Nežinodama apie nėštumą gėriau alkoholio

 (1)
Nėštumo testas teigiamas, tačiau džiaugsmą slopina ramybės neduodantys klausimai: Ar visi jau pastebi, kad aš nėščia? Kas bus, jeigu kartą, dar nežinodama apie nėštumą, išgėriau per daug alkoholio?
Nežinodama apie nėštumą gėriau alkoholio
© Shutterstock nuotr.

Ar gali būti, kad kiti jau žino mano paslaptį?

Veide – šypsena, pilvas neįtrauktas kaip įprastai, o pasitikinčiai ir išdidžiai atstatytas, be to, kartais visiškai instinktyviai ranka perbraukiama per jį – tai, kad besilaukianti moteris yra laiminga tikrai galima pastebėti.

Hormonų pokyčiai nėštumo metu taip pat jus keičia: dėl estrogeno plaukai ima žvilgėti, o progesteronas suteikia minkštumo ir lankstumo viskam – audiniams, gimdos kakleliui, o taip pat ir sielai. Todėl būsimos mamos tampa labai jausmingomis, greitai puola į ašaras. Vis dėlto, joms būdingas ir tas spinduliavimas, kurio neįmanoma nepastebėti.

Kokius įpročius turiu nuo šiol pakeisti?

Nerimauti neverta – jeigu sužinojote, kad laukiatės, visiškai neturite gyventi taip, lyg būtumėte stiklinė. Pakaks, jeigu kai kuriais atžvilgiais save pasaugosite ir savimi pasirūpinsite.

Prieš nėštumo testą kartą išgėriau pernelyg daug alkoholio – ar labai blogai?

Vadovėliuose rasite patarimų, kad dar prieš planuojant nėštumą būtina atsisakyti alkoholio, kadangi jo kenksmingų medžiagų gauna ir vaisius. Dėl to gali sutrikti ląstelių dalijimasis, vaisaus organų vystymasis. Tačiau teorija dažnai toli nuo realybės. Geroji žinia yra toji, kad pirmas dvi savaites po pastojimo gamta elgiasi pagal principą „viskas arba nieko“. Vystosi tik tas embrionas, kuris šiuo metu yra sveikas. Jeigu alkoholis, medikamentai, nikotinas ar kiti veiksniai pažeidė ląsteles, jos toliau nesidalija. Viskas baigiasi labai ankstyvu persileidimu, kurio moteris net neįtaria ir mano, kad tai tiesiog vėluojančios mėnesinės. 

Jeigu nėštumas vystosi toliau, tai geriausias įrodymas, kad išgertas alkoholis jūsų vaisiui nepakenkė. Tačiau nepamirškite, kad nuo šiol, jeigu vartosite alkoholį, jį kartu su jumis vartos ir jūsų kūdikis. Todėl artimiausiais mėnesiais švęsti abiem teks geriant nealkoholinius gėrimus!

Nežinau, ar pakankamai laukiu kūdikio ir mano meilė jam stipri?

Normalu, kad sužinojus apie nėštumą sutrinka net ir ilgai vaikutį planavusios poros, o ką jau kalbėti apie „netyčiukus“. Moteris staiga suvokia, kad turi jau du labai artimus žmones. Pilve auganti gyvybė yra didelė moterų privilegija, todėl ne vienas vyras iš pradžių pasijunta pašaliniu. Stipriosios lyties atstovai ima nuogąstauti dėl santykių su moterimi, kurią myli. Taip pat jie šiek tiek baiminasi dėl savo laisvės. Mintis, kad nuo šiol tenka prisiimti atsakomybę už būsimo kūdikio gyvenimą, daugeliui vyrų atrodo nelengva.

Nors moteris nėštumą iš pat pradžių išgyvena daug konkrečiau, tačiau ir jai kyla daugybė klausimų. Ar tai tikrai TAS, mano gyvenimo, vyras? Kaip su jo trūkumais – ar mano kūdikis juos taip pat „paveldės“? Vis dėlto nerimauti neverta – nėštumas ne veltui trunka 40 savaičių. Tai pakankamas laiko tarpas, kad pora galėtų pasiruošti būsimai motinystei ir tėvystei. Ir kai tik vyrai „apdoroja“ šios naujienos didingumą, dažniausiai puola į artimiausią kūdikių prekių parduotuvę, mielai kuria ateities planus ir ne mažiau nei būsima mama džiaugiasi pirmomis ultragarso tyrimo metu padarytomis kūdikio nuotraukomis.

Kada jau galiu pranešti kitiems apie nėštumą?

