Problema, kuri suėda daugiausia nervų jauniems tėvams

 (14)
Iki kūdikiui sueina metukai, jo miegas būna nuolatinė tema visiems aplinkiniams. Deja, nėra stebuklingo vaisto, nuo kurio visi vaikai greitai užmigtų. Bet yra vertingų patarimų, ką daryti, kad vaikas užmigtų greičiau.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiekvienas vaikas turi savo tempą

Taip, teisybės pasaulyje nėra: būna ir naujagimių, išmiegančių visa naktį. Dauguma mažylių taip elgiasi tik baigiantis pirmiesiems metukams, o kiti - ir dar vėliau. Visa tai – normalu. Miegas – ne nauji žodžiai, kuriuos tereikia stropiai išmokti. Tai raidos žingsnis. Tėvai gali tik padėti savo mažyliui, bet spaudimui šis žingsnis nepasiduoda.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dar negirdėtas būdas, kaip nustatyti būsimo vaiko lytį
Kaip dvynukus auginti sekasi Alai Pugačiovai ir Maksimui Galkinui

Mažyliams reikia mažiau miego, nei mano tėvai

Naujagimis vidutiniškai išmiega 16,5 valandas per parą, trijų mėnesių kūdikis – 15 valandų, devynių mėnesių - 14 valandų. Jei mažasis daug miega dieną, atitinkamai trumpesnis jo nakties miegas. Sakoma, kad kūdikis išmiega visą naktį, jei jis neprabunda 6 valandas.

Nepražiopsokite nuovargio požymių

Pačioje pradžioje naujagimiui tiek daug pasaulio įspūdžių, kad jis užmiega visur - prie mamos krūties, tėčiui ant rankų... Tas jaukumas ir šiluma gali likti tol, kol tėvai nusiteikę duoti mažyliui tokį artumą. Tačiau kažkada ateina laikas ir guldyti į lovytę. Jei kūdikis žiovauja ar trina kumštukais akis, reikia jį guldyti dar nemiegantį. Svarbu nepražiopsoti šio nuovargio momento. Jį praleidus guldomas mažylis tikriausiai protestuos. Tuomet jau teks pasikaustyti kantrybe arba laukti kitos miego fazės.

Naktį kūdikiai nenori likti vieni

Tai, kad mažieji miega savo kambaryje, o ne tarp daugelio žmonių prie laužo, yra gana nesenas reiškinys. Kalbant pasauliniais mastais, taisyklė buvo (ir daug kur tebėra), kad naktį drauge miega visa šeima. Kūdikis miega tame pačiame kambaryje kaip ir tėvai, lovelėje šalia tėvų lovos, o gal netgi ir vienoje lovoje su tėvais. Kiekviena šeima pati turi nuspręsti, kiek artumo su vaiku jai reikia. Daug kas pirmaisiais mėnesiais guldosi mažylį pas save į lovą, kitiems labiau patinka šalia statoma lovelė ar netoli pakabintas lopšys.

Tvirtas vakaro ritualas

Yra tūkstančiai priežasčių, dėl kurių galima užvilkinti ėjimą miegoti. Kur kas lengviau valanda prieš migdymą praeina tuomet, kai visi su ja susiję, puikiai žino visą nesikeičiančią procedūrą. Po vakarienės einam į vonią, ten užsegamos naktinės sauskelnės, valomi dantukai. Ant sofos pasiglaustoma, paskaitoma knygelė, o paguldžius į lovytę sudainuojama lopšinė. Na, gal dvi.

Problema, kuri suėda daugiausia nervų jauniems tėvams
Naujagimis vidutiniškai išmiega 16,5 valandas per parą
© Vida Press

 Mano tėvai čia pat

Jei kūdikis naktį verkia, jam reikia pagalbos. Ji turi ateiti visuomet ir tuojau pat. Ypač pirmąjį pusmetį reikalingas toks tikrumas: „Nesu vienas, mano tėvai manimi rūpinasi". Tai nereiškia, kad kiekvieną sykį vos kostelėjus tėvai jau ir skuba prie vaiko lovelės, jie nebūtinai turi reaguoti ir į vakarinį nepasitenkinimą užmiegant.

Migdymo programos

Jei tokios programos apskritai padeda, tai tik stiprius nervus turintiems tėvams. Faktas tas: iki kūdikiui sueis metukai, tėvams miego truks visada. Tai normalu. Jei užmigimas tampa kasvakarine „kova dėl to, kas stipresnis", migdymo programa gali būti neblogas sprendimas.

