Reklama

8 vaikų fotoknygų idėjos

Vaikai užauga taip greitai, jog kartais to net nepastebime. Gaila, bet kai kurie atsiminimai, bėgant laikui, išnyksta iš atminties, nors mes visuomet stengiamės juos atgaivinti. Peržiūrime vaikystės nuotraukas, vartome senus albumus ir džiaugiamės, jog gražiausios vaikystės akimirkos užfiksuotos nuotraukose!
© Reklamos užsakovų nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Norime su jumis pasidalinti dar vienu puikiu nuotraukų saugojimo būdu - tai fotoknyga! Joje išsaugotos gražiausios šeimos akimirkos visuomet liks su jumis! Štai net 8 idėjos kaip sukurti nuostabią vaikų nuotraukų knygą.

1. Vaikystės abėcėlė

Kiekvienas vaikas turi tik jam vienam būdingų savybių, mėgstamiausių daiktų ar vietų. Kodėl gi nepabandžius šių unikalių bruožų pavaizduoti abėcėlės tvarka? Sukurkite fotoknygą, kuri pasakoja savitą jūsų vaiko istoriją. Albumą pradėkite nuo nuotraukos, kurioje vaikas įamžintas su mylimiausiu meškiuku Alanu, o pabaikite nuotrauka, kurioje jis kartu su šeima lanko zoologijos sodą.

2. Kūrybingų vaikų fotoknyga

Ne paslaptis, jog vaikai yra itin kūrybingi, todėl prie fotoknygos kūrimo leiskite prisidėti ir jiems. Kaip? Fotoknygoje palikite tuščių vietų ar puslapių, kuriuose pats vaikas galėtų piešti ar rašyti. Taip pat galite pateikti užuominas ar nedideles užduotėles, pavyzdžiui, „Nupiešk savo šunį“.

Tokia fotoknyga gali tapti ir puikia dovana mamai ar tėčiui, ypač jei sukursite ją jiems nežinant. Įkelkite gražią tėvų nuotrauką viename puslapyje, o kitame – užduokite vaikui klausimų, pavyzdžiui, „Kodėl tėtis myli mamą?“. Labiausiai tokioje knygoje džiugins nuoširdūs ir atviri vaikų atsakymai.

3. Vaiko piešinių knyga

Jei jūsų vaikas mėgsta piešti, o taip, greičiausiai ir yra, sukelkite jo piešinius į fotoknygą. Juk visuomet smagu pamatyti ir po kiek laiko prisiminti, kaip vaikai mato juos supantį pasaulį. Nuskenuokite arba nufotografuokite piešinius ir į fotoknygos maketą kelkite juos kaip paprastas nuotraukas. Nepamirškite pridėti prierašų: piešinio pavadinimo ar datos. Į knygą būtinai įterpkite ir vaikų nuotraukų – menininko portretas tokioje knygoje labai svarbus.

4. Metinė fotoknyga

Sutalpinti gausybę vaiko nuotraukų vienoje knygoje gali pasirodyti sudėtinga, todėl dažnai geriausia išeitis yra kurti specialias, tam tikram laikotarpiui skirtas, fotoknygas. Išdėliokite nuotraukas chronologine tvarka arba pagal metų laikus kurkite pavasario, vasaros, rudens ir žiemos nuotykių knygas. Pasirinkite labiausiai tam laikui tinkančias fono spalvas, rėmelius, piešinius bei kitus grafinius elementus. Smagu, kai iš lentynos galima išsitraukti knygą ir prisiminti ką veikėte, pavyzdžiui, praeitų metų pavasarį.

5. Instagram'o koliažas

Instagram yra puiki programėlė, leidžianti paprasčiausias, telefonu darytas, nuotraukas paversti tikrais meno kūriniais, suteikiant joms, pavyzdžiui, senovinės nuotraukos įvaizdį. Pritaikyti įvairius filtrus taip paprasta, jog dauguma net nepaleidžiame telefono iš rankų, todėl nenuostabu, kad, laikui bėgant, sukaupiame ne mažą galeriją, kurioje dažnai būna ir daugybė mūsų vaikų nuotraukų! Neslėpkite šių kadrų telefone, verčiau sukelkit juos į nuotraukų knygą. Nuotraukoms pritaikykite spalvotus rėmelius, žaismingai išdėliokite jas puslapiuose ir prirašykite linksmus tekstus. Beje, ar žinojote, kad ZOOMBOOK fotoknygų kūrimo programoje nuotraukas į savo knygą galite įkelti ne tik iš savo kompiuterio, bet ir tiesiai iš savo Instagram, Facebook ar Google+ profilio! Kurti dar niekada nebuvo taip paprasta.

