Reklama

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį

 (1)
Vaikų miego tema – viena aktualiausių neseniai kūdikio susilaukusiems tėvams.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors daugelis įsivaizdavo, kad mažylis tik saldžiai miegos ir mėgausis mamos pienu, realybė dažnai būna kiek kitokia. Nenorime jūsų gąsdinti, tačiau tikrai pravartu būti pasiruošusiems šiam nemigo naktų periodui ir žinoti keletą gudrybių, kas vaikui padės ramiau užmigti bei ilgiau išmiegoti.

Apklausėme aštuonias mamas, kurios visai neseniai pačios išbandė daug metodų, kad tik jų mažyliai greičiau užmigtų, ir dabar gali pasidalinti savo patirtimi bei atradimais.

Nebijokite miegoti su vaiku

SILVIJA: „Manau, kad niekas kitas taip kūdikio neramina kaip mamos artumas, švelnumas, prisilietimai ir kūno šiluma. Turiu du vaikus ir abu iki vienerių metų miegojo mūsų, tėvų, lovoje. Savo pienu maitindama vaikus juos kaskart užmigdydavau. Atsirado mane mokančių, kad taip daryti negerai, nes kūdikiui valgymas asocijuojasi su miegu. Mano šeimos patirtis visai kitokia. Atėjus tinkamam metui, kai pajutau, kad mažyliams laikas keliauti į savo lovytes ir mokytis savarankiškai užmigti, abu su tuo gana lengvai susitaikė. Beje, kelios draugės mane gąsdino, kad miegodama prispausiu savo gležną kūdikėlį, tačiau visas moteris galiu patikinti – motinos instinktai tokie stiprūs, kad ji niekada nesužalos savo mažylio."

Vienas veiksmingiausių būdų – supimas

MARIJA: „Iki kūdikiui suėjo šeši mėnesiai, mūsų šeimai padėjo vienintelis būdas – supimas. Dukrytė raminosi ir užmigdavo tiek ant rankų, tiek nešioklėje, tačiau ji norėdavo jausti mane arba vyrą. Kartais ją supdavome lopšyje arba vežime – tai irgi gelbėjo. Šis būdas labai natūralus ir daugeliui pasiteisinantis, nes kūdikis prisimena tą saugų bei ramų jausmą, kol buvo mamos pilve ir jautė nuolatinį siūbavimą, todėl raminasi būtent atkartojant panašų veiksmą. Juokauju, kad tam reikia tiek psichologinio pasiruošimo – kantrybės, tiek fizinių jėgų. Pirmomis savaitėmis, kai gimė dukra, ir ją nuolat reikėjo nešioti ir siūbuoti, nejaučiau nei rankų, nei kojų, tačiau ko tik nepadarysi dėl ramaus vaiko miego."

Rutina kūdikiams patinka

SIMONA: „Patirtis parodė, kad gerai vaikas miega tada, kai pripranta prie režimo. Nuo pirmųjų mėnesių tiesiog būtina jį pratinti keltis ir eiti miegoti tuo pačiu laiku. Taip, galbūt, tėveliams tai nėra pats paprasčiausias scenarijus, juk kartais norisi ilgiau pasibūti pas draugus, o kartais – pasimėgauti ilgesniu miegu, tačiau kūdikiui tai padeda lengviau adaptuotis šiame pasaulyje. Taip pat patariu vaikus migdyti maždaug 19–20 valandą, nes būtent iki vidurnakčio miegas būna kietesnis ir kokybiškesnis."

Vandens terapija

INDRĖ: „Kai sūnus pirmąjį mėnesį buvo labai neramus (jam pūtė pilvą), draugės patarė sukurti jam kuo mielesnius, raminančius vakaro ritualus. Labai padėjo maudynės vonioje – vanduo atpalaiduoja visą vaiko kūną. Taip pat prieš miegą mažyliui įjungdavau grojančią karuselę (pakabinamą virš lovytės), laikydavau jo ranką, kartu niūniuodavau melodijas. Jei matydavau, kad sūnus labai kankinasi dėl pilvo dieglių, pamasažuodavau jam pilvuką, palaikydavau ilgiau po valgio, kad atsirūgtų, į lovytę šalia jo įdėdavau vyšnių kauliukų šildyklę."

Pirmųjų mėnesių išsigelbėjimas – baltasis triukšmas

KRISTINA: „Su visą laiką verkiančiu vaiku kankinomės kokias dvi savaites, kol seneliai padovanojo baltojo triukšmo žaislą „My Hummy". Jo poveikis vaiko miegui – stulbinantis! Baltasis triukšmas primena kūdikiams garsą, kurį jie girdėjo mamos pilvelyje. Jis padeda jiems nurimti ir ramiai užmigti. „My Hummy" migdukas skleidžia penkių tipų garsus, kurie padeda geriau prisitaikyti prie kūdikio poreikių: jiems yra būdingi skirtingi dažniai, pavyzdžiui: džiovintuvo, jūros bangų, lietaus ir vandens lašėjimo bei plakančios širdies garsai. Po 60 minučių garsas pradeda pamažu silpnėti, kol visiškai išsijungia. Dukrytę pamaitindavau, paimdavau ant rankų pasupti ir įjungdavau baltąjį triukšmą, po kelių minučių ją atsipalaidavusią perkeldavau į lovytę. Buvo toks etapas, kai mes beveik visą naktį miegodavome su įjungtu baltojo triukšmo garsu, nes, pabandžius jį išjungti, mažoji prabusdavo. Tai truko maždaug mėnesį, vėliau, jai augant, šis poreikis dingo."

