Specialisto patarimai: koks vežimėlis – pats geriausias pavasarį ir vasarą

Daugelis šeimų, turinčių mažų vaikų, vasarą ypač daug keliauja ir džiaugiasi grynu, šiltu oru. Norėdami, kad išvykos būtų kuo patogesnės, daugelis žiemą naudotus masyvius vežimėlius keičia į vasarinius, mamų dažniausiai vadinamus „skėtukais" ar „sportinukais".
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apie tai, kaip išsirinkti tokį vežimėlį, kokiais kriterijais vadovautis, kokį biudžetą nusimatyti ir kokių niuansų nepraleisti pro akis, pasakoja „Kotryna Group" komercijos vadybininkas Saulius Vienažindys.

Vežimėlis – pagal sezoną

Didžiausią įtaką vežimėlio pasirinkimui turi šiltasis ir šaltasis sezonai, kurie Lietuvoje itin skirtingi. Žiemos periodu tėvai dažniausiai renkasi didesnių išmatavimų, universalius vežimėlius, kurių ratai lengvai pravažiuotų tiek per purvynus, tiek per sniegą. Tik orams sušilus, kaip ir storus drabužius norime keisti į lengvučius, taip ir su vežimėliais. Pavasarį ir vasarą daugelis perka lengvus, kompaktiškus, paprastai sulankstomus. Tam įtakos turi ir prasidėjęs atostogų metas. Daugelis renkasi tokį vežimėlį, su kuriuo kelionė tėvams neapsunktų, o mažyliui būtų patogu ir saugu.

Jei mėgstate daug keliauti

Šeimos, kurios šiltuoju sezono metu mažai būna namuose ir nuolat keliauja, būtinai turi pagalvoti apie vasarinio vežimėlio įsigijimą. Tiek artimose, tiek tolimose kelionėse pats patogiausias yra nedidelis, kompaktiškas, lengvai lankstomas vežimėlis. Vaikiškų prekių parduotuvėse net galima rasti tokių, kurie komplektuojami kartu su specialia kuprine, į kurią vežimėlis gali būti supakuotas. Kodėl tai itin patogu? Pirmiausia – kelionėse lėktuvu tokią „kuprinę" galėsite pasiimti į rankinį bagažą, todėl nereikės stovėti eilėse prie bagažo atidavimo punkto ir nerimauti, kas su vežimėliu nutiks kelionės metu (ne paslaptis, kad bagažas dažnai nukenčia, kol būna kraunamas į lėktuvą ir iš jo, o kartais net ir pasimeta).

Svarbiausias patarimas, jei planuojate tolimą kelionę – investuokite šiek tiek daugiau ir pasirinkite gerai žinomos, patikimos firmos vežimuką. Net jei ir atsitiks kažkoks nemalonus įvykis – beveik visose šalyse galėsite rasti serviso aptarnavimą. Pavyzdžiui, „Maclaren" firmos vežimėliai yra vienas geriausių pasirinkimų tiek kasdienai, tiek į tokias keliones.

Kodėl verta turėti vasarinį vežimėlį?

Vasarinis vežimėlis leis lengviau ir patogiau jaustis tėvams, o tai, šiltuoju sezono metu, ypač aktualu, nes daugiau keliaujame. Vasariniai vežimėliai paprastai pasižymi tuo, kad yra lengvi, kompaktiški. Prieš pirkdami, atsižvelkite į tai, koks vaiko amžius (gal jam būtina visiškai gulima padėtis) ir apsvarstykite, kokiu periodu norėsite naudoti šį vežimėlį (pavyzdžiui, jei planuojate juo naudotis ir rudenį, jums svarbu, kad jis įveiktų balas ir klampią žemę). Kai apsispręsite, tuomet vaikiškų prekių parduotuvės konsultantas jums galės patarti, kokių priedų gali prireikti. Pavyzdžiui: užkloto kojoms, lietaus apsaugos ir pan.

Specialisto patarimai: koks vežimėlis – pats geriausias pavasarį ir vasarą
© Gamintojo archyvas

Saugumas priklauso nuo tinkamo naudojimo

Įvairiuose mamų forumuose galima išgirsti nuomonių, kad, neva, sportiniai vežimėliai yra mažiau saugūs, nes lengvesnės konstrukcijos, tačiau tai klaidinga nuomonė. Jei laikomasi konkretaus vežimėlio naudojimo instrukcijos ir saugumo rekomendacijų – jis nėra pavojingas vaiko sveikatai. Visada būtina vaikui užsegti saugos diržus, sustojus – naudoti stabdį ir laikytis kitų saugumo rekomendacijų, kurios minimos instrukcijoje. Sportiniuose vežimėliuose, kaip ir universaliuose, būtini saugos diržai, dažniausiai – per penkis taškus: pečius, liemenį ir tarp kojyčių. Galima sakyti, kad saugus ar nesaugus yra ne pats vežimėlis, o naudojimasis juo.

