7 dažniausios priežastys, kodėl maži vaikai neramiai miega

Tas senas kaip pasaulis klausimas, kuris kyla visiems jauniems ir ne tokiems jauniems tėvams: kodėl mano kūdikis neišmiega visą naktį? Pateikiame kelis variantus, paaiškinančius, kodėl taip gali būti. Tikimės, kad išsiaiškinę priežastį, lengviau rasite sprendimą, ir į jūsų namus ateis ramios naktys ir žvalios dienos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kūdikiui pučia pilvą

Jei mažylio veide atsispindi grimasos ir jis dažnai kelia kojeles prie pilvo, tai gali reikšti, kad jam skauda pilvą. Visi žinome, kaip sunku miegoti, kai skauda skrandį. Kad sumažintumėte pilvuko dieglius, galite išbandyti įvairius judesius - sukite kūdikio kojeles lyg važiuojant dviračiu ir pan. O jei įtariate, kad tai užsitęsęs refliuksas, pasitarkite su gydytoju.

Kūdikiui per karšta

Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl mažasis vis nubunda - paprasčiausiai jam per karšta. Dauguma kūdikių geriausiai miega ne užkloti, bet suvystyti.

Kūdikis alkanas

Pirmus kelis mėnesius kūdikis greit išalksta, o tai reiškia, kad naktį jums teks keltis. Iš pradžių bus nelengva suprasti, ar kūdikis alkanas, ar nori žįsti tik siekdamas nusiraminti ir vėl užmigti, bet su laiku išmoksite atpažinti ženklus.

Kūdikis supainiojo dieną su naktimi

Kartais kūdikiai supainioja dieną su naktimi. Jei dieną kūdikis nenubusdamas miega ilgiau nei keturias valandas, patariama jį pažadinti. Naktį užtraukite užuolaidas ar kitaip užtamsinkite kambarį, kad kūdikis žinotų, jog atėjo naktis. Gali prireikti kelių savaičių, kol pripratinsite kūdikį prie naujo režimo, bet jums tikrai pavyks. Miego kiekį ir kokybę taip pat galima pagerinti, jei dieną laikysitės griežto „valgyti, žaisti, miegoti" režimo.

Kūdikis pervargęs, patyręs per daug įspūdžių

Net ir suaugę kartais patiria tą jausmą, kai yra tokie pavargę, jog net negali užmigti. Mažyliams tai taip pat gali nutikti. Reikėtų stebėti savo kūdikį ir įžvelgus pirmuosius nuovargio ženklus, nedelsti ir guldyti jį miegoti. Jums gali ne visada pavykti, bet nenusiminkite - kartais bus geriau, kartais blogiau, bet galiausiai imsite geriau suprasti savo vaiką, ir rasite jam tinkamiausią režimą.

Kūdikis nemoka pats nusiraminti prieš miegą

Vieni kūdikiai nuo pat gimimo gerai miega, o kiti ne. Gebėjimas nusiraminti pačiam yra išmokstamas dalykas - reikia pratinti kūdikį užmigti pačiam, be pašalinės pagalbos (be krūties, žinduko ar sūpavimo). Tačiau ekspertai nerekomenduoja mokyti kūdikio užmigti bent iki keturių mėnesių, o iki to laiko jį į lovelę guldykite dar neužmigusį, bet jau snūduriuojantį, ir švelniai glostykite, kol užmigs.

Kūdikiui tiesiog reikia jūsų artumo

Mažylis devynis mėnesius nuolat jautė jūsų artumą. O dabar staiga jūs ne visada būnate šalia. Tai jam gali kelti sumaištį, tad jis negali užmigti paprasčiausiai todėl, kad jam trūksta mamos prisilietimo. Jūs esate jo pasaulis, jūs jam reiškiate viską, tad kartais vienintelis dalykas, kuris gali padėti - jūsų buvimas šalia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos
Jei jūsų mažylis jau sulaukė savo pirmojo pusmečio, tai reiškia, kad jis visai nebepanašus į bejėgę būtybę, kuri tik vartosi, mosikuoja rankytėmis ir apdovanoja jus savo šypsena.

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja
Kad maudynės būtų malonios ir vaikas nebijotų vandens, pataria "Sveikos pradžios" gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė.

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį (1)

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį
Vaikų miego tema – viena aktualiausių neseniai kūdikio susilaukusiems tėvams.

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui (2)

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui
Maitindama kūdikį motina yra atsakinga už pienelio, kuriuo maitinasi mažylis, kokybę.

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė
Gimus kūdikiui, pamažu keičiasi ne tik tėvų gyvenimo tempas bei įpročiai, tačiau ne mažesni pokyčiai įvyksta ir su namais. Juose ne tik atsiranda daug naujų baldų, kūdikio priežiūros priemonių, jie pritaikomi taip, kad mažyliui būtų saugu, tačiau kelios gudrybės gali padėti jį lavinti.

Vaikų krikštynos – už ar prieš? (106)

Vaikų krikštynos – už ar prieš?
Šį kartą mamų apklausa virto kone diskusija – vienos savo vaikus krikštijo, nes taip reikia, kitos tokią nuomonę nuneigė, trečios paliko galimybę apsispręsti pačiam vaikui, o ketvirtos.... Paskaitykit patys!

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais
Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku? Kodėl vieni 8-9 mėn. kūdikiai bijo svetimųjų, o kiti, atrodo, kad ne? Konsultuoja Vaikų ligoninės VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro psichologė Eglė Kodikienė.