Vienareikšmio atsakymo nėra, tai priklauso nuo poros susitarimo. Vieniems norisi šią žinią tuoj pat paskelbti socialiniame tinkle, kiti kantriai tyli pirmus tris mėnesius. Kaip ten bebūtų, kai ryšitės šią džiugią žinią pranešti, nepamirškite prioritetų. Jūsų ar vyro tėvai tikrai nebus laimingi, jeigu žinią apie būsimą vaikaitį sužinos ne iš jūsų asmeniškai. Negražu bus, jeigu jūsų viršininkas apie jūsų nėštumą sužinos iš bendradarbių. Klasikinis variantas: būsimas tėtis, geriausia draugė, būsimieji seneliai ir jūsų vadovas sužino prieš dvyliktą nėštumo savaitę, o visi likusieji – po jos. Paklausite, kuo čia dėtas darbdavys? Jis privalo žinoti apie nėštumą, nes nėštumas suteikia jums daugiau teisių – pavyzdžiui, draudžiama atleisti iš darbo, be sutikimo skirti naktinį darbą ar dirbti viršvalandžius.

Kodėl kai kurios moterys apie nėštumą neprasitaria tris mėnesius? Nes po jų persileidimo rizika gerokai sumažėja. Kai kurios moterys nenori pernelyg anksti apie tai kalbėti dar ir todėl, kad yra nepasirengusios atsakinėti į jūsų klausimus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose
Perfrazavus vieną žinomą posakį, šiais laikais, jei žinia nepaskelbta jūsų Facebook profilyje, ji nepaskelbta visai.

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės
Ruošiantis tėvystei praverčia visokia pagalba. Šiais laikais gali padėti ne tik patirties prikaupusios močiutės, bet ir išmanieji prietaisai bei jiems pritaikytos aplikacijos.

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti (4)

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti
Krizinio nėštumo centro specialistų parengta informacija apie persileidimus – ką svarbu žinoti moteriai, kuri patyrė persileidimą.

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę
Endometriozė – klastinga liga, paliečianti daugiau nei 176 milijonus pasaulio moterų, tačiau neretai faktai apie ją pasirodo esantys visuomenėje įsisenėję mitai.

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė (9)

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė
Pradėjus laukti vaikelio, nuo senų senovės žmonės mėgo spėlioti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Dar kai nebuvo ultragarso aparatų, žmonės tikėjo, kad kūdikio lytį pagal tam tikrus požymius galima nustatyti jam dar negimus.

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu pražysta, o kuriam tai tampa kančia (6)

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu <em>pražysta</em>, o kuriam tai tampa kančia
Laukiantis vaikelio, vienos moterys itin jautriai reaguoja į gyvenimo pokyčius, kitos išlieka tvirtos it uola. Tai lemia individualios moters savybės, tačiau įtakos tam turi ir moters Zodiako ženklas.

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės (2)

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės
Kviečiame nusišypsoti ir pažiūrėti, kaip reaguoja aplinkiniai, kai jūs pranešate apie būsimą vaikelį.

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką (7)

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką
Šiuolaikinė šeima vis rečiau elgiasi spontaniškai, tad vis dažniau pasaulį išvysta planuotas, lauktas kūdikis. Ruošdamiesi sutikti gandrus mama ir tėtis nevartoja alkoholio, nerūko, sveikai maitinasi.

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti (18)

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti
Užsukus į vaikiškų prekių parduotuvę bet kuriam pirmą kartą šeimos pagausėjimo laukiančiam žmogui gali susisukti galva. Visgi prekių gausą reikėtų priimti ne kaip iššūkį, o kaip išskirtinę šiuolaikinio žmogaus galimybę rinktis.

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos? (35)

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos?
Vyrauja nuomonė, kad šiais laikais moterys vaikų vėliau susilaukia dėl karjeros ar iš „savanaudiškų" paskatų - nori keliauti, realizuoti save, nenori įsipareigoti ar saugo jaunatvišką išvaizdą. Prie viso to prisideda ir vis ilgiau užsitęsiantis brendimo laikotarpis, kuris, psichologų teigimu, dabar paprastai baigiasi ne 16-18 gyvenimo metais, o beveik dešimtmečiu vėliau.

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą
Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu
Vaikelio besilaukiantys ar jau auginantys mažamečius vaikus ir dirbantys tėvai dėl savo draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali jaustis ramūs, nes šios įmokos nuo jų darbo pajamų yra atskaičiuojamos kiekvieną mėnesį. Vis dėlto tais atvejais, kai mažylio besilaukianti šeima nedirba, iškyla daugybė klausimų.

10 mln peržiūrų sulaukusi nėščia pora šiandien plūsta ašaromis VIDEO (50)

10 mln peržiūrų sulaukusi nėščia pora šiandien plūsta ašaromis <sup style="color: #ff0000;">VIDEO</sup>
Dar prieš kelias dienas interneto erdvėje žaibo greičiu plito vaizdo įrašas, kuriame vyras pranešė žmonai, kad ji laukiasi, dar nespėjus jai pačiai apie tai sužinoti. Šiandien istorija pakrypo netikėta linkme.