Tačiau ji veikia tik tuomet, kai tėvų motyvacija labai stipri. Labai svarbu: mažyliui turi būti suėję bent jau metukai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Astrologė: nuo ko priklauso vaiko likimas

<span style="color: #ff0000;">Astrologė:</span> nuo ko priklauso vaiko likimas
Įdomu, ar įmanoma sudaryti kūdikio horoskopą ir iš anksto numatyti jo likimą arba jį pakeisti? O gal galima sužinoti, kuo mažylis bus užaugęs? Konsultuoja astrologė Saulė Jonaitytė.

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai

10 žaidimų, kurie suteikia naudos kūdikio raidai
Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie kūdikių lavinimą. Vaikų raidos, ugdymo specialistai, psichologai vieningai sutaria, kad geriausias būdas savo mažyliam padėti sėkmingai atrasti šį pasaulį – žaidimai.

Kas labiausiai prajuokina kūdikius

Kas labiausiai prajuokina kūdikius
Kūdikių juokas toks nuoširdus ir užkrečiantis, kad prablaško net didžiausią paniurėlį. Tačiau, ar žinote, kas labiausiai prajuokina pačius mažiausius kūdikėlius?

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti

Psichologė: kad kūdikis ramiai miegotų naktį, svarbu žinoti
Naktinis kūdikio miegas labai svarbus ne tik pačiam kūdikiui, bet ir jo tėvams. Nuo to, kaip miegojo kūdikis, priklauso ir kaip pailsėjo jo tėvai.

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

Specialisto patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę
Net ir nedidelė kelionė su vaiku be automobilinės kėdutės – labai pavojinga ir gali baigtis tragedija. Vaiką laikant ant rankų, jo taip pat neapsaugosite. Tokias keliones automobiliu draudžia ir Lietuvos įstatymai.

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui

Griauname 10 mitų apie tai, kaip išsirinkti tikrai gerą vežimėlį vaikui
Neretai tėveliai, besilaukiantys pirmojo vaiko, pajuokauja, kad tikrai gero vežimėlio paieškos – tai lyg rinktis šeimos automobilį. Reikia praktiško, patikimo, saugaus, patogaus tiek kūdikiui, tiek jį vežiosiantiems suaugusiems, tačiau norisi ir gražaus, stilingo.

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia (3)

Psichologė: reikia kūdikiui režimo ar nereikia
Kas yra režimas ir ar jo reikia kūdikiui? Atsakymų į šiuos klausimus ieško psichologė Karolina Gurskienė.

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių

Ramios naktys: patarimai, kaip migdyti kūdikį iki 3-jų mėnesių
Jei dar tik laukiatės vaikelio, tikriausiai, jau girdėjote savo draugų pasakojimus ir gąsdinimus, kad pirmieji trys mėnesiai gali virsti tikru pragaru, nes kūdikiai nuolat verkia bei sunkiai užmiega. Štai keletas patarimų, kurie jums padės migdymo ritualą paversti malonesniu ir lengvesniu procesu.

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams

Pirmieji vaiko žingsniai: gydytojos patarimai tėvams
Mažylis jau turėtų vaikščioti kaip vienmetis kaimynų vaikutis, bet neina arba eidamas nuolat parpuola. Kodėl? Kas lemia vaikščiojimo sutrikimus? Konsultuoja pediatrė neurologė Rūta Maciulevičienė.

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte

Gali būti, kad šių kūdikio raminimo būdų jūs dar neišbandėte
Daugelis jaunų tėvelių, pasiklausę pasakojimų iš savo tėvų, mano, kad geriausias būdas raminti kūdikį – jį čiūčiuoti, supti. Taip, kartais šis metodas suveikia, tačiau šiais laikais siūloma daug kitų būdų, padedančių kūdikiui nusiraminti.

20 netikėtų faktų apie motinystę

20 netikėtų faktų apie motinystę
Kokiu garsu gali verkti mūsų kūdikiai, kurioje šalyje gimsta daugiausia dvynukų - šie ir kiti įdomieji faktai mūsų parengtoje apžvalgoje.

Kokia dovana vaikui yra geriausia

Kokia dovana vaikui yra geriausia
Nors dažnai girdime frazę, kad ne dovanos – švenčių esmė, tačiau vaikams jos išties labai svarbios.

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui

Mamų patirtys: pasiteisinę ir nepasiteisinę žaislai vaikui
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, daugelis tėvelių suką galvą: o kokia dovana jų vaiką ar vaikus tikrai nustebins, bus naudinga ir jam patiks. Štai kelios mamos dalinasi savo patirtimi, kokie žaislai jų mažyliams patiko, o kas – nepasiteisino ir buvo visai nereikalinga.

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.