Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ožiaragiai naujagimiai elgiasi geriausiai iš visų - jie greitai nurimsta, tarp maitinimų miega kelias valandas, patys save pralinksmina - guli lovelėje, žaidžia su žaisliuku, greitai pripranta prie auklės ar senelės. Tik nemanykite, kad mažasis Ožiaragis norės žaisti su visais. Be to, jie užsispyrę - jei jau sugalvojo ką nors padaryti, niekam neleis sutrukdyti. Kita vertus jie jautrūs ir atsargūs, tad tikrai nelips ant knygų lentynos.

Ožiaragiams kūdikiams patinka sugalvoti, išrasti. Jie protingi, moka susikaupti, turi tvirtą valią, yra atkaklūs, nebijo iššūkių, deda pastangų, siekdami įvairių tikslų.

Ožiaragiai kūdikiai nemėgsta: rizikuoti. Šie rimti, mąstantys kūdikiai iš pradžių stebi situaciją, o tik paskui imasi veikti, kai jaučiasi visiškai saugūs. Tad jiems reikia laiko apsiprasti ir susidraugauti.

Ką turėtų žinoti tėvai. Nenustebkite, jei tarsi klounai šokinėsite aplink ir linksminsite savo mažylį - jie greit nuliūsta.

Vandeniai mažyliai būna tai drovūs, tai mėgsta pasirodyti. Jie turi gerą intuiciją, aiškiai žino, kas patinka ir kas nepatinka, jei jau apsisprendė - viskas. Jie natūraliai bendringi ir mėgsta žmonių draugiją.

Vandeniams kūdikiams patinka mokytis. Jiems smagu, kai yra ką stebėti.

Vandeniai kūdikiai nepakenčia apribojimų - nei psichinių, nei fizinių. Jiems reikia daug erdvės ir stimulų, kad būtų užimti.

Ką tėvai turėtų žinoti. Mažieji Vandeniai dėl įgimto smalsumo nuolat juda, tad gali pervargti, pasidaryti dirglūs, tad reikia laiku paguldyti juos miegoti. Juos žavi modernios technologijos, tad nepalikite nuotolinio televizoriaus pultelio. Mažyliams reikalingas dėmesys ir glamonės.

Žuvų mažyliai dažniausiai tylūs, nedrąsūs, bet ir žavūs. Jie puikiai išauklėti, nuo ankstyvo amžiaus moka savimi užsiimti, kita vertus, gali jaustis nesaugūs, tad jiems reikia daug tėvų meilės ir dėmesio, mainais sulauksite iš jų daug dėmesio. Žuvys iš prigimties smalsios, džiaugsmingos, tad džiugiai mokysis, sėdėdami jums ant kelių.

Žuvų mažyliams patinka būti su žmonėmis ir sulaukti dėmesio.

Žuvų mažyliai nepakenčia ginčų. Žuvys taikios iš prigimties, dažnai pasitelkia diplomatinius sugebėjimus, kad išvengtų problemų.

Ką turėtų žinoti tėvai. Žuvų mažyliai jaučiasi nesaugiai prie nepažįstam žmonių, tad mokykite juos pratintis prie žmonių ir dalintis su jais meile.

Avinai kūdikiai nuo pat pradžių visur lenda. Jie tvirti, tad į gyvenimo smūgius žiūri filosofiškai. Jie žino, ko nori, o jei įvykiai klostosi ne pagal jų norus, greitai susierzina. Tiesa, verkia jie neilgai, greitai nurimsta. Avinams naujagimiams sunku nurimti, jūsų laukia bemiegės naktys. Kita vertus, jiems patinka įprasta tvarka, tad jai nusistovėjus bus lengviau.

Avinams mažyliams patinka grynas oras ir būti ten, kur verda gyvenimas.

Avinai mažyliai nepakenčia, jei kas vyksta ne pagal jų norus, tad nusiteikite kaprizams.

Ką turėtų žinoti tėvai. Šiuos mažylius reikia užimti, skatinti, tam tinka interaktyvios knygos, žaislai.

Jaučius kūdikius valdo Venera, grožio planeta. Jūsų kūdikiai visada sieks, ko nori, jų užsispyrimas jus nustebins. Nuo pat pirmų dienų juos žavės aplinkinis pasaulis. Jiems ypač patinka muzika, tad supažindinkite juos su įvairių stilių muzika - pradedant pop, baigiant klasikine. Mažiesiems taip pat patinka kurti savo muziką - su barškučiais ar būgnais.

Jaučiams mažyliams patinka fizinis kontaktas, glamonės ir apsikabinimai su žmonėmis, kurie jiems iš tiesų brangūs.

Jaučiai mažyliai nepakenčia per daug pokyčių. Jiems geriausia gyventi pagal dienotvarkę.

Ką turėtų žinoti tėvai. Mažieji turi stiprų savininkiškumo jausmą, tada nenori dalintis žaislais. Tikriausiai bus sunku išmokyti juos dalintis, bet verta pasistengti, tad apsišarvuokite kantrybe.

