Reklama

8 vaikų fotoknygų idėjos

Vaikai užauga taip greitai, jog kartais to net nepastebime. Gaila, bet kai kurie atsiminimai, bėgant laikui, išnyksta iš atminties, nors mes visuomet stengiamės juos atgaivinti. Peržiūrime vaikystės nuotraukas, vartome senus albumus ir džiaugiamės, jog gražiausios vaikystės akimirkos užfiksuotos nuotraukose!
© Reklamos užsakovų nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Norime su jumis pasidalinti dar vienu puikiu nuotraukų saugojimo būdu - tai fotoknyga! Joje išsaugotos gražiausios šeimos akimirkos visuomet liks su jumis! Štai net 8 idėjos kaip sukurti nuostabią vaikų nuotraukų knygą.

1. Vaikystės abėcėlė

Kiekvienas vaikas turi tik jam vienam būdingų savybių, mėgstamiausių daiktų ar vietų. Kodėl gi nepabandžius šių unikalių bruožų pavaizduoti abėcėlės tvarka? Sukurkite fotoknygą, kuri pasakoja savitą jūsų vaiko istoriją. Albumą pradėkite nuo nuotraukos, kurioje vaikas įamžintas su mylimiausiu meškiuku Alanu, o pabaikite nuotrauka, kurioje jis kartu su šeima lanko zoologijos sodą.

2. Kūrybingų vaikų fotoknyga

Ne paslaptis, jog vaikai yra itin kūrybingi, todėl prie fotoknygos kūrimo leiskite prisidėti ir jiems. Kaip? Fotoknygoje palikite tuščių vietų ar puslapių, kuriuose pats vaikas galėtų piešti ar rašyti. Taip pat galite pateikti užuominas ar nedideles užduotėles, pavyzdžiui, „Nupiešk savo šunį“.

Tokia fotoknyga gali tapti ir puikia dovana mamai ar tėčiui, ypač jei sukursite ją jiems nežinant. Įkelkite gražią tėvų nuotrauką viename puslapyje, o kitame – užduokite vaikui klausimų, pavyzdžiui, „Kodėl tėtis myli mamą?“. Labiausiai tokioje knygoje džiugins nuoširdūs ir atviri vaikų atsakymai.

3. Vaiko piešinių knyga

Jei jūsų vaikas mėgsta piešti, o taip, greičiausiai ir yra, sukelkite jo piešinius į fotoknygą. Juk visuomet smagu pamatyti ir po kiek laiko prisiminti, kaip vaikai mato juos supantį pasaulį. Nuskenuokite arba nufotografuokite piešinius ir į fotoknygos maketą kelkite juos kaip paprastas nuotraukas. Nepamirškite pridėti prierašų: piešinio pavadinimo ar datos. Į knygą būtinai įterpkite ir vaikų nuotraukų – menininko portretas tokioje knygoje labai svarbus.

4. Metinė fotoknyga

Sutalpinti gausybę vaiko nuotraukų vienoje knygoje gali pasirodyti sudėtinga, todėl dažnai geriausia išeitis yra kurti specialias, tam tikram laikotarpiui skirtas, fotoknygas. Išdėliokite nuotraukas chronologine tvarka arba pagal metų laikus kurkite pavasario, vasaros, rudens ir žiemos nuotykių knygas. Pasirinkite labiausiai tam laikui tinkančias fono spalvas, rėmelius, piešinius bei kitus grafinius elementus. Smagu, kai iš lentynos galima išsitraukti knygą ir prisiminti ką veikėte, pavyzdžiui, praeitų metų pavasarį.

