Kaip būsimo vaiko lytį išduoda mamos krūtinė?

 (7)
Laukiantis vaikučio, aplinkiniai iš įvairių požymių mėgsta paspėlioti, ko laukiasi būsimoji mama - berniuko ar mergaitės. Mokslo žurnalistė iš JAV Jena Pincott sako žinanti atsakymą.
Kaip būsimo vaiko lytį išduoda mamos krūtinė?
© Shutterstock nuotr.

Iki šiol buvo paplitusi nuomonė, kad būsimo vaikučio lytį galima atspėti pagal mamos pilvo formą. Dar mūsų močiutės sakydavo, kad jei nėščiosios pilvas smailas, lauk berniuko, jei labiau apvalainas - gims mergaitė. Tačiau šis prietaras taip ir liko liaudies folkloru, nes mokslininkai to nepatvirtino.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ką daryti, kad atvestas į vaikų darželį vaikas neverktų
Slapta kamera nufilmavo baisų auklėtojų elgesį darželyje

Mergaičių besilaukiančių moterų krūtinė padidėja labiau

Tačiau JAV gyvenanti žurnalistė Jena Pincott sako, kad yra ir kitas būdas. Tai - būsimos mamos krūtinės dydis. Nėščiosioms, kurios laukiasi mergaitės, krūtinės dydis nėštumo metu padidėja maždaug aštuoniais centimetrais. Tuo tarpu moterys, besilaukiančios berniukų, gali pasidžiaugti nėštumo metu apie 6,3 cm padidėjusia krūtine.

Taip yra todėl, kad nešiojant vyriškos lyties vaisių išsiskiria daugiau hormono testosterono, negu laukiantis mergaitės, ir todėl tai pareikalauja iš mamos daugiau energijos. Dėl testosterono gamybos bei energijos panaudojimo laukiantis berniuko moters krūtinė didėja ne taip greitai, kaip laukiantis mergaitės.

Apie šį ir kitus įdomiuosius nėštumo faktus Jena rašo savo knygoje, kuri tapo bestseleriu jau ne vienoje šalyje: „Ar šokolado mėgėjai susilaukia laimingesnių vaikų?" ( angl. Do Chocolate Lovers Have Sweeter Babies?)

Vaikas mėgsta sūriai? Prisiminkite, koks buvo jūsų nėštumas

Autorė taip pat pasakoja ir apie kitus nėštumo simptomus: pasak jos, jei nėštumo metu moterį vargino stipri toksikozė, ji daug vėmė ir neteko skysčių, gimęs vaikas jaus didesnį druskos poreikį, negu jo bendraamžiai. Todėl jo mama gali pastebėti, kad pasūdytą maistą jos vaikas valgys mieliau, negu prėską (o juk kūdikiams iki metų nerekomenduojama maisto nei saldinti, nei sūdyti).

Šokoladas suteikia laimės per nėštumą

Potraukį šokoladui nėštumo metu jaučianti moteris pagimdys linksmą ir laimingą kūdikį, sako Jena Pinncot. Viena atlikta studija įrodė, kad nėščiosios, kurios per devynis mėnesius kasdien suvalgydavo šokolado,pagimdė kūdikius, kurie buvo linksmesni ir ramesni už tų motinų, kurios šokolado nevalgė arba smaližiaudavo itin retai. Valgant šokoladą, organizme išsiskiria laimės hormono, ir tai jaučia negimęs kūdikis.

Pirmoji autorės knyga buvo išversta į 17 kalbų

Žurnalistė Jena Pincott yra išleidusi ir kitą knygą - „Ar vyrams iš tiesų labiau patinka blondinės?" (angl. „Do Gentlemen Really Prefer Blondes?) Pastaroji buvo išversta net į 17 skirtingų kalbų. Ar antroji jos knyga apie nėštumą bus tokia pat populiari, parodys laikas. Su vyru Peteriu ir pirmagime dukryte Jena gyvena Niujorke.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose
Perfrazavus vieną žinomą posakį, šiais laikais, jei žinia nepaskelbta jūsų Facebook profilyje, ji nepaskelbta visai.

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės
Ruošiantis tėvystei praverčia visokia pagalba. Šiais laikais gali padėti ne tik patirties prikaupusios močiutės, bet ir išmanieji prietaisai bei jiems pritaikytos aplikacijos.

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti (4)

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti
Krizinio nėštumo centro specialistų parengta informacija apie persileidimus – ką svarbu žinoti moteriai, kuri patyrė persileidimą.

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę
Endometriozė – klastinga liga, paliečianti daugiau nei 176 milijonus pasaulio moterų, tačiau neretai faktai apie ją pasirodo esantys visuomenėje įsisenėję mitai.

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė (9)

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė
Pradėjus laukti vaikelio, nuo senų senovės žmonės mėgo spėlioti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Dar kai nebuvo ultragarso aparatų, žmonės tikėjo, kad kūdikio lytį pagal tam tikrus požymius galima nustatyti jam dar negimus.

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu pražysta, o kuriam tai tampa kančia (6)

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu <em>pražysta</em>, o kuriam tai tampa kančia
Laukiantis vaikelio, vienos moterys itin jautriai reaguoja į gyvenimo pokyčius, kitos išlieka tvirtos it uola. Tai lemia individualios moters savybės, tačiau įtakos tam turi ir moters Zodiako ženklas.

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės (2)

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės
Kviečiame nusišypsoti ir pažiūrėti, kaip reaguoja aplinkiniai, kai jūs pranešate apie būsimą vaikelį.

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką (7)

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką
Šiuolaikinė šeima vis rečiau elgiasi spontaniškai, tad vis dažniau pasaulį išvysta planuotas, lauktas kūdikis. Ruošdamiesi sutikti gandrus mama ir tėtis nevartoja alkoholio, nerūko, sveikai maitinasi.

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti (18)

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti
Užsukus į vaikiškų prekių parduotuvę bet kuriam pirmą kartą šeimos pagausėjimo laukiančiam žmogui gali susisukti galva. Visgi prekių gausą reikėtų priimti ne kaip iššūkį, o kaip išskirtinę šiuolaikinio žmogaus galimybę rinktis.

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos? (35)

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos?
Vyrauja nuomonė, kad šiais laikais moterys vaikų vėliau susilaukia dėl karjeros ar iš „savanaudiškų" paskatų - nori keliauti, realizuoti save, nenori įsipareigoti ar saugo jaunatvišką išvaizdą. Prie viso to prisideda ir vis ilgiau užsitęsiantis brendimo laikotarpis, kuris, psichologų teigimu, dabar paprastai baigiasi ne 16-18 gyvenimo metais, o beveik dešimtmečiu vėliau.

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą
Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu
Vaikelio besilaukiantys ar jau auginantys mažamečius vaikus ir dirbantys tėvai dėl savo draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali jaustis ramūs, nes šios įmokos nuo jų darbo pajamų yra atskaičiuojamos kiekvieną mėnesį. Vis dėlto tais atvejais, kai mažylio besilaukianti šeima nedirba, iškyla daugybė klausimų.

10 mln peržiūrų sulaukusi nėščia pora šiandien plūsta ašaromis VIDEO (50)

10 mln peržiūrų sulaukusi nėščia pora šiandien plūsta ašaromis <sup style="color: #ff0000;">VIDEO</sup>
Dar prieš kelias dienas interneto erdvėje žaibo greičiu plito vaizdo įrašas, kuriame vyras pranešė žmonai, kad ji laukiasi, dar nespėjus jai pačiai apie tai sužinoti. Šiandien istorija pakrypo netikėta linkme.