI. Daugelis be didelio entuziazmo prisimena senuosius stiklinius termometrus. Su jais matuotis temperatūrą būdavo nemalonu ir suaugusiems, tai ką kalbėti apie kūdikius? Pirmiausia – jie pavojingi, nes lengvai duždavo ir po visus namus paskleisdavo nuodingą medžiagą – gyvsidabrį. Antra – jie nepatogūs, nelankstūs, šalti. Šiandien mamoms daug paprasčiau ir lengviau kūdikiams pamatuoti temperatūrą, nes tam atsirado skaitmeninių prietaisų, pavyzdžiui, termometras-čiulptukas. Jis vaikui nesukels jokių nemalonių asociacijų ar baimės.

ELEKTRINIAI PIENTRAUKIAI. Mūsų mamų laikais kai kurios moterys jau turėjo rankinius pientraukius, kurie tada atrodė didžiulė technologijų pažanga, palengvinanti jų kasdienybę. Šiandien viskas dar paprasčiau – vaikų priežiūros prekių parduotuvėse ar vaisinėse galima rasti elektrinių pientraukių. Jie veikia labai efektyviai ir tiksliai, padeda bėgti pienui be jokių pastangų, galima reguliuoti jų traukimo stiprumą, ritmą. Šiais laikais tokie prietaisai padeda daugiau moterų natūraliai maitinti, nepalūžti dėl krūtinės skausmų ar kitų žindymo nemalonumų.

GULTUKAS. Tai išradimas, kuris palengvina daugelio mamų kasdienybę, nes, kol mažylis smagiai sūpuojasi ar tiesiog guli, jūs galite pavalgyti, nusiprausti, o vaikas visada yra šalia ir jus mato. Rinkitės tokį, kuris atitiktų visus saugumo reikalavimus ir būtų pritaikytas dar nesėdinčiam ir galvos nelaikančiam mažyliui. Vieni populiariausių pasaulyje, kuriuos pamėgo ir Lietuvos mamos – „BabyBjorn" gultukai. Jie ne tik labai stilingo dizaino, tačiau yra itin lengvi (mama viena ranka gali po namus nešioti gultuką su vaiku), reguliuojamo aukščio pagal mažylio svorį ir lengvai sulankstomi, todėl patogu jais naudotis tiek namuose, tiek pasiimti kartu į keliones ar einant į svečius.

VEŽIMĖLIS SKĖTUKAS. Prieš kelis dešimtmečius ir net daug seniau vaikai taip pat turėjo vežimėlius, tačiau jie buvo itin didelės konstrukcijos, sunkūs, nemanevringi. Šiandien vežimėlių pasirinkimas labai didelis. Vaikiškų prekių parduotuvėse rasite tokių, kurie sveria vos kelis kilogramus, susilanksto viena ranka ir gali su jumis keliauti net į lėktuvo saloną, nes užima itin mažai vietos.

Užsakymo nr.: PT_75631951

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus (1)

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus
Kodėl vienas kūdikis nuo pirmos dienos ramus, daug miega, gerai valgo, o kitas, ką čia slėpti, varo tėvus į neviltį nuolatiniu verksmu?

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui (1)

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui
Daugelis sutiks, kad dovanas išrinkti daug sunkiau kūdikiui, o ne paaugusiam vaikui, kuris savo norus pasako garsiai.

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį
Nors pirmaisiais savo gyvenimo metais vaikas atrodo labai gležnas, o atsiranda ir manančių, kad šiuo periodu jis tik valgo bei miega, tačiau kūdikių raidos specialistai pataria atidžiai stebėti vaiko reakcijas, stimulus į aplinką, sudaryti jam tinkamas sąlygas vystytis tiek fiziškai, tiek emociškai.

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams (1)

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams
2018-aisiais žvaigždės pataria tėvams kuo labiau pasistengti suprasti savo mažuosius, skirti jiems dėmesio ir laiko. Verčiau atsisakyti nereikalingų priekaištų, o štai nuoširdaus rūpesčio per daug nebus. Tuomet ne tik pagerės vaikų ir tėvų santykiai, bet ir padidės mažųjų savivertė, jie ims labiau pasitikėti savimi ir kitais, gerbs suaugusiuosius.

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų
Vaikų iki vienerių metų lavinimas ypatingas tuo, kad tam reikia minimalių priemonių ir galima išsiversti be investicijų į žaislus, tereikia žinoti, kas mažyliui naudinga bei turėti entuziazmo kartu su juo šiomis veiklomis užsiimti.

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms (1)

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms
Maudynės - labai svarbi mažylio dienotvarkės dalis. Žinoma, pirmųjų maudynių metu jauna mama gali susidurti su šiokiais tokiais nesklandumais, tačiau žingsnelis po žingsnelio šis procesas taps lengvas ir sklandus.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.