Reklama

8 vaikų fotoknygų idėjos

Vaikai užauga taip greitai, jog kartais to net nepastebime. Gaila, bet kai kurie atsiminimai, bėgant laikui, išnyksta iš atminties, nors mes visuomet stengiamės juos atgaivinti. Peržiūrime vaikystės nuotraukas, vartome senus albumus ir džiaugiamės, jog gražiausios vaikystės akimirkos užfiksuotos nuotraukose!
8 vaikų fotoknygų idėjos
© Reklamos užsakovų nuotr.

Norime su jumis pasidalinti dar vienu puikiu nuotraukų saugojimo būdu - tai fotoknyga! Joje išsaugotos gražiausios šeimos akimirkos visuomet liks su jumis! Štai net 8 idėjos kaip sukurti nuostabią vaikų nuotraukų knygą.

1. Vaikystės abėcėlė

Kiekvienas vaikas turi tik jam vienam būdingų savybių, mėgstamiausių daiktų ar vietų. Kodėl gi nepabandžius šių unikalių bruožų pavaizduoti abėcėlės tvarka? Sukurkite fotoknygą, kuri pasakoja savitą jūsų vaiko istoriją. Albumą pradėkite nuo nuotraukos, kurioje vaikas įamžintas su mylimiausiu meškiuku Alanu, o pabaikite nuotrauka, kurioje jis kartu su šeima lanko zoologijos sodą.

2. Kūrybingų vaikų fotoknyga

Ne paslaptis, jog vaikai yra itin kūrybingi, todėl prie fotoknygos kūrimo leiskite prisidėti ir jiems. Kaip? Fotoknygoje palikite tuščių vietų ar puslapių, kuriuose pats vaikas galėtų piešti ar rašyti. Taip pat galite pateikti užuominas ar nedideles užduotėles, pavyzdžiui, „Nupiešk savo šunį“.

Tokia fotoknyga gali tapti ir puikia dovana mamai ar tėčiui, ypač jei sukursite ją jiems nežinant. Įkelkite gražią tėvų nuotrauką viename puslapyje, o kitame – užduokite vaikui klausimų, pavyzdžiui, „Kodėl tėtis myli mamą?“. Labiausiai tokioje knygoje džiugins nuoširdūs ir atviri vaikų atsakymai.

3. Vaiko piešinių knyga

Jei jūsų vaikas mėgsta piešti, o taip, greičiausiai ir yra, sukelkite jo piešinius į fotoknygą. Juk visuomet smagu pamatyti ir po kiek laiko prisiminti, kaip vaikai mato juos supantį pasaulį. Nuskenuokite arba nufotografuokite piešinius ir į fotoknygos maketą kelkite juos kaip paprastas nuotraukas. Nepamirškite pridėti prierašų: piešinio pavadinimo ar datos. Į knygą būtinai įterpkite ir vaikų nuotraukų – menininko portretas tokioje knygoje labai svarbus.

4. Metinė fotoknyga

Sutalpinti gausybę vaiko nuotraukų vienoje knygoje gali pasirodyti sudėtinga, todėl dažnai geriausia išeitis yra kurti specialias, tam tikram laikotarpiui skirtas, fotoknygas. Išdėliokite nuotraukas chronologine tvarka arba pagal metų laikus kurkite pavasario, vasaros, rudens ir žiemos nuotykių knygas. Pasirinkite labiausiai tam laikui tinkančias fono spalvas, rėmelius, piešinius bei kitus grafinius elementus. Smagu, kai iš lentynos galima išsitraukti knygą ir prisiminti ką veikėte, pavyzdžiui, praeitų metų pavasarį.

5. Instagram'o koliažas

Instagram yra puiki programėlė, leidžianti paprasčiausias, telefonu darytas, nuotraukas paversti tikrais meno kūriniais, suteikiant joms, pavyzdžiui, senovinės nuotraukos įvaizdį. Pritaikyti įvairius filtrus taip paprasta, jog dauguma net nepaleidžiame telefono iš rankų, todėl nenuostabu, kad, laikui bėgant, sukaupiame ne mažą galeriją, kurioje dažnai būna ir daugybė mūsų vaikų nuotraukų! Neslėpkite šių kadrų telefone, verčiau sukelkit juos į nuotraukų knygą. Nuotraukoms pritaikykite spalvotus rėmelius, žaismingai išdėliokite jas puslapiuose ir prirašykite linksmus tekstus. Beje, ar žinojote, kad ZOOMBOOK fotoknygų kūrimo programoje nuotraukas į savo knygą galite įkelti ne tik iš savo kompiuterio, bet ir tiesiai iš savo Instagram, Facebook ar Google+ profilio! Kurti dar niekada nebuvo taip paprasta.