Dvynius kūdikius valdo bendravimo planeta Merkurijus, jie mėgsta bendrauti su žmonėmis. Jiems patiks, jei pasakosite jiems, kas aplink vyksta, greitai jie ims jums „atsakinėti". Dvyniai puikiai mėgdžioja, tad jei norite, kad jie vienaip ar kitaip elgtųsi, rodykite jiems pavyzdį. Maži Dvyniai mėgsta būti apipilti dėmesiu. Jie greitai išsiblaško, tad stenkitės, kad valgant ir prieš miegą niekas jų neblaškytų.

Dvynių mažyliams patinka mobilieji telefonai, žaidimai slėpynių, pasivaikščiojimai su vežimėliu - viskas, kas juos džiugina ir linksmina.

Dvynių mažyliai nepakenčia, kai jiems būna nuobodu, kai juos varžo, jei liepia valyti, kai jie nealkani.

Ką turėtų žinoti tėvai. Kartais labiau norėtųsi likti namie nei eiti pas mamą ar pas drauges su mažais vaikais, tačiau žinokite, kad bendringi Dvyniai mėgsta draugiją.

Mėnulio valdomų Vėžiai mažylių nuotaika per kelias sekundes gali pasikeisti - čia jie juokiasi, čia gali apsiverkti. Jiems svarbu jaustis saugiai, jausti, kad jais rūpinasi. Paaugę jie pamėgs lėles ir meškučius, nenustebkite, jei visus susikraus į lovą. Jų puiki intuicija, tad jie gali labai mėgti arba labai nemėgti žmonių. Jiems mielesni šeimos nariai ir draugai nei nauji žmonės, nors smalsumas su amžiumi skatins bendrauti.

Vėžiams mažyliams patinka maudytis, taškytis, juk tai vandens ženklas.

Vėžiams mažyliams nepatinka pokyčiai. Geriau jų dienotvarkę keisti pamažu, apsieinant be drastiškų permainų.

Ką turėtų žinoti tėvai. Jūsų Vėžiai mažyliai gali susidurti su įvairiais sunkumais, tačiau jūsų kantrybė ir palaikymas padės jiems jaustis saugiau.

Liūtai mažyliai - natūralūs lyderiai, bebaimiai, kilnūs, tik aršaus temperamento. Jie žino, ko nori ir kaip tai gauti. Jie viską pastebi ir yra budrūs, tad nuo pat pradžių teks aplink juos pašokinėti. Jūsų vaikas praktiškai visur aplenks bendraamžius, bet jiems reikės daug dėmesio. Gavę pakankamai dėmesio jie jausis laimingi ir būdami vieni.

Liūtams mažyliams patinka būti dėmesio centre.

Liūtai mažyliai nemėgsta apribojimų, ypač tada, kai pramoksta vaikščioti.

Ką turėtų žinoti tėvai. Liūtai mažyliai skiria daug energijos aplinkiniam pasauliui tyrinėti. Būtinai guldykite juos pietų miego ir laiku miegoti vakare, kad jiems nepritrūktų energijos.

Mergelės mažyliai yra užsidarę, mėgsta pabūti vieni, bet tuo pačiu mėgsta bendrauti. Jums gali atrodyti, kad net labai maži kūdikiai stebi jus ir mokosi iš jūsų. Taip ir yra. Mergelėms svarbi dienotvarkė, patinka knygos, taigi kasdien būtina paskaityti. Tiesa, Mergelės mažieji gali užsispirti, tad kartais teks švelniai juos įkalbinėti.

Mergelėms mažyliams patinka būti apipiltiems meile ir dėmesiu, iš prigimties jie gana nesaugūs.

Mergelėms mažyliams nepatinka miegoti naktį, nors per pietus ji miega noriai.

Ką turėtų žinoti tėvai. Mergelės mažyliai nuovokūs, jie greitai perpras, kaip suteikti jums džiaugsmo, kaip jus prablaškyti, priklausomai nuo to, kaip jie tuo metu jaučiais.

Svarstyklės - oro ženklas, tad jūsų kūdikis bus aktyvesnis už bendraamžius. Svarstyklės moka džiaugtis, iš prigimties smalsūs, jie mokosi iš visko, kas aplink juos vyksta. Tik varžytis nemėgsta, tad brolių ir seserų ginčuose veikiausiai pirmieji nusileis. Svarstyklėms reikia daug paramos, bet jie atiduoda daug daugiau nei gauna, tad gausiai būsite apdovanoti šypsenomis.

Svarstyklėms mažyliams patinka draugija ir glėbesčiuotis, jie tai mielai daro su visais.

Svarstyklėms mažyliams nepatinka nešvara ir netvarka.

Ką turėtų žinoti tėvai. Jūsų mažosios Svarstyklės trokšta įtikti, palaikyti, tad jam ko nors pasiekus aktyviai pademonstruokite džiaugsmą. Kiekvienas paskatinimas mažylį dar labiau įkvėps.

