Ar prasidėjus kraujavimui skubėti pas gydytoją?

 (2)
Pradėjus lauktis, ypač jei vaikutis į šeimą buvo ilgai kviečiamas ir laukiamas, kiekvienas skausmas ar kraujo lašas mamai atrodo pasaulio pabaiga. Skubame nuraminti – pirmomis nėštumo savaitėmis kraujuoja maždaug kas penkta nėštukė. Tačiau visiškai į tai numoti ranka nepatariame – paskaitykite, kada vertėtų kreiptis į gydytoją.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dėl kokių priežasčių nėščioji gali kraujuoti pačioje nėštumo pradžioje?

Nėštumo pradžioje priežastis gali būti ne viena. Bene dažniausiai pasitaiko kraujavimas atsiskyrus trupučiui audinio, ir dėl to nerimauti tikrai nereikia. Kraujavimą gali sukelti ir placentos pirmeiga arba gimdos kaklelio ar makšties infekcijos.

Ką daryti pamačius, kad kraujuoja?

Pirmiausia – nepanikuokite! Daugiau nei pusei moterų kraujavimas pirmosiomis nėštumo savaitėmis – iki trečiojo ar ketvirtojo mėnesio pabaigos – tikrai nėra ženklas, kad kilo grėsmė nėštumui. Tik retai kraujingos išskyros reiškia persileidimą ar nėštumą ne gimdoje. Tačiau į kraujavimą nereikia numoti ranka kaip į niekniekį. 

Kur kreiptis – į polikliniką ar vykti tiesiai į ligoninę?

Prasidėjus nedideliam kraujavimui ar atsiradus kraujingų išskyrų reikėtų dar tą pačią dieną pasirodyti ginekologui – jau vien dėl to, kad ėmusi nerimauti pati neapsukintumėte nėštumo. Kai kada gydytojas rekomenduoja būsimai mamai pasisaugoti – daugiau gulėti, vengti fizinio krūvio. Mat stresas – tai papildomas krūvis imuninei sistemai, tad nėščioji gali tapti neatspari infekcijoms.

Jei atsiranda skausmas, o kraujavimas stipresnis ir kraujas ryškesnis, patartina vykti tiesiai į ligoninę, nors ten gali ir paaiškės, kad jokio pavojaus nėštumui nėra. Tačiau tai turi įvertinti specialistas. Jei iš tiesų gresia priešlaikinis gimdymas, ginekologas tikrai pasistengs visomis įmanomomis priemonėmis sustabdyti šią grėsmę.

Kraujas po meilės nakties

Gimdos kaklelio audinys dabar ypač gausiai aprūpinamas krauju. Lytinio suartėjimo metu, prisilietus varpai, gali įtrūkti mažos kraujagyslės, tada nuteka nedidelis kiekis kraujo. Paprastai po kurio laiko kraujavimo nebelieka – jei ne, apsilankykite pas gydytoją. Beje, panašus būna ir makšties apžiūros pas ginekologą poveikis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Pirmieji nemalonūs nėštumo pojūčiai, dėl kurių mamos gali sunerimti

Pirmieji nemalonūs nėštumo pojūčiai, dėl kurių mamos gali sunerimti
Kad ir kaip lauktumėte vaikelio, bus akimirkų, kai dvejosite - ar jis laiku, ar jūs jo norite ir laukiate. Tokios mintys itin apninka, kai prasideda nemalonūs nėštumo pojūčiai. Apie keletą iš jų.

Pirmieji nėštumo požymiai

Pirmieji nėštumo požymiai
Planuojant vaikelį, moteris tampa aidesnė savo kūnui. Nuovargis, jautri krūtinė, noras į lovą kristi vos grįžus po darbo – visa tai jai gali sufleruoti apie būsimą nėštumą. Kokie nėštumo pradžios požymiai yra patikimiausi?

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama (23)

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama
Tikriausiai, niekas jums nepasakys taisyklės, kada jums geriausias laikas tapti mama. Vienos vaikų susilaukia net nepilnametės, kitos – įkopusios į penktąją dešimtį. Tačiau kokie ankstyvo vaikų auginimo, o kokie brandžios motinystės privalumai ir trūkumai?

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti
Socialiniai tinklai - puiki vieta pranešti draugams, giminaičiams ir tiesiog visiems kitiems apie nėštumą.

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis (27)

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis
Pranešti draugams ir giminaičiams apie būsimą vaikelį visada yra išskirtinis įvykis, lydimas jaudulio ir džiugesio.

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta (8)

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta
Tokių dalykų dar nebuvome girdėję. Pirma mintis - kažkas juokauja. Tačiau juk ne balandžio pirmoji. Pasirodo, yra daugybė moterų, kurios tiki, jog nėštumui nustatyti nereikia pirkti specialaus testo, užtenka turėti dantų pastos.

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote
Vienos moterys nėštumą pajunta labai greitai, nes jį planuoja ir labai jo laukia. Kitas užklumpa patys dažniausi ir visiems žinomi simptomai – pykinimas, krūtinės tempimas, dingsta menstruacijos. Dar kitos – nė nesusimąsto, kad netrukus taps motinomis, nes jų organizmai siunčia mažiau populiarius „signalus".

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio (2)

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio
Neretai vaiko laukimą temdo įvairios baimės ir nerimas. Šalia moters esantis vyras gali padėti moteriai išmokti džiaugtis nėštumu. Keli patarimai vyrui.

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą
Nėštumas, kai šeima jau turi vaikų, yra šiek tiek kitoks, negu pirmagimio laukimas. Tėvams kyla klausimas – kaip tinkamai apie nėštumą pranešti vyresniam vaikui? Pataria psichologė Karolina Gurskienė.

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti? (19)

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti?
Sužinojusi, kad neplanuotai pastojo, natūralu, kad moteris sutrinka. Ją aplanko įvairios mintys ir klausimas, kaip dabar pasielgti.

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas
Jonavoje ligoninės tualete pagimdytas, nužudytas ir į šiukšliadėžę išmestas naujagimis. Vilniuje į maišelį įkištas ir po lova paslėptas kūdikis. O metai tik prasidėjo... Atrodo, protu nesuvokiamos istorijos. Ir visgi jos vyksta. Ir ne kažkur toli, o čia, šalia mūsų, dabar.

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę (6)

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę
Tėvams, nesitveriantiems noru sužinoti būsimo vaikelio lytį, nebereikės kankintis iki pusės nėštumo. Kraujo testas gali atskleisti vaisiaus lytį septintą nėštumo savaitę. Tai yra anksčiau, nei dauguma nėščių pacienčių pirmą kartą pasirodo pas savo gydytoją.

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą (4)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą
Apie tai, kad vyras taps tėčiu, moterys dažnai planuoja pasakyti kaip nors neįprastai – padaryti staigmeną ir nustebinti, bet tą akimirką neretai užvaldo jaudulys, džiaugsmas, sumišęs su nerimu, ir visas planas išgaruoja iš galvos...

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.