Kūdikio masažo galia

Mamos rankos ir jos prisilietimai kūdikiui tiek pat svarbūs, kiek maistas ir oras. Tai supranta vis daugiau mamų, besidominčių masažo galia.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Stebuklinga mamos rankų galia masažuojant kūdikį

Portalui tavovaikas.lt kūdikių masažo specialistės pripažįsta, kad mamos rankomis atliekamas masažas kūdikiui yra kur kas efektyvesnis nei specialisto prisilietimai atliekant raminamąjį masažą, mažinant padidėjusį raumenų tonusą ar kovojant su pilvo diegliukais. Tačiau kartu pabrėžiama, kad susidūrus su problemomis visuomet reikia kreiptis į profesionalus.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kuo skiriasi motinystė, kai tau 20 ir 40 metų
Psichologė: kiek kartų reikia apkabinti vaiką, kad jis augtų laimingas

„Mamos rankoms liečiamas kūdikis nepatiria streso, kurį jis jaučia masažuojant svetimam žmogui. Tos mamos, kurios ateina pas mane, labai dažnai būna jau susidūrusios su tuo, kad jų vaikučiai taip verkė ir taip įsitempė, kad specialisto atliekamas masažas nedavė naudos. Atėjusios mamos pačios išmoksta masažuoti, o masažuojant mamai vaikas to nesupranta kaip procedūros, jam tai tiesiog maloniai leidžiamas laikas su mama", – portalui tavovaikas.lt kalbėjo du sūnus auginanti Tarptautinės kūdikių masažo asociacijos instruktorė Inga Ciesiūnė.

Kūdikio masažo galia
© Vida Press

Moteris moko mamas kūdikių masažo, kuris daro įtaką mamos ir vaiko ryšiui visą gyvenimą.

„Aš mokau ne terapinio-gydomojo masažo, bet daugiau emocinio-socialinio masažo. Mes propaguojame sveiką prisilietimą, kad būtų puoselėjamas mamos ir kūdikio ryšys, kad jis būtų tvirtas ne tik kūdikystėje, bet ir vaikystėje, vėlesniais gyvenimo etapais. Taip pat, kad paauglystėje nebūtų bendravimo problemų, kad vaikas neitų kuo toliau, o eitų pas mamą pasikalbėti. Tam pagrindą mamos gali padėti labai anksti ir labai paprastai – vaikutį liesdamos kuo dažniau. Žinoma, jeigu yra didesnės problemos, visuomet rekomenduoju pasikonsultuoti su pediatru", - teigė I. Ciesiūnė.

Mamos rankoms liečiamas kūdikis nepatiria streso, kurį jis jaučia masažuojant svetimam žmogui.
Inga CIESIŪNĖ

Pasak jos, masažuodama mama gali sumažinti pilvo diegliukus, padėti užkietėjus viduriukams, kurie kamuoja kai kuriuos mažylius, padėti kūdikiams ramiau užmigti, sumažinti padidėjusį  raumenų tonusui.

„Įprastai verkiančių mažylių masažuoti negalima, tačiau vieninteliu pilvo diegliukų atveju galima masažuoti ir verkiantį mažylį. Dažnai mamos skundžiasi, kad vaikučiai sunkiai užmiega. Galiu pasakyti, kad mamos rankų išmasažuoti vaikai užmiega ramesniu ir gilesniu miegu. Masažo judesiai yra nesudėtingi, prilygstantys glostymui, tačiau kūdikius tai ypatingai nuramina ir atpalaiduoja. Aš pati su savo vaiku buvau susidūrusi su tokia problema, kad atrodo, jis yra išvargęs tiek, kad verkia,  bet užmigti negali, nes visiškai neatsipalaiduoja", – pasakojo specialistė.

Kūdikio masažo galia
© Vida Press

Dažniausiai nedidelėse grupėse masažuoti mokosi 6-7 mėnesių kūdikių mamos. Tačiau, pasak pašnekovės, idealiausias amžius pradėti masažuoti kūdikį yra du mėnesiai.

„Dviejų mėnesių vaikutis jau dairosi, stebi aplinką, užmezga akių kontaktą su mama ir jie gali pabendrauti, tuo pačiu jis dar nejuda, taigi tuo metu tiek vaikas, tiek mama gali pasimėgauti masažu", – sakė I. Ciesiūnė.

Nuostabus būdas bendrauti su nekalbančiu vaiku

Viena iš „Sąmoningų mamų bendruomenės" įkūrėja ir lektorė, kūdikių priežiūros konsultantė, masažo ir aromaterapijos specialistė Giedrė Veličkienė tvirtina, kad mama yra pati geriausia masažuotoja savo vaikui.

„Mama geriausiai žino, ko reikia jos mažyliui, ką jis mėgsta, o ko ne. Kiekviena mama turi stebuklingą įrankį –savo rankas – perduoti vaikui meilę, laimę, sveikatą, ramybę. Mamos energetika vaikui yra pati tinkamiausia. Šis principas galioja ir atliekant masažus. Rezultatai būna keliskart geresni, nei patikint savo vaiką masažuoti svetimam žmogui. Dažnai tenka girdėti iš mamų, kad vaikučiai, kuriuos masažuoja svetimas žmogus, tampa labai neramūs, irzlūs, prastai miega, būna įsitempę", – portalui tavovaikas.lt pasakojo ji.

