Reklama

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

 (1)
Daugelis sutiks, kad dovanas išrinkti daug sunkiau kūdikiui, o ne paaugusiam vaikui, kuris savo norus pasako garsiai.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sudėtingiausia užduotis tiems, kas patys dar neturi vaikų ar jau atitrūko nuo kūdikiškų realijų. Kokia dovana nebus numesta į kampą? Kokie žaislai tinkami mažyliui iki vienerių metų? Kokie daiktai gali būti naudingi vaiko lavinimui?

Jei dvejojate dėl savo pasirinkimo, paklauskite tėvelių, kas, jų nuomone, mažyliui patiktų. Toks atvirumas labai naudingas, nes kai kurie daiktai kūdikiui gali būti tiesiog nereikalingi, o kitus jis gali jau turėti. Taip pat, rinkdami dovanas, turėkite omenyje, kad labai rizikuosite, jei pirksite kažką iš kūdikio priežiūrai skirtų daiktų. Pavyzdžiui: čiulptukus, maitinimo reikmenis, kosmetikos priemones.

Štai 10 dovanų idėjų, kurios ne tik pradžiugins kūdikį, tačiau ir tikrai bus naudingos bei naudojamos.

RŪŠIAVIMO ŽAIDIMAI. Tokios veiklos vaiką pradeda dominti maždaug nuo šešių mėnesių. Jei pradžioje jis daiktus tik tyrinės, lies, domėsis jų faktūromis, vėliau gali pradėti motyvuotai dėlioti ir rūšiuoti. Dalis tėvelių tam naudoja buityje randamus daiktus, pavyzdžiui, kruopas ar makaronus, tačiau specialūs žaislai yra daug saugesni, nes su jais nėra pavojaus užspringti. „HAPE" firmos lavinamasis žaislas su skirtingomis formomis bus puiki dovana, kurią vaikas naudos nuo kūdikystės iki maždaug trejų metų. Jis padės pažinti geometrines figūras, spalvas ir pagal tai kaladėles rūšiuoti.

VĖRIMO ŽAIDIMAI. Mažųjų rankyčių raida pirmaisiais metais pastebima kiekvieną mėnesį: naujagimis dar laiko sugniaužtus kumštelius, pusės metų – įgunda griebti abiem rankomis, o beveik vienerių vaikas jau įvaldo „pincetinį" paėmimą. Šiems gebėjimams lavinti labai naudingi įvairūs minkšto plastiko žaislai. Didelį pasirinkimą tokių lavinamųjų žaislų patiems mažiausiems siūlo „OBALL" prekinis ženklas. Taip pat kūdikiams patinka žaislai su daug skylučių. Būtent toks yra „OBALL" korėtasis kamuoliukas, turintis net 30 tarpelių pirštukams.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

KUBELIAI. Nuo maždaug 9–10 mėnesio kūdikiams patinka dėlioti kaladėles ar kubus. Pavyzdžiui, skirtingų dydžių kubelius statyti vieną ant kito. Taip vaikas pažįsta skirtumus, suvokia, kas yra „didelis", o kas „mažas", taip pat pamažu pradeda identifikuoti daiktų dydį. Toks kubelių bokštas kaip, pavyzdžiui, meniškieji „Bright starts" firmos, vaikus domina dar ir savo spalvomis, iliustracijomis bei skatina greičiau stotis.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

PADEDANTYS UŽMIGTI ŽAISLAI. Patiems mažiausiems kūdikėliams verta dovanoti muzikinius, šviečiančius žaislus, kurie jiems padeda nurimti ir užmigti. Vieni jų groja lopšines, kiti – klasikinės muzikos kūrinius (tai labai naudinga vaiko intelektualinei raidai), treti skleidžia „baltąjį triukšmą", kuris mažyliui padeda užmigti. Itin mieli, pastelinių spalvų, skleidžiantys švelnius garsus yra „Baby Fehn" žaisliukai.

