Į sporto salę – vos su 3 mėnesių kūdikiu

 (4)
Trijų mėnesių kūdikis, sportuojantis sporto salėje - manote, tai iš fantastikos srities? Tikrai ne! Būtent tokio amžiaus vaikai su mama jau gali efektyviai plušėti sporto salėje. Tik tam, kad sportas ir mamai, ir kūdikiui būtų saugus bei naudingas, būtina žinoti keletą svarbių patarimų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Apie tai kalbamės su GET FIT sporto akademijos trenere, profesionalia kineziterapeute Egle Urbonavičiene. Ji Vingio sporto centre pradėjo vesti treniruotes „Mama ir kūdikis", kurios yra skirtos mamoms su kūdikiais nuo 3 mėnesių iki tol, kol jie pradeda vaikščioti.

Kviečiate mamas sportuoti su vos 3 mėnesių kūdikiais. Ar tai daryti ne per anksti?

Jei leidžia mamos sveikata, tikrai ne per anksti. Įprastai 6-8 savaitės po gimdymo yra pakankamas laiko tarpas moteriai atsigauti. Tai galioja ir gimdžiusioms natūraliai, ir patyrusioms cezario operaciją. Ir visiškai nesvarbu, ar iki gimdymo moteris užsiėmė aktyvia sportine veikla, ar ne - šie pratimai tikrai nebus per sunkūs.

Žinoma, moterys turi būti sąmoningos ir atsakingos - prieš treniruotes būtinai turi pasisakyti, jei turi stuburo, klubo sąnarių problemų ar kitų negalavimų.

Ar tai tinkamas metas pradėti sportuoti ir kūdikiams?

Kodėl gi ne? Neverta skubėti sportuoti nebent tuo atveju, jei kūdikis dar yra silpnas ir pats nelaiko galvos. Jei vaikas ramus, galima ateiti sportuoti net ir su mažesniu. Tiesiog tuomet būtų daugiau individualaus darbo ir mažiau pratimų poroje.

Kodėl šios treniruotės - su kūdikiais iki 8-12 mėnesių, t.y. iki tada, kai jie pradeda vaikščioti? Ar su vyresniais vaikais treniruotės - kitokios?

Kūdikio amžius ribojamas tik dėl to, kad iki to amžiaus vaikus dar galima lengviau suvaldyti, t.y. dauguma jų dar nevaikšto ir nėra tokie savarankiški. Su vyresniais vaikais atlikti šios treniruotės pratimus sudėtingiau.

Kokie tai pratimai?

Treniruotė susideda iš trijų dalių. Pirmoji dalis - pratimai, skirti mamoms po gimdymo. Pratimų metu atliekami judesiai po nėštumo susilpnėjusioms raumenų grupėms stiprinti, atstatyti formas po gimdymo. Šios treniruotės metu mažyliai ilsisi, nesportuoja.

Antroji dalis - kai mamos, prižiūrint profesionaliai kineziterapeutei, atlieka pratimus mažyliams. Mamos mokamos atlikti tempimo, raumenų stiprinimo, judėjimo įgūdžių pratimus savo kūdikiams. Aš, kaip trenerė, mokau kūdikių mankštos, kurią mamos vėliau galės pačios atlikti namuose su savo vaikais.

Trečioji dalis - bendras mamos ir kūdikio darbas poroje. Mamos atlieka pratimus kartu su mažyliais - vaikams tai yra puiki pramoga!

Nepamirškime ir to, kad į kūdikio auginimo rūpesčius panirusiai moteriai taip pat svarbu bent trumpam ištrūkti iš buities - ne tik pasportuoti, bet ir pabendrauti su kitomis mamomis, pabūti tarp bendraminčių.

Ką mamos turėtų žinoti prieš pradėdamos sportuoti?

