Reklama

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiais laikais visi daug keliaujame, automobilis – kasdien naudojamas tiek tolimesniems, tiek artimesniems atstumams įveikti, todėl ir kūdikiui skirta kėdutė bus naudojama itin dažnai. Prieš ją įsigydami, nepamirškite, kad tai turi būti kokybiškas, patikimas daiktas, garantuosiantis jūsų mažylio saugumą net ir nelaimės atveju.

Be automobilinės kėdutės – nė iš vietos

Šio daikto prireiks net tuo atveju, jei planuojate tik parvažiuoti iš gimdymo namų. Kūdikis negali keliauti be specialios, jo svoriui ir amžiui pritaikytos, kėdutės, todėl ligoninės personalas jūsų neišleis iš ligoninės be šio daikto. Aišku, daugelis tėvelių yra sąmoningi, todėl tai puikiai suvokia ir kėdutę pradeda rinktis dar tada, kai mažylis auga mamos įsčiose.

Prieš pirkdami, pasidomėkite, kokios kėdutės rinkoje yra pačios populiariausios ir kitų tėvelių labiausiai vertinamos, įsitikinkite, kokie modeliai tinka konkrečiai jūsų automobiliui, nepamirškite peržvelgti saugumo testų įvertinimų, apgalvokite, kokio amžiaus ar svorio kategorijos kėdutę jums palankiausia įsigyti.

Skirtingos kategorijos

Kėdutės modelis priklausys nuo to, kokio svorio ir amžiaus vaikui ji bus skirta. Kėdutės dažniausiai skirstomos į 5-ias kategorijas: nuo 0 iki 10 kg (nuo gimimo iki 9 mėnesių); 0+ iki 13 kg (nuo gimimo iki 18 mėnesių); 9–18 kg (nuo 8 mėnesių iki 4 metų); 15–25 kg (nuo 3 metų iki 7 metų); 22–35 kg (nuo 6 metų iki 12 metų). Šis skirstymas į grupes yra sąlyginis, nes kiekvienas mažylis auga ir vystosi gana skirtingai. Tačiau tai yra bendri kriterijai, pagal kuriuos lengviau bus orientuotis vaikiškų prekių parduotuvėse.

Praktiškumą ir ilgaamžiškumą vertinantys tėvai dažnai renkasi tokias kėdutes, kurios tinka labai ilgam naudojimui. Tokio tipo yra vokiškos RECARO „Young sport hero" automobilinės kėdutės, tinkančios nuo 9 mėnesių iki 12 metų vaikams.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Šios, pasaulyje didelio populiarumo sulaukusios, kėdutės užtikrina saugumą („Hero" saugos sistema apsaugo diržus nuo slydimo arba sukimosi ir palengvina diržų prisegimą, sėdynės koregavimas padeda užtikrinti maksimalų saugumą, išplėstinė šoninė apsauga sumažina šoninio smūgio jėgą). Taip pat ši kėdutė turi orui pralaidžią medžiagą, kurioje vaikas mažiau prakaituos, kas itin aktualu vasarą. Ilgesnių kelionių metu RECARO „Young sport hero" kėdutei galima atlenkti nugarėlę, kad vaikas patogiai miegotų ir nevargintų nugaros. Perkant kėdutę patiems mažiausiems, kūdikiams ir vaikams iki trejų metų – ši funkcija tiesiog būtina, nes jie dažniausiai automobilyje snaudžia. Šiai, Vokietijoje pagamintai kėdutei, šiuo metu „Babycity" parduotuvėse taikoma labai didelė nuolaida (199 Eur vietoj 259 Eur).

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Specialistai teigia, kad tiksliai pasakyti, kiek prireiks kėdučių vaikui per visą gyvenimą – sudėtinga, tai priklauso ir nuo to, kaip greitai jis augs bei kokie bus tėvelių lūkesčiai, kiek funkcijų ir kokio saugumo jie tikėsis iš šio daikto, tačiau įmanoma išsisukti tik su dviem (skirta kūdikiui iki 6–9 mėnesių su visiškai gulima padėtimi ir tokio tipo kaip RECARO – nuo 9 mėnesių iki 12 metų).

