7 patikimi požymiai, kad galite būti nėščia

 (6)
Kokie yra pirmieji nėštumo požymiai? Kaip juos atpažinti ir išmokti teisingai suprasti?
7 patikimi požymiai, kad galite būti nėščia
© Shutterstock nuotr.

Jautrios krūtys

Ar jūsų krūtys yra pabrinkusios arba jautrios? Ar apie jas pagalvojate dažniau nei įprastai? Pasidarykite nėštumo testą, nes galite būti nėščia.

Dažnai jautrios krūtys yra vienas pirmųjų nėštumo požymių. Hormoniniai pasikeitimai lemia padidėjusią kraujotaką, nes krūtų audinys ima keistis ir ruoštis maitinimui. Maždaug ketvirtą - šeštą nėštumo savaitę krūtis gali imti perštėti arba jos gali pasidaryti jautrios. Įsigykite patogią liemenėlę, nes per kelis būsimus mėnesius krūtinė gali padidėti vienu arba dviem dydžiais. Po pirmojo trimestro krūtų jautrumas sumažės, nes jūsų kūnas prisitaikys prie hormonų bangavimo.

Rytinis pykinimas

Visos, patyrusios „rytinį pykinimą", žino, kad jis gali būti ne tik ryte, bet gali smogti bet kuriuo dienos (arba nakties) metu. Įprasta, kad staiga jus ima pykinti nuo tam tikrų kvapų arba skonių, ypatingai, jei dar tik nėštumo pradžia. Rytinis pykinimas nėra privalomas, tad kai kurios moterys niekada jo nepatiria viso nėštumo metu.

Rytinis pykinimas atsiranda pirmojo nėštumo trimestro metu dėl žymaus hormonų kiekio padidėjimo. Kai kurioms moterims tai baigiasi sulaukus 12 savaitės. Kitas, deja, ir toliau pykina visą nėštumo laiką. Jei taip bus jums, pasitarkite su savo gydytoju dėl vaistų, padėsiančių kontroliuoti pykinimą, kad jums neprasidėtų dehidratacija ar per didelis svorio netekimas.

Nuovargis

Ar pastaruoju metu jaučiatės labai pavargusi - tokia pavargusi, kad vos kojas pavelkate? Dažnai nuovargis yra vienas iš pirmųjų nėštumo požymių. Daugelis moterų ankstyvo nėštumo nuovargį apibūdina kaip didžiausią nuovargį, kokį jos yra patyrusios. Nėra tiksliai aišku, kas sukelia tokį nuovargį, tačiau tai galima sieti su padidėjusiu progesterono lygiu.

Didžiausias išsekimas jaučiamas pirmojo nėštumo trimestro metu. Antrojo trimestro metu galite jaustis atsigavusi ir labiau energinga, tačiau pastebėsite, kad nuovargis sugrįžta, kai trečiasis trimestras eina į pabaigą. Snauskite kiek tik įmanoma, nes gimus kūdikiui snausti teks mažiau.

Alkis

Kaip bebūtų keista, tačiau nėštumo metu pykinimas ir alkis dažnai žengia koja kojon. Tuo metu, kai jūsų nepykina nuo tam tikrų patiekalų kvapų, ko gero, suvalgote daug tam tikrų produktų, dėl kurių pastarąsias kelias savaites  einate iš proto (pavyzdžiui, keptos mėsos skonio traškučių, mėtinių ledų arba tradicinių marinuotų agurkėlių).

Bloga nuotaika

Ar dažnai jūsų nuotaika būna prasta? Ar ką tik pagrasinote vyrui skyrybomis, nes jis norėjo žiūrėti ne jūsų, o savo serialą? Nesijaudinkite. Nėštumo metu aplankanti bloga nuotaika yra visiškai normalu, nes jūsų organizme vyksta drastiški hormoniniai pokyčiai. Kiekviena moteris patiria šiuos hormoninius pokyčius skirtingai. Jūs galite justi ekstremalias nuotaikų kaitas arba būti labiau sunerimusi, nusiminusi.

Bloga nuotaika nėštumo metu yra visiškai normalu, tačiau jei jaučiatės visai netekusi vilties arba negalinti atlikti kasdieninių pareigų, reikia kuo skubiau kreiptis į savo gydytoją arba psichologą.