6. Šeimos receptų knyga

Kiekvienas tėvas žino, jog leisdamas savo vaikams padėti virtuvėje, jis rizikuoja iš stiklinės išpiltu pienu ar visoje virtuvėje išbarstytais miltais, bet juk tai ir yra smagiausia – niekada nežinai, ko gali tikėtis. Jei mėgstate gaminti, kartu su vaikais, įamžinkite šias akimirkas ir sukurkite savo šeimos receptų knygą, kurioje bus ne tik gardūs patiekalai, bet ir linksmiausi, virtuvėje patirti nuotykiai. Nepamirškite paskirti kelių puslapių ir močiutei – juk jos pyragai daugybę metų nešė džiaugsmą visai šeimai! Pasinaudokite šeimos receptų knygos šablonu ir kurti bus daug lengviau.

7. Nuotaikų fotoknyga

Ar jūsų vaikas patempia lūpą, kai jam ko nors neleidžiate? O galbūt jo veide nušvinta plati šypsena, kai kartu einate suvalgyti ledų? Užfiksuokite šias nuostabias emocijas ir sukurkite vaiko nuotaikų fotoknygą. Nepraleiskite nei vienos emocijos. Į kūrybos procesą įtraukite ir savo mažąjį – paprašykite jo suvaidinti kuo daugiau nuotaikų, taip fotoknygoje bus dar daugiau nuotraukų.

8. Fotoknyga „Diena, kai aš gimiau“

Leiskite vaikams pajusti bekraštę jūsų meilę. Fotoknygoje „Diena, kai aš gimiau“ papasakokite jiems jų gimimo istoriją, jų pirmąsias akimirkas, jų svorį ir ūgį. Parodykite, kiek džiaugsmo ir meilės jums suteikė vaiko atėjimas į šį pasaulį. Tam, kad kurti būtų lengviau, pasinaudokite specialiu ZOOMBOOK dizainerių sukurtu fotoknygos šablonu „Pirmieji metai“.

Tikime, jog jūs turite dar daugiau įdomių idėjų – juk kūryba neturi ribų. Pasidalinkite originaliomis mintis ZOOMBOOK Facebook grupėje arba sukurkite savo albumą ir tapkite mėnesio fotoknygos autoriumi www.zoombook.lt !

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Jei mažylio miegas neramus, tikriausiai dar neišbandėte šių priemonių (4)

Jei mažylio miegas neramus, tikriausiai dar neišbandėte šių priemonių
Yra toks tėvelių posakis, kad labiausiai jie savo atžalą myli tuomet, kai ji miega. Tačiau, bent jau pirmuosius tris mėnesius, neverta tikėtis, kad vaikelis daug, ilgai ir ramiai miegos.

Pakreipta vaiko galva: kada laikas sunerimti? (3)

Pakreipta vaiko galva: kada laikas sunerimti?
Dažnai tėvai klausia, ar tiesa, kad kūdikio negalima guldyti nuolatos ant to paties šono, nes gali išsivystyti kreivakaklystė.

Nėra blogo oro su gera apranga: top 10 daiktų vaikams

Nėra blogo oro su gera apranga: top 10 daiktų vaikams
Negalime nuspėti ateities ar kontroliuoti oro, tačiau galime būti visuomet pasiruošę, kad ir kas bebūtų.

Psichologė – apie vaikų miegą ir tėvų daromas klaidas (25)

Psichologė – apie vaikų miegą ir tėvų daromas klaidas
Kūdikio miegas yra labai svarbus reiškinys, nes nuo jo priklauso ne tik kūdikio augimas ir savijauta, bet ir visų kitų namiškių poilsis bei nuotaika.

Ko reikia pėdutei, kad augtų ir vystytųsi taisyklingai

Ko reikia pėdutei, kad augtų ir vystytųsi taisyklingai
Kad taisyklingai augtų ir vystytųsi, mažos pėdutės turi nuolat judėti: stiebtis, šokinėti, lankstytis. Labai svarbu, kad jos tai darytų taisyklingai.

