9 patikimi požymiai, kad galite būti nėščia

Testui dar nepatvirtinus nėštumo, jį jau gali rodyti keli požymiai. Pateikiame jums pačius ankstyviausius nėštumo požymius.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Mėnesinių nebuvimas

Mėnesinių nebuvimas, dar vadinamas amenorėja, laikomas rimčiausiu nėštumo požymiu. Pirmą nėštumo moteris trimestrą gali šiek tiek kraujuoti (panašiai kaip vartojant kontraceptines piliules), kol pasikeis hormonai. Tačiau mėnesinių dingimas nėra vienintelis patikimas ženklas, jog laukiatės. Mėnesinės gali dingti ir dėl kitų veiksnių - streso, vartojamų tam tikrų vaistų, stipriai sulysus arba priaugus per daug svorio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gimdymas vyko greitai: pagimdžiau per 2 valandas
Po gimdymo moteris pabudo iš komos

Rytinis pykinimas

Vidutiniškai pykinimas ir vėmimas vargina 85 proc. nėščių moterų pirmus tris nėštumo mėnesius. Pykinimas ir vėmimas prasideda 6 - 9 savaitę, sustiprėja 14-ą savaitę. Pasitaiko, kad moteris ima pykinti, dar nepatvirtinus tyrimais nėštumo. Manoma, kad rytinis blogumas kyla dėl padidėjusio estrogeno lygio ir žemo cukraus lygio kraujyje. Įdomiausia, kad dauguma moterų skundžiasi rytiniu blogumu per antrą ar trečią nėštumą.

Jautresnės, pabrinkusios krūtys

Dėl hormonų pokyčių krūtys pasidaro jautresnės prieš kiekvienas mėnesines. Dėl hormonų pokyčių per nėštumą krūtys irgi gali paburkti, pasidaryti jautresnės. Įprastai po pirmo trimestro jautrumas praeina, nes stabilizuojasi hormonai.

Silpnumas

Joks miego trūkumas neprilygs didžiuliam nuovargiui pirmomis nėštumo savaitėmis. Nuovargis jaučiamas dėl padidėjusios hormonų gamybos (progesterono), dėl sumažėjusio cukraus lygio ir žemesnio kraujospūdžio. Antrą trimestrą viskas stabilizuosis ir energijos padaugės.

Dažnas šlapinimasis

Moterys dažnai šlapinasi tiek per pirmą, tiek per antrą nėštumo trimestrą, taip yra dėl pakitusio hormonų lygio ir todėl, kad organizme padaugėja skysčių. Kartais moterys dieną naktį bėgioja į tualetą kas dešimt minučių. Tai galiausiai praeis, tad nesistenkite gerti mažiau skysčių, organizmui reikia vandens.

Tam tikrų produktų noras

85 proc. nėščių moterų sako norinčios vienokių ar kitokių produktų. Gali būti, kad ir jūs, pasibaigus rytiniam blogumui imsite norėti vienokių ar kitokių produktų. Dažniausiai moterys nori saldumynų ir sūrių užkandžių. Neretai jos sako norinčios tokių produktų, kokių šiaip nemėgdavo.

Užkietėję viduriai

Pirmą trimestrą pakitus hormonų lygiui gali užkietėti viduriai. Žinoma, tai nemalonu, kartais gali išsivystyti hemorojus.

Galvos skausmas

Dėl pakitusių hormonų gali skaudėti galvą. Dalis nėščių moterų kenčia galvos skausmą visą nėštumą, bet daugumai nuo trimestro pagerėja.

Nuotaikų kaita

Nėštumo pradžioje dažnai svyruoja nuotaikos - vieną akimirką juokiatės, kitą jau verkiate. Pirmą trimestrą dėl hormonų lygio ir dėl silpnumo nuotaikų kaita gali būti itin dažna.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Pirmieji nėštumo požymiai

Pirmieji nėštumo požymiai
Planuojant vaikelį, moteris tampa aidesnė savo kūnui. Nuovargis, jautri krūtinė, noras į lovą kristi vos grįžus po darbo – visa tai jai gali sufleruoti apie būsimą nėštumą. Kokie nėštumo pradžios požymiai yra patikimiausi?

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama (23)

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama
Tikriausiai, niekas jums nepasakys taisyklės, kada jums geriausias laikas tapti mama. Vienos vaikų susilaukia net nepilnametės, kitos – įkopusios į penktąją dešimtį. Tačiau kokie ankstyvo vaikų auginimo, o kokie brandžios motinystės privalumai ir trūkumai?

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti
Socialiniai tinklai - puiki vieta pranešti draugams, giminaičiams ir tiesiog visiems kitiems apie nėštumą.

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis (27)

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis
Pranešti draugams ir giminaičiams apie būsimą vaikelį visada yra išskirtinis įvykis, lydimas jaudulio ir džiugesio.

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta (8)

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta
Tokių dalykų dar nebuvome girdėję. Pirma mintis - kažkas juokauja. Tačiau juk ne balandžio pirmoji. Pasirodo, yra daugybė moterų, kurios tiki, jog nėštumui nustatyti nereikia pirkti specialaus testo, užtenka turėti dantų pastos.

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote
Vienos moterys nėštumą pajunta labai greitai, nes jį planuoja ir labai jo laukia. Kitas užklumpa patys dažniausi ir visiems žinomi simptomai – pykinimas, krūtinės tempimas, dingsta menstruacijos. Dar kitos – nė nesusimąsto, kad netrukus taps motinomis, nes jų organizmai siunčia mažiau populiarius „signalus".

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio (2)

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio
Neretai vaiko laukimą temdo įvairios baimės ir nerimas. Šalia moters esantis vyras gali padėti moteriai išmokti džiaugtis nėštumu. Keli patarimai vyrui.

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą
Nėštumas, kai šeima jau turi vaikų, yra šiek tiek kitoks, negu pirmagimio laukimas. Tėvams kyla klausimas – kaip tinkamai apie nėštumą pranešti vyresniam vaikui? Pataria psichologė Karolina Gurskienė.

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti? (19)

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti?
Sužinojusi, kad neplanuotai pastojo, natūralu, kad moteris sutrinka. Ją aplanko įvairios mintys ir klausimas, kaip dabar pasielgti.

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas
Jonavoje ligoninės tualete pagimdytas, nužudytas ir į šiukšliadėžę išmestas naujagimis. Vilniuje į maišelį įkištas ir po lova paslėptas kūdikis. O metai tik prasidėjo... Atrodo, protu nesuvokiamos istorijos. Ir visgi jos vyksta. Ir ne kažkur toli, o čia, šalia mūsų, dabar.

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę (6)

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę
Tėvams, nesitveriantiems noru sužinoti būsimo vaikelio lytį, nebereikės kankintis iki pusės nėštumo. Kraujo testas gali atskleisti vaisiaus lytį septintą nėštumo savaitę. Tai yra anksčiau, nei dauguma nėščių pacienčių pirmą kartą pasirodo pas savo gydytoją.

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą (4)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą
Apie tai, kad vyras taps tėčiu, moterys dažnai planuoja pasakyti kaip nors neįprastai – padaryti staigmeną ir nustebinti, bet tą akimirką neretai užvaldo jaudulys, džiaugsmas, sumišęs su nerimu, ir visas planas išgaruoja iš galvos...

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose
Perfrazavus vieną žinomą posakį, šiais laikais, jei žinia nepaskelbta jūsų Facebook profilyje, ji nepaskelbta visai.