Reklama

8 vaikų fotoknygų idėjos

Vaikai užauga taip greitai, jog kartais to net nepastebime. Gaila, bet kai kurie atsiminimai, bėgant laikui, išnyksta iš atminties, nors mes visuomet stengiamės juos atgaivinti. Peržiūrime vaikystės nuotraukas, vartome senus albumus ir džiaugiamės, jog gražiausios vaikystės akimirkos užfiksuotos nuotraukose!
8 vaikų fotoknygų idėjos
© Reklamos užsakovų nuotr.

Norime su jumis pasidalinti dar vienu puikiu nuotraukų saugojimo būdu - tai fotoknyga! Joje išsaugotos gražiausios šeimos akimirkos visuomet liks su jumis! Štai net 8 idėjos kaip sukurti nuostabią vaikų nuotraukų knygą.

1. Vaikystės abėcėlė

Kiekvienas vaikas turi tik jam vienam būdingų savybių, mėgstamiausių daiktų ar vietų. Kodėl gi nepabandžius šių unikalių bruožų pavaizduoti abėcėlės tvarka? Sukurkite fotoknygą, kuri pasakoja savitą jūsų vaiko istoriją. Albumą pradėkite nuo nuotraukos, kurioje vaikas įamžintas su mylimiausiu meškiuku Alanu, o pabaikite nuotrauka, kurioje jis kartu su šeima lanko zoologijos sodą.

2. Kūrybingų vaikų fotoknyga

Ne paslaptis, jog vaikai yra itin kūrybingi, todėl prie fotoknygos kūrimo leiskite prisidėti ir jiems. Kaip? Fotoknygoje palikite tuščių vietų ar puslapių, kuriuose pats vaikas galėtų piešti ar rašyti. Taip pat galite pateikti užuominas ar nedideles užduotėles, pavyzdžiui, „Nupiešk savo šunį“.

Tokia fotoknyga gali tapti ir puikia dovana mamai ar tėčiui, ypač jei sukursite ją jiems nežinant. Įkelkite gražią tėvų nuotrauką viename puslapyje, o kitame – užduokite vaikui klausimų, pavyzdžiui, „Kodėl tėtis myli mamą?“. Labiausiai tokioje knygoje džiugins nuoširdūs ir atviri vaikų atsakymai.

3. Vaiko piešinių knyga

Jei jūsų vaikas mėgsta piešti, o taip, greičiausiai ir yra, sukelkite jo piešinius į fotoknygą. Juk visuomet smagu pamatyti ir po kiek laiko prisiminti, kaip vaikai mato juos supantį pasaulį. Nuskenuokite arba nufotografuokite piešinius ir į fotoknygos maketą kelkite juos kaip paprastas nuotraukas. Nepamirškite pridėti prierašų: piešinio pavadinimo ar datos. Į knygą būtinai įterpkite ir vaikų nuotraukų – menininko portretas tokioje knygoje labai svarbus.

4. Metinė fotoknyga

Sutalpinti gausybę vaiko nuotraukų vienoje knygoje gali pasirodyti sudėtinga, todėl dažnai geriausia išeitis yra kurti specialias, tam tikram laikotarpiui skirtas, fotoknygas. Išdėliokite nuotraukas chronologine tvarka arba pagal metų laikus kurkite pavasario, vasaros, rudens ir žiemos nuotykių knygas. Pasirinkite labiausiai tam laikui tinkančias fono spalvas, rėmelius, piešinius bei kitus grafinius elementus. Smagu, kai iš lentynos galima išsitraukti knygą ir prisiminti ką veikėte, pavyzdžiui, praeitų metų pavasarį.

5. Instagram'o koliažas

Instagram yra puiki programėlė, leidžianti paprasčiausias, telefonu darytas, nuotraukas paversti tikrais meno kūriniais, suteikiant joms, pavyzdžiui, senovinės nuotraukos įvaizdį. Pritaikyti įvairius filtrus taip paprasta, jog dauguma net nepaleidžiame telefono iš rankų, todėl nenuostabu, kad, laikui bėgant, sukaupiame ne mažą galeriją, kurioje dažnai būna ir daugybė mūsų vaikų nuotraukų! Neslėpkite šių kadrų telefone, verčiau sukelkit juos į nuotraukų knygą. Nuotraukoms pritaikykite spalvotus rėmelius, žaismingai išdėliokite jas puslapiuose ir prirašykite linksmus tekstus. Beje, ar žinojote, kad ZOOMBOOK fotoknygų kūrimo programoje nuotraukas į savo knygą galite įkelti ne tik iš savo kompiuterio, bet ir tiesiai iš savo Instagram, Facebook ar Google+ profilio! Kurti dar niekada nebuvo taip paprasta.

