Ar prasidėjus kraujavimui skubėti pas gydytoją?

 (2)
Pradėjus lauktis, ypač jei vaikutis į šeimą buvo ilgai kviečiamas ir laukiamas, kiekvienas skausmas ar kraujo lašas mamai atrodo pasaulio pabaiga. Skubame nuraminti – pirmomis nėštumo savaitėmis kraujuoja maždaug kas penkta nėštukė. Tačiau visiškai į tai numoti ranka nepatariame – paskaitykite, kada vertėtų kreiptis į gydytoją.
Ar prasidėjus kraujavimui skubėti pas gydytoją?
© Shutterstock nuotr.

Dėl kokių priežasčių nėščioji gali kraujuoti pačioje nėštumo pradžioje?

Nėštumo pradžioje priežastis gali būti ne viena. Bene dažniausiai pasitaiko kraujavimas atsiskyrus trupučiui audinio, ir dėl to nerimauti tikrai nereikia. Kraujavimą gali sukelti ir placentos pirmeiga arba gimdos kaklelio ar makšties infekcijos.

Ką daryti pamačius, kad kraujuoja?

Pirmiausia – nepanikuokite! Daugiau nei pusei moterų kraujavimas pirmosiomis nėštumo savaitėmis – iki trečiojo ar ketvirtojo mėnesio pabaigos – tikrai nėra ženklas, kad kilo grėsmė nėštumui. Tik retai kraujingos išskyros reiškia persileidimą ar nėštumą ne gimdoje. Tačiau į kraujavimą nereikia numoti ranka kaip į niekniekį. 

Kur kreiptis – į polikliniką ar vykti tiesiai į ligoninę?

Prasidėjus nedideliam kraujavimui ar atsiradus kraujingų išskyrų reikėtų dar tą pačią dieną pasirodyti ginekologui – jau vien dėl to, kad ėmusi nerimauti pati neapsukintumėte nėštumo. Kai kada gydytojas rekomenduoja būsimai mamai pasisaugoti – daugiau gulėti, vengti fizinio krūvio. Mat stresas – tai papildomas krūvis imuninei sistemai, tad nėščioji gali tapti neatspari infekcijoms.

Jei atsiranda skausmas, o kraujavimas stipresnis ir kraujas ryškesnis, patartina vykti tiesiai į ligoninę, nors ten gali ir paaiškės, kad jokio pavojaus nėštumui nėra. Tačiau tai turi įvertinti specialistas. Jei iš tiesų gresia priešlaikinis gimdymas, ginekologas tikrai pasistengs visomis įmanomomis priemonėmis sustabdyti šią grėsmę.

Kraujas po meilės nakties

Gimdos kaklelio audinys dabar ypač gausiai aprūpinamas krauju. Lytinio suartėjimo metu, prisilietus varpai, gali įtrūkti mažos kraujagyslės, tada nuteka nedidelis kiekis kraujo. Paprastai po kurio laiko kraujavimo nebelieka – jei ne, apsilankykite pas gydytoją. Beje, panašus būna ir makšties apžiūros pas ginekologą poveikis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą (4)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą
Apie tai, kad vyras taps tėčiu, moterys dažnai planuoja pasakyti kaip nors neįprastai – padaryti staigmeną ir nustebinti, bet tą akimirką neretai užvaldo jaudulys, džiaugsmas, sumišęs su nerimu, ir visas planas išgaruoja iš galvos...

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose
Perfrazavus vieną žinomą posakį, šiais laikais, jei žinia nepaskelbta jūsų Facebook profilyje, ji nepaskelbta visai.

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės
Ruošiantis tėvystei praverčia visokia pagalba. Šiais laikais gali padėti ne tik patirties prikaupusios močiutės, bet ir išmanieji prietaisai bei jiems pritaikytos aplikacijos.

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti (4)

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti
Krizinio nėštumo centro specialistų parengta informacija apie persileidimus – ką svarbu žinoti moteriai, kuri patyrė persileidimą.

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę
Endometriozė – klastinga liga, paliečianti daugiau nei 176 milijonus pasaulio moterų, tačiau neretai faktai apie ją pasirodo esantys visuomenėje įsisenėję mitai.

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė (9)

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė
Pradėjus laukti vaikelio, nuo senų senovės žmonės mėgo spėlioti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Dar kai nebuvo ultragarso aparatų, žmonės tikėjo, kad kūdikio lytį pagal tam tikrus požymius galima nustatyti jam dar negimus.

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu pražysta, o kuriam tai tampa kančia (6)

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu <em>pražysta</em>, o kuriam tai tampa kančia
Laukiantis vaikelio, vienos moterys itin jautriai reaguoja į gyvenimo pokyčius, kitos išlieka tvirtos it uola. Tai lemia individualios moters savybės, tačiau įtakos tam turi ir moters Zodiako ženklas.

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės (2)

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės
Kviečiame nusišypsoti ir pažiūrėti, kaip reaguoja aplinkiniai, kai jūs pranešate apie būsimą vaikelį.

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką (7)

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką
Šiuolaikinė šeima vis rečiau elgiasi spontaniškai, tad vis dažniau pasaulį išvysta planuotas, lauktas kūdikis. Ruošdamiesi sutikti gandrus mama ir tėtis nevartoja alkoholio, nerūko, sveikai maitinasi.

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti (18)

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti
Užsukus į vaikiškų prekių parduotuvę bet kuriam pirmą kartą šeimos pagausėjimo laukiančiam žmogui gali susisukti galva. Visgi prekių gausą reikėtų priimti ne kaip iššūkį, o kaip išskirtinę šiuolaikinio žmogaus galimybę rinktis.

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos? (35)

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos?
Vyrauja nuomonė, kad šiais laikais moterys vaikų vėliau susilaukia dėl karjeros ar iš „savanaudiškų" paskatų - nori keliauti, realizuoti save, nenori įsipareigoti ar saugo jaunatvišką išvaizdą. Prie viso to prisideda ir vis ilgiau užsitęsiantis brendimo laikotarpis, kuris, psichologų teigimu, dabar paprastai baigiasi ne 16-18 gyvenimo metais, o beveik dešimtmečiu vėliau.

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą
Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu
Vaikelio besilaukiantys ar jau auginantys mažamečius vaikus ir dirbantys tėvai dėl savo draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali jaustis ramūs, nes šios įmokos nuo jų darbo pajamų yra atskaičiuojamos kiekvieną mėnesį. Vis dėlto tais atvejais, kai mažylio besilaukianti šeima nedirba, iškyla daugybė klausimų.