7 patikimi požymiai, kad galite būti nėščia

 (6)
Kokie yra pirmieji nėštumo požymiai? Kaip juos atpažinti ir išmokti teisingai suprasti?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jautrios krūtys

Ar jūsų krūtys yra pabrinkusios arba jautrios? Ar apie jas pagalvojate dažniau nei įprastai? Pasidarykite nėštumo testą, nes galite būti nėščia.

Dažnai jautrios krūtys yra vienas pirmųjų nėštumo požymių. Hormoniniai pasikeitimai lemia padidėjusią kraujotaką, nes krūtų audinys ima keistis ir ruoštis maitinimui. Maždaug ketvirtą - šeštą nėštumo savaitę krūtis gali imti perštėti arba jos gali pasidaryti jautrios. Įsigykite patogią liemenėlę, nes per kelis būsimus mėnesius krūtinė gali padidėti vienu arba dviem dydžiais. Po pirmojo trimestro krūtų jautrumas sumažės, nes jūsų kūnas prisitaikys prie hormonų bangavimo.

Rytinis pykinimas

Visos, patyrusios „rytinį pykinimą", žino, kad jis gali būti ne tik ryte, bet gali smogti bet kuriuo dienos (arba nakties) metu. Įprasta, kad staiga jus ima pykinti nuo tam tikrų kvapų arba skonių, ypatingai, jei dar tik nėštumo pradžia. Rytinis pykinimas nėra privalomas, tad kai kurios moterys niekada jo nepatiria viso nėštumo metu.

Rytinis pykinimas atsiranda pirmojo nėštumo trimestro metu dėl žymaus hormonų kiekio padidėjimo. Kai kurioms moterims tai baigiasi sulaukus 12 savaitės. Kitas, deja, ir toliau pykina visą nėštumo laiką. Jei taip bus jums, pasitarkite su savo gydytoju dėl vaistų, padėsiančių kontroliuoti pykinimą, kad jums neprasidėtų dehidratacija ar per didelis svorio netekimas.

Nuovargis

Ar pastaruoju metu jaučiatės labai pavargusi - tokia pavargusi, kad vos kojas pavelkate? Dažnai nuovargis yra vienas iš pirmųjų nėštumo požymių. Daugelis moterų ankstyvo nėštumo nuovargį apibūdina kaip didžiausią nuovargį, kokį jos yra patyrusios. Nėra tiksliai aišku, kas sukelia tokį nuovargį, tačiau tai galima sieti su padidėjusiu progesterono lygiu.

Didžiausias išsekimas jaučiamas pirmojo nėštumo trimestro metu. Antrojo trimestro metu galite jaustis atsigavusi ir labiau energinga, tačiau pastebėsite, kad nuovargis sugrįžta, kai trečiasis trimestras eina į pabaigą. Snauskite kiek tik įmanoma, nes gimus kūdikiui snausti teks mažiau.

Alkis

Kaip bebūtų keista, tačiau nėštumo metu pykinimas ir alkis dažnai žengia koja kojon. Tuo metu, kai jūsų nepykina nuo tam tikrų patiekalų kvapų, ko gero, suvalgote daug tam tikrų produktų, dėl kurių pastarąsias kelias savaites  einate iš proto (pavyzdžiui, keptos mėsos skonio traškučių, mėtinių ledų arba tradicinių marinuotų agurkėlių).

Bloga nuotaika

Ar dažnai jūsų nuotaika būna prasta? Ar ką tik pagrasinote vyrui skyrybomis, nes jis norėjo žiūrėti ne jūsų, o savo serialą? Nesijaudinkite. Nėštumo metu aplankanti bloga nuotaika yra visiškai normalu, nes jūsų organizme vyksta drastiški hormoniniai pokyčiai. Kiekviena moteris patiria šiuos hormoninius pokyčius skirtingai. Jūs galite justi ekstremalias nuotaikų kaitas arba būti labiau sunerimusi, nusiminusi.

Bloga nuotaika nėštumo metu yra visiškai normalu, tačiau jei jaučiatės visai netekusi vilties arba negalinti atlikti kasdieninių pareigų, reikia kuo skubiau kreiptis į savo gydytoją arba psichologą.

Dingusios menstruacijos

Dingusios menstruacijos paprastai yra puikus ženklas, kad galite būti nėščia, tačiau jos gali būti ir apgaulingos. Kai kurioms moterims reguliariai nebūna mėnesinių arba jos yra labai nepastovios. Jei jūsų ciklas yra nereguliarus arba skiriasi savo gausumu nuo tepimo iki stipraus kraujavimo, galite patirti kitus ankstyvus nėštumo požymius prieš tai, kai suvoksite, jog dingo mėnesinės

Kai kurioms moterims pačioje nėštumo pradžioje gali šiek tiek teplioti tuo metu, kai turėtų būti reguliarios mėnesinės. Jei manote, kad galite būti nėščia, pasidarykite nėštumo testą prieš bet kokią veiklą, kurį gali būti pavojinga jūsų kūdikiui.

