Kokie ženklai įspėja apie gresiantį persileidimą?

 (4)
Nėščioms moterims būtina žinoti persileidimo ženklus. Persileidimas yra dažniausia nėštumo nutrūkimo forma, kuri paprastai įvyksta iki 20 nėštumo savaitės. Kai kurie ženklai ir simptomai yra gana aiškūs, tačiau kitus galima supainioti ir su kitais nėštumo simptomais.
Kokie ženklai įspėja apie gresiantį persileidimą?
© Shutterstock nuotr.

Jei nejaučiate normalių nėštumo simptomų, dar nereiškia, kad jums gresia persileidimas. Kai kurių moterų nėštumo metu nepykina ir jų krūtys nepasidaro jautrios, kai kurios moterys nenori keisto maisto, kai kurios moterys pakraujuoja nėštumo metu per menamų menstruacijų dienas. Kiekviena moteris ir kiekvienas nėštumas yra unikalūs.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Į ką bus panašus vaikas: įdomūs faktai apie paveldimumą
Karališkojo kūdikio pirmasis oficialus vizitas prasidėjo

Nėštumo metu suprasti savo kūną gali būti sudėtinga, ypač tai patiriančioms pirmąjį kartą. Jei žinosite kokie galimi persileidimo ženklai, galėsite tam užkirsti kelią ir gal net užkirsti galimybę persileisti ateityje. Tačiau svarbu žinoti ir tai, jog kartais nebūna jokių persileidimo ženklų. Dažniausiai pasitaiko šie persileidimo ženklai:

Vaginalinis kraujavimas

Jis būdingas 70 procentų visų nėštumų, tačiau būtent jis yra svarbiausias prasidedančio persileidimo ženklas. Labai svarbu, kad jūs atskirtumėte „tepimą" nuo kraujavimo, tad vos tik pamačiusi kraują, iš karto keliaukite pas gydytoją, kuris apžiūrės jus ir jūsų vaisių.

Spazmai

Nėštumo metu spazmai pasitaiko dažnai, net nerizikingų nėštumų metu. Tačiau jei kartu su spazmais jaučiate kitų problemų, pavyzdžiui, kraujavimą, skausmingus susitraukimus ar aštrų nugaros skausmą, turėtumėte priimti tai kaip perspėjimą, jog galbūt prasideda persileidimas.

Nėštumo simptomų dingimas

Jei staiga pastebite, jog sumažėjo nėštumo simptomai, o vis dar esate toje nėštumo stadijoje, kai turėtumėte juos jausti, verta keliauti pas gydytoją. Pykinimo ir krūtų jautrumo dingimas, jei anksčiau aiškiai jautėte šiuos simptomus, o vieną dieną jie dingo, gali būti persileidimo ženklai.

Skausmas nugaros apačioje

Nugaros skausmas ir nėštumas yra „geriausi draugai", tai reiškia, jog pasitaiko tikrai dažnai besilaukiančiai moteriai. Tačiau aštrus nugaros skausmas, ypač, jei yra ir kitų problemų, pavyzdžiui, kraujavimas ir spazmai, nėra geras ženklas. Tai dažnai pasitaikantis persileidimo ženklas, ypač jei skausmas prasideda pilvo apačioje ir persikelia į nugaros apačią.

Pilvo skausmas

Paprastai dėl pilvo skausmo nereikia panikuoti, nebent skausmas yra aštrus ir kartu jaučiate spazmus bei kraujuojate. Priežasčių, kodėl skauda pilvą, gali būti begalė, įskaitant ir persileidimą. Jei nerimaujate, kreipkitės į gydytoją.

Gimdos susitraukimai

Jei pradedate jausti skausmingus gimdymo susitraukimus apie 20 nėštumo savaitę ir jie vyksta kas penkias - dvidešimt minučių, turite skubiai kreiptis į gydytoją. Skausmingų susitraukimų nereikėtų maišyti su paruošiamaisiais sąrėmiais. Pagrindinis skirtumas yra tas, jog paruošiamieji sąrėmiai yra netikras gimdymo signalas, jie yra nereguliarūs ir nestiprėja. Juos jaučia kai kurios moterys jau nuo šešto nėštumo mėnesio. Gimdos susitraukimai ankstyvoje nėštumo stadijoje gali būti persileidimo ženklas.

Kodėl svarbu žinoti persileidimo ženklus?

Visos moterys turi žinoti persileidimo ženklus ir simptomus, kaip žinotų bet kokios ligos, pavyzdžiui, gripo simptomus. Persileidimas įvyksta maždaug 20 procentų žinomų nėštumų. Jei prie šio skaičiaus priskaičiuotume tas moteris, kurios nežino esančios nėščios, skaičius išaugtų nuo 20 iki 60 procentų. Be to, 20 procentų persileidimą patyrusių moterų, jis ir vėl pasikartoja. Deja, persileidimų priežasčių yra begalė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą (4)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą
Apie tai, kad vyras taps tėčiu, moterys dažnai planuoja pasakyti kaip nors neįprastai – padaryti staigmeną ir nustebinti, bet tą akimirką neretai užvaldo jaudulys, džiaugsmas, sumišęs su nerimu, ir visas planas išgaruoja iš galvos...

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose
Perfrazavus vieną žinomą posakį, šiais laikais, jei žinia nepaskelbta jūsų Facebook profilyje, ji nepaskelbta visai.

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės
Ruošiantis tėvystei praverčia visokia pagalba. Šiais laikais gali padėti ne tik patirties prikaupusios močiutės, bet ir išmanieji prietaisai bei jiems pritaikytos aplikacijos.

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti (4)

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti
Krizinio nėštumo centro specialistų parengta informacija apie persileidimus – ką svarbu žinoti moteriai, kuri patyrė persileidimą.

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę
Endometriozė – klastinga liga, paliečianti daugiau nei 176 milijonus pasaulio moterų, tačiau neretai faktai apie ją pasirodo esantys visuomenėje įsisenėję mitai.

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė (9)

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė
Pradėjus laukti vaikelio, nuo senų senovės žmonės mėgo spėlioti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Dar kai nebuvo ultragarso aparatų, žmonės tikėjo, kad kūdikio lytį pagal tam tikrus požymius galima nustatyti jam dar negimus.

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu pražysta, o kuriam tai tampa kančia (6)

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu <em>pražysta</em>, o kuriam tai tampa kančia
Laukiantis vaikelio, vienos moterys itin jautriai reaguoja į gyvenimo pokyčius, kitos išlieka tvirtos it uola. Tai lemia individualios moters savybės, tačiau įtakos tam turi ir moters Zodiako ženklas.

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės (2)

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės
Kviečiame nusišypsoti ir pažiūrėti, kaip reaguoja aplinkiniai, kai jūs pranešate apie būsimą vaikelį.

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką (7)

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką
Šiuolaikinė šeima vis rečiau elgiasi spontaniškai, tad vis dažniau pasaulį išvysta planuotas, lauktas kūdikis. Ruošdamiesi sutikti gandrus mama ir tėtis nevartoja alkoholio, nerūko, sveikai maitinasi.

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti (18)

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti
Užsukus į vaikiškų prekių parduotuvę bet kuriam pirmą kartą šeimos pagausėjimo laukiančiam žmogui gali susisukti galva. Visgi prekių gausą reikėtų priimti ne kaip iššūkį, o kaip išskirtinę šiuolaikinio žmogaus galimybę rinktis.

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos? (35)

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos?
Vyrauja nuomonė, kad šiais laikais moterys vaikų vėliau susilaukia dėl karjeros ar iš „savanaudiškų" paskatų - nori keliauti, realizuoti save, nenori įsipareigoti ar saugo jaunatvišką išvaizdą. Prie viso to prisideda ir vis ilgiau užsitęsiantis brendimo laikotarpis, kuris, psichologų teigimu, dabar paprastai baigiasi ne 16-18 gyvenimo metais, o beveik dešimtmečiu vėliau.

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą
Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu
Vaikelio besilaukiantys ar jau auginantys mažamečius vaikus ir dirbantys tėvai dėl savo draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali jaustis ramūs, nes šios įmokos nuo jų darbo pajamų yra atskaičiuojamos kiekvieną mėnesį. Vis dėlto tais atvejais, kai mažylio besilaukianti šeima nedirba, iškyla daugybė klausimų.