KASDIENINIAI PADĖJĖJAI. Dalis tėvelių itin vertina praktiškas dovanas (ypač tie, kurie augina pirmąjį vaiką). Gali būti, kad jie jūsų paprašys to, kas nėra žaislas, tačiau kūdikiui labai naudinga. Tokias dovanas dažniausiai renkasi itin artimi žmonės: krikšto tėvai, seneliai. Kūdikiui labai naudingas bus gultukas (Lietuvoje populiariausi – „Baby Bjorn"), patalėliai, lavinamasis kilimėlis (itin platų pasirinkimą siūlo „Playgro" ir „Canpol" firmos), kelioninė lovytė ir t.t.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

DANTENOMS „MANKŠTINTI". Pirmąjį kūdikio gyvenimo pusmetį jį lydi labai stiprus čiulpimo refleksas, todėl pats metas jam padovanoti kramtukų, kuriuos mažylis galėtų kištis į burnytę. Vienas populiariausių pasaulyje, kurį itin vertina daugelis tėvelių, tai „Vulli" firmos kramtukas-žirafa „Sophie". Šie žaislai gaminami iš natūralaus kaučiuko ir yra dažomi maistiniais dažais rankiniu būdu, todėl juose nėra nei ftalatų, nei kitų cheminių medžiagų, juos paprasta prižiūrėti, nes užtenka nuplauti po vandeniu. Tai bus tikrai saugi ir naudinga dovana.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

DRABUŽIAI. Jei manote, kad vaikas jau turi daug žaislų, galite jam padovanoti gražių drabužėlių ar aksesuarų. Tiesa, prieš tai būtina tėvelių paklausti, kokio dydžio jie turėtų būti. Jei norite, kad dovana atrodytų itin šventiškai, rinkitės „Babyblooms" firmos rinkinius naujagimiui. Pavyzdžiui, chalato ir minkšto žaisliuko komplektas supakuotas labai elegantiškoje, dovanai tinkančioje, dėžutėje. Taip pat rasite ir šios firmos seilinukų, kojinių. Jei norite, kad mažylis ne tik gautų praktišką dovaną, tačiau ir pasipuoštų Kalėdoms, galite rinktis šventinės tematikos drabužėlius. „COCCODRILLO" prekinis ženklas šiais metais siūlo itin didelį šventiškos aprangos pasirinkimą.

IŠMANŪS ŽAISLAI. Nors ant tokių žaislų dažniausiai nurodyta, kad jie skirti vyresniems vaikams, tačiau jie labai patinka ir vos vienerių mažyliams. Tai gali būti „Fisher Price" firmos įvairias frazes sakantis šuniukas ar šių metų naujiena – lietuviškai dainuojantis ir šokantis linksmuolis „Bubū". Jau vaikštantiems mažyliams labai naudinga ir smagi dovana – „VTECH" stumdukas, įgarsintas lietuvių kalba.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

MUZIKALUMUI. Sakoma, kad vaikams nuo pirmųjų dienų reikėtų aplink save girdėti kuo daugiau muzikos, tėvelių dainų, nes tai skatina jų raidą. Sėdinčiam kūdikiui, kuris labai nori viską paliesti, paspausti, galite padovanoti pirmąjį pianiną ar kankles („HAPE" firma siūlo didelį pasirinkimą muzikinių instrumentų mažyliams). Tai žaislas, kurį tėveliai turėtų įvertinti, nes jis „augs" kartu su vaiku ir skirtingais jo raidos etapais bus jam vis kitaip naudingas.

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui

PIRMOSIOS KNYGELĖS. Šiuolaikiniai tėveliai nelaukia, kol vaikas pradės pats kalbėti, kad jam skaitytų knygas, todėl drąsiai galite rinktis ir tokią dovaną. Jei ne dabar – tai ji naudinga bus jau visai greitai. Jei norite, kad kūdikis pats galėtų ją paliesti, „paragauti, dovanokite medžiagines knygeles. Didelį knygelių-kramtukų, migdukų pasirinkimą siūlo „Bright starts" firma.

Užsakymo nr.: PT_76504273

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.