6. Šeimos receptų knyga

Kiekvienas tėvas žino, jog leisdamas savo vaikams padėti virtuvėje, jis rizikuoja iš stiklinės išpiltu pienu ar visoje virtuvėje išbarstytais miltais, bet juk tai ir yra smagiausia – niekada nežinai, ko gali tikėtis. Jei mėgstate gaminti, kartu su vaikais, įamžinkite šias akimirkas ir sukurkite savo šeimos receptų knygą, kurioje bus ne tik gardūs patiekalai, bet ir linksmiausi, virtuvėje patirti nuotykiai. Nepamirškite paskirti kelių puslapių ir močiutei – juk jos pyragai daugybę metų nešė džiaugsmą visai šeimai! Pasinaudokite šeimos receptų knygos šablonu ir kurti bus daug lengviau.

7. Nuotaikų fotoknyga

Ar jūsų vaikas patempia lūpą, kai jam ko nors neleidžiate? O galbūt jo veide nušvinta plati šypsena, kai kartu einate suvalgyti ledų? Užfiksuokite šias nuostabias emocijas ir sukurkite vaiko nuotaikų fotoknygą. Nepraleiskite nei vienos emocijos. Į kūrybos procesą įtraukite ir savo mažąjį – paprašykite jo suvaidinti kuo daugiau nuotaikų, taip fotoknygoje bus dar daugiau nuotraukų.

8. Fotoknyga „Diena, kai aš gimiau“

Leiskite vaikams pajusti bekraštę jūsų meilę. Fotoknygoje „Diena, kai aš gimiau“ papasakokite jiems jų gimimo istoriją, jų pirmąsias akimirkas, jų svorį ir ūgį. Parodykite, kiek džiaugsmo ir meilės jums suteikė vaiko atėjimas į šį pasaulį. Tam, kad kurti būtų lengviau, pasinaudokite specialiu ZOOMBOOK dizainerių sukurtu fotoknygos šablonu „Pirmieji metai“.

Tikime, jog jūs turite dar daugiau įdomių idėjų – juk kūryba neturi ribų. Pasidalinkite originaliomis mintis ZOOMBOOK Facebook grupėje arba sukurkite savo albumą ir tapkite mėnesio fotoknygos autoriumi www.zoombook.lt !

Užsakymo nr.: PT_63034518

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį (1)

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį
Vaikų miego tema – viena aktualiausių neseniai kūdikio susilaukusiems tėvams.

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui (2)

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui
Maitindama kūdikį motina yra atsakinga už pienelio, kuriuo maitinasi mažylis, kokybę.

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė
Gimus kūdikiui, pamažu keičiasi ne tik tėvų gyvenimo tempas bei įpročiai, tačiau ne mažesni pokyčiai įvyksta ir su namais. Juose ne tik atsiranda daug naujų baldų, kūdikio priežiūros priemonių, jie pritaikomi taip, kad mažyliui būtų saugu, tačiau kelios gudrybės gali padėti jį lavinti.

Vaikų krikštynos – už ar prieš? (105)

Vaikų krikštynos – už ar prieš?
Šį kartą mamų apklausa virto kone diskusija – vienos savo vaikus krikštijo, nes taip reikia, kitos tokią nuomonę nuneigė, trečios paliko galimybę apsispręsti pačiam vaikui, o ketvirtos.... Paskaitykit patys!

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais
Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku? Kodėl vieni 8-9 mėn. kūdikiai bijo svetimųjų, o kiti, atrodo, kad ne? Konsultuoja Vaikų ligoninės VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro psichologė Eglė Kodikienė.

