Reklama

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.
© Gamintojų archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Triukšmas padeda užmigti?

Netikėti, mums, suaugusiesiems, galbūt, net nemalonūs garsai vaiką gali ne tik nuraminti, tačiau ir jam padėti užmigti. Tikėtina, kad esate girdėję tėvelių pasakojimus, kaip jie kūdikį migdo prie veikiančio gartraukio ar jam pradėjus labai smarkiai verkti – bėga į vonią ir paleidžia vandenį. Tai vadinamasis „baltojo triukšmo" metodas, kuris teigia, kad garsai, kuriuos mažylis girdėjo mamos pilvelyje, jį pirmaisiais mėnesiais itin ramina. Tačiau, pasitelkiant įvairius buitinius daiktus, negalite būti tikri, kad tas „triukšmas" vaikui nėra per didelis, todėl patikimiausias būdas – įsigyti „My Hummy" žaislą. Kas tai per naujiena? „My Hummy" žaislas skleidžia būtent tokį „baltąjį triukšmą" ir ramina kūdikį, padeda jam greičiau užmigti. Jis labai patogus, nes nedidelis ir kompaktiškas, todėl galėsite visur pasiimti su savimi. Šis žaisliukas labai mielas bei jaukus, todėl kūdikiui patinka ir kaip migdukas, kuris prisigeria jo kvapo ar gali būti pakramtytas.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
© Gamintojų archyvas

Neįtikėtina lytėjimo galia

Mūsų tėvai sakytų: „neimk ant rankų – pripras", tačiau prieraišiosios tėvystės atstovai jiems griežtai paprieštarautų. Mokslininkai įrodė, kad lytėjimas žmogaus organizme išskiria hormoną serotoniną (sukeliantį laimės pojūtį) ir mažina įtampą bei stresą (stabdo kortizolio išsiskyrimą). Kartais gali užtekti tiesiog švelnaus kūdikio glostymo, o kartais – masažų. Jie, beje, yra visapusiškai naudingi. Gali būti, kad jums vienintelis kūdikio raminimo būdas ir bus – santykis oda su oda, tokiu atveju nebijokite kartu su juo miegoti. Nors atsiras sakančių, kad taip jis pripras, tačiau, vaikui augant, keisis ir jo poreikiai, norai bei įpročiai, todėl neverta dėl to nerimauti.

Ramiuose namuose auga ramūs vaikai

Jei manote, kad vos kelių savaičių kūdikis nejaučia jūsų emocijų, labai klystate. Jis yra lyg „kempinė", kuri sugeria visas jūsų nuotaikas ir nusiteikimą. Jei nuolat verkšlensite, būsite subjurę – toks bus ir kūdikio elgesys. Norėdami, kad taip nenutiktų, šeimoje dirbkite kaip vieninga komanda. Mama pavargo ir jaučiasi lyg rate įsisukusi voverė, tegul tėtis bent valandai ją išleidžia pagulėti į vonią ar į miestą prasiblaškyti, kad ji emociškai atsigautų. Vyras skundžiasi, kad jam labai sunku dirbti, kai visą naktį nė bluosto nesudėjo dėl verkiančio kūdikio, išleiskite jį kelioms naktims pailsėti į kitą kambarį. Kompromisų ir susitarimų ieškančioje šeimoje, kurioje svarbi kiekvieno laimė, auga daug ramesni bei pozityvesni vaikai.

Seni metodai – nebūtinai blogi

Dažnai galime išgirsti, kad šiais laikais niekas vaikų nebevysto, nes tai senas metodas, kuris gali turėti įtakos netaisyklingų mažylio klubų formavimuisi. Tiesa ta, kad vaikiškų prekių parduotuvėse dabar galima rasti specialių vystyklų, padedančių išlaikyti kūdikio kojas ir klubus tinkamoje padėtyje, kad būtų užtikrintas sveikas klubo sąnario vystymasis bei tinkama rankų pozicija prie širdies. Būtent tokie yra ergonomiško dizaino „Ergobaby" ir „Summer" vystyklai. Kai kūdikis negali rankomis ir kojomis smarkiai judėti, jis jaučiasi ramesnis (tokia pozicija jam primena būsena mamos gimdoje) bei greičiau užmiega.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
© Gamintojų archyvas

