Reklama

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šiais laikais visi daug keliaujame, automobilis – kasdien naudojamas tiek tolimesniems, tiek artimesniems atstumams įveikti, todėl ir kūdikiui skirta kėdutė bus naudojama itin dažnai. Prieš ją įsigydami, nepamirškite, kad tai turi būti kokybiškas, patikimas daiktas, garantuosiantis jūsų mažylio saugumą net ir nelaimės atveju.

Be automobilinės kėdutės – nė iš vietos

Šio daikto prireiks net tuo atveju, jei planuojate tik parvažiuoti iš gimdymo namų. Kūdikis negali keliauti be specialios, jo svoriui ir amžiui pritaikytos, kėdutės, todėl ligoninės personalas jūsų neišleis iš ligoninės be šio daikto. Aišku, daugelis tėvelių yra sąmoningi, todėl tai puikiai suvokia ir kėdutę pradeda rinktis dar tada, kai mažylis auga mamos įsčiose.

Prieš pirkdami, pasidomėkite, kokios kėdutės rinkoje yra pačios populiariausios ir kitų tėvelių labiausiai vertinamos, įsitikinkite, kokie modeliai tinka konkrečiai jūsų automobiliui, nepamirškite peržvelgti saugumo testų įvertinimų, apgalvokite, kokio amžiaus ar svorio kategorijos kėdutę jums palankiausia įsigyti.

Skirtingos kategorijos

Kėdutės modelis priklausys nuo to, kokio svorio ir amžiaus vaikui ji bus skirta. Kėdutės dažniausiai skirstomos į 5-ias kategorijas: nuo 0 iki 10 kg (nuo gimimo iki 9 mėnesių); 0+ iki 13 kg (nuo gimimo iki 18 mėnesių); 9–18 kg (nuo 8 mėnesių iki 4 metų); 15–25 kg (nuo 3 metų iki 7 metų); 22–35 kg (nuo 6 metų iki 12 metų). Šis skirstymas į grupes yra sąlyginis, nes kiekvienas mažylis auga ir vystosi gana skirtingai. Tačiau tai yra bendri kriterijai, pagal kuriuos lengviau bus orientuotis vaikiškų prekių parduotuvėse.

Praktiškumą ir ilgaamžiškumą vertinantys tėvai dažnai renkasi tokias kėdutes, kurios tinka labai ilgam naudojimui. Tokio tipo yra vokiškos RECARO „Young sport hero" automobilinės kėdutės, tinkančios nuo 9 mėnesių iki 12 metų vaikams.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Šios, pasaulyje didelio populiarumo sulaukusios, kėdutės užtikrina saugumą („Hero" saugos sistema apsaugo diržus nuo slydimo arba sukimosi ir palengvina diržų prisegimą, sėdynės koregavimas padeda užtikrinti maksimalų saugumą, išplėstinė šoninė apsauga sumažina šoninio smūgio jėgą). Taip pat ši kėdutė turi orui pralaidžią medžiagą, kurioje vaikas mažiau prakaituos, kas itin aktualu vasarą. Ilgesnių kelionių metu RECARO „Young sport hero" kėdutei galima atlenkti nugarėlę, kad vaikas patogiai miegotų ir nevargintų nugaros. Perkant kėdutę patiems mažiausiems, kūdikiams ir vaikams iki trejų metų – ši funkcija tiesiog būtina, nes jie dažniausiai automobilyje snaudžia. Šiai, Vokietijoje pagamintai kėdutei, šiuo metu „Babycity" parduotuvėse taikoma labai didelė nuolaida (199 Eur vietoj 259 Eur).

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Specialistai teigia, kad tiksliai pasakyti, kiek prireiks kėdučių vaikui per visą gyvenimą – sudėtinga, tai priklauso ir nuo to, kaip greitai jis augs bei kokie bus tėvelių lūkesčiai, kiek funkcijų ir kokio saugumo jie tikėsis iš šio daikto, tačiau įmanoma išsisukti tik su dviem (skirta kūdikiui iki 6–9 mėnesių su visiškai gulima padėtimi ir tokio tipo kaip RECARO – nuo 9 mėnesių iki 12 metų).

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Saugumą garantuoja testų rezultatai ir tėvų atsakingumas

Daiktai, kuriuos perkame savo vaikams, privalo būti saugūs, tinkamai atlikti savo funkciją ir nesukelti diskomforto tiek mažyliui, tiek tėvams. Automobilinės kėdutės atveju, jums užteks internete įsivesti dominančius modelius ir patikrinti kelis dalykus. Svarbiausia – visos Lietuvoje parduodamos kėdutės privalo turėti ECE R 44/04 AR ECE R 44/03 ženklinimą. Tai tarptautinis priimtas saugumo standartas, taikomas visoje Europoje. Taip pat verta žinoti keletą papildomų testų, kurie nėra privalomi, tačiau jų įvertinimas leis būti dar ramesniems, kad kėdutė yra saugi. Vienas geriausių – ADAC (Vokietija). Taip pat galite rasti ir „Stiftung warentest" (Vokietija), OAMTC (Austrijos), TCS (Šveicarija). Šie saugumo testai rodo, kad kūdikiams ir vaikams skirtą gaminį išbandė bei įvertino nepriklausomi ekspertai. Jie apibendrino viską, kas pirkėjui turi būti svarbu: nuo patogumo, montavimo savybių iki šoninių smūgių apsaugos. Kėdutės gauna įvertinimus kiekvienoje kategorijoje, todėl negalima teigti, kad kažkurio gamintojo yra pati geriausia, tiesiog reikėtų žiūrėti, kokius įvertinimus ji gavo daugelyje kategorijų, kurios jums svarbios.