Skorpionus kūdikius gana sunku suprasti. Jie atrodo santūrus, bet iš tiesų yra labai atkaklūs, ryžtingi, gali karštai pratrūkti. Jie patenkinti būdami vieni, bet yra jautrūs ir mylintys. Glamonės jiems mielos, bet kartais jiems patinka būti paliktiems vieniems.

Skorpionams mažyliams patinka miegoti. Šis zodiako ženklas mėgsta prabanga ir moka ilsėtis.

Skorpionams mažyliams nepatinka, jei kas nors susiklosto ne taip, kaip jiems norisi. Jie turi tvirtą įsitikinimą, kaip su jais reikėtų elgtis, ir tikrai pasakys, jei peržengsite jų nubrėžtą ribą.

Ką turėtų žinoti tėvai. Mažieji Skorpionai gali būti įtarūs nepažįstam žmonių atžvilgiu, jiems reikės laiko priprasti prie vaikų. Žaidimų aikštelėje žiūrėkite, kad jie visada jus matytų. Na o apsipratę jie bus smagūs žaidimų draugai.

Šauliai mažyliai nesudėtingo charakterio, kupini energijos. Jie trokšta žinių, mėgsta tyrinėti, atrasti naujų dalykų. Juos reikia dažnai skatinti, pasirūpinti, kad jie turėtų užsiėmimą - jie padarys beveik bet ką, kad tik patrauktų jūsų dėmesį.

Šauliams mažyliams patinka bendrauti - jie lengvai susidraugauja, mėgsta būti dėmesio centre.

Šauliams mažyliams nepatinka tyliai sėdėti ir mąstyti. Pasiūlykite jiems paskaityti, padėlioti dėlionę, jie tikrai susidomės.

Ką turėtų žinoti tėvai. Mažieji Šauliai labai judrūs, todėl kartais gali pervargti ir tapti irzlūs. Stebėkite, kad žaisdami jie nepervargtų, laiku pailsėtų. Tiesiog jų imlios smegenys stengiasi sugerti kuo daugiau informacijos iš aplinkinio pasaulio.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Specialistas paaiškino, kodėl purtyti kūdikį yra mirtinai pavojinga

Specialistas paaiškino, kodėl purtyti kūdikį yra mirtinai pavojinga
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad susinervinus jokiu būdu negalima purtyti kūdikio - tai gali turėti negrįžtamų pasekmių.

7 dažniausios priežastys, kodėl maži vaikai neramiai miega

7 dažniausios priežastys, kodėl maži vaikai neramiai miega
Tas senas kaip pasaulis klausimas, kuris kyla visiems jauniems ir ne tokiems jauniems tėvams: kodėl mano kūdikis neišmiega visą naktį? Pateikiame kelis variantus, paaiškinančius, kodėl taip gali būti. Tikimės, kad išsiaiškinę priežastį, lengviau rasite sprendimą, ir į jūsų namus ateis ramios naktys ir žvalios dienos.

Siūloma leisti pasinaudoti tėvystės atostogomis per vienerius metus nuo vaiko gimimo

Siūloma leisti pasinaudoti tėvystės atostogomis per vienerius metus nuo vaiko gimimo
Siūloma darbuotojams suteikti trisdešimt kalendorinių dienų nepertraukiamos trukmės tėvystės atostogas bet kuriuo laikotarpiu nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka vieneri metai.

5 priežastys, dėl kurių užklumpa pilvo diegliai: kaip padėti vaikui

5 priežastys, dėl kurių užklumpa pilvo diegliai: kaip padėti vaikui
Reta gali pasigirti, kad motinystės džiaugsmo netemdė valandomis trunkantis kūdikio klyksmas. Kodėl kūdikius kankina pilvo diegliai? Apžvelgiame svarbiausias priežastis.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą
Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Čiulptukas: duoti ar neduoti jį šiandien vaikui (1)

Čiulptukas: duoti ar neduoti jį šiandien vaikui
„Jie ramina“, – sako vienos. „Jie kenkia“, – tvirtina antros. „Be jų neišsiversi“, – porina trečios. „Jie nereikalingi“, – yra įsitikinusios ketvirtos. Jie - tai čiulptukai, apie kuriuos šiandien diskutuojame su mamomis ir specialistėmis.

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais
Kauno klinikose vykusiame susitikime – šeimos su dvynukais ir gydytojai, padėję jiems išvysti pasaulį.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams
Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti
Prietarų apie vaikų auginimą įvairiose kultūrose yra pačių keisčiausių. Įdomu, kad šiais, internetinių galimybių laikais, jų ne tik nemažėja, bet atsiranda ir naujų. Įvairiuose tėvų forumuose bei pokalbių svetainėse galima rasti tokių „perliukų", kurių pavydėtų net patyręs mokslinės fantastikos rašytojas.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia
Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.