Kitas mitais apipintas daiktas, kurio „bijo" kai kurie šiuolaikiniai tėvai – čiulptukas. Jis taip pat suteikia ramybės jausmą, leidžia vaikučiui atsipalaiduoti. Kūdikiui gali užtekti kelių minučių su čiulptuku prieš miegą, kad jis ramiai pasinertų į miegą. Čiulptukų pasirinkimas vaikiškų prekių parduotuvėse labai didelis, tačiau reikėtų rinktis tokius, kurie atitinka ortodontų rekomendacijas. Didelį patiems mažiausiems skirtų priežiūros priemonių pasirinkimą siūlo „Canpol" ir „Tommee Tippee" prekiniai ženklai (nuo čiulptukų iki kūdikio maitinimui skirtų priemonių).

Maudynės prieš miegą

Daugelį kūdikių vanduo nuramina, atpalaiduoja, nuteikia miegui. Sakoma, kad tie vaikai, kurie kas vakarą maudosi – labiau atsipalaiduoja ir geriau pasiruošia miegui, todėl būna ramesni (įrodyta, kad vandens terapija net mažina pilvo dieglių sukeltus nemalonius pojūčius). Tiesa, naujagimį užtenka maudyti 5–7 minutes, o jei mažylis verkia – vos 2–3. Vėliau vaikui vandenyje pabūti leisite vis ilgiau, pradėjus geriau laikyti galvytę – patogu naudoti kaklui skirtą pripučiamą ratą (pavyzdžiui, „POOSHCOO" firmos su linksmais kamuoliukais viduje, lavinančiais ir vaiko klausą). Su juo kūdikis jau daugiau galės judėti vonioje, mankštintis, stiprins skirtingas raumenų grupes.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
© Gamintojų archyvas

Naujagimius geriausia maudyti specialiose vaikiškose vonelėse. Jose vaikutis jaučiasi saugesnis, o tėvams patogiau jį įdėti ir išimti. Vonelių pasirinkimas labai didelis, tačiau itin patogios tos, kurios turi stovą ar neslystantį pagrindą. Taip pat prireiks ir švelnaus prausiklio ar emulsijos (prausimosi priemones naudokite maudynių pabaigoje, geriausia rinktis itin švelnias be dirginančių medžiagų, tačiau drėkinančias), minkšto rankšluosčio (itin patogūs su gobtuvu) bei kosmetikos priemonių, skirtų jautriai odelei drėkinti.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
© Gamintojų archyvas

Kūno stipriai netrinkite rankšluosčiu, o tiesiog švelniais judesiais sugerkite drėgmės perteklių ir dar ant šiek tiek drėgnos odos tepkite kokybišką drėkiklį ar aliejuką, o paraudusį užpakaliuką – kremu su cinku. Atsiminkite, vaiko neramumo priežastis gali būti ir blogai prižiūrima, išsausėjusi ar paraudusi oda.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
© Gamintojų archyvas

Kokia neramumo priežastis?

Gali būti, kad vyresnės kartos artimieji jums patars: „Reikia kantrybės, ateis laikas – vaikas pats nurims". Ar verta mėnesį ar net kelis nemiegoti ir stebėti, kaip mažylis kankinasi? Gal verčiau išsiaiškinti, kodėl jį kankina šie nemalonūs jausmai? Gal jis alergiškas tam tikriems jūsų vartojamiems produktams, pavyzdžiui, pienui ar glitimui, kurių jis gauna su mamos pienu? Tokiu atveju, žindyvei atsisakius šio maisto, mažylio savijauta gali pastebimai pagerėti. Taip pat gydytojai patars, kokie masažai padeda susikaupusioms dujoms kūdikio žarnyne greičiau „išsivaikščioti", pamokys, kaip jį nešioti, patars, kokius vaistus ar gerąsias bakterijas verta vartoti. Sužinojus neramumo priežastį, daug lengviau su ja kovoti ir ją įveikti, todėl tėveliai tikrai turėtų nenuleisti rankų.

Užsakymo nr.: PT_76841363

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.