Psichologė: gyvenimą po gimdymo daug kas įsivaizduoja klaidingai (1)

Psichologė: gyvenimą po gimdymo daug kas įsivaizduoja klaidingai
Labai dažnai kūdikį planuojantys tėveliai tėvystę įsivaizduoją kiek kitaip, nei ji yra iš tikrųjų. Taiklios psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos šia tema.

Išsamūs specialistės patarimai, kaip lavinti kūdikius nuo gimimo

Išsamūs specialistės patarimai, kaip lavinti kūdikius nuo gimimo
Šiais laikais dar yra tokių tėvų, kurie naiviai mano, kad vaikas iki metų tik miega ir valgo, todėl visai nebūtina lavinti jo intelekto.

Psichologė: kaip auklėti vienerių metų vaiką (1)

Psichologė: kaip auklėti vienerių metų vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės pasakojimas apie vienerių metų vaikų emocinės raidos ypatumus.

Specialisto patarimai: koks vežimėlis – pats geriausias pavasarį ir vasarą

Specialisto patarimai: koks vežimėlis – pats geriausias pavasarį ir vasarą
Daugelis šeimų, turinčių mažų vaikų, vasarą ypač daug keliauja ir džiaugiasi grynu, šiltu oru. Norėdami, kad išvykos būtų kuo patogesnės, daugelis žiemą naudotus masyvius vežimėlius keičia į vasarinius, mamų dažniausiai vadinamus „skėtukais" ar „sportinukais".

Kūdikis bijo išsiskirti su mama ir nepaleidžia jos nė minutei: pataria psichologė (4)

Kūdikis bijo išsiskirti su mama ir nepaleidžia jos nė minutei: pataria psichologė
Psichologės Karolinos Gurskienės parengtas komentaras apie kūdikių išsiskyrimo baimę. Kokio amžiaus vaikams ji būdinga ir kaip tinkamai į ją sureaguoti?

Kūdikio lavinimas: idėjos, ką nuveikti lauke

Kūdikio lavinimas: idėjos, ką nuveikti lauke
Šiltėjančios dienos ir vis ryškiau šviečianti pavasarinė saulė mus skatina kuo daugiau laiko su vaikais praleisti lauke.

Kūdikio maudynių ABC: kaip teisingai tai daryti (1)

Kūdikio maudynių ABC: kaip teisingai tai daryti
Pirmojo kūdikio susilaukusių tėvų, grįžus iš gimdymo namų, laukia daug iššūkių. Nors vėliau tai atrodys tiesiog juokinga, tačiau baisu būna dėl visko: nuo sauskelnių keitimo ar vaikučio rengimo iki pirmųjų jo maudynių ir dar neužgijusios bambos priežiūros.

Renkamės pirmuosius batukus: kelios klaidos gali pakenkti vaiko pėdutėms (3)

Renkamės pirmuosius batukus: kelios klaidos gali pakenkti vaiko pėdutėms
Pirmieji vaiko žingsniai – tai lyg perėjimas iš kūdikystės į vaikystę. Mažylis tampa savarankiškesnis, su dideliu smalsumu pažįsta pasaulį, nori pats viską daryti ir daugiau savarankiškai žaidžia. Suaugusiųjų darbas – užtikrinti mažo žmogučio saugią aplinką ir išrinkti tokią avalynę, kuri leistų laisvai judėti bei nepakenktų pėdos formavimuisi.

Sukrėsto vaiko sindromas: ką turime žinoti kiekvienas (14)

Sukrėsto vaiko sindromas: ką turime žinoti kiekvienas
Vaiko auginimas – tai ne varžybos, kuris vaikas greičiau pradės vaikščioti ar kalbėti. Nuo nuolatinių pastangų konkuruoti nuolat auga vidinė motinos įtampa.

Kūdikio lavinimas: ugdantys ir raidą skatinantys žaidimai

Kūdikio lavinimas: ugdantys ir raidą skatinantys žaidimai
Maždaug pusės metų, kai sparčiai pradeda didėti vaiko fizinės galimybės, jis atranda žaidimus. Tokio amžiaus mažylis itin smalsus, judrus bei viskuo besidomintis, todėl tėvelių pareiga jam padėti pažinti save ir pasaulį.