5. Instagram'o koliažas

Instagram yra puiki programėlė, leidžianti paprasčiausias, telefonu darytas, nuotraukas paversti tikrais meno kūriniais, suteikiant joms, pavyzdžiui, senovinės nuotraukos įvaizdį. Pritaikyti įvairius filtrus taip paprasta, jog dauguma net nepaleidžiame telefono iš rankų, todėl nenuostabu, kad, laikui bėgant, sukaupiame ne mažą galeriją, kurioje dažnai būna ir daugybė mūsų vaikų nuotraukų! Neslėpkite šių kadrų telefone, verčiau sukelkit juos į nuotraukų knygą. Nuotraukoms pritaikykite spalvotus rėmelius, žaismingai išdėliokite jas puslapiuose ir prirašykite linksmus tekstus. Beje, ar žinojote, kad ZOOMBOOK fotoknygų kūrimo programoje nuotraukas į savo knygą galite įkelti ne tik iš savo kompiuterio, bet ir tiesiai iš savo Instagram, Facebook ar Google+ profilio! Kurti dar niekada nebuvo taip paprasta.

6. Šeimos receptų knyga

Kiekvienas tėvas žino, jog leisdamas savo vaikams padėti virtuvėje, jis rizikuoja iš stiklinės išpiltu pienu ar visoje virtuvėje išbarstytais miltais, bet juk tai ir yra smagiausia – niekada nežinai, ko gali tikėtis. Jei mėgstate gaminti, kartu su vaikais, įamžinkite šias akimirkas ir sukurkite savo šeimos receptų knygą, kurioje bus ne tik gardūs patiekalai, bet ir linksmiausi, virtuvėje patirti nuotykiai. Nepamirškite paskirti kelių puslapių ir močiutei – juk jos pyragai daugybę metų nešė džiaugsmą visai šeimai! Pasinaudokite šeimos receptų knygos šablonu ir kurti bus daug lengviau.

7. Nuotaikų fotoknyga

Ar jūsų vaikas patempia lūpą, kai jam ko nors neleidžiate? O galbūt jo veide nušvinta plati šypsena, kai kartu einate suvalgyti ledų? Užfiksuokite šias nuostabias emocijas ir sukurkite vaiko nuotaikų fotoknygą. Nepraleiskite nei vienos emocijos. Į kūrybos procesą įtraukite ir savo mažąjį – paprašykite jo suvaidinti kuo daugiau nuotaikų, taip fotoknygoje bus dar daugiau nuotraukų.

8. Fotoknyga „Diena, kai aš gimiau“

Leiskite vaikams pajusti bekraštę jūsų meilę. Fotoknygoje „Diena, kai aš gimiau“ papasakokite jiems jų gimimo istoriją, jų pirmąsias akimirkas, jų svorį ir ūgį. Parodykite, kiek džiaugsmo ir meilės jums suteikė vaiko atėjimas į šį pasaulį. Tam, kad kurti būtų lengviau, pasinaudokite specialiu ZOOMBOOK dizainerių sukurtu fotoknygos šablonu „Pirmieji metai“.

Tikime, jog jūs turite dar daugiau įdomių idėjų – juk kūryba neturi ribų. Pasidalinkite originaliomis mintis ZOOMBOOK Facebook grupėje arba sukurkite savo albumą ir tapkite mėnesio fotoknygos autoriumi www.zoombook.lt !

Užsakymo nr.: PT_63034518

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (13)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų
Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės
Šiais laikais tėvai itin daug dėmesio skiria vaikų ugdymui ir daugelis puikiai supranta, kad tai nėra skaičių ar raidžių mokymas tuomet, kai jam sueina penkeri ar šešeri metai. Tikrasis ugdymas prasideda nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių.

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą
Visi mes turime apgamų – vieni daugiau, kiti mažiau. O ar kada susimąstėme, kad jie gali mums perteikti tam tikrą informaciją? Apie mus pačius.

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas (4)

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos
Jei jūsų mažylis jau sulaukė savo pirmojo pusmečio, tai reiškia, kad jis visai nebepanašus į bejėgę būtybę, kuri tik vartosi, mosikuoja rankytėmis ir apdovanoja jus savo šypsena.

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja
Kad maudynės būtų malonios ir vaikas nebijotų vandens, pataria "Sveikos pradžios" gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė.