Reklama

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

 (1)
Daugelis sutiks, kad dovanas išrinkti daug sunkiau kūdikiui, o ne paaugusiam vaikui, kuris savo norus pasako garsiai.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sudėtingiausia užduotis tiems, kas patys dar neturi vaikų ar jau atitrūko nuo kūdikiškų realijų. Kokia dovana nebus numesta į kampą? Kokie žaislai tinkami mažyliui iki vienerių metų? Kokie daiktai gali būti naudingi vaiko lavinimui?

Jei dvejojate dėl savo pasirinkimo, paklauskite tėvelių, kas, jų nuomone, mažyliui patiktų. Toks atvirumas labai naudingas, nes kai kurie daiktai kūdikiui gali būti tiesiog nereikalingi, o kitus jis gali jau turėti. Taip pat, rinkdami dovanas, turėkite omenyje, kad labai rizikuosite, jei pirksite kažką iš kūdikio priežiūrai skirtų daiktų. Pavyzdžiui: čiulptukus, maitinimo reikmenis, kosmetikos priemones.

Štai 10 dovanų idėjų, kurios ne tik pradžiugins kūdikį, tačiau ir tikrai bus naudingos bei naudojamos.

RŪŠIAVIMO ŽAIDIMAI. Tokios veiklos vaiką pradeda dominti maždaug nuo šešių mėnesių. Jei pradžioje jis daiktus tik tyrinės, lies, domėsis jų faktūromis, vėliau gali pradėti motyvuotai dėlioti ir rūšiuoti. Dalis tėvelių tam naudoja buityje randamus daiktus, pavyzdžiui, kruopas ar makaronus, tačiau specialūs žaislai yra daug saugesni, nes su jais nėra pavojaus užspringti. „HAPE" firmos lavinamasis žaislas su skirtingomis formomis bus puiki dovana, kurią vaikas naudos nuo kūdikystės iki maždaug trejų metų. Jis padės pažinti geometrines figūras, spalvas ir pagal tai kaladėles rūšiuoti.

VĖRIMO ŽAIDIMAI. Mažųjų rankyčių raida pirmaisiais metais pastebima kiekvieną mėnesį: naujagimis dar laiko sugniaužtus kumštelius, pusės metų – įgunda griebti abiem rankomis, o beveik vienerių vaikas jau įvaldo „pincetinį" paėmimą. Šiems gebėjimams lavinti labai naudingi įvairūs minkšto plastiko žaislai. Didelį pasirinkimą tokių lavinamųjų žaislų patiems mažiausiems siūlo „OBALL" prekinis ženklas. Taip pat kūdikiams patinka žaislai su daug skylučių. Būtent toks yra „OBALL" korėtasis kamuoliukas, turintis net 30 tarpelių pirštukams.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

KUBELIAI. Nuo maždaug 9–10 mėnesio kūdikiams patinka dėlioti kaladėles ar kubus. Pavyzdžiui, skirtingų dydžių kubelius statyti vieną ant kito. Taip vaikas pažįsta skirtumus, suvokia, kas yra „didelis", o kas „mažas", taip pat pamažu pradeda identifikuoti daiktų dydį. Toks kubelių bokštas kaip, pavyzdžiui, meniškieji „Bright starts" firmos, vaikus domina dar ir savo spalvomis, iliustracijomis bei skatina greičiau stotis.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

PADEDANTYS UŽMIGTI ŽAISLAI. Patiems mažiausiems kūdikėliams verta dovanoti muzikinius, šviečiančius žaislus, kurie jiems padeda nurimti ir užmigti. Vieni jų groja lopšines, kiti – klasikinės muzikos kūrinius (tai labai naudinga vaiko intelektualinei raidai), treti skleidžia „baltąjį triukšmą", kuris mažyliui padeda užmigti. Itin mieli, pastelinių spalvų, skleidžiantys švelnius garsus yra „Baby Fehn" žaisliukai.

KASDIENINIAI PADĖJĖJAI. Dalis tėvelių itin vertina praktiškas dovanas (ypač tie, kurie augina pirmąjį vaiką). Gali būti, kad jie jūsų paprašys to, kas nėra žaislas, tačiau kūdikiui labai naudinga. Tokias dovanas dažniausiai renkasi itin artimi žmonės: krikšto tėvai, seneliai. Kūdikiui labai naudingas bus gultukas (Lietuvoje populiariausi – „Baby Bjorn"), patalėliai, lavinamasis kilimėlis (itin platų pasirinkimą siūlo „Playgro" ir „Canpol" firmos), kelioninė lovytė ir t.t.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

DANTENOMS „MANKŠTINTI". Pirmąjį kūdikio gyvenimo pusmetį jį lydi labai stiprus čiulpimo refleksas, todėl pats metas jam padovanoti kramtukų, kuriuos mažylis galėtų kištis į burnytę. Vienas populiariausių pasaulyje, kurį itin vertina daugelis tėvelių, tai „Vulli" firmos kramtukas-žirafa „Sophie". Šie žaislai gaminami iš natūralaus kaučiuko ir yra dažomi maistiniais dažais rankiniu būdu, todėl juose nėra nei ftalatų, nei kitų cheminių medžiagų, juos paprasta prižiūrėti, nes užtenka nuplauti po vandeniu. Tai bus tikrai saugi ir naudinga dovana.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