Pasak specialistės, taip yra dėl to, kad svetimo žmogaus energetika vaikui nebūtinai tiks. Labai svarbu, kaip profesionalas ateina nusiteikęs vaiko atžvilgiu. Yra masažuotojų, kurie moka bendrauti su vaikais, žiūri į juos, kaip į asmenybę, rūpinasi ne tik vaiko fizine, bet ir emocine gerove.

„Tiesa, tokie mamos atliekami masažai yra tik profilaktinė priemonė. Kad ir kaip gerai mama išmanytų masažo technikas, savo vaikui ji niekada objektyviai negalės atlikti gydomojo masažo. Vaikai tėvams yra idealus, tobuli, tad kritiška akimi vaiko sveikatos būklės pati mama tikrai neįvertins, net jeigu pati mama būtų sveikatos priežiūros specialistė. Aš pati daug metų užsiiminėju gydomaisiais masažais, tačiau savo sūnų, jei kyla įtarimų, visada parodau kolegoms. Jų profesionalus požiūris yra tikslesnis, nei mano vertinamas per mamišką prizmę", – atkreipia dėmesį pašnekovė.

Mamos gali išmokti daryti atpalaiduojančius, sedatyvinius masažus, kurie pagerina bendrą vaiko sveikatos ir emocinę būklę. Tokie masažai itin tinka jautriems, prastai miegantiems vaikams. Taip pat tiems, kurie išgyvena psichomotorinės raidos šuolį: mokosi sėdėti, stovėti, ropoti, vaikščioti.

Raidos šuolio metu nervų sistema išgyvena sudėtingą laiką, dirba viršvalandžius, tad mažylis gali tapti jautresnis nei įprasta. Lengvas raminantis, raumenis atpalaiduojantis masažas yra puiki priemonė, palengvinanti šį periodą.
Giedrė VELIČKIENĖ

„Raidos šuolio metu nervų sistema išgyvena sudėtingą laiką, dirba viršvalandžius, tad mažylis gali tapti jautresnis nei įprasta. Lengvas raminantis, raumenis atpalaiduojantis masažas yra puiki priemonė, palengvinanti šį periodą. Taip pat masažą reikėtų atlikti tada, kai mažylis išgyvena sunkų laikotarpį, pokyčius gyvenime, pavyzdžiui, gimus broliui ar sesei, pakeitus gyvenamąją vietą, pradėjus lankyti darželį. Tokiu atveju masažas parodys mažyliui: Tu reikalingas,Tu svarbus, aš Tave labai myliu ,jauskis saugus. Mažam vaikui kažką pasakyti žodžiais gali būti sudėtinga, tačiau perteikti jausmą veiksmais labai lengva", – kalbėjo G. Veličkienė.

Vaikai greitai perima tokią informaciją ir netrukus tėvai mato efektą.

Mamos rankų masažui amžiaus cenzo nėra. Glostomąjį masažą mama gali daryti nuo pat pirmųjų kūdikio gyvenimo dienų. Stipresnį, tonizuojantį masažą galima daryti nuo trejų mėnesių ir tiek ilgai, kiek tik mama ir mažylis norės.

Kūdikio masažo galia
© Vida Press

„Aš savo sūnų masažavau nuo gimimo dienos iki 10 mėn. kiekvieną mielą dieną, paskui mažylis pradėjo ropoti ir tapo nelengva nulaikyti jį vienoje vietoje, tad masažo procedūras suretinome iki poros kartų per savaitę. Dabar Arvydui ketveri, jis yra dažnas klientas ant mano masažo stalo. Ateina ir sako: „Mamyte, padarom masažą ir bučinių terapiją, o tai yra pilvo bučiavimas tol, kol bus neįmanoma iškentėti kutenimo", – linksmai pasakoja masažo specialistė.

Pasak jos, geriausi rezultatai pasiekiami masažuojant kūdikį iki metų, tada jis labai sparčiai auga, vystosi, masažas daro didelę įtaką šio raidos etapo kokybei, savo kūno pajautimui, suvokimui. Be to, tai pati geriausia priemonė, padedanti mamai bendrauti su dar nešnekančiu kūdikiu.

Kūdikio masažo galia
© Vida Press

G. Veličkienės teigimu, norint išmokti pagrindinių judesių ir masažo principų pakanka 2,5 valandos pamokėlės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams
Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti
Prietarų apie vaikų auginimą įvairiose kultūrose yra pačių keisčiausių. Įdomu, kad šiais, internetinių galimybių laikais, jų ne tik nemažėja, bet atsiranda ir naujų. Įvairiuose tėvų forumuose bei pokalbių svetainėse galima rasti tokių „perliukų", kurių pavydėtų net patyręs mokslinės fantastikos rašytojas.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia
Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.