Vaiko saugumas automobilyje didele dalimi priklauso ir nuo to, ar kėdutė taisyklingai, laikantys visų reikalavimų, pateiktų instrukcijose, įtvirtinta. Svarbiausia – ar diržai tinkamai įtempti. Jie neturi būti nei atsipalaidavę, nei per daug suveržti. Kaip patikrinti? Po diržu, jį įtempus, dar turėtų tilpti suaugusiojo ranka. Vienokio įtempimo reikės vasarą, dėvint plonus drabužėlius, kitokio – žiemą, kai vilkės storą striukę. Kai vaikas jau kalba, jo paklauskite, ar kėdutės diržai nespaudžia, ar jis patogiai jaučiasi. Neleiskite mažyliui kėdutėje sėdėti be užsegtų diržų ar juos tampyti.

Ar kėdutė tikrai tinka būtent jūsų automobiliui?

Taip pat būtina išsiaiškinti, ar kėdutė, kurią planuojate montuoti savo automobilyje, tikrai jam tinka. Pabandykite ją įmontuoti ir išmontuoti, pažiūrėkite, ar ji nekliba, ar stabiliai įsitvirtina. Įsitikinkite, kad jūsų automobilyje esantys diržai pakankamai ilgi ir be jokių defektų – nuo jų priklauso, ar kėdutė galės atlikti savo apsauginę funkciją.

Tikėtina, kad jums teko girdėti apie didesnės apsaugos galimybes suteikiančią „IsoFix" arba „LATCH" tvirtinimo sistemą. Ši jungtis suteikia papildomą saugumą, kėdutę lengva montuoti. Jei prireiks, ji gali būti nuimta. „IsoFix" užtikrina, kad kėdutė nejudės ant automobilio sėdynės (net ir šoninio smūgio atveju). Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad būtent šią funkciją turinčios kėdutės tinka ne visiems automobiliams (senesnio modelio transporto priemonėse nėra galimybės jas tvirtinti). Remiantis saugumo testų rezultatais, patikimiausia automobiline kėdute laikoma vokiška CYBEX „Pallas M-Fix", kurią taip pat galima rasti „Babycity" parduotuvėse. Ši kėdutė, kuria vaikas gali naudotis nuo 9 mėn. iki 12 metų, turi „IsoFix" funkciją, užtikrinančią maksimalų saugumą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Kaip tėveliams užtikrinti vaiko saugumą ir patogumą?

Prieš automobilyje pritvirtinant naują kėdutę, būtina pasidomėti, kurioje vietoje ji turi būti. Naujagimio kėdutė tvirtinama prieš eismą ir, jei ją dėsite ant priekinės automobilio kėdės, pasirūpinkite, kad būtų atjungta oro pagalvė. Tai tiesiog būtina, nes mažylio kakliukas dar visai silpnas ir stabdymo metu tikrai neišlaikys galvos, dėl to vaikas gali patirti sunkių traumų. Specialistai teigia, kad kėdutę saugiausia tvirtinti automobilio vietoje už vairuotojo. Atsiminkite, važiuojančiame automobilyje vaikai visada turi sėdėti prisegtose automobilinėse kėdutėse, jokiais būdais jų negalima laikyti rankose (tai įtvirtinta ir Lietuvos Respublikos įstatymais).

Prieš pirkdami automobilinę kėdutę, pasidomėkite, kokios sudėties yra jos apmušalas, ar jį galima nuimti ir skalbti. Pavyzdžiui, viena saugiausių laikoma BRITAX automobilinė kėdutė „Advansafix III Sict" pirkėjų vertinama ir dėl praktiškumo – jos užvalkalas labai lengvai nuvelkamas, nereikia nuimti saugos diržų. Gali būti, kad vaikiškų prekių parduotuvės, kurioje pirksite automobilinę kėdutę, konsultantas rekomenduos specialų užvalkalą, kuris kėdutę apsaugos nuo greito nusidėvėjimo, bus lengvai skalbiamas, sugeriantis prakaitą ir malonios medžiagos mažylio odai.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
© Gamintojo atstovų archyvas

Užsakymo nr.: PT_75224434

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų
Vaikų iki vienerių metų lavinimas ypatingas tuo, kad tam reikia minimalių priemonių ir galima išsiversti be investicijų į žaislus, tereikia žinoti, kas mažyliui naudinga bei turėti entuziazmo kartu su juo šiomis veiklomis užsiimti.

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms (1)

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms
Maudynės - labai svarbi mažylio dienotvarkės dalis. Žinoma, pirmųjų maudynių metu jauna mama gali susidurti su šiokiais tokiais nesklandumais, tačiau žingsnelis po žingsnelio šis procesas taps lengvas ir sklandus.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų
Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės
Šiais laikais tėvai itin daug dėmesio skiria vaikų ugdymui ir daugelis puikiai supranta, kad tai nėra skaičių ar raidžių mokymas tuomet, kai jam sueina penkeri ar šešeri metai. Tikrasis ugdymas prasideda nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių.

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą
Visi mes turime apgamų – vieni daugiau, kiti mažiau. O ar kada susimąstėme, kad jie gali mums perteikti tam tikrą informaciją? Apie mus pačius.

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas (5)

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.