6. Šeimos receptų knyga

Kiekvienas tėvas žino, jog leisdamas savo vaikams padėti virtuvėje, jis rizikuoja iš stiklinės išpiltu pienu ar visoje virtuvėje išbarstytais miltais, bet juk tai ir yra smagiausia – niekada nežinai, ko gali tikėtis. Jei mėgstate gaminti, kartu su vaikais, įamžinkite šias akimirkas ir sukurkite savo šeimos receptų knygą, kurioje bus ne tik gardūs patiekalai, bet ir linksmiausi, virtuvėje patirti nuotykiai. Nepamirškite paskirti kelių puslapių ir močiutei – juk jos pyragai daugybę metų nešė džiaugsmą visai šeimai! Pasinaudokite šeimos receptų knygos šablonu ir kurti bus daug lengviau.

7. Nuotaikų fotoknyga

Ar jūsų vaikas patempia lūpą, kai jam ko nors neleidžiate? O galbūt jo veide nušvinta plati šypsena, kai kartu einate suvalgyti ledų? Užfiksuokite šias nuostabias emocijas ir sukurkite vaiko nuotaikų fotoknygą. Nepraleiskite nei vienos emocijos. Į kūrybos procesą įtraukite ir savo mažąjį – paprašykite jo suvaidinti kuo daugiau nuotaikų, taip fotoknygoje bus dar daugiau nuotraukų.

8. Fotoknyga „Diena, kai aš gimiau“

Leiskite vaikams pajusti bekraštę jūsų meilę. Fotoknygoje „Diena, kai aš gimiau“ papasakokite jiems jų gimimo istoriją, jų pirmąsias akimirkas, jų svorį ir ūgį. Parodykite, kiek džiaugsmo ir meilės jums suteikė vaiko atėjimas į šį pasaulį. Tam, kad kurti būtų lengviau, pasinaudokite specialiu ZOOMBOOK dizainerių sukurtu fotoknygos šablonu „Pirmieji metai“.

Tikime, jog jūs turite dar daugiau įdomių idėjų – juk kūryba neturi ribų. Pasidalinkite originaliomis mintis ZOOMBOOK Facebook grupėje arba sukurkite savo albumą ir tapkite mėnesio fotoknygos autoriumi www.zoombook.lt !

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Sukrėsto vaiko sindromas: ką turime žinoti kiekvienas (14)

Sukrėsto vaiko sindromas: ką turime žinoti kiekvienas
Vaiko auginimas – tai ne varžybos, kuris vaikas greičiau pradės vaikščioti ar kalbėti. Nuo nuolatinių pastangų konkuruoti nuolat auga vidinė motinos įtampa.

Kūdikio lavinimas: ugdantys ir raidą skatinantys žaidimai

Kūdikio lavinimas: ugdantys ir raidą skatinantys žaidimai
Maždaug pusės metų, kai sparčiai pradeda didėti vaiko fizinės galimybės, jis atranda žaidimus. Tokio amžiaus mažylis itin smalsus, judrus bei viskuo besidomintis, todėl tėvelių pareiga jam padėti pažinti save ir pasaulį.

Patarimai, kad kūdikiai naktimis miegotų, o ne verktų

Patarimai, kad kūdikiai naktimis miegotų, o ne verktų
Susilaukėte vaikučio ir kyla aibė klausimų, kaip, kada ir kur migdyti? Mes tam ir esame čia, kad laiku suteiktume informaciją, kurios jums trūksta.

Kūdikis bijo svetimų žmonių: ką svarbu žinoti (3)

Kūdikis bijo svetimų žmonių: ką svarbu žinoti
Maždaug nuo 8-ojo mėnesio kūdikis ima akivaizdžiai rodyti nepasitenkinimą priėjus, pakalbinus svetimam žmogui. Tai svetimų žmonių baimė, o jos atsiradimas reiškia normalią, nesutrikusią kūdikio raidą - tai didelis žingsnis į priekį.

Tėvų gudrybės, padėsiančios kūdikį greičiau užmigdyti (4)

Tėvų gudrybės, padėsiančios kūdikį greičiau užmigdyti
Tik filmuose matyti kūdikiai visada miega lyg angelėliai, realybėje dažniausiai būna kiek kitaip. Su vaiko migdymo sunkumais susiduria beveik visi tėvai.

