Problema, kuri suėda daugiausia nervų jauniems tėvams

 (14)
Iki kūdikiui sueina metukai, jo miegas būna nuolatinė tema visiems aplinkiniams. Deja, nėra stebuklingo vaisto, nuo kurio visi vaikai greitai užmigtų. Bet yra vertingų patarimų, ką daryti, kad vaikas užmigtų greičiau.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kiekvienas vaikas turi savo tempą

Taip, teisybės pasaulyje nėra: būna ir naujagimių, išmiegančių visa naktį. Dauguma mažylių taip elgiasi tik baigiantis pirmiesiems metukams, o kiti - ir dar vėliau. Visa tai – normalu. Miegas – ne nauji žodžiai, kuriuos tereikia stropiai išmokti. Tai raidos žingsnis. Tėvai gali tik padėti savo mažyliui, bet spaudimui šis žingsnis nepasiduoda.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dar negirdėtas būdas, kaip nustatyti būsimo vaiko lytį
Kaip dvynukus auginti sekasi Alai Pugačiovai ir Maksimui Galkinui

Mažyliams reikia mažiau miego, nei mano tėvai

Naujagimis vidutiniškai išmiega 16,5 valandas per parą, trijų mėnesių kūdikis – 15 valandų, devynių mėnesių - 14 valandų. Jei mažasis daug miega dieną, atitinkamai trumpesnis jo nakties miegas. Sakoma, kad kūdikis išmiega visą naktį, jei jis neprabunda 6 valandas.

Nepražiopsokite nuovargio požymių

Pačioje pradžioje naujagimiui tiek daug pasaulio įspūdžių, kad jis užmiega visur - prie mamos krūties, tėčiui ant rankų... Tas jaukumas ir šiluma gali likti tol, kol tėvai nusiteikę duoti mažyliui tokį artumą. Tačiau kažkada ateina laikas ir guldyti į lovytę. Jei kūdikis žiovauja ar trina kumštukais akis, reikia jį guldyti dar nemiegantį. Svarbu nepražiopsoti šio nuovargio momento. Jį praleidus guldomas mažylis tikriausiai protestuos. Tuomet jau teks pasikaustyti kantrybe arba laukti kitos miego fazės.

Naktį kūdikiai nenori likti vieni

Tai, kad mažieji miega savo kambaryje, o ne tarp daugelio žmonių prie laužo, yra gana nesenas reiškinys. Kalbant pasauliniais mastais, taisyklė buvo (ir daug kur tebėra), kad naktį drauge miega visa šeima. Kūdikis miega tame pačiame kambaryje kaip ir tėvai, lovelėje šalia tėvų lovos, o gal netgi ir vienoje lovoje su tėvais. Kiekviena šeima pati turi nuspręsti, kiek artumo su vaiku jai reikia. Daug kas pirmaisiais mėnesiais guldosi mažylį pas save į lovą, kitiems labiau patinka šalia statoma lovelė ar netoli pakabintas lopšys.

Tvirtas vakaro ritualas

Yra tūkstančiai priežasčių, dėl kurių galima užvilkinti ėjimą miegoti. Kur kas lengviau valanda prieš migdymą praeina tuomet, kai visi su ja susiję, puikiai žino visą nesikeičiančią procedūrą. Po vakarienės einam į vonią, ten užsegamos naktinės sauskelnės, valomi dantukai. Ant sofos pasiglaustoma, paskaitoma knygelė, o paguldžius į lovytę sudainuojama lopšinė. Na, gal dvi.

Problema, kuri suėda daugiausia nervų jauniems tėvams
Naujagimis vidutiniškai išmiega 16,5 valandas per parą
© Vida Press

 Mano tėvai čia pat

Jei kūdikis naktį verkia, jam reikia pagalbos. Ji turi ateiti visuomet ir tuojau pat. Ypač pirmąjį pusmetį reikalingas toks tikrumas: „Nesu vienas, mano tėvai manimi rūpinasi". Tai nereiškia, kad kiekvieną sykį vos kostelėjus tėvai jau ir skuba prie vaiko lovelės, jie nebūtinai turi reaguoti ir į vakarinį nepasitenkinimą užmiegant.