Nėštumo testas

Jūsų jautrios krūtis ir pykinimas gal jau jus ir įtikino, kad esate nėščia, tačiau norėdama būti visiškai tikra, pasidarykite nėštumo testą. Namuose atliekami nėštumo testai - nepaisant jų reklamos - ne visada tiksliai gali patvirtinti nėštumą. Jei pasidarėte nėštumo testą ir jis rodo neigiamą atsakymą, pamėginkite po savaitės jį pasidaryti dar kartą. Visada būtina, kad jūsų nėštumą patvirtintų gydytojas ir pradėtų stebėti jūsų mažylio vystymąsi.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Pirmieji nemalonūs nėštumo pojūčiai, dėl kurių mamos gali sunerimti

Pirmieji nemalonūs nėštumo pojūčiai, dėl kurių mamos gali sunerimti
Kad ir kaip lauktumėte vaikelio, bus akimirkų, kai dvejosite - ar jis laiku, ar jūs jo norite ir laukiate. Tokios mintys itin apninka, kai prasideda nemalonūs nėštumo pojūčiai. Apie keletą iš jų.

Pirmieji nėštumo požymiai

Pirmieji nėštumo požymiai
Planuojant vaikelį, moteris tampa aidesnė savo kūnui. Nuovargis, jautri krūtinė, noras į lovą kristi vos grįžus po darbo – visa tai jai gali sufleruoti apie būsimą nėštumą. Kokie nėštumo pradžios požymiai yra patikimiausi?

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama (23)

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama
Tikriausiai, niekas jums nepasakys taisyklės, kada jums geriausias laikas tapti mama. Vienos vaikų susilaukia net nepilnametės, kitos – įkopusios į penktąją dešimtį. Tačiau kokie ankstyvo vaikų auginimo, o kokie brandžios motinystės privalumai ir trūkumai?

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti
Socialiniai tinklai - puiki vieta pranešti draugams, giminaičiams ir tiesiog visiems kitiems apie nėštumą.

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis (27)

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis
Pranešti draugams ir giminaičiams apie būsimą vaikelį visada yra išskirtinis įvykis, lydimas jaudulio ir džiugesio.

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta (8)

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta
Tokių dalykų dar nebuvome girdėję. Pirma mintis - kažkas juokauja. Tačiau juk ne balandžio pirmoji. Pasirodo, yra daugybė moterų, kurios tiki, jog nėštumui nustatyti nereikia pirkti specialaus testo, užtenka turėti dantų pastos.

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote
Vienos moterys nėštumą pajunta labai greitai, nes jį planuoja ir labai jo laukia. Kitas užklumpa patys dažniausi ir visiems žinomi simptomai – pykinimas, krūtinės tempimas, dingsta menstruacijos. Dar kitos – nė nesusimąsto, kad netrukus taps motinomis, nes jų organizmai siunčia mažiau populiarius „signalus".

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio (2)

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio
Neretai vaiko laukimą temdo įvairios baimės ir nerimas. Šalia moters esantis vyras gali padėti moteriai išmokti džiaugtis nėštumu. Keli patarimai vyrui.

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą
Nėštumas, kai šeima jau turi vaikų, yra šiek tiek kitoks, negu pirmagimio laukimas. Tėvams kyla klausimas – kaip tinkamai apie nėštumą pranešti vyresniam vaikui? Pataria psichologė Karolina Gurskienė.

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti? (19)

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti?
Sužinojusi, kad neplanuotai pastojo, natūralu, kad moteris sutrinka. Ją aplanko įvairios mintys ir klausimas, kaip dabar pasielgti.

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas
Jonavoje ligoninės tualete pagimdytas, nužudytas ir į šiukšliadėžę išmestas naujagimis. Vilniuje į maišelį įkištas ir po lova paslėptas kūdikis. O metai tik prasidėjo... Atrodo, protu nesuvokiamos istorijos. Ir visgi jos vyksta. Ir ne kažkur toli, o čia, šalia mūsų, dabar.

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę (6)

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę
Tėvams, nesitveriantiems noru sužinoti būsimo vaikelio lytį, nebereikės kankintis iki pusės nėštumo. Kraujo testas gali atskleisti vaisiaus lytį septintą nėštumo savaitę. Tai yra anksčiau, nei dauguma nėščių pacienčių pirmą kartą pasirodo pas savo gydytoją.

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą (4)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą
Apie tai, kad vyras taps tėčiu, moterys dažnai planuoja pasakyti kaip nors neįprastai – padaryti staigmeną ir nustebinti, bet tą akimirką neretai užvaldo jaudulys, džiaugsmas, sumišęs su nerimu, ir visas planas išgaruoja iš galvos...

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.