Specialisto patarimai: koks vežimėlis – pats geriausias pavasarį ir vasarą
© Gamintojo archyvas

Vertinantys patogumą, neišsivers be dviejų vežimėlių

Visi puikiai žino, kad tiek kūdikiui, tiek didesniam vaikui tiesiog būtina kasdien bent po kelias valandas praleisti gryname ore. Todėl vežimėlis – vienas svarbiausių pirkinių mažam žmogučiui. Jei vaikas gimė žiemą, nėra abejonių, kad pirmasis jo vežimėlis bus universalus (jo lopšys turėtų būti pašiltintas, uždaresnis, neperpučiamo audinio sienelėmis su papildomomis apsaugomis nuo vėjo). Žiemos sezonui tinkamiausi – dideli, pripučiami ratai, nes minkštai rieda ir lengvai įveikia kliūtis. Idealu, jeigu jie dar ir nuimami – grįžę iš pasivaikščiojimo, galėsite lengvai juos nuplauti.

Šiltuoju sezono metu, greičiausiai, tokį vežimėlį norėsite keisti. Patogiausias – itin mažas sportinis vežimėlis, su kuriuo nesunku judėti ten, kur mažai vietos (miesto šaligatviais, parkuose). Be to, tokia mažylio transporto priemonė greitai ir lengvai susiskleidžia, o tai labai vertina aktyvios, daug keliaujančios ir visur kartu pasiimančios vaikus šeimos.

Specialisto patarimai: koks vežimėlis – pats geriausias pavasarį ir vasarą
© Gamintojo archyvas

Kuo skiriasi „skėtukas" nuo „knygos"?

Vežimėliai yra skirstomi universalius ir vasarinius. Pastarieji, pagal tai, kaip susilanksto, vadinami „skėtukais" arba „knygomis". Rinkoje šiuo metu jau atsirado tokių, kurie susilanksto abiem variantais. Taigi, skirtumas tarp sportinio vežimėlio ir vadinamojo „skėtuko" dingsta. Jei svarstote pirkti sportinį vežimėlį su dideliais, pripučiamais ratais, jūs įsigysite tą patį universalų vežimėlį tik be lopšio ir automobilinės kėdutės. Jei gyvenate nuosavame name, dažniausiai keliaujate miško keliukais ir vežimo jums nereikia nešioti į, pavyzdžiui, penktą aukštą – tai labai geras pasirinkimas. Kita vertus, kelionėse toks vežimas nebus labai patogus.

Lietuvių mėgstamiausi vežimėliai

Patys populiariausi dėl išskirtinės savo kokybės yra „Maclaren" firmos vežimėliai. Tai pats pirmas „skėtukas" rinkoje ir jis itin populiarus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tėveliai juos vertina ir dėl saugumo. Daugelis šalių turi skirtingus saugumo reikalavimus vežimėliams (pavyzdžiui: papildomas tinkliukas, kad vaikas neiškristų, raudonai pažymėti stabdžių pedalai, išskirtinės kokybės medžiaga, tinkanti net alergiškiems mažyliams). „Maclaren" kompanija ir jos gaminiai atitinka visų šalių keliamus saugumo reikalavimus. Taip pat kiekvienas šios firmos vežimėlis turi savo unikalų numerį ir, jei perkamas pas oficialų pardavėją, užregistruojamas „Maclaren" internetinėje svetainėje. Kokia to nauda? Kompanija suteikia neribotą garantiją vežimėlio rėmui.

Kiti lyderiai tarp Lietuvos tėvelių – „Jogger" firmos vežimėliai. Naujas modelis „City Tour" yra nepakeičiamas daiktas tiems, kurie mėgsta keliauti. Jis itin lengvai bei greitai susilanksto ir jį galima pasiimti kaip lėktuvo rankinį bagažą.

Specialisto patarimai: koks vežimėlis – pats geriausias pavasarį ir vasarą
© Gamintojo archyvas

Kokį biudžetą nusimatyti?

Rinkoje labai daug vasarinių vežimėlių ir jų tipų. Kaip išsirinkti ir kiek teks investuoti? Jei jo poreikis yra tik trumpam laikotarpiui, pavyzdžiui, mėnesiui grįžo anūkas iš užsienio, investuoti daug neverta. Jei norite įsigyti vežimėlį ilgam naudojimui (gal net keliems vaikams), turėkite omenyje, kad jų kainos prasideda nuo 150 Eur. Už tokią sumą galima įsigyti tikrai gerą vežimėlį, kuris jums tarnaus ilgai ir patikimai.

Specialisto patarimai: koks vežimėlis – pats geriausias pavasarį ir vasarą
© Gamintojo archyvas
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vystymasis ir raida

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Kaip vystosi vaiko kalba (1)

Kaip vystosi vaiko kalba
Pirmieji vaiko žodžiai džiugina kaip ir pirmi savarankiški žingsniai. Kada jie pasipils lyg iš gausybės rago? Kada garsai „sulips“ į žodį? Kokia yra kalbos raida? Straipsnio konsultantė - logopedė Rita Sviderskienė.

