7 dažniausios priežastys, kodėl maži vaikai neramiai miega

Tas senas kaip pasaulis klausimas, kuris kyla visiems jauniems ir ne tokiems jauniems tėvams: kodėl mano kūdikis neišmiega visą naktį? Pateikiame kelis variantus, paaiškinančius, kodėl taip gali būti. Tikimės, kad išsiaiškinę priežastį, lengviau rasite sprendimą, ir į jūsų namus ateis ramios naktys ir žvalios dienos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kūdikiui pučia pilvą

Jei mažylio veide atsispindi grimasos ir jis dažnai kelia kojeles prie pilvo, tai gali reikšti, kad jam skauda pilvą. Visi žinome, kaip sunku miegoti, kai skauda skrandį. Kad sumažintumėte pilvuko dieglius, galite išbandyti įvairius judesius - sukite kūdikio kojeles lyg važiuojant dviračiu ir pan. O jei įtariate, kad tai užsitęsęs refliuksas, pasitarkite su gydytoju.

Kūdikiui per karšta

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl mažasis vis nubunda - paprasčiausiai jam per karšta. Dauguma kūdikių geriausiai miega ne užkloti, bet suvystyti.

Kūdikis alkanas

Pirmus kelis mėnesius kūdikis greit išalksta, o tai reiškia, kad naktį jums teks keltis. Iš pradžių bus nelengva suprasti, ar kūdikis alkanas, ar nori žįsti tik siekdamas nusiraminti ir vėl užmigti, bet su laiku išmoksite atpažinti ženklus.

Kūdikis supainiojo dieną su naktimi

Kartais kūdikiai supainioja dieną su naktimi. Jei dieną kūdikis nenubusdamas miega ilgiau nei keturias valandas, patariama jį pažadinti. Naktį užtraukite užuolaidas ar kitaip užtamsinkite kambarį, kad kūdikis žinotų, jog atėjo naktis. Gali prireikti kelių savaičių, kol pripratinsite kūdikį prie naujo režimo, bet jums tikrai pavyks. Miego kiekį ir kokybę taip pat galima pagerinti, jei dieną laikysitės griežto „valgyti, žaisti, miegoti" režimo.

Kūdikis pervargęs, patyręs per daug įspūdžių

Net ir suaugę kartais patiria tą jausmą, kai yra tokie pavargę, jog net negali užmigti. Mažyliams tai taip pat gali nutikti. Reikėtų stebėti savo kūdikį ir įžvelgus pirmuosius nuovargio ženklus, nedelsti ir guldyti jį miegoti. Jums gali ne visada pavykti, bet nenusiminkite - kartais bus geriau, kartais blogiau, bet galiausiai imsite geriau suprasti savo vaiką, ir rasite jam tinkamiausią režimą.

Kūdikis nemoka pats nusiraminti prieš miegą

Vieni kūdikiai nuo pat gimimo gerai miega, o kiti ne. Gebėjimas nusiraminti pačiam yra išmokstamas dalykas - reikia pratinti kūdikį užmigti pačiam, be pašalinės pagalbos (be krūties, žinduko ar sūpavimo). Tačiau ekspertai nerekomenduoja mokyti kūdikio užmigti bent iki keturių mėnesių, o iki to laiko jį į lovelę guldykite dar neužmigusį, bet jau snūduriuojantį, ir švelniai glostykite, kol užmigs.

Kūdikiui tiesiog reikia jūsų artumo

Mažylis devynis mėnesius nuolat jautė jūsų artumą. O dabar staiga jūs ne visada būnate šalia. Tai jam gali kelti sumaištį, tad jis negali užmigti paprasčiausiai todėl, kad jam trūksta mamos prisilietimo. Jūs esate jo pasaulis, jūs jam reiškiate viską, tad kartais vienintelis dalykas, kuris gali padėti - jūsų buvimas šalia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.