Geriausias būdas rengti vaiką: nei sušals, nei sukais

Geriausias būdas rengti vaiką: nei sušals, nei sukais
Atėjus saulėtam rudeniui, net ir suaugusiesiems tampa ne taip paprasta nuspręsti, kuo apsirengti, nes rytai jau vėsūs, o įdienojus — šilta. Permainingi orai iššūkiu tampa ir tėveliams.

Psichologė – apie televizoriaus daromą žalą vaikams (13)

Psichologė – apie televizoriaus daromą žalą vaikams
Kūdikystė – tai itin spartaus augimo laikotarpis, kuomet kūdikis labai greitai vystosi tiek fiziškai, tiek psichiškai. Mažylis šiuo laikotarpiu yra labai jautrus išoriniams aplinkos veiksniams, jis sparčiai mokosi, tobulėja, nuolat kažko ieško ir svarbiausia – nuolat randa.

Medžiaga, be kurios neapsieisite nei vasarą, nei žiemą

Medžiaga, be kurios neapsieisite nei vasarą, nei žiemą
Dar visai mažas vaikutis pats negali pasakyti, kaip jis jaučiasi, ko jam trūksta, todėl tėveliams labai svarbu kuo tiksliau atliepti jo poreikius.

Pirmieji žingsniai: kaip nesugadinti vaiko pėdutės

Pirmieji žingsniai: kaip nesugadinti vaiko pėdutės
"Mano mažasis jau pradeda po truputį vaikščioti įsikabinęs į baldus ir stoviniuoja bei laksto su vaikštyne. Manau, kad atėjo laikas pirmiems batukams. Kokius pirkti? Ar tai turi būti basutės ar batukai?", - klausia 10 mėn. Roko mama Aistė.

Kodėl reikia amžiams pamiršti patarimą „Neimk ant rankų, pripras“ (23)

Kodėl reikia amžiams pamiršti patarimą „Neimk ant rankų, pripras“
„Tegul paverkia, nieko nenutiks“, "Neimk ant rankų – pripras“. Dar visai neseniai šiais patarimais šventai tikėjo kūdikio susilaukę tėvai. Dėmesio, mielieji! Pamirškite šiuos niekam tikusius patarimus amžiams. Kodėl, atsako psichologė Karolina Gurskienė.

Vaiko vystymas gali prišaukti nelaimę: gydytojos komentaras (35)

Vaiko vystymas gali prišaukti nelaimę: gydytojos komentaras
Naujausi tyrimai atskleidė, kad kūdikių vystymas gali būti pražūtingas. Jei miegodamas suvystytas kūdikis apsiverčia ant šono ar pilvo, staigios kūdikių mirties sindromo tikimybė išauga net keliolika kartų.

Kur geriausia miegoti kūdikiui: su tėvais ar atskirai? (5)

Kur geriausia miegoti kūdikiui: su tėvais ar atskirai?
Miegojimas kartu su kūdikiu dėl daugelio priežasčių yra naudingas tiek mamai, tiek kūdikiui. Kadangi šių pranašumų sąrašas ilgas, tėvai vis dažniau domisi, kaip miegoti kartu su kūdikiu saugiai ir teisingai.

Ko vaikui reikia labiau: griežto režimo ar visiškos laisvės? (6)

Ko vaikui reikia labiau: griežto režimo ar visiškos laisvės?
„Kūdikio režimas - tai bendras šeimos ritmo kūrimas“, - įsitikinusi psichologė Karolina Gurskienė, parengusi straipsnį apie tai, kodėl reikia kūdikiui režimo.

Vaiko maudymas anksčiau ir dabar: kas pasikeitė iš esmės? (26)

Vaiko maudymas anksčiau ir dabar: kas pasikeitė iš esmės?
Pažintis su vandeniu – viena iš pirmųjų naujagimio patirčių. Ši procedūra labai svarbi kūdikio sveikatai ir gerai savijautai.

Ką gali padaryti tėvai, kad jų vaikas miegotų visą naktį neprabusdamas (26)

Ką gali padaryti tėvai, kad jų vaikas miegotų visą naktį neprabusdamas
Penktas dukros gyvenimo mėnesis mums dovanojo daug patirčių: ligoninė, naujas gyvenimo ritmas dėl įgimtos ligos, pirmieji dantukai ir... BAISIOS NEMIGO NAKTYS.