11 įprastų daiktų namuose, kurių gimus vaikui teko atsisakyti

 (8)
Vartydama virtualų nuotraukų albumą šypsojausi: kaip pasikeitė mūsų namai... Jie gerokai ištuštėjo, kad būtų užpildyti vaiko klegesiu, šokiais ir laisve dūkti. Augant Adomui mes atsisakėme nemažai daiktų: kai kurių dėl vaiko saugumo, kitų – dėl netyčinio sužalojimo, dar kitų – dėl išsaugojimo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Stiklinis žurnalų staliukas

Jis buvo labai patogus pasidėti distancinį pultelį ir puodelį arbatos, tačiau Adomui tik pradėjus šliaužti supratom, kad ant ratukų stovintis stiklinis staliukas yra nestabilus, trapus ir nesaugus augančiam vaikui. Iškonstravom ir supakavom į tą pačią dėžę, kurioje nusipirkom. Jis iki šiol guli spintos lentynoje...

2. Metalinės stalčių rankenos

Daugelis galvoja, kad stalčiai pas mus be rankenų, jog Adomas jų nedarinėtų, bet iš tiesų rankenų atsisakėm po vieno nesėkmingo Adomo griuvimo ant tokios rankenos. Dar kitų stalčių rankenų atsisakėm dėl to, kad Adomas atsidaręs stalčius lipdavo į juos ir taip vieną išlaužė. Taigi nesaugu.

3. Užuolaidos

Nors jos buvo likę kaboti tik ant vieno lango ir tos pačios gerokai apdraskytos katino, bet po Adomo pasilinksminimų suktis į užuolaidas supratom, kad ir jos nėra saugu augančio vaiko namuose. Jas pakeitėme kur kas praktiškesniais roletais.

4. Knygos apatinėse lentynose

Šią erdvę užkariavo Adomo žaislai. Juk ir vaikas turi turėti vietą, kur susidėti savo daiktus, o knygos, kurias kol kas įdomiau plėšyti nei skaityti, dar tikrai bus įdomios ateityje ir pačiam Adomui, todėl atgulė po lova esančioje dėžėje ilsėtis.

5. Nuotraukų rėmeliai, gėlių vazonai ir kiti niekučiai ant palangių

Visų šių namų atributų atsisakėme tada, kai Adomas jau buvo paaugęs tiek, kad visa tai pasiekė ir traukė ant savo galvos. Visai neseniai atsisakėme ir kelių paveikslų ant sienų, nes ir juos augantis mažylis, pasirodo, gali pasiekti ir netyčia numesti.

6. Pagalvėlės ant sofos

Na, jos tikrai nėra nesaugios, tačiau namuose bėgiojant mažam vaikui visada būna ant žemės ir ant žemės. Vieną dieną ėmiau ir nusprendžiau, kad mums jų ant žemės nereikia.

7. Staltiesės ir įvairios servetėlės ant stalo

Jos taip pat dažniausiai būdavo ant žemės, kartais ir kas nors daugiau, kas būdavo ant staltiesės. Šventinio stalo puošybai visada naudoju spalvingas vienkartines servetėles, kurių vėliau net nereikia plauti, o kasdieniam naudojimui iš viso atsisakėme servetėlių.

8. Pastatoma lempa (lempa su stovu)

Šio daikto atsisakėme tada, kai Adomas ją sudaužė. Džiaugiuosi, kad lempos kritimas buvo toks sėkmingas ir Adomui sukėlė tik džiaugsmo, o lempa juk daiktas, nesugus daiktas mažyliui.

9. Stiklinė muilinė prie kriauklės

Jos taip pat atsisakėme po sėkmingo dūžio.

11 įprastų daiktų namuose, kurių gimus vaikui teko atsisakyti
© Shutterstock nuotr.

10. Muzikos instrumentai (gitara, pianinas)

Na, tai brangus daiktas, o Adomui atrodo it žaislai. Teko padėti ten, kur smalsios akytės nemato.

11. Odinis krėslas ant ratukų prie stalo

Na, žinote, tai tokia labai patogi kėdė pasisupti ir pasisukioti į šonus prie stalo. Kai Adomas išmoko ant jos užlipti, teko atsisakyti, nes atsirėmęs į kėdės atlošą, jis gali skaudžiai nuvirsti ant žemės. Jei krėslas būtų be ratukų, galbūt būtų stabilesnis, o dabar yra kaip yra: prie kompiuterio pasistatėme paprastą virtuvinę kėdę.

Daugelis daiktų augant Adomui buvo kilstelėti kur kas aukščiau, pvz., vaistinėlė, kompiuteris, vazos, peiliai... Namai tapo draugiški mažajam padaužai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.