Pirmieji nėštumo požymiai

Pykinimas, tempimo jausmas apatinėje pilvo dalyje, svaigstanti galva... „Ar aš nėščia?“ – klausia savęs ir aplinkinių tai pajutusi moteris. Šiame straipsnyje pateikiame dažniausius nėštumo požymius. Ar visada jie yra patikimi?
Pirmieji nėštumo požymiai
© Shutterstock nuotr.

Jūsų kūnas siunčia keistus signalus, tarsi sakydamas: „Brangioji, tu laukiesi“. Atsakymai į Jums rūpimus klausimus pačiu ankstyviausiu nėštumo metu.

Mano krūtų speneliai pastarosiomis dienomis tapo gerokai tamsesni.

Veikiamos nėštumo hormono ir suaktyvėjusios kraujotakos, krūtų aureolės neretai patamsėja. Taip pat gali padidėti ir dar rudesni nei įprastai tapti mažyčiai iškilumai aplink spenelį, vadinamosios Montgomerio liaukos.

Mano krūtys tokios jautrios, kad jau kelias dienas negaliu miegoti ant pilvo, kaip esu įpratusi.

Vykstant hormonų pokyčiams – tai prasideda iš karto po apvaisinimo – krūties viduje esančios liaukos didėja, krūtys tampa stambesnės, tvirtesnės, ir tai dažnai susiję su skausmingu tempimo jausmu.

Mėnesinės vėluoja kelias dienas. Dabar staiga prasidėjo nedidelis tepimas. Ar nėštumo metu galimi tokie pakraujavimai?

Tokių kraujavimų pasitaiko, taip pat nėštumo pradžioje. Dėl jų visada reikėtų pasitarti su gydytoju. Tai, kad kraujavimas gali būti susijęs su kiaušinėlio implantacija gimdoje, yra tik teorija, kuri mediciniškai neįrodyta. “Tepliojimai” gali būti ir dėl daugybės kitų priežasčių.

Pirmieji nėštumo požymiai
Kontrastinis dušas - vienas iš būdų gelbėtis nuo pirmųjų mėnesių silpnumo, pykinimo, mieguistumo.
© Shutterstock nuotr.


Man darosi bloga, kai aš užuodžiu kepamos mėsos kvapą. Anksčiau to nėra buvę.

Daugelis nėščiųjų yra labai jautrios kvapams. Nėštumo metu paaštrėja visi pojūčiai. Mokslininkai spėja, kad tai yra sumanus gamtos triukas: tokie lengvai gendantys maisto produktai, kaip mėsa ar žuvis, o taip pat kiti dalykai, kurių nėščioji turėtų vengti (alkoholis, kava, cigaretės), būsimoms motinoms nemaloniai kvepia. Nemalonus kvapas neleidžia joms valgyti ar gerti kažką nesveiko. Tai apsaugo motiną ir vaiką.

Jau kelias dienas mano pilvas yra kietas ir išsipūtęs.

Padidėjusi hormonų gestagenų gamyba nėštumo metu šiek tiek trikdo žarnyno veiklą, tai gali sukelti vidurių užkietėjimą ir paaiškinti šį pilvo pūtimo jausmą. Tačiau panašių problemų pasitaiko ir ne tik nėščiosioms.

Jaučiu ilgai trunkantį tempimo jausmą apatinėje pilvo dalyje. Jis yra kitoks nei pilvo skausmai prieš mėnesines.

Gimda ruošiasi nėštumui, su tuo susijęs gana tipiškas tempimo jausmas apatinėje pilvo dalyje. Gimda didėja, aktyvėja kraujotaka, formuojasi naujos kraujagyslės. Šį procesą būsimos mamos jaučia. Daugelis sako: mano pilve kažkas vyksta. Dauguma moterų šį jausmą aiškiai skiria nuo kitokių pilvo negalavimų.

Mane vargina grybelinė infekcija vaginos srityje. Pastarąjį kartą man ji buvo nustatyta paauglystėje. Girdėjau, kad nėštumo metu makšties infekcijos pasitaiko dažniau.

Nėščiosioms padaugėja makšties išskyrų, ir tai padidina grybelinės infekcijos tikimybę. Tačiau galimybė ją “pasigauti” lengva ir nesilaukiant.

Negaliu praeiti pro kepyklą nenusipirkusi kokio skanėsto. Apetitas, ypač saldumynams, milžiniškas.

Organizmo persitvarkymo procesas, susijęs su nėštumu, reikalauja jėgų, kūnas sunaudoja daugiau energijos. Todėl daug būsimų mamų turi didesnį apetitą ir jaučia didesnį alkį. Tačiau dažnai moteris didžiulis apetitas užklumpa ir prieš mėnesines. Arba kai jos susiduria su dideliu stresu.

Jaučiuosi prastai, esu siaubingai pavargusi, nuolat svaigsta galva. Tikiuosi, kad tai dėl nėštumo.

Ankstyvas nėštumas vargina, gali pasireikšti ir galvos svaigulys. To priežastis - pirmaisiais nėštumo mėnesiais šiek tiek sumažėja kraujo spaudimas. Be to, dėl hormonų pokyčių suaktyvėja kraujotaka gimdoje. Kontrastinis dušas, subalansuota mityba ir pasivaikščiojimas gryname ore gali pagerinti savijautą. Esant svaiguliui ar nuovargiui reikėtų pagalvoti ir apie galimą anemiją. Tačiau tai per profilaktinį patikrinimą paaiškins gydytojas.

Vos nusišlapinus, man vėl reikia į tualetą. Apsipirkinėdama lekiu į kiekvieną WC. Tačiau man neskauda, kaip esant pūslės uždegimui. Girdėjau, kad nėščiosios dažnai vaikšto į tualetą, tačiau ar tai prasideda ne vėliau, kai padidėja pilvas ir spaudžia pūslę?

