Į sporto salę – vos su 3 mėnesių kūdikiu

 (4)
Trijų mėnesių kūdikis, sportuojantis sporto salėje - manote, tai iš fantastikos srities? Tikrai ne! Būtent tokio amžiaus vaikai su mama jau gali efektyviai plušėti sporto salėje. Tik tam, kad sportas ir mamai, ir kūdikiui būtų saugus bei naudingas, būtina žinoti keletą svarbių patarimų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Apie tai kalbamės su GET FIT sporto akademijos trenere, profesionalia kineziterapeute Egle Urbonavičiene. Ji Vingio sporto centre pradėjo vesti treniruotes „Mama ir kūdikis", kurios yra skirtos mamoms su kūdikiais nuo 3 mėnesių iki tol, kol jie pradeda vaikščioti.

Kviečiate mamas sportuoti su vos 3 mėnesių kūdikiais. Ar tai daryti ne per anksti?

Jei leidžia mamos sveikata, tikrai ne per anksti. Įprastai 6-8 savaitės po gimdymo yra pakankamas laiko tarpas moteriai atsigauti. Tai galioja ir gimdžiusioms natūraliai, ir patyrusioms cezario operaciją. Ir visiškai nesvarbu, ar iki gimdymo moteris užsiėmė aktyvia sportine veikla, ar ne - šie pratimai tikrai nebus per sunkūs.

Žinoma, moterys turi būti sąmoningos ir atsakingos - prieš treniruotes būtinai turi pasisakyti, jei turi stuburo, klubo sąnarių problemų ar kitų negalavimų.

Ar tai tinkamas metas pradėti sportuoti ir kūdikiams?

Kodėl gi ne? Neverta skubėti sportuoti nebent tuo atveju, jei kūdikis dar yra silpnas ir pats nelaiko galvos. Jei vaikas ramus, galima ateiti sportuoti net ir su mažesniu. Tiesiog tuomet būtų daugiau individualaus darbo ir mažiau pratimų poroje.

Kodėl šios treniruotės - su kūdikiais iki 8-12 mėnesių, t.y. iki tada, kai jie pradeda vaikščioti? Ar su vyresniais vaikais treniruotės - kitokios?

Kūdikio amžius ribojamas tik dėl to, kad iki to amžiaus vaikus dar galima lengviau suvaldyti, t.y. dauguma jų dar nevaikšto ir nėra tokie savarankiški. Su vyresniais vaikais atlikti šios treniruotės pratimus sudėtingiau.

Kokie tai pratimai?

Treniruotė susideda iš trijų dalių. Pirmoji dalis - pratimai, skirti mamoms po gimdymo. Pratimų metu atliekami judesiai po nėštumo susilpnėjusioms raumenų grupėms stiprinti, atstatyti formas po gimdymo. Šios treniruotės metu mažyliai ilsisi, nesportuoja.

Antroji dalis - kai mamos, prižiūrint profesionaliai kineziterapeutei, atlieka pratimus mažyliams. Mamos mokamos atlikti tempimo, raumenų stiprinimo, judėjimo įgūdžių pratimus savo kūdikiams. Aš, kaip trenerė, mokau kūdikių mankštos, kurią mamos vėliau galės pačios atlikti namuose su savo vaikais.

Trečioji dalis - bendras mamos ir kūdikio darbas poroje. Mamos atlieka pratimus kartu su mažyliais - vaikams tai yra puiki pramoga!

Nepamirškime ir to, kad į kūdikio auginimo rūpesčius panirusiai moteriai taip pat svarbu bent trumpam ištrūkti iš buities - ne tik pasportuoti, bet ir pabendrauti su kitomis mamomis, pabūti tarp bendraminčių.

Ką mamos turėtų žinoti prieš pradėdamos sportuoti?

Dažniausiai sulaukiu klausimų, susijusių su vaiko maitinimu ir miego režimu. Svarbiausia, kad prieš pat treniruotę vaikutis daug neprisivalgytų, nes gali atpilti. Tačiau jei vaikas per treniruotę išalksta, jaudintis tikrai neverta, jį galima pamaitinti ir sporto metu - tiesiog pasidaryti pertraukėlę. Sąlygos tam yra. O jei vaikas užmiega - tegul sau ramiai ilsisi.

Dažna mama nerimauja, kad kūdikis gali verkti ir sportuoti nepavyks. Ką rekomenduotumėte?

Kad vaikas būtų ramesnis, patariu atsinešti į treniruotę jo mylimų žaislų. Nepamirškime, kad sporto metu vaikai nėra paliekami vieni - jie ir patys sportuoja. Be to, kitų vaikų kompanijoje, o ir būdami šalia mamos, mažyliai jaučiasi komfortiškai ir ta valanda neprailgsta.

Ar tokias treniruotes su vaiku mama galėtų atlikti pati namuose?

Žinoma! Gavusi mano patarimų ir per treniruotes įgijusi praktikos, mama gali namuose daryti tai ir pati. Aš netgi primygtinai skatinu daryti tai kasdien!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus (1)

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus
Kodėl vienas kūdikis nuo pirmos dienos ramus, daug miega, gerai valgo, o kitas, ką čia slėpti, varo tėvus į neviltį nuolatiniu verksmu?

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui (1)

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui
Daugelis sutiks, kad dovanas išrinkti daug sunkiau kūdikiui, o ne paaugusiam vaikui, kuris savo norus pasako garsiai.

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį
Nors pirmaisiais savo gyvenimo metais vaikas atrodo labai gležnas, o atsiranda ir manančių, kad šiuo periodu jis tik valgo bei miega, tačiau kūdikių raidos specialistai pataria atidžiai stebėti vaiko reakcijas, stimulus į aplinką, sudaryti jam tinkamas sąlygas vystytis tiek fiziškai, tiek emociškai.

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams (1)

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams
2018-aisiais žvaigždės pataria tėvams kuo labiau pasistengti suprasti savo mažuosius, skirti jiems dėmesio ir laiko. Verčiau atsisakyti nereikalingų priekaištų, o štai nuoširdaus rūpesčio per daug nebus. Tuomet ne tik pagerės vaikų ir tėvų santykiai, bet ir padidės mažųjų savivertė, jie ims labiau pasitikėti savimi ir kitais, gerbs suaugusiuosius.

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų
Vaikų iki vienerių metų lavinimas ypatingas tuo, kad tam reikia minimalių priemonių ir galima išsiversti be investicijų į žaislus, tereikia žinoti, kas mažyliui naudinga bei turėti entuziazmo kartu su juo šiomis veiklomis užsiimti.

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms (1)

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms
Maudynės - labai svarbi mažylio dienotvarkės dalis. Žinoma, pirmųjų maudynių metu jauna mama gali susidurti su šiokiais tokiais nesklandumais, tačiau žingsnelis po žingsnelio šis procesas taps lengvas ir sklandus.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.