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus (1)

Vaikų neurologė – apie tris skirtingus kūdikių temperamentus
Kodėl vienas kūdikis nuo pirmos dienos ramus, daug miega, gerai valgo, o kitas, ką čia slėpti, varo tėvus į neviltį nuolatiniu verksmu?

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui (1)

Kalėdų dovanos: 10 idėjų, kokius naudingus žaislus padovanoti kūdikiui
Daugelis sutiks, kad dovanas išrinkti daug sunkiau kūdikiui, o ne paaugusiam vaikui, kuris savo norus pasako garsiai.

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį

Pirmieji vaiko metai: svarbiausi raidos požymiai kiekvieną mėnesį
Nors pirmaisiais savo gyvenimo metais vaikas atrodo labai gležnas, o atsiranda ir manančių, kad šiuo periodu jis tik valgo bei miega, tačiau kūdikių raidos specialistai pataria atidžiai stebėti vaiko reakcijas, stimulus į aplinką, sudaryti jam tinkamas sąlygas vystytis tiek fiziškai, tiek emociškai.

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams (1)

Didysis 2018 metų horoskopas visiems Zodiako ženklams
2018-aisiais žvaigždės pataria tėvams kuo labiau pasistengti suprasti savo mažuosius, skirti jiems dėmesio ir laiko. Verčiau atsisakyti nereikalingų priekaištų, o štai nuoširdaus rūpesčio per daug nebus. Tuomet ne tik pagerės vaikų ir tėvų santykiai, bet ir padidės mažųjų savivertė, jie ims labiau pasitikėti savimi ir kitais, gerbs suaugusiuosius.

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų

10 lavinančių žaidimų idėjų kūdikiui be jokių žaislų
Vaikų iki vienerių metų lavinimas ypatingas tuo, kad tam reikia minimalių priemonių ir galima išsiversti be investicijų į žaislus, tereikia žinoti, kas mažyliui naudinga bei turėti entuziazmo kartu su juo šiomis veiklomis užsiimti.

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms (1)

Mažylių maudymo atmintinė: ką reikėtų žinoti visoms mamytėms
Maudynės - labai svarbi mažylio dienotvarkės dalis. Žinoma, pirmųjų maudynių metu jauna mama gali susidurti su šiokiais tokiais nesklandumais, tačiau žingsnelis po žingsnelio šis procesas taps lengvas ir sklandus.

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita (15)

Kai mušasi kūdikis, nepulkite kaltinti blogo auklėjimo – priežastis kita
Kodėl tokie maži vaikai, dar neišaugę iš kūdikystės, ima muštis? Kaip tinkamai į tokį elgesį sureaguoti tėvams? Į šiuos ir kitus tėvams rūpimus klausimus atsako psichologė.

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų

Kūdikio lavinimas: 45 žaidimų idėjos nuo gimimo iki vienerių metų
Senesnės kartos atstovai pasijuoks, kad „nereikia kūdikio paversti profesoriumi, kai paaugs, tada ir prasidės tikrasis ugdymas". Tačiau šiuolaikiniai tėveliai visai kitaip vertina kūdikio gebėjimus ir stengiasi jam suteikti kuo daugiau informacijos, žaidimų bei veiklų, kurios būtų ne tik smagios, bet ir naudingos vystymuisi. Ir tai pradeda daryti nuo pirmųjų mažylio mėnesių šiame pasaulyje.

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės

Kūdikio ugdymas pagal mėnesius: reikalingiausi žaislai ir priemonės
Šiais laikais tėvai itin daug dėmesio skiria vaikų ugdymui ir daugelis puikiai supranta, kad tai nėra skaičių ar raidžių mokymas tuomet, kai jam sueina penkeri ar šešeri metai. Tikrasis ugdymas prasideda nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių.

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą

Ką apgamai pasako apie žmogaus charakterį bei likimą
Visi mes turime apgamų – vieni daugiau, kiti mažiau. O ar kada susimąstėme, kad jie gali mums perteikti tam tikrą informaciją? Apie mus pačius.

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas (5)

Kokį vežimėlį rinktis: pataria konsultantas
Išsirinkti kūdikiui vežimėlį yra ne juokų darbas: pasiūla yra milžiniška ir reikia apgalvoti įvairias smulkmenas, kad vėliau netektų gailėtis dėl nepigaus pirkinio.

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?

Neramus kūdikis: kokias klaidas daro tėvai?
Daugelis jaunų tėvelių įsivaizduoja, kad naujagimis tik valgys ir ramiai miegos, todėl visi rūpesčiai prasidės tik jam paaugus. Realybė kiek kitokia.

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas (8)

Ant nugaros miegodamas kūdikis gali uždusti: tiesa ar mitas
Saugaus kūdikio miego taisyklių žinojimas neabejotinai gali padėti išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).