Kūdikio masažo galia

Mamos rankos ir jos prisilietimai kūdikiui tiek pat svarbūs, kiek maistas ir oras. Tai supranta vis daugiau mamų, besidominčių masažo galia.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Stebuklinga mamos rankų galia masažuojant kūdikį

Portalui tavovaikas.lt kūdikių masažo specialistės pripažįsta, kad mamos rankomis atliekamas masažas kūdikiui yra kur kas efektyvesnis nei specialisto prisilietimai atliekant raminamąjį masažą, mažinant padidėjusį raumenų tonusą ar kovojant su pilvo diegliukais. Tačiau kartu pabrėžiama, kad susidūrus su problemomis visuomet reikia kreiptis į profesionalus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kuo skiriasi motinystė, kai tau 20 ir 40 metų
Psichologė: kiek kartų reikia apkabinti vaiką, kad jis augtų laimingas

„Mamos rankoms liečiamas kūdikis nepatiria streso, kurį jis jaučia masažuojant svetimam žmogui. Tos mamos, kurios ateina pas mane, labai dažnai būna jau susidūrusios su tuo, kad jų vaikučiai taip verkė ir taip įsitempė, kad specialisto atliekamas masažas nedavė naudos. Atėjusios mamos pačios išmoksta masažuoti, o masažuojant mamai vaikas to nesupranta kaip procedūros, jam tai tiesiog maloniai leidžiamas laikas su mama", – portalui tavovaikas.lt kalbėjo du sūnus auginanti Tarptautinės kūdikių masažo asociacijos instruktorė Inga Ciesiūnė.

Kūdikio masažo galia
© Vida Press

Moteris moko mamas kūdikių masažo, kuris daro įtaką mamos ir vaiko ryšiui visą gyvenimą.

„Aš mokau ne terapinio-gydomojo masažo, bet daugiau emocinio-socialinio masažo. Mes propaguojame sveiką prisilietimą, kad būtų puoselėjamas mamos ir kūdikio ryšys, kad jis būtų tvirtas ne tik kūdikystėje, bet ir vaikystėje, vėlesniais gyvenimo etapais. Taip pat, kad paauglystėje nebūtų bendravimo problemų, kad vaikas neitų kuo toliau, o eitų pas mamą pasikalbėti. Tam pagrindą mamos gali padėti labai anksti ir labai paprastai – vaikutį liesdamos kuo dažniau. Žinoma, jeigu yra didesnės problemos, visuomet rekomenduoju pasikonsultuoti su pediatru", - teigė I. Ciesiūnė.

Mamos rankoms liečiamas kūdikis nepatiria streso, kurį jis jaučia masažuojant svetimam žmogui.
Inga CIESIŪNĖ

Pasak jos, masažuodama mama gali sumažinti pilvo diegliukus, padėti užkietėjus viduriukams, kurie kamuoja kai kuriuos mažylius, padėti kūdikiams ramiau užmigti, sumažinti padidėjusį  raumenų tonusui.

„Įprastai verkiančių mažylių masažuoti negalima, tačiau vieninteliu pilvo diegliukų atveju galima masažuoti ir verkiantį mažylį. Dažnai mamos skundžiasi, kad vaikučiai sunkiai užmiega. Galiu pasakyti, kad mamos rankų išmasažuoti vaikai užmiega ramesniu ir gilesniu miegu. Masažo judesiai yra nesudėtingi, prilygstantys glostymui, tačiau kūdikius tai ypatingai nuramina ir atpalaiduoja. Aš pati su savo vaiku buvau susidūrusi su tokia problema, kad atrodo, jis yra išvargęs tiek, kad verkia,  bet užmigti negali, nes visiškai neatsipalaiduoja", – pasakojo specialistė.

Kūdikio masažo galia
© Vida Press

Dažniausiai nedidelėse grupėse masažuoti mokosi 6-7 mėnesių kūdikių mamos. Tačiau, pasak pašnekovės, idealiausias amžius pradėti masažuoti kūdikį yra du mėnesiai.

„Dviejų mėnesių vaikutis jau dairosi, stebi aplinką, užmezga akių kontaktą su mama ir jie gali pabendrauti, tuo pačiu jis dar nejuda, taigi tuo metu tiek vaikas, tiek mama gali pasimėgauti masažu", – sakė I. Ciesiūnė.

Nuostabus būdas bendrauti su nekalbančiu vaiku

Viena iš „Sąmoningų mamų bendruomenės" įkūrėja ir lektorė, kūdikių priežiūros konsultantė, masažo ir aromaterapijos specialistė Giedrė Veličkienė tvirtina, kad mama yra pati geriausia masažuotoja savo vaikui.

„Mama geriausiai žino, ko reikia jos mažyliui, ką jis mėgsta, o ko ne. Kiekviena mama turi stebuklingą įrankį –savo rankas – perduoti vaikui meilę, laimę, sveikatą, ramybę. Mamos energetika vaikui yra pati tinkamiausia. Šis principas galioja ir atliekant masažus. Rezultatai būna keliskart geresni, nei patikint savo vaiką masažuoti svetimam žmogui. Dažnai tenka girdėti iš mamų, kad vaikučiai, kuriuos masažuoja svetimas žmogus, tampa labai neramūs, irzlūs, prastai miega, būna įsitempę", – portalui tavovaikas.lt pasakojo ji.

