Reklama

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį

 (1)
Vaikų miego tema – viena aktualiausių neseniai kūdikio susilaukusiems tėvams.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors daugelis įsivaizdavo, kad mažylis tik saldžiai miegos ir mėgausis mamos pienu, realybė dažnai būna kiek kitokia. Nenorime jūsų gąsdinti, tačiau tikrai pravartu būti pasiruošusiems šiam nemigo naktų periodui ir žinoti keletą gudrybių, kas vaikui padės ramiau užmigti bei ilgiau išmiegoti.

Apklausėme aštuonias mamas, kurios visai neseniai pačios išbandė daug metodų, kad tik jų mažyliai greičiau užmigtų, ir dabar gali pasidalinti savo patirtimi bei atradimais.

Nebijokite miegoti su vaiku

SILVIJA: „Manau, kad niekas kitas taip kūdikio neramina kaip mamos artumas, švelnumas, prisilietimai ir kūno šiluma. Turiu du vaikus ir abu iki vienerių metų miegojo mūsų, tėvų, lovoje. Savo pienu maitindama vaikus juos kaskart užmigdydavau. Atsirado mane mokančių, kad taip daryti negerai, nes kūdikiui valgymas asocijuojasi su miegu. Mano šeimos patirtis visai kitokia. Atėjus tinkamam metui, kai pajutau, kad mažyliams laikas keliauti į savo lovytes ir mokytis savarankiškai užmigti, abu su tuo gana lengvai susitaikė. Beje, kelios draugės mane gąsdino, kad miegodama prispausiu savo gležną kūdikėlį, tačiau visas moteris galiu patikinti – motinos instinktai tokie stiprūs, kad ji niekada nesužalos savo mažylio."

Vienas veiksmingiausių būdų – supimas

MARIJA: „Iki kūdikiui suėjo šeši mėnesiai, mūsų šeimai padėjo vienintelis būdas – supimas. Dukrytė raminosi ir užmigdavo tiek ant rankų, tiek nešioklėje, tačiau ji norėdavo jausti mane arba vyrą. Kartais ją supdavome lopšyje arba vežime – tai irgi gelbėjo. Šis būdas labai natūralus ir daugeliui pasiteisinantis, nes kūdikis prisimena tą saugų bei ramų jausmą, kol buvo mamos pilve ir jautė nuolatinį siūbavimą, todėl raminasi būtent atkartojant panašų veiksmą. Juokauju, kad tam reikia tiek psichologinio pasiruošimo – kantrybės, tiek fizinių jėgų. Pirmomis savaitėmis, kai gimė dukra, ir ją nuolat reikėjo nešioti ir siūbuoti, nejaučiau nei rankų, nei kojų, tačiau ko tik nepadarysi dėl ramaus vaiko miego."

Rutina kūdikiams patinka

SIMONA: „Patirtis parodė, kad gerai vaikas miega tada, kai pripranta prie režimo. Nuo pirmųjų mėnesių tiesiog būtina jį pratinti keltis ir eiti miegoti tuo pačiu laiku. Taip, galbūt, tėveliams tai nėra pats paprasčiausias scenarijus, juk kartais norisi ilgiau pasibūti pas draugus, o kartais – pasimėgauti ilgesniu miegu, tačiau kūdikiui tai padeda lengviau adaptuotis šiame pasaulyje. Taip pat patariu vaikus migdyti maždaug 19–20 valandą, nes būtent iki vidurnakčio miegas būna kietesnis ir kokybiškesnis."

Vandens terapija

INDRĖ: „Kai sūnus pirmąjį mėnesį buvo labai neramus (jam pūtė pilvą), draugės patarė sukurti jam kuo mielesnius, raminančius vakaro ritualus. Labai padėjo maudynės vonioje – vanduo atpalaiduoja visą vaiko kūną. Taip pat prieš miegą mažyliui įjungdavau grojančią karuselę (pakabinamą virš lovytės), laikydavau jo ranką, kartu niūniuodavau melodijas. Jei matydavau, kad sūnus labai kankinasi dėl pilvo dieglių, pamasažuodavau jam pilvuką, palaikydavau ilgiau po valgio, kad atsirūgtų, į lovytę šalia jo įdėdavau vyšnių kauliukų šildyklę."

