Pradėjo vaikščioti – nustojo kalbėti: ar iš tiesų taip nutinka?

 (1)
Jauna mama klausia, ar gali būti taip, kad pradėjęs vaikščioti mažylis kuriam laikui taip susikoncentruoja ties nauja veikla, kad kuriam laikui „pamiršta“ jau turėtus įgūdžius, šiuo atveju - kalbėjimą.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Viktorija klausia:

„Ar tiesa, jog būna taip vaikams: pradėjo vaikščioti – nustojo kalbėti? Mano dukrytė tardavo žodžius „mama, tete, ale (alio), lelia", tačiau pradėjus eiti pirmuosius žingsnius, nei vieno žodelio nebetaria. Ar man reikėtų sunerimti?“

Atsako Individualiosios psichologijos konsultantė Asta Vaitkevičienė, www.ipi.lt.

Laba diena Viktorija, suprantu Jūsų nerimą, tačiau pateikėte labai mažai informacijos, kad būtų galima ką nors tiksliau atsakyti. Neaišku, kokio tiksliai amžiaus yra Jūsų dukrytė? Ar Jūs padedate jai žengti pirmuosius žingsnius? Kokias ji pati rodo pastangas šiuos žingsnius žengti? Koks Jūsų ir dukros bendravimas. 

Taip pat neatskleidėte nieko apie jos charakterį. kaip ilgai tęsiasi jos tylėjimas? Ar ji tyli tik bandydama eiti? Ar iš viso po pirmųjų žingsnių neprataria nė žodžio jau kurį laiką? Ar ji išsako kokius nors garsažodžius, kaip paprastai vaikai daro? 

Atsakymai š šiuos klausimus padėtų atsakyti konkrečiau. Preliminarus mano spėjimas pagal ganėtinai abstraktų Jūsų klausimą galėtų būti toks.

Jei Jūsų vaikas ramaus būdo, mėgstantis savarankiškai tyrinėti aplinką ir įsijaučiantis į savo tyrinėjimus užsimiršta, neprašo nuolatinio suaugusiųjų dėmesio ir bendravimo, gali būti, kad kalba jam atrodo nelabai reikalinga išraiškos priemonė. 

Pradėjo vaikščioti – nustojo kalbėti: ar iš tiesų taip nutinka?
© Vida Press

Jei mano preliminarus spėjimas yra realus, gali būti, kad pirmieji žingsniai pareikalauja iš Jūsų dukros labai daug pastangų. Jeigu iš tiesų yra taip, gali būti, kad ji, bandydama eiti, labai susikaupia ir įsijautusi į naują patyrimą tarsi "užmiršta" kitus, ką tik įgytus gebėjimus. 

Tačiau pabrėžiu, tai tik spėjimas, kuris neturi tvirto pagrindo. 

Padrąsinčiau Jus kreiptis į Jūsų dukrą prižiūrintį pediatrą ir išsakius savo nerimo priežastį, prašyti išsamios apžiūros bei konsultacijos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.