Migdymo programos

Jei tokios programos apskritai padeda, tai tik stiprius nervus turintiems tėvams. Faktas tas: iki kūdikiui sueis metukai, tėvams miego truks visada. Tai normalu. Jei užmigimas tampa kasvakarine „kova dėl to, kas stipresnis", migdymo programa gali būti neblogas sprendimas.

Tačiau ji veikia tik tuomet, kai tėvų motyvacija labai stipri. Labai svarbu: mažyliui turi būti suėję bent jau metukai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų
Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės
Šiais laikais tėvai itin daug dėmesio skiria vaikų ugdymui ir daugelis puikiai supranta, kad tai nėra skaičių ar raidžių mokymas tuomet, kai jam sueina penkeri ar šešeri metai. Tikrasis ugdymas prasideda nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių.

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą
Visi mes turime apgamų – vieni daugiau, kiti mažiau. O ar kada susimąstėme, kad jie gali mums perteikti tam tikrą informaciją? Apie mus pačius.

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas (5)

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę

10 vaikų priežiūros daiktų, kurie šiais laikais palengvina tėvų kasdienybę
Ar pastebėjote, kiek jaunos mamytės iš artimų moterų, kurios yra vyresnio amžiaus, sulaukia replikų: „geri dabar laikai auginti vaikus", „jums pasisekė, mes su kūdikiais vargome, o jums viskas kaip ant lėkštutės". Tiesos jų žodžiuose yra.

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos

7 labiausiai jaunus tėvus erzinančios senamadiškos pastabos
Britų leidinys „The Daily Mail" pateikia labiausiai jaunus tėvus erzinančių patarimų TOP septintuką, kurio pirmąją vietą stabiliai užima patarimas „leisti vaikui išsirėkti". Šiuolaikinės mamytės neleidžia vaikams verkti be saiko, todėl šį senamadišką patarimą geriau pasilaikyti sau.

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje (11)

Kaip lietuviai savo vaikus auklėjo žiloje senovėje
Apie vaikų auklėjimą teorijų yra įvairiausių – vieni teigia, kad vaikus reikia auklėti griežtai, kiti į juos žiūri atlaidžiai, treti sako, kad auklėti apskritai nereikia, svarbu tik būti šalia ir padėti jiems augti... Ir dažniausiai mamos pasikliauja ne teorijomis, o širdimi. O kaipgi anksčiau, prieš daug daug metų? Ar šiandieniniai vaikai pavydėtų anų dienų mažųjų vaikystės?

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai (3)

Psichologės patarimai apie vaikų miegą, kuriuos išgirsti turėtų visi tėvai
Kūdikio miegas jo gyvenime užima didelę laiko dalį ir labai svarbią vietą.

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę

Patarimai, kaip išsirinkti patikimą automobilinę kėdutę
Daugelis tėvelių sutiks, kad vienas rimčiausių ir atsakingiausių pirkinių vaikui – automobilinė kėdutė.

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras

5 būdai, kaip atpratinti vaiką nuo čiulptuko: odontologės komentaras
Sakoma, kad pripratimas – antras prigimimas, ir tai galioja ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos

Vasara – palankus metas lavinti kūdikį: 7 idėjos
Jei jūsų mažylis jau sulaukė savo pirmojo pusmečio, tai reiškia, kad jis visai nebepanašus į bejėgę būtybę, kuri tik vartosi, mosikuoja rankytėmis ir apdovanoja jus savo šypsena.

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja

Pirmosios maudynės: pataria gydytoja
Kad maudynės būtų malonios ir vaikas nebijotų vandens, pataria "Sveikos pradžios" gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė.