Nežinodama apie nėštumą gėriau alkoholio

 (1)
Nėštumo testas teigiamas, tačiau džiaugsmą slopina ramybės neduodantys klausimai: Ar visi jau pastebi, kad aš nėščia? Kas bus, jeigu kartą, dar nežinodama apie nėštumą, išgėriau per daug alkoholio?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar gali būti, kad kiti jau žino mano paslaptį?

Veide – šypsena, pilvas neįtrauktas kaip įprastai, o pasitikinčiai ir išdidžiai atstatytas, be to, kartais visiškai instinktyviai ranka perbraukiama per jį – tai, kad besilaukianti moteris yra laiminga tikrai galima pastebėti.

Hormonų pokyčiai nėštumo metu taip pat jus keičia: dėl estrogeno plaukai ima žvilgėti, o progesteronas suteikia minkštumo ir lankstumo viskam – audiniams, gimdos kakleliui, o taip pat ir sielai. Todėl būsimos mamos tampa labai jausmingomis, greitai puola į ašaras. Vis dėlto, joms būdingas ir tas spinduliavimas, kurio neįmanoma nepastebėti.

Kokius įpročius turiu nuo šiol pakeisti?

Nerimauti neverta – jeigu sužinojote, kad laukiatės, visiškai neturite gyventi taip, lyg būtumėte stiklinė. Pakaks, jeigu kai kuriais atžvilgiais save pasaugosite ir savimi pasirūpinsite.

Prieš nėštumo testą kartą išgėriau pernelyg daug alkoholio – ar labai blogai?

Vadovėliuose rasite patarimų, kad dar prieš planuojant nėštumą būtina atsisakyti alkoholio, kadangi jo kenksmingų medžiagų gauna ir vaisius. Dėl to gali sutrikti ląstelių dalijimasis, vaisaus organų vystymasis. Tačiau teorija dažnai toli nuo realybės. Geroji žinia yra toji, kad pirmas dvi savaites po pastojimo gamta elgiasi pagal principą „viskas arba nieko“. Vystosi tik tas embrionas, kuris šiuo metu yra sveikas. Jeigu alkoholis, medikamentai, nikotinas ar kiti veiksniai pažeidė ląsteles, jos toliau nesidalija. Viskas baigiasi labai ankstyvu persileidimu, kurio moteris net neįtaria ir mano, kad tai tiesiog vėluojančios mėnesinės. 

Jeigu nėštumas vystosi toliau, tai geriausias įrodymas, kad išgertas alkoholis jūsų vaisiui nepakenkė. Tačiau nepamirškite, kad nuo šiol, jeigu vartosite alkoholį, jį kartu su jumis vartos ir jūsų kūdikis. Todėl artimiausiais mėnesiais švęsti abiem teks geriant nealkoholinius gėrimus!

Nežinau, ar pakankamai laukiu kūdikio ir mano meilė jam stipri?

Normalu, kad sužinojus apie nėštumą sutrinka net ir ilgai vaikutį planavusios poros, o ką jau kalbėti apie „netyčiukus“. Moteris staiga suvokia, kad turi jau du labai artimus žmones. Pilve auganti gyvybė yra didelė moterų privilegija, todėl ne vienas vyras iš pradžių pasijunta pašaliniu. Stipriosios lyties atstovai ima nuogąstauti dėl santykių su moterimi, kurią myli. Taip pat jie šiek tiek baiminasi dėl savo laisvės. Mintis, kad nuo šiol tenka prisiimti atsakomybę už būsimo kūdikio gyvenimą, daugeliui vyrų atrodo nelengva.

Nors moteris nėštumą iš pat pradžių išgyvena daug konkrečiau, tačiau ir jai kyla daugybė klausimų. Ar tai tikrai TAS, mano gyvenimo, vyras? Kaip su jo trūkumais – ar mano kūdikis juos taip pat „paveldės“? Vis dėlto nerimauti neverta – nėštumas ne veltui trunka 40 savaičių. Tai pakankamas laiko tarpas, kad pora galėtų pasiruošti būsimai motinystei ir tėvystei. Ir kai tik vyrai „apdoroja“ šios naujienos didingumą, dažniausiai puola į artimiausią kūdikių prekių parduotuvę, mielai kuria ateities planus ir ne mažiau nei būsima mama džiaugiasi pirmomis ultragarso tyrimo metu padarytomis kūdikio nuotraukomis.

Kada jau galiu pranešti kitiems apie nėštumą?

Vienareikšmio atsakymo nėra, tai priklauso nuo poros susitarimo. Vieniems norisi šią žinią tuoj pat paskelbti socialiniame tinkle, kiti kantriai tyli pirmus tris mėnesius. Kaip ten bebūtų, kai ryšitės šią džiugią žinią pranešti, nepamirškite prioritetų. Jūsų ar vyro tėvai tikrai nebus laimingi, jeigu žinią apie būsimą vaikaitį sužinos ne iš jūsų asmeniškai. Negražu bus, jeigu jūsų viršininkas apie jūsų nėštumą sužinos iš bendradarbių. Klasikinis variantas: būsimas tėtis, geriausia draugė, būsimieji seneliai ir jūsų vadovas sužino prieš dvyliktą nėštumo savaitę, o visi likusieji – po jos. Paklausite, kuo čia dėtas darbdavys? Jis privalo žinoti apie nėštumą, nes nėštumas suteikia jums daugiau teisių – pavyzdžiui, draudžiama atleisti iš darbo, be sutikimo skirti naktinį darbą ar dirbti viršvalandžius.

