Kaip būsimo vaiko lytį išduoda mamos krūtinė?

 (7)
Laukiantis vaikučio, aplinkiniai iš įvairių požymių mėgsta paspėlioti, ko laukiasi būsimoji mama - berniuko ar mergaitės. Mokslo žurnalistė iš JAV Jena Pincott sako žinanti atsakymą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iki šiol buvo paplitusi nuomonė, kad būsimo vaikučio lytį galima atspėti pagal mamos pilvo formą. Dar mūsų močiutės sakydavo, kad jei nėščiosios pilvas smailas, lauk berniuko, jei labiau apvalainas - gims mergaitė. Tačiau šis prietaras taip ir liko liaudies folkloru, nes mokslininkai to nepatvirtino.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ką daryti, kad atvestas į vaikų darželį vaikas neverktų
Slapta kamera nufilmavo baisų auklėtojų elgesį darželyje

Mergaičių besilaukiančių moterų krūtinė padidėja labiau

Tačiau JAV gyvenanti žurnalistė Jena Pincott sako, kad yra ir kitas būdas. Tai - būsimos mamos krūtinės dydis. Nėščiosioms, kurios laukiasi mergaitės, krūtinės dydis nėštumo metu padidėja maždaug aštuoniais centimetrais. Tuo tarpu moterys, besilaukiančios berniukų, gali pasidžiaugti nėštumo metu apie 6,3 cm padidėjusia krūtine.

Taip yra todėl, kad nešiojant vyriškos lyties vaisių išsiskiria daugiau hormono testosterono, negu laukiantis mergaitės, ir todėl tai pareikalauja iš mamos daugiau energijos. Dėl testosterono gamybos bei energijos panaudojimo laukiantis berniuko moters krūtinė didėja ne taip greitai, kaip laukiantis mergaitės.

Apie šį ir kitus įdomiuosius nėštumo faktus Jena rašo savo knygoje, kuri tapo bestseleriu jau ne vienoje šalyje: „Ar šokolado mėgėjai susilaukia laimingesnių vaikų?" ( angl. Do Chocolate Lovers Have Sweeter Babies?)

Vaikas mėgsta sūriai? Prisiminkite, koks buvo jūsų nėštumas

Autorė taip pat pasakoja ir apie kitus nėštumo simptomus: pasak jos, jei nėštumo metu moterį vargino stipri toksikozė, ji daug vėmė ir neteko skysčių, gimęs vaikas jaus didesnį druskos poreikį, negu jo bendraamžiai. Todėl jo mama gali pastebėti, kad pasūdytą maistą jos vaikas valgys mieliau, negu prėską (o juk kūdikiams iki metų nerekomenduojama maisto nei saldinti, nei sūdyti).

Šokoladas suteikia laimės per nėštumą

Potraukį šokoladui nėštumo metu jaučianti moteris pagimdys linksmą ir laimingą kūdikį, sako Jena Pinncot. Viena atlikta studija įrodė, kad nėščiosios, kurios per devynis mėnesius kasdien suvalgydavo šokolado,pagimdė kūdikius, kurie buvo linksmesni ir ramesni už tų motinų, kurios šokolado nevalgė arba smaližiaudavo itin retai. Valgant šokoladą, organizme išsiskiria laimės hormono, ir tai jaučia negimęs kūdikis.

Pirmoji autorės knyga buvo išversta į 17 kalbų

Žurnalistė Jena Pincott yra išleidusi ir kitą knygą - „Ar vyrams iš tiesų labiau patinka blondinės?" (angl. „Do Gentlemen Really Prefer Blondes?) Pastaroji buvo išversta net į 17 skirtingų kalbų. Ar antroji jos knyga apie nėštumą bus tokia pat populiari, parodys laikas. Su vyru Peteriu ir pirmagime dukryte Jena gyvena Niujorke.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Pirmieji nėštumo požymiai

Pirmieji nėštumo požymiai
Planuojant vaikelį, moteris tampa aidesnė savo kūnui. Nuovargis, jautri krūtinė, noras į lovą kristi vos grįžus po darbo – visa tai jai gali sufleruoti apie būsimą nėštumą. Kokie nėštumo pradžios požymiai yra patikimiausi?

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama (23)

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama
Tikriausiai, niekas jums nepasakys taisyklės, kada jums geriausias laikas tapti mama. Vienos vaikų susilaukia net nepilnametės, kitos – įkopusios į penktąją dešimtį. Tačiau kokie ankstyvo vaikų auginimo, o kokie brandžios motinystės privalumai ir trūkumai?

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti
Socialiniai tinklai - puiki vieta pranešti draugams, giminaičiams ir tiesiog visiems kitiems apie nėštumą.

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis (27)

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis
Pranešti draugams ir giminaičiams apie būsimą vaikelį visada yra išskirtinis įvykis, lydimas jaudulio ir džiugesio.

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta (8)

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta
Tokių dalykų dar nebuvome girdėję. Pirma mintis - kažkas juokauja. Tačiau juk ne balandžio pirmoji. Pasirodo, yra daugybė moterų, kurios tiki, jog nėštumui nustatyti nereikia pirkti specialaus testo, užtenka turėti dantų pastos.

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote
Vienos moterys nėštumą pajunta labai greitai, nes jį planuoja ir labai jo laukia. Kitas užklumpa patys dažniausi ir visiems žinomi simptomai – pykinimas, krūtinės tempimas, dingsta menstruacijos. Dar kitos – nė nesusimąsto, kad netrukus taps motinomis, nes jų organizmai siunčia mažiau populiarius „signalus".

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio (2)

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio
Neretai vaiko laukimą temdo įvairios baimės ir nerimas. Šalia moters esantis vyras gali padėti moteriai išmokti džiaugtis nėštumu. Keli patarimai vyrui.

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą
Nėštumas, kai šeima jau turi vaikų, yra šiek tiek kitoks, negu pirmagimio laukimas. Tėvams kyla klausimas – kaip tinkamai apie nėštumą pranešti vyresniam vaikui? Pataria psichologė Karolina Gurskienė.

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti? (19)

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti?
Sužinojusi, kad neplanuotai pastojo, natūralu, kad moteris sutrinka. Ją aplanko įvairios mintys ir klausimas, kaip dabar pasielgti.

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas
Jonavoje ligoninės tualete pagimdytas, nužudytas ir į šiukšliadėžę išmestas naujagimis. Vilniuje į maišelį įkištas ir po lova paslėptas kūdikis. O metai tik prasidėjo... Atrodo, protu nesuvokiamos istorijos. Ir visgi jos vyksta. Ir ne kažkur toli, o čia, šalia mūsų, dabar.

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę (6)

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę
Tėvams, nesitveriantiems noru sužinoti būsimo vaikelio lytį, nebereikės kankintis iki pusės nėštumo. Kraujo testas gali atskleisti vaisiaus lytį septintą nėštumo savaitę. Tai yra anksčiau, nei dauguma nėščių pacienčių pirmą kartą pasirodo pas savo gydytoją.

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą (4)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą
Apie tai, kad vyras taps tėčiu, moterys dažnai planuoja pasakyti kaip nors neįprastai – padaryti staigmeną ir nustebinti, bet tą akimirką neretai užvaldo jaudulys, džiaugsmas, sumišęs su nerimu, ir visas planas išgaruoja iš galvos...

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose
Perfrazavus vieną žinomą posakį, šiais laikais, jei žinia nepaskelbta jūsų Facebook profilyje, ji nepaskelbta visai.