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Saugumą garantuoja testų rezultatai ir tėvų atsakingumas

Daiktai, kuriuos perkame savo vaikams, privalo būti saugūs, tinkamai atlikti savo funkciją ir nesukelti diskomforto tiek mažyliui, tiek tėvams. Automobilinės kėdutės atveju, jums užteks internete įsivesti dominančius modelius ir patikrinti kelis dalykus. Svarbiausia – visos Lietuvoje parduodamos kėdutės privalo turėti ECE R 44/04 AR ECE R 44/03 ženklinimą. Tai tarptautinis priimtas saugumo standartas, taikomas visoje Europoje. Taip pat verta žinoti keletą papildomų testų, kurie nėra privalomi, tačiau jų įvertinimas leis būti dar ramesniems, kad kėdutė yra saugi. Vienas geriausių – ADAC (Vokietija). Taip pat galite rasti ir „Stiftung warentest" (Vokietija), OAMTC (Austrijos), TCS (Šveicarija). Šie saugumo testai rodo, kad kūdikiams ir vaikams skirtą gaminį išbandė bei įvertino nepriklausomi ekspertai. Jie apibendrino viską, kas pirkėjui turi būti svarbu: nuo patogumo, montavimo savybių iki šoninių smūgių apsaugos. Kėdutės gauna įvertinimus kiekvienoje kategorijoje, todėl negalima teigti, kad kažkurio gamintojo yra pati geriausia, tiesiog reikėtų žiūrėti, kokius įvertinimus ji gavo daugelyje kategorijų, kurios jums svarbios.

Vaiko saugumas automobilyje didele dalimi priklauso ir nuo to, ar kėdutė taisyklingai, laikantys visų reikalavimų, pateiktų instrukcijose, įtvirtinta. Svarbiausia – ar diržai tinkamai įtempti. Jie neturi būti nei atsipalaidavę, nei per daug suveržti. Kaip patikrinti? Po diržu, jį įtempus, dar turėtų tilpti suaugusiojo ranka. Vienokio įtempimo reikės vasarą, dėvint plonus drabužėlius, kitokio – žiemą, kai vilkės storą striukę. Kai vaikas jau kalba, jo paklauskite, ar kėdutės diržai nespaudžia, ar jis patogiai jaučiasi. Neleiskite mažyliui kėdutėje sėdėti be užsegtų diržų ar juos tampyti.

Ar kėdutė tikrai tinka būtent jūsų automobiliui?

Taip pat būtina išsiaiškinti, ar kėdutė, kurią planuojate montuoti savo automobilyje, tikrai jam tinka. Pabandykite ją įmontuoti ir išmontuoti, pažiūrėkite, ar ji nekliba, ar stabiliai įsitvirtina. Įsitikinkite, kad jūsų automobilyje esantys diržai pakankamai ilgi ir be jokių defektų – nuo jų priklauso, ar kėdutė galės atlikti savo apsauginę funkciją.

Tikėtina, kad jums teko girdėti apie didesnės apsaugos galimybes suteikiančią „IsoFix" arba „LATCH" tvirtinimo sistemą. Ši jungtis suteikia papildomą saugumą, kėdutę lengva montuoti. Jei prireiks, ji gali būti nuimta. „IsoFix" užtikrina, kad kėdutė nejudės ant automobilio sėdynės (net ir šoninio smūgio atveju). Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad būtent šią funkciją turinčios kėdutės tinka ne visiems automobiliams (senesnio modelio transporto priemonėse nėra galimybės jas tvirtinti). Remiantis saugumo testų rezultatais, patikimiausia automobiline kėdute laikoma vokiška CYBEX „Pallas M-Fix", kurią taip pat galima rasti „Babycity" parduotuvėse. Ši kėdutė, kuria vaikas gali naudotis nuo 9 mėn. iki 12 metų, turi „IsoFix" funkciją, užtikrinančią maksimalų saugumą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Kaip tėveliams užtikrinti vaiko saugumą ir patogumą?