DRABUŽIAI. Jei manote, kad vaikas jau turi daug žaislų, galite jam padovanoti gražių drabužėlių ar aksesuarų. Tiesa, prieš tai būtina tėvelių paklausti, kokio dydžio jie turėtų būti. Jei norite, kad dovana atrodytų itin šventiškai, rinkitės „Babyblooms" firmos rinkinius naujagimiui. Pavyzdžiui, chalato ir minkšto žaisliuko komplektas supakuotas labai elegantiškoje, dovanai tinkančioje, dėžutėje. Taip pat rasite ir šios firmos seilinukų, kojinių. Jei norite, kad mažylis ne tik gautų praktišką dovaną, tačiau ir pasipuoštų Kalėdoms, galite rinktis šventinės tematikos drabužėlius. „COCCODRILLO" prekinis ženklas šiais metais siūlo itin didelį šventiškos aprangos pasirinkimą.

IŠMANŪS ŽAISLAI. Nors ant tokių žaislų dažniausiai nurodyta, kad jie skirti vyresniems vaikams, tačiau jie labai patinka ir vos vienerių mažyliams. Tai gali būti „Fisher Price" firmos įvairias frazes sakantis šuniukas ar šių metų naujiena – lietuviškai dainuojantis ir šokantis linksmuolis „Bubū". Jau vaikštantiems mažyliams labai naudinga ir smagi dovana – „VTECH" stumdukas, įgarsintas lietuvių kalba.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

MUZIKALUMUI. Sakoma, kad vaikams nuo pirmųjų dienų reikėtų aplink save girdėti kuo daugiau muzikos, tėvelių dainų, nes tai skatina jų raidą. Sėdinčiam kūdikiui, kuris labai nori viską paliesti, paspausti, galite padovanoti pirmąjį pianiną ar kankles („HAPE" firma siūlo didelį pasirinkimą muzikinių instrumentų mažyliams). Tai žaislas, kurį tėveliai turėtų įvertinti, nes jis „augs" kartu su vaiku ir skirtingais jo raidos etapais bus jam vis kitaip naudingas.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

PIRMOSIOS KNYGELĖS. Šiuolaikiniai tėveliai nelaukia, kol vaikas pradės pats kalbėti, kad jam skaitytų knygas, todėl drąsiai galite rinktis ir tokią dovaną. Jei ne dabar – tai ji naudinga bus jau visai greitai. Jei norite, kad kūdikis pats galėtų ją paliesti, „paragauti, dovanokite medžiagines knygeles. Didelį knygelių-kramtukų, migdukų pasirinkimą siūlo „Bright starts" firma.

Užsakymo nr.: PT_76504273

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus (1)

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus
Kodėl vienas kūdikis nuo pirmos dienos ramus, daug miega, gerai valgo, o kitas, ką čia slėpti, varo tėvus į neviltį nuolatiniu verksmu?

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui (1)

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui
Daugelis sutiks, kad dovanas išrinkti daug sunkiau kūdikiui, o ne paaugusiam vaikui, kuris savo norus pasako garsiai.

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį
Nors pirmaisiais savo gyvenimo metais vaikas atrodo labai gležnas, o atsiranda ir manančių, kad šiuo periodu jis tik valgo bei miega, tačiau kūdikių raidos specialistai pataria atidžiai stebėti vaiko reakcijas, stimulus į aplinką, sudaryti jam tinkamas sąlygas vystytis tiek fiziškai, tiek emociškai.

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams (1)

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams
2018-aisiais žvaigždės pataria tėvams kuo labiau pasistengti suprasti savo mažuosius, skirti jiems dėmesio ir laiko. Verčiau atsisakyti nereikalingų priekaištų, o štai nuoširdaus rūpesčio per daug nebus. Tuomet ne tik pagerės vaikų ir tėvų santykiai, bet ir padidės mažųjų savivertė, jie ims labiau pasitikėti savimi ir kitais, gerbs suaugusiuosius.

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų
Vaikų iki vienerių metų lavinimas ypatingas tuo, kad tam reikia minimalių priemonių ir galima išsiversti be investicijų į žaislus, tereikia žinoti, kas mažyliui naudinga bei turėti entuziazmo kartu su juo šiomis veiklomis užsiimti.

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms (1)

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms
Maudynės - labai svarbi mažylio dienotvarkės dalis. Žinoma, pirmųjų maudynių metu jauna mama gali susidurti su šiokiais tokiais nesklandumais, tačiau žingsnelis po žingsnelio šis procesas taps lengvas ir sklandus.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų
Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės
Šiais laikais tėvai itin daug dėmesio skiria vaikų ugdymui ir daugelis puikiai supranta, kad tai nėra skaičių ar raidžių mokymas tuomet, kai jam sueina penkeri ar šešeri metai. Tikrasis ugdymas prasideda nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių.

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą
Visi mes turime apgamų – vieni daugiau, kiti mažiau. O ar kada susimąstėme, kad jie gali mums perteikti tam tikrą informaciją? Apie mus pačius.

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas (5)

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).