11 įprastų daiktų namuose, kurių gimus vaikui teko atsisakyti

 (8)
Vartydama virtualų nuotraukų albumą šypsojausi: kaip pasikeitė mūsų namai... Jie gerokai ištuštėjo, kad būtų užpildyti vaiko klegesiu, šokiais ir laisve dūkti. Augant Adomui mes atsisakėme nemažai daiktų: kai kurių dėl vaiko saugumo, kitų – dėl netyčinio sužalojimo, dar kitų – dėl išsaugojimo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Stiklinis žurnalų staliukas

Jis buvo labai patogus pasidėti distancinį pultelį ir puodelį arbatos, tačiau Adomui tik pradėjus šliaužti supratom, kad ant ratukų stovintis stiklinis staliukas yra nestabilus, trapus ir nesaugus augančiam vaikui. Iškonstravom ir supakavom į tą pačią dėžę, kurioje nusipirkom. Jis iki šiol guli spintos lentynoje...

2. Metalinės stalčių rankenos

Daugelis galvoja, kad stalčiai pas mus be rankenų, jog Adomas jų nedarinėtų, bet iš tiesų rankenų atsisakėm po vieno nesėkmingo Adomo griuvimo ant tokios rankenos. Dar kitų stalčių rankenų atsisakėm dėl to, kad Adomas atsidaręs stalčius lipdavo į juos ir taip vieną išlaužė. Taigi nesaugu.

3. Užuolaidos

Nors jos buvo likę kaboti tik ant vieno lango ir tos pačios gerokai apdraskytos katino, bet po Adomo pasilinksminimų suktis į užuolaidas supratom, kad ir jos nėra saugu augančio vaiko namuose. Jas pakeitėme kur kas praktiškesniais roletais.

4. Knygos apatinėse lentynose

Šią erdvę užkariavo Adomo žaislai. Juk ir vaikas turi turėti vietą, kur susidėti savo daiktus, o knygos, kurias kol kas įdomiau plėšyti nei skaityti, dar tikrai bus įdomios ateityje ir pačiam Adomui, todėl atgulė po lova esančioje dėžėje ilsėtis.

5. Nuotraukų rėmeliai, gėlių vazonai ir kiti niekučiai ant palangių

Visų šių namų atributų atsisakėme tada, kai Adomas jau buvo paaugęs tiek, kad visa tai pasiekė ir traukė ant savo galvos. Visai neseniai atsisakėme ir kelių paveikslų ant sienų, nes ir juos augantis mažylis, pasirodo, gali pasiekti ir netyčia numesti.

6. Pagalvėlės ant sofos

Na, jos tikrai nėra nesaugios, tačiau namuose bėgiojant mažam vaikui visada būna ant žemės ir ant žemės. Vieną dieną ėmiau ir nusprendžiau, kad mums jų ant žemės nereikia.

7. Staltiesės ir įvairios servetėlės ant stalo

Jos taip pat dažniausiai būdavo ant žemės, kartais ir kas nors daugiau, kas būdavo ant staltiesės. Šventinio stalo puošybai visada naudoju spalvingas vienkartines servetėles, kurių vėliau net nereikia plauti, o kasdieniam naudojimui iš viso atsisakėme servetėlių.

8. Pastatoma lempa (lempa su stovu)

Šio daikto atsisakėme tada, kai Adomas ją sudaužė. Džiaugiuosi, kad lempos kritimas buvo toks sėkmingas ir Adomui sukėlė tik džiaugsmo, o lempa juk daiktas, nesugus daiktas mažyliui.

9. Stiklinė muilinė prie kriauklės

Jos taip pat atsisakėme po sėkmingo dūžio.

11 įprastų daiktų namuose, kurių gimus vaikui teko atsisakyti
© Shutterstock nuotr.

10. Muzikos instrumentai (gitara, pianinas)

Na, tai brangus daiktas, o Adomui atrodo it žaislai. Teko padėti ten, kur smalsios akytės nemato.

11. Odinis krėslas ant ratukų prie stalo

Na, žinote, tai tokia labai patogi kėdė pasisupti ir pasisukioti į šonus prie stalo. Kai Adomas išmoko ant jos užlipti, teko atsisakyti, nes atsirėmęs į kėdės atlošą, jis gali skaudžiai nuvirsti ant žemės. Jei krėslas būtų be ratukų, galbūt būtų stabilesnis, o dabar yra kaip yra: prie kompiuterio pasistatėme paprastą virtuvinę kėdę.

Daugelis daiktų augant Adomui buvo kilstelėti kur kas aukščiau, pvz., vaistinėlė, kompiuteris, vazos, peiliai... Namai tapo draugiški mažajam padaužai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos
Jei jūsų mažylis jau sulaukė savo pirmojo pusmečio, tai reiškia, kad jis visai nebepanašus į bejėgę būtybę, kuri tik vartosi, mosikuoja rankytėmis ir apdovanoja jus savo šypsena.

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja
Kad maudynės būtų malonios ir vaikas nebijotų vandens, pataria "Sveikos pradžios" gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė.

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį (1)

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį
Vaikų miego tema – viena aktualiausių neseniai kūdikio susilaukusiems tėvams.

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui (2)

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui
Maitindama kūdikį motina yra atsakinga už pienelio, kuriuo maitinasi mažylis, kokybę.

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė
Gimus kūdikiui, pamažu keičiasi ne tik tėvų gyvenimo tempas bei įpročiai, tačiau ne mažesni pokyčiai įvyksta ir su namais. Juose ne tik atsiranda daug naujų baldų, kūdikio priežiūros priemonių, jie pritaikomi taip, kad mažyliui būtų saugu, tačiau kelios gudrybės gali padėti jį lavinti.

Vaikų krikštynos – už ar prieš? (106)

Vaikų krikštynos – už ar prieš?
Šį kartą mamų apklausa virto kone diskusija – vienos savo vaikus krikštijo, nes taip reikia, kitos tokią nuomonę nuneigė, trečios paliko galimybę apsispręsti pačiam vaikui, o ketvirtos.... Paskaitykit patys!

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais
Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku? Kodėl vieni 8-9 mėn. kūdikiai bijo svetimųjų, o kiti, atrodo, kad ne? Konsultuoja Vaikų ligoninės VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro psichologė Eglė Kodikienė.