Nėštumo eigoje ir didėjant pilvui didėja poreikis šlapintis. Tačiau jau ir pirmaisiais nėštumo mėnesiais daugelis moterų dažniau nei įprastai laksto į tualetą. Tai susiję su padidėjusiu estrogenų lygiu. Šis hormonas atpalaiduoja audinius, taip pat šlaplės, kuri tada ne taip ilgai atlaiko prisipildžiusios pūslės spaudimą.

Prabudus mane pykino, bet po maudynių duše pagerėjo. Kažin, ką tai galėtų reikšti?

Šis požymis aiškiai pranašauja nėštumą, ypač, jei kartojasi ir kitomis dienomis. Be kita ko, tai susiję su nėštumo hormonu HCG (žmogaus chorioniniu gonadotropinu). Kai kurių moterų organizmas į jį reaguoja labai jautriai, kitų – mažiau. Jei dėl nėštumo abejonių nėra, susijaudinimas, susijęs su šia naujiena, pykinimą gali dar labiau sustiprinti. Esant smarkiam pykinimui ir vėmimui būsimoji mamytė turėtų apsilankyti pas gydytoją.

Jaučiu tempimą kirkšnies srityje. Mano sesuo sako, kad taip jai buvo laukiantis pirmojo vaikučio.

Moteriai pastojus, padidėja estrogenų gamyba, tai atpalaiduoja raiščius, kad jie galėtų prisitaikyti prie didėjančio pilvo. Tada kirkšnyje juntamas tempimas ar dūrimas. Tačiau priežastis gali būti ir kirkšnies patempimas.

Svarbu:

Kartais svarbi yra nėštumo požymių visuma, todėl keli „nereikšmingi“ požymiai, jei jie pasireiškia kartu, gali būti patikimi.

Naujienų prenumerata
Diskusijų platforma laikinai išjungta. Prašome pabandyti vėliau.

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose
Perfrazavus vieną žinomą posakį, šiais laikais, jei žinia nepaskelbta jūsų Facebook profilyje, ji nepaskelbta visai.

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės
Ruošiantis tėvystei praverčia visokia pagalba. Šiais laikais gali padėti ne tik patirties prikaupusios močiutės, bet ir išmanieji prietaisai bei jiems pritaikytos aplikacijos.

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti (4)

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti
Krizinio nėštumo centro specialistų parengta informacija apie persileidimus – ką svarbu žinoti moteriai, kuri patyrė persileidimą.

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę
Endometriozė – klastinga liga, paliečianti daugiau nei 176 milijonus pasaulio moterų, tačiau neretai faktai apie ją pasirodo esantys visuomenėje įsisenėję mitai.

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė (9)

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė
Pradėjus laukti vaikelio, nuo senų senovės žmonės mėgo spėlioti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Dar kai nebuvo ultragarso aparatų, žmonės tikėjo, kad kūdikio lytį pagal tam tikrus požymius galima nustatyti jam dar negimus.

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu pražysta, o kuriam tai tampa kančia

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu <em>pražysta</em>, o kuriam tai tampa kančia
Laukiantis vaikelio, vienos moterys itin jautriai reaguoja į gyvenimo pokyčius, kitos išlieka tvirtos it uola. Tai lemia individualios moters savybės, tačiau įtakos tam turi ir moters Zodiako ženklas.

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės
Kviečiame nusišypsoti ir pažiūrėti, kaip reaguoja aplinkiniai, kai jūs pranešate apie būsimą vaikelį.

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką (7)

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką
Šiuolaikinė šeima vis rečiau elgiasi spontaniškai, tad vis dažniau pasaulį išvysta planuotas, lauktas kūdikis. Ruošdamiesi sutikti gandrus mama ir tėtis nevartoja alkoholio, nerūko, sveikai maitinasi.

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti (18)

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti
Užsukus į vaikiškų prekių parduotuvę bet kuriam pirmą kartą šeimos pagausėjimo laukiančiam žmogui gali susisukti galva. Visgi prekių gausą reikėtų priimti ne kaip iššūkį, o kaip išskirtinę šiuolaikinio žmogaus galimybę rinktis.

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos? (35)

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos?
Vyrauja nuomonė, kad šiais laikais moterys vaikų vėliau susilaukia dėl karjeros ar iš „savanaudiškų" paskatų - nori keliauti, realizuoti save, nenori įsipareigoti ar saugo jaunatvišką išvaizdą. Prie viso to prisideda ir vis ilgiau užsitęsiantis brendimo laikotarpis, kuris, psichologų teigimu, dabar paprastai baigiasi ne 16-18 gyvenimo metais, o beveik dešimtmečiu vėliau.

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą
Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu
Vaikelio besilaukiantys ar jau auginantys mažamečius vaikus ir dirbantys tėvai dėl savo draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali jaustis ramūs, nes šios įmokos nuo jų darbo pajamų yra atskaičiuojamos kiekvieną mėnesį. Vis dėlto tais atvejais, kai mažylio besilaukianti šeima nedirba, iškyla daugybė klausimų.

10 mln peržiūrų sulaukusi nėščia pora šiandien plūsta ašaromis VIDEO (50)

10 mln peržiūrų sulaukusi nėščia pora šiandien plūsta ašaromis <sup style="color: #ff0000;">VIDEO</sup>
Dar prieš kelias dienas interneto erdvėje žaibo greičiu plito vaizdo įrašas, kuriame vyras pranešė žmonai, kad ji laukiasi, dar nespėjus jai pačiai apie tai sužinoti. Šiandien istorija pakrypo netikėta linkme.