Pasak specialistės, taip yra dėl to, kad svetimo žmogaus energetika vaikui nebūtinai tiks. Labai svarbu, kaip profesionalas ateina nusiteikęs vaiko atžvilgiu. Yra masažuotojų, kurie moka bendrauti su vaikais, žiūri į juos, kaip į asmenybę, rūpinasi ne tik vaiko fizine, bet ir emocine gerove.

„Tiesa, tokie mamos atliekami masažai yra tik profilaktinė priemonė. Kad ir kaip gerai mama išmanytų masažo technikas, savo vaikui ji niekada objektyviai negalės atlikti gydomojo masažo. Vaikai tėvams yra idealus, tobuli, tad kritiška akimi vaiko sveikatos būklės pati mama tikrai neįvertins, net jeigu pati mama būtų sveikatos priežiūros specialistė. Aš pati daug metų užsiiminėju gydomaisiais masažais, tačiau savo sūnų, jei kyla įtarimų, visada parodau kolegoms. Jų profesionalus požiūris yra tikslesnis, nei mano vertinamas per mamišką prizmę", – atkreipia dėmesį pašnekovė.

Mamos gali išmokti daryti atpalaiduojančius, sedatyvinius masažus, kurie pagerina bendrą vaiko sveikatos ir emocinę būklę. Tokie masažai itin tinka jautriems, prastai miegantiems vaikams. Taip pat tiems, kurie išgyvena psichomotorinės raidos šuolį: mokosi sėdėti, stovėti, ropoti, vaikščioti.

Raidos šuolio metu nervų sistema išgyvena sudėtingą laiką, dirba viršvalandžius, tad mažylis gali tapti jautresnis nei įprasta. Lengvas raminantis, raumenis atpalaiduojantis masažas yra puiki priemonė, palengvinanti šį periodą.
Giedrė VELIČKIENĖ

„Raidos šuolio metu nervų sistema išgyvena sudėtingą laiką, dirba viršvalandžius, tad mažylis gali tapti jautresnis nei įprasta. Lengvas raminantis, raumenis atpalaiduojantis masažas yra puiki priemonė, palengvinanti šį periodą. Taip pat masažą reikėtų atlikti tada, kai mažylis išgyvena sunkų laikotarpį, pokyčius gyvenime, pavyzdžiui, gimus broliui ar sesei, pakeitus gyvenamąją vietą, pradėjus lankyti darželį. Tokiu atveju masažas parodys mažyliui: Tu reikalingas,Tu svarbus, aš Tave labai myliu ,jauskis saugus. Mažam vaikui kažką pasakyti žodžiais gali būti sudėtinga, tačiau perteikti jausmą veiksmais labai lengva", – kalbėjo G. Veličkienė.

Vaikai greitai perima tokią informaciją ir netrukus tėvai mato efektą.

Mamos rankų masažui amžiaus cenzo nėra. Glostomąjį masažą mama gali daryti nuo pat pirmųjų kūdikio gyvenimo dienų. Stipresnį, tonizuojantį masažą galima daryti nuo trejų mėnesių ir tiek ilgai, kiek tik mama ir mažylis norės.

Kūdikio masažo galia
© Vida Press

„Aš savo sūnų masažavau nuo gimimo dienos iki 10 mėn. kiekvieną mielą dieną, paskui mažylis pradėjo ropoti ir tapo nelengva nulaikyti jį vienoje vietoje, tad masažo procedūras suretinome iki poros kartų per savaitę. Dabar Arvydui ketveri, jis yra dažnas klientas ant mano masažo stalo. Ateina ir sako: „Mamyte, padarom masažą ir bučinių terapiją, o tai yra pilvo bučiavimas tol, kol bus neįmanoma iškentėti kutenimo", – linksmai pasakoja masažo specialistė.

Pasak jos, geriausi rezultatai pasiekiami masažuojant kūdikį iki metų, tada jis labai sparčiai auga, vystosi, masažas daro didelę įtaką šio raidos etapo kokybei, savo kūno pajautimui, suvokimui. Be to, tai pati geriausia priemonė, padedanti mamai bendrauti su dar nešnekančiu kūdikiu.

Kūdikio masažo galia
© Vida Press

G. Veličkienės teigimu, norint išmokti pagrindinių judesių ir masažo principų pakanka 2,5 valandos pamokėlės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų
Vaikų iki vienerių metų lavinimas ypatingas tuo, kad tam reikia minimalių priemonių ir galima išsiversti be investicijų į žaislus, tereikia žinoti, kas mažyliui naudinga bei turėti entuziazmo kartu su juo šiomis veiklomis užsiimti.

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms (1)

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms
Maudynės - labai svarbi mažylio dienotvarkės dalis. Žinoma, pirmųjų maudynių metu jauna mama gali susidurti su šiokiais tokiais nesklandumais, tačiau žingsnelis po žingsnelio šis procesas taps lengvas ir sklandus.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų
Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės
Šiais laikais tėvai itin daug dėmesio skiria vaikų ugdymui ir daugelis puikiai supranta, kad tai nėra skaičių ar raidžių mokymas tuomet, kai jam sueina penkeri ar šešeri metai. Tikrasis ugdymas prasideda nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių.

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą
Visi mes turime apgamų – vieni daugiau, kiti mažiau. O ar kada susimąstėme, kad jie gali mums perteikti tam tikrą informaciją? Apie mus pačius.

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas (5)

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.