Kodėl kai kurios moterys apie nėštumą neprasitaria tris mėnesius? Nes po jų persileidimo rizika gerokai sumažėja. Kai kurios moterys nenori pernelyg anksti apie tai kalbėti dar ir todėl, kad yra nepasirengusios atsakinėti į jūsų klausimus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Pirmieji nemalonūs nėštumo pojūčiai, dėl kurių mamos gali sunerimti

Pirmieji nemalonūs nėštumo pojūčiai, dėl kurių mamos gali sunerimti
Kad ir kaip lauktumėte vaikelio, bus akimirkų, kai dvejosite - ar jis laiku, ar jūs jo norite ir laukiate. Tokios mintys itin apninka, kai prasideda nemalonūs nėštumo pojūčiai. Apie keletą iš jų.

Pirmieji nėštumo požymiai

Pirmieji nėštumo požymiai
Planuojant vaikelį, moteris tampa aidesnė savo kūnui. Nuovargis, jautri krūtinė, noras į lovą kristi vos grįžus po darbo – visa tai jai gali sufleruoti apie būsimą nėštumą. Kokie nėštumo pradžios požymiai yra patikimiausi?

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama (23)

Vyresnė ar jaunesnė: koks amžius idealus tapti mama
Tikriausiai, niekas jums nepasakys taisyklės, kada jums geriausias laikas tapti mama. Vienos vaikų susilaukia net nepilnametės, kitos – įkopusios į penktąją dešimtį. Tačiau kokie ankstyvo vaikų auginimo, o kokie brandžios motinystės privalumai ir trūkumai?

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti

Apie nėštumą pranešė nuotrauka, kurią pamačius daugelis ėmė kvatoti
Socialiniai tinklai - puiki vieta pranešti draugams, giminaičiams ir tiesiog visiems kitiems apie nėštumą.

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis (27)

Žinutė apie laukiamą septintą vaikelį tirpdo internautų širdis
Pranešti draugams ir giminaičiams apie būsimą vaikelį visada yra išskirtinis įvykis, lydimas jaudulio ir džiugesio.

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta (8)

Ar tikrai nėštumą galima diagnozuoti su dantų pasta
Tokių dalykų dar nebuvome girdėję. Pirma mintis - kažkas juokauja. Tačiau juk ne balandžio pirmoji. Pasirodo, yra daugybė moterų, kurios tiki, jog nėštumui nustatyti nereikia pirkti specialaus testo, užtenka turėti dantų pastos.

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote

Pirmieji nėštumo požymiai, apie kuriuos galbūt nežinojote
Vienos moterys nėštumą pajunta labai greitai, nes jį planuoja ir labai jo laukia. Kitas užklumpa patys dažniausi ir visiems žinomi simptomai – pykinimas, krūtinės tempimas, dingsta menstruacijos. Dar kitos – nė nesusimąsto, kad netrukus taps motinomis, nes jų organizmai siunčia mažiau populiarius „signalus".

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio (2)

Patarimai vyrui, kurio moteris laukiasi kūdikio
Neretai vaiko laukimą temdo įvairios baimės ir nerimas. Šalia moters esantis vyras gali padėti moteriai išmokti džiaugtis nėštumu. Keli patarimai vyrui.

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą

Psichologė: kaip skirtingo amžiaus vaikams pranešti apie mamos nėštumą
Nėštumas, kai šeima jau turi vaikų, yra šiek tiek kitoks, negu pirmagimio laukimas. Tėvams kyla klausimas – kaip tinkamai apie nėštumą pranešti vyresniam vaikui? Pataria psichologė Karolina Gurskienė.

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti? (19)

Nėštumas, kurio nelaukiau: ką man dabar daryti?
Sužinojusi, kad neplanuotai pastojo, natūralu, kad moteris sutrinka. Ją aplanko įvairios mintys ir klausimas, kaip dabar pasielgti.

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas
Jonavoje ligoninės tualete pagimdytas, nužudytas ir į šiukšliadėžę išmestas naujagimis. Vilniuje į maišelį įkištas ir po lova paslėptas kūdikis. O metai tik prasidėjo... Atrodo, protu nesuvokiamos istorijos. Ir visgi jos vyksta. Ir ne kažkur toli, o čia, šalia mūsų, dabar.

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę (6)

Būsimieji tėvai vaiko lytį gali sužinoti septintą nėštumo savaitę
Tėvams, nesitveriantiems noru sužinoti būsimo vaikelio lytį, nebereikės kankintis iki pusės nėštumo. Kraujo testas gali atskleisti vaisiaus lytį septintą nėštumo savaitę. Tai yra anksčiau, nei dauguma nėščių pacienčių pirmą kartą pasirodo pas savo gydytoją.

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą (4)

Lietuvės moterys atvirauja, kaip vyrui pranešė apie nėštumą
Apie tai, kad vyras taps tėčiu, moterys dažnai planuoja pasakyti kaip nors neįprastai – padaryti staigmeną ir nustebinti, bet tą akimirką neretai užvaldo jaudulys, džiaugsmas, sumišęs su nerimu, ir visas planas išgaruoja iš galvos...

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.