Pirmųjų mėnesių išsigelbėjimas – baltasis triukšmas

KRISTINA: „Su visą laiką verkiančiu vaiku kankinomės kokias dvi savaites, kol seneliai padovanojo baltojo triukšmo žaislą „My Hummy". Jo poveikis vaiko miegui – stulbinantis! Baltasis triukšmas primena kūdikiams garsą, kurį jie girdėjo mamos pilvelyje. Jis padeda jiems nurimti ir ramiai užmigti. „My Hummy" migdukas skleidžia penkių tipų garsus, kurie padeda geriau prisitaikyti prie kūdikio poreikių: jiems yra būdingi skirtingi dažniai, pavyzdžiui: džiovintuvo, jūros bangų, lietaus ir vandens lašėjimo bei plakančios širdies garsai. Po 60 minučių garsas pradeda pamažu silpnėti, kol visiškai išsijungia. Dukrytę pamaitindavau, paimdavau ant rankų pasupti ir įjungdavau baltąjį triukšmą, po kelių minučių ją atsipalaidavusią perkeldavau į lovytę. Buvo toks etapas, kai mes beveik visą naktį miegodavome su įjungtu baltojo triukšmo garsu, nes, pabandžius jį išjungti, mažoji prabusdavo. Tai truko maždaug mėnesį, vėliau, jai augant, šis poreikis dingo."

Grynas oras daro stebuklus

GODA: „Manau, kad didžiausia klaida, kurią daro daugelis tėvų – tai vaiko suaktyvinimas prieš miegą. Likus valandai iki nakties miego ar pusvalandžiui iki vieno iš pietų miegų, reikėtų su mažyliu pabūti ramiau, rinktis pasivaikščiojimą lauke, o ne žaidimus ar spoksojimą į televizorių. Grynas oras veikia tiesiog stebuklingai! Jei neturite galimybės su kūdikiu išeiti į lauką – tai prieš miegą gerai išvėdinkite jo kambarį, tvanki patalpa – dažna nemigos priežastis. Beje, mano vaikai dienos metu miegodavo tik lauke. Visai dėl to nesiskundžiu, nes ir man, mamai, tai būdavo puiki mankšta bei prasiblaškymas."

Gudrybė iš senelių laikų

VIKTORIJA: „Visada maniau, kad savo mamos patarimais tikrai nesivadovausiu auklėdama ir prižiūrėdama vaikus, tačiau likimas mėgsta krėsti pokštus. Gimus dukrai, man padėti atvažiavo mama. Ji labai nustebo, kodėl vaiko mes nevystome. Pradžioje jai prieštaravome ir aiškinome, kad šiais laikais taip niekas nebedaro, nes kūdikio susukimas į „kokoną" gali turėti neigiamos įtakos jo sveikatai, netaisyklingų klubų susiformavimui. O ji atšovė, kad turėtume labiau pasidomėti, kaip atrodo šių dienų vystyklai. Netrukus įsigijome tokį, kuris švelniai priglaudžia vaiko rankas prie kūnelio, tačiau kojos lieka visiškai laisvos (kaip miegmaišyje, skirtame kūdikiams). Kai pradėjome dukrą vystyti, ji tapo daug ramesnė, mažiau blaškėsi ir savęs naktimis nepažadindavo. Rekomenduoju išbandyti visiems, kuriems niekaip nepavyksta užmigdyti kūdikio ar jis naktį pabunda labai daug kartų."

Kažkodėl nebemadinga, bet tikrai veiksminga

AGNĖ: „Iki gimdymo aplink mane buvo labai daug gąsdinančios informacijos, ko jokiais būdais negalima daryti su kūdikiu, ko jam neduoti. Todėl, gimus mažyliui, maniau, kad niekada jam neduosiu čiulptuko. Taip vaikas verkė maždaug mėnesį laiko, o mes su vyru jau buvome užmiršę, ką reiškia miegas. Vieną dieną pasidavėme ir davėme jam čiulptuką. Dėl to labai džiaugiamės ir gailimės, kad anksčiau to nepadarėme. Kūdikis tapo ramesnis, daug lengviau užmiega, jaučiasi pailsėjęs, todėl linksmesnis ir laimingesnis. Manau, kad čiulptuko atsisakymo mada – kvaila ir klaidinanti jaunus tėvelius. Iki šiol sėkmingai natūraliai maitinu (mano sūneliui metai ir trys mėnesiai), o jis naktimis puikiai miega, nes turi nusiraminimo priemonę – čiulptuką."

Užsakymo nr.: PT_74755418

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus (1)

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus
Kodėl vienas kūdikis nuo pirmos dienos ramus, daug miega, gerai valgo, o kitas, ką čia slėpti, varo tėvus į neviltį nuolatiniu verksmu?