Prieš automobilyje pritvirtinant naują kėdutę, būtina pasidomėti, kurioje vietoje ji turi būti. Naujagimio kėdutė tvirtinama prieš eismą ir, jei ją dėsite ant priekinės automobilio kėdės, pasirūpinkite, kad būtų atjungta oro pagalvė. Tai tiesiog būtina, nes mažylio kakliukas dar visai silpnas ir stabdymo metu tikrai neišlaikys galvos, dėl to vaikas gali patirti sunkių traumų. Specialistai teigia, kad kėdutę saugiausia tvirtinti automobilio vietoje už vairuotojo. Atsiminkite, važiuojančiame automobilyje vaikai visada turi sėdėti prisegtose automobilinėse kėdutėse, jokiais būdais jų negalima laikyti rankose (tai įtvirtinta ir Lietuvos Respublikos įstatymais).

Prieš pirkdami automobilinę kėdutę, pasidomėkite, kokios sudėties yra jos apmušalas, ar jį galima nuimti ir skalbti. Pavyzdžiui, viena saugiausių laikoma BRITAX automobilinė kėdutė „Advansafix III Sict" pirkėjų vertinama ir dėl praktiškumo – jos užvalkalas labai lengvai nuvelkamas, nereikia nuimti saugos diržų. Gali būti, kad vaikiškų prekių parduotuvės, kurioje pirksite automobilinę kėdutę, konsultantas rekomenduos specialų užvalkalą, kuris kėdutę apsaugos nuo greito nusidėvėjimo, bus lengvai skalbiamas, sugeriantis prakaitą ir malonios medžiagos mažylio odai.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Užsakymo nr.: PT_75224434

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Siūloma leisti pasinaudoti tėvystės atostogomis per vienerius metus nuo vaiko gimimo

Siūloma leisti pasinaudoti tėvystės atostogomis per vienerius metus nuo vaiko gimimo
Siūloma darbuotojams suteikti trisdešimt kalendorinių dienų nepertraukiamos trukmės tėvystės atostogas bet kuriuo laikotarpiu nuo vaiko gimimo, iki vaikui sukanka vieneri metai.

5 priežastys, dėl kurių užklumpa pilvo diegliai: kaip padėti vaikui

5 priežastys, dėl kurių užklumpa pilvo diegliai: kaip padėti vaikui
Reta gali pasigirti, kad motinystės džiaugsmo netemdė valandomis trunkantis kūdikio klyksmas. Kodėl kūdikius kankina pilvo diegliai? Apžvelgiame svarbiausias priežastis.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą
Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Čiulptukas: duoti ar neduoti jį šiandien vaikui (1)

Čiulptukas: duoti ar neduoti jį šiandien vaikui
„Jie ramina“, – sako vienos. „Jie kenkia“, – tvirtina antros. „Be jų neišsiversi“, – porina trečios. „Jie nereikalingi“, – yra įsitikinusios ketvirtos. Jie - tai čiulptukai, apie kuriuos šiandien diskutuojame su mamomis ir specialistėmis.

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais

Mama Viktorija dvynius nuo žūties išgelbėjusius medikus vadina angelais
Kauno klinikose vykusiame susitikime – šeimos su dvynukais ir gydytojai, padėję jiems išvysti pasaulį.

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams

Pirmas kūdikio mėnuo: svarbiausia informacija tėvams
Pirmą mėnesį naujagimis vidutiniškai priauga 600 – 1000 g, o paūgėja 3 – 4 cm. Ką dar svarbu žinoti apie vieno mėnesio mažylių raidą?

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti

Prietarai apie vaikų auginimą, kurie privers jus nusišypsoti
Prietarų apie vaikų auginimą įvairiose kultūrose yra pačių keisčiausių. Įdomu, kad šiais, internetinių galimybių laikais, jų ne tik nemažėja, bet atsiranda ir naujų. Įvairiuose tėvų forumuose bei pokalbių svetainėse galima rasti tokių „perliukų", kurių pavydėtų net patyręs mokslinės fantastikos rašytojas.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia
Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.