Jei blogai sekasi mokslai, verta prisiminti, kokio svorio gimėte

 (8)
Naujagimio svoris turi įtakos vėlesniam gebėjimui mokytis, tokią tyrimo išvadą neseniai paskelbė JAV tyrėjų grupė. Mokslininkai ištyrė, kad gimę didesnio svorio kūdikiai geriau mokosi pradinėje ir vidurinėje mokykloje nei pasaulį išvydę mažiau sverdami naujagimiai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiaurės Vakarų universiteto (JAV) mokslininkai iškėlė intriguojantį klausimą – ar geriau, jei vaikelis ilgiau išbūna gimdoje ir gimsta sverdamas daugiau, negu gimusieji anksčiau laiko?

„Gimusio sveiko vaiko smegenys nebūtinai yra iki galo susiformavusios, – teigė vienas iš tyrimo autorių Davidas Figlio. - Mūsų tyrimas rodo, kad ilgas nėštumo laikotarpis ir didėjantis svoris yra gerai. Norime išsiaiškinti, kokios įtakos tai turės visuomenės elgsenai."

TAIP PAT SKAITYKITE:
Svarbi informacija apie plaučių uždegimą
Pagimdžiau praėjus 26 valandoms nuo sąrėmių pradžios: skaitytojos istorija

Tyrimas rodo - didesnio svorio naujagimiai vėliau nuo trečios iki aštuntos klasės mokosi geriau. Tai ypač akivaizdu stebint dvynius - daugiau sveriantis dvynys vidutiniškai mokosi geriau (nuo trečios iki aštuntos klasės) už tą, kuris gimė mažiau sverdamas.

Net aukštesnio lygio mokykla neturėjo teigiamos įtakos su mažesniu svoriu gimusių vaikų mokymosi rezultatams. Nepaisant rasės, socialinės ir ekonominės padėties, tėvų išsilavinimo ir daugybės kitų veiksnių, gimę didesnio svorio vaikai mokėsi geriau.

Tai pirmas tokio pobūdžio tyrimas, kurio iniciatoriai domėjosi sąsajomis tarp mokyklos kokybės, kūdikio svorio ir tolimesnio kognityvinio vaiko vystymosi.

Svoris - naujagimio sveikatos indikatorius. Mokslininkai išanalizavo Floridoje 1992 - 2002 m. gimusių vaikų sveikatos duomenis ir mokymosi rezultatus. Jie stebėjo 1,3 mln. vaikų ir apie 15 tūkst. dvynių porų nuo gimimo ir mokantis vidurinėje mokykloje.

„Būtų naudinga ištirti, ar pagerėjusi materialinė padėtis besilaukiančių moterų šeimose, pagerėjusi motinų mityba ar sumažėjęs stresas, - visi kūdikio svoriui reikšmingi veiksniai, - turi įtakos ir geresniems mokymosi rezultatams", - sakė D. Figlio.

Na, bet naujagimio svoris nedaro lemiamos įtakos tolimesniam gyvenimui, pabrėžė vienas iš tyrimo autorių Jonathanas Guryanas.

Gimę mažai sverdami kūdikiai gali ir mokosi geriau už gimusius didesnio svorio bendraamžius.

„Geriau būti mažo svorio naujagimiu, kurio motina baigusi koledžą, negu stambesniu naujagimiu, kurio motiną pašalino iš vidurinės mokyklos", - sakė J. Guryanas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus (1)

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus
Kodėl vienas kūdikis nuo pirmos dienos ramus, daug miega, gerai valgo, o kitas, ką čia slėpti, varo tėvus į neviltį nuolatiniu verksmu?

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui (1)

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui
Daugelis sutiks, kad dovanas išrinkti daug sunkiau kūdikiui, o ne paaugusiam vaikui, kuris savo norus pasako garsiai.

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį
Nors pirmaisiais savo gyvenimo metais vaikas atrodo labai gležnas, o atsiranda ir manančių, kad šiuo periodu jis tik valgo bei miega, tačiau kūdikių raidos specialistai pataria atidžiai stebėti vaiko reakcijas, stimulus į aplinką, sudaryti jam tinkamas sąlygas vystytis tiek fiziškai, tiek emociškai.

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams (1)

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams
2018-aisiais žvaigždės pataria tėvams kuo labiau pasistengti suprasti savo mažuosius, skirti jiems dėmesio ir laiko. Verčiau atsisakyti nereikalingų priekaištų, o štai nuoširdaus rūpesčio per daug nebus. Tuomet ne tik pagerės vaikų ir tėvų santykiai, bet ir padidės mažųjų savivertė, jie ims labiau pasitikėti savimi ir kitais, gerbs suaugusiuosius.

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų
Vaikų iki vienerių metų lavinimas ypatingas tuo, kad tam reikia minimalių priemonių ir galima išsiversti be investicijų į žaislus, tereikia žinoti, kas mažyliui naudinga bei turėti entuziazmo kartu su juo šiomis veiklomis užsiimti.

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms (1)

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms
Maudynės - labai svarbi mažylio dienotvarkės dalis. Žinoma, pirmųjų maudynių metu jauna mama gali susidurti su šiokiais tokiais nesklandumais, tačiau žingsnelis po žingsnelio šis procesas taps lengvas ir sklandus.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.