Dažniausiai sulaukiu klausimų, susijusių su vaiko maitinimu ir miego režimu. Svarbiausia, kad prieš pat treniruotę vaikutis daug neprisivalgytų, nes gali atpilti. Tačiau jei vaikas per treniruotę išalksta, jaudintis tikrai neverta, jį galima pamaitinti ir sporto metu - tiesiog pasidaryti pertraukėlę. Sąlygos tam yra. O jei vaikas užmiega - tegul sau ramiai ilsisi.

Dažna mama nerimauja, kad kūdikis gali verkti ir sportuoti nepavyks. Ką rekomenduotumėte?

Kad vaikas būtų ramesnis, patariu atsinešti į treniruotę jo mylimų žaislų. Nepamirškime, kad sporto metu vaikai nėra paliekami vieni - jie ir patys sportuoja. Be to, kitų vaikų kompanijoje, o ir būdami šalia mamos, mažyliai jaučiasi komfortiškai ir ta valanda neprailgsta.

Ar tokias treniruotes su vaiku mama galėtų atlikti pati namuose?

Žinoma! Gavusi mano patarimų ir per treniruotes įgijusi praktikos, mama gali namuose daryti tai ir pati. Aš netgi primygtinai skatinu daryti tai kasdien!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Specialistas paaiškino, kodėl purtyti kūdikį yra mirtinai pavojinga

Specialistas paaiškino, kodėl purtyti kūdikį yra mirtinai pavojinga
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad susinervinus jokiu būdu negalima purtyti kūdikio - tai gali turėti negrįžtamų pasekmių.

7 dažniausios priežastys, kodėl maži vaikai neramiai miega

7 dažniausios priežastys, kodėl maži vaikai neramiai miega
Tas senas kaip pasaulis klausimas, kuris kyla visiems jauniems ir ne tokiems jauniems tėvams: kodėl mano kūdikis neišmiega visą naktį? Pateikiame kelis variantus, paaiškinančius, kodėl taip gali būti. Tikimės, kad išsiaiškinę priežastį, lengviau rasite sprendimą, ir į jūsų namus ateis ramios naktys ir žvalios dienos.

Siūloma leisti pasinaudoti tėvystės atostogomis per vienerius metus nuo vaiko gimimo

Siūloma leisti pasinaudoti tėvystės atostogomis per vienerius metus nuo vaiko gimimo
Siūloma darbuotojams suteikti trisdešimt kalendorinių dienų nepertraukiamos trukmės tėvystės atostogas bet kuriuo laikotarpiu nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka vieneri metai.

5 priežastys, dėl kurių užklumpa pilvo diegliai: kaip padėti vaikui

5 priežastys, dėl kurių užklumpa pilvo diegliai: kaip padėti vaikui
Reta gali pasigirti, kad motinystės džiaugsmo netemdė valandomis trunkantis kūdikio klyksmas. Kodėl kūdikius kankina pilvo diegliai? Apžvelgiame svarbiausias priežastis.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą
Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Čiulptukas: duoti ar neduoti jį šiandien vaikui (1)

Čiulptukas: duoti ar neduoti jį šiandien vaikui
„Jie ramina“, – sako vienos. „Jie kenkia“, – tvirtina antros. „Be jų neišsiversi“, – porina trečios. „Jie nereikalingi“, – yra įsitikinusios ketvirtos. Jie - tai čiulptukai, apie kuriuos šiandien diskutuojame su mamomis ir specialistėmis.

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais
Kauno klinikose vykusiame susitikime – šeimos su dvynukais ir gydytojai, padėję jiems išvysti pasaulį.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams
Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti
Prietarų apie vaikų auginimą įvairiose kultūrose yra pačių keisčiausių. Įdomu, kad šiais, internetinių galimybių laikais, jų ne tik nemažėja, bet atsiranda ir naujų. Įvairiuose tėvų forumuose bei pokalbių svetainėse galima rasti tokių „perliukų", kurių pavydėtų net patyręs mokslinės fantastikos rašytojas.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia
Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.