Grynas oras daro stebuklus

GODA: „Manau, kad didžiausia klaida, kurią daro daugelis tėvų – tai vaiko suaktyvinimas prieš miegą. Likus valandai iki nakties miego ar pusvalandžiui iki vieno iš pietų miegų, reikėtų su mažyliu pabūti ramiau, rinktis pasivaikščiojimą lauke, o ne žaidimus ar spoksojimą į televizorių. Grynas oras veikia tiesiog stebuklingai! Jei neturite galimybės su kūdikiu išeiti į lauką – tai prieš miegą gerai išvėdinkite jo kambarį, tvanki patalpa – dažna nemigos priežastis. Beje, mano vaikai dienos metu miegodavo tik lauke. Visai dėl to nesiskundžiu, nes ir man, mamai, tai būdavo puiki mankšta bei prasiblaškymas."

Gudrybė iš senelių laikų

VIKTORIJA: „Visada maniau, kad savo mamos patarimais tikrai nesivadovausiu auklėdama ir prižiūrėdama vaikus, tačiau likimas mėgsta krėsti pokštus. Gimus dukrai, man padėti atvažiavo mama. Ji labai nustebo, kodėl vaiko mes nevystome. Pradžioje jai prieštaravome ir aiškinome, kad šiais laikais taip niekas nebedaro, nes kūdikio susukimas į „kokoną" gali turėti neigiamos įtakos jo sveikatai, netaisyklingų klubų susiformavimui. O ji atšovė, kad turėtume labiau pasidomėti, kaip atrodo šių dienų vystyklai. Netrukus įsigijome tokį, kuris švelniai priglaudžia vaiko rankas prie kūnelio, tačiau kojos lieka visiškai laisvos (kaip miegmaišyje, skirtame kūdikiams). Kai pradėjome dukrą vystyti, ji tapo daug ramesnė, mažiau blaškėsi ir savęs naktimis nepažadindavo. Rekomenduoju išbandyti visiems, kuriems niekaip nepavyksta užmigdyti kūdikio ar jis naktį pabunda labai daug kartų."

Kažkodėl nebemadinga, bet tikrai veiksminga

AGNĖ: „Iki gimdymo aplink mane buvo labai daug gąsdinančios informacijos, ko jokiais būdais negalima daryti su kūdikiu, ko jam neduoti. Todėl, gimus mažyliui, maniau, kad niekada jam neduosiu čiulptuko. Taip vaikas verkė maždaug mėnesį laiko, o mes su vyru jau buvome užmiršę, ką reiškia miegas. Vieną dieną pasidavėme ir davėme jam čiulptuką. Dėl to labai džiaugiamės ir gailimės, kad anksčiau to nepadarėme. Kūdikis tapo ramesnis, daug lengviau užmiega, jaučiasi pailsėjęs, todėl linksmesnis ir laimingesnis. Manau, kad čiulptuko atsisakymo mada – kvaila ir klaidinanti jaunus tėvelius. Iki šiol sėkmingai natūraliai maitinu (mano sūneliui metai ir trys mėnesiai), o jis naktimis puikiai miega, nes turi nusiraminimo priemonę – čiulptuką."

Užsakymo nr.: PT_74755418

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos
Jei jūsų mažylis jau sulaukė savo pirmojo pusmečio, tai reiškia, kad jis visai nebepanašus į bejėgę būtybę, kuri tik vartosi, mosikuoja rankytėmis ir apdovanoja jus savo šypsena.

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja
Kad maudynės būtų malonios ir vaikas nebijotų vandens, pataria "Sveikos pradžios" gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė.

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį (1)

Mamų patarimai: kas išties padeda užmigdyti kūdikį
Vaikų miego tema – viena aktualiausių neseniai kūdikio susilaukusiems tėvams.

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui (2)

Svarbu žinoti: kaip mamos emocijos persiduoda kūdikiui
Maitindama kūdikį motina yra atsakinga už pienelio, kuriuo maitinasi mažylis, kokybę.

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė

Jei namuose laikysitės šių taisyklių, kūdikio raida bus sklandesnė
Gimus kūdikiui, pamažu keičiasi ne tik tėvų gyvenimo tempas bei įpročiai, tačiau ne mažesni pokyčiai įvyksta ir su namais. Juose ne tik atsiranda daug naujų baldų, kūdikio priežiūros priemonių, jie pritaikomi taip, kad mažyliui būtų saugu, tačiau kelios gudrybės gali padėti jį lavinti.

Vaikų krikštynos – už ar prieš? (106)

Vaikų krikštynos – už ar prieš?
Šį kartą mamų apklausa virto kone diskusija – vienos savo vaikus krikštijo, nes taip reikia, kitos tokią nuomonę nuneigė, trečios paliko galimybę apsispręsti pačiam vaikui, o ketvirtos.... Paskaitykit patys!

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais

Kodėl vieni kūdikiai bijo svetimų žmonių, o kitiems – nė motais
Iki šiol visus mėgęs kūdikis staiga tampa atsargus ir nenori eiti ant rankų net seneliams, o pamatęs svetimą žmogų nusisuka ir stipriai apsiveja mamai apie kaklą. Kodėl ūgtelėjęs kūdikis tampa bailiuku? Kodėl vieni 8-9 mėn. kūdikiai bijo svetimųjų, o kiti, atrodo, kad ne? Konsultuoja Vaikų ligoninės VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaiko raidos centro psichologė Eglė Kodikienė.