Specialisto patarimai: kaip išsirinkti saugiausią automobilinę kėdutę kūdikiui (4)

Specialisto patarimai: kaip išsirinkti saugiausią automobilinę kėdutę kūdikiui
Vienas tų pirkinių, be kurio tikrai neišsiversite, jei laukiatės vaikelio – automobilinė kėdutė. Jos prireiks net tuo atveju, jei planuojate tik parvažiuoti iš gimdymo namų. Kūdikis negali keliauti be specialios, jo svoriui ir amžiui pritaikytos, kėdutės.

Patarimai, kurie padės išsirinkti kūdikio lovytę

Patarimai, kurie padės išsirinkti kūdikio lovytę
Kūdikio lovytė – tai tas baldas, kurio prireiks visiems, mažylio besilaukiantiems tėvams. Kaip teigia daugelis vaikų auklėjimo specialistų, kūdikio pratinimas prie savo lovos nuo pat pirmųjų jo gyvenimo dienų formuoja gerus jo įpročius ir padeda greičiau priprasti prie ritmo.

Atidaroma pirmoji Lietuvoje sertifikuota LEGO parduotuvė Klaipėdoje

Atidaroma pirmoji Lietuvoje sertifikuota LEGO parduotuvė Klaipėdoje
Dar didesnė ir modernesnė LEGO parduotuvė atveria duris vasario 3 dieną Klaipėdoje, prekybos centre „Akropolis“.

Pasitikrinkite: ar jūsų namai tikrai saugūs vaikui? (2)

Pasitikrinkite: ar jūsų namai tikrai saugūs vaikui?
Vienaip atrodo viengungių ar vaikų neturinčios porelės namai, o štai visai kitaip tų, kur po namus ropinėja ar laksto mažieji padaužos. Jei dar tik laukiatės, namuose tvarkos neskubėkite keisti, tačiau, apie šeštą kūdikio gyvenimo mėnesį, turėsite imtis tam tikrų jo saugumą užtikrinančių pokyčių.

Odontologė pataria, kaip prižiūrėti kūdikio dantis

Odontologė pataria, kaip prižiūrėti kūdikio dantis
Pirmasis kūdikio dantuko išdygimas – svarbus įvykis visai šeimai. Tai tarsi dar vienas vaiko brandos etapas, kuris sukelia ne tik labai didelį tėvelių džiaugsmą, bet, neretai, su juo prasideda ir bemiegės naktys, mažylio irzlumas bei nuogąstavimai, ką daryti, kad dantukai augtų sveiki bei gražūs.

Psichologės patarimai tėvams, kurių vaikai neužmiega patys arba naktį prastai miega (10)

Psichologės patarimai tėvams, kurių vaikai neužmiega patys arba naktį prastai miega
Miego tema yra viena iš jautriausių ir labiausiai tėvams nerimą keliančių temų.

Geriausia dovana kūdikiui: pagal amžių ir raidą

Geriausia dovana kūdikiui: pagal amžių ir raidą
Išrinkti dovaną kūdikiui – nelengva užduotis, nes reikia gana neblogai išmanyti, ko tokio amžiaus mažiukui gali prireikti.

Kodėl su vaikais reikia kalbėti ir žaisti net tada, kai jie atrodo per maži tai suprasti (4)

Kodėl su vaikais reikia kalbėti ir žaisti net tada, kai jie atrodo per maži tai suprasti
Žaidimai ir pokalbiai su kūdikiu iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti keisti ir beprasmiški, tačiau taip anaiptol nėra.

Kai perkate žaislus, nepamirškite pačios svarbiausios taisyklės

Kai perkate žaislus, nepamirškite pačios svarbiausios taisyklės
Prieš didžiąsias žiemos šventes daugelis mūsų neįprastai daug laiko praleidžia parduotuvėse besižvalgydami tarp žaislų lentynų. Juk Kalėdų Senelio laukia tiek mūsų pačių, tiek draugų ar artimųjų vaikai. Norisi kiekvieną nustebinti jaukia, gražia, praktiška ir, svarbiausia, saugia dovana.

Jei mažylio miegas neramus, tikriausiai dar neišbandėte šių priemonių (5)

Jei mažylio miegas neramus, tikriausiai dar neišbandėte šių priemonių
Yra toks tėvelių posakis, kad labiausiai jie savo atžalą myli tuomet, kai ji miega. Tačiau, bent jau pirmuosius tris mėnesius, neverta tikėtis, kad vaikelis daug, ilgai ir ramiai miegos.