Dingusios menstruacijos

Dingusios menstruacijos paprastai yra puikus ženklas, kad galite būti nėščia, tačiau jos gali būti ir apgaulingos. Kai kurioms moterims reguliariai nebūna mėnesinių arba jos yra labai nepastovios. Jei jūsų ciklas yra nereguliarus arba skiriasi savo gausumu nuo tepimo iki stipraus kraujavimo, galite patirti kitus ankstyvus nėštumo požymius prieš tai, kai suvoksite, jog dingo mėnesinės

Kai kurioms moterims pačioje nėštumo pradžioje gali šiek tiek teplioti tuo metu, kai turėtų būti reguliarios mėnesinės. Jei manote, kad galite būti nėščia, pasidarykite nėštumo testą prieš bet kokią veiklą, kurį gali būti pavojinga jūsų kūdikiui.

Nėštumo testas

Jūsų jautrios krūtis ir pykinimas gal jau jus ir įtikino, kad esate nėščia, tačiau norėdama būti visiškai tikra, pasidarykite nėštumo testą. Namuose atliekami nėštumo testai - nepaisant jų reklamos - ne visada tiksliai gali patvirtinti nėštumą. Jei pasidarėte nėštumo testą ir jis rodo neigiamą atsakymą, pamėginkite po savaitės jį pasidaryti dar kartą. Visada būtina, kad jūsų nėštumą patvirtintų gydytojas ir pradėtų stebėti jūsų mažylio vystymąsi.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą (4)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą
Apie tai, kad vyras taps tėčiu, moterys dažnai planuoja pasakyti kaip nors neįprastai – padaryti staigmeną ir nustebinti, bet tą akimirką neretai užvaldo jaudulys, džiaugsmas, sumišęs su nerimu, ir visas planas išgaruoja iš galvos...

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose
Perfrazavus vieną žinomą posakį, šiais laikais, jei žinia nepaskelbta jūsų Facebook profilyje, ji nepaskelbta visai.

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės
Ruošiantis tėvystei praverčia visokia pagalba. Šiais laikais gali padėti ne tik patirties prikaupusios močiutės, bet ir išmanieji prietaisai bei jiems pritaikytos aplikacijos.

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti (4)

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti
Krizinio nėštumo centro specialistų parengta informacija apie persileidimus – ką svarbu žinoti moteriai, kuri patyrė persileidimą.

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę
Endometriozė – klastinga liga, paliečianti daugiau nei 176 milijonus pasaulio moterų, tačiau neretai faktai apie ją pasirodo esantys visuomenėje įsisenėję mitai.

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė (9)

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė
Pradėjus laukti vaikelio, nuo senų senovės žmonės mėgo spėlioti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Dar kai nebuvo ultragarso aparatų, žmonės tikėjo, kad kūdikio lytį pagal tam tikrus požymius galima nustatyti jam dar negimus.

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu pražysta, o kuriam tai tampa kančia (6)

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu <em>pražysta</em>, o kuriam tai tampa kančia
Laukiantis vaikelio, vienos moterys itin jautriai reaguoja į gyvenimo pokyčius, kitos išlieka tvirtos it uola. Tai lemia individualios moters savybės, tačiau įtakos tam turi ir moters Zodiako ženklas.

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės (2)

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės
Kviečiame nusišypsoti ir pažiūrėti, kaip reaguoja aplinkiniai, kai jūs pranešate apie būsimą vaikelį.

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką (7)

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką
Šiuolaikinė šeima vis rečiau elgiasi spontaniškai, tad vis dažniau pasaulį išvysta planuotas, lauktas kūdikis. Ruošdamiesi sutikti gandrus mama ir tėtis nevartoja alkoholio, nerūko, sveikai maitinasi.

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti (18)

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti
Užsukus į vaikiškų prekių parduotuvę bet kuriam pirmą kartą šeimos pagausėjimo laukiančiam žmogui gali susisukti galva. Visgi prekių gausą reikėtų priimti ne kaip iššūkį, o kaip išskirtinę šiuolaikinio žmogaus galimybę rinktis.

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos? (35)

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos?
Vyrauja nuomonė, kad šiais laikais moterys vaikų vėliau susilaukia dėl karjeros ar iš „savanaudiškų" paskatų - nori keliauti, realizuoti save, nenori įsipareigoti ar saugo jaunatvišką išvaizdą. Prie viso to prisideda ir vis ilgiau užsitęsiantis brendimo laikotarpis, kuris, psichologų teigimu, dabar paprastai baigiasi ne 16-18 gyvenimo metais, o beveik dešimtmečiu vėliau.

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą
Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu
Vaikelio besilaukiantys ar jau auginantys mažamečius vaikus ir dirbantys tėvai dėl savo draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali jaustis ramūs, nes šios įmokos nuo jų darbo pajamų yra atskaičiuojamos kiekvieną mėnesį. Vis dėlto tais atvejais, kai mažylio besilaukianti šeima nedirba, iškyla daugybė klausimų.