7 frazės, kurios įskaudina nėščiąją

 (11)
Nėštumo metu dėl hormonų poveikio nereta moteris tampa jautresne, negu buvo ir „aštriau“ reaguoja į aplinkinių kalbas ir juokelius. Kartais tokie juokeliai būsimai mamai gali kainuoti nemažai nervų. Sužinokime, ko verčiau neklausti nėščiosios.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žmonės, kurie sako tai nėščiosioms, gali nė įsivaizduoti, kad tai gali įžeisti, sugluminti ar priversti būsimas mamas jaustis nepatogiai. Jeigu laukiatės vaiko ir kai kurios temos jums nemalonios, tiesiai šviesiai pasakykite pašnekovui, taip išvengsite nesusipratimų ateityje.

Kokių 7 frazių geriau niekada nesakyti būsimai mamai?

„Laukiesi dvynukų?..."

Kaip manote, ką gi reiškia toks klausimas būsimai mamai? Greičiausiai tai, kad jo autorius nuoširdžiai nusistebėjo dideliu nėščiosios pilvu, priaugtu svoriu ir domisi, ar tai reiškia, kad bus du vaikai, o ne vienas. Iš tiesų taip nederėtų klausti, nes moteris nėštumo metu jautriai reaguoja į kalbas apie svorį. Kiek jo priaugama per devynis, dažnai nulemta genetikos, kūno sudėjimo.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Kate Middleton pasiriko neįprastą gimdymo būdą

Krekerių tortas: nekeptas, greitas ir labai skanus

„Tu geri kavą?... „

Tikriausiai, pastebėjote, kad būsimoms mamoms aplinkiniai rodo itin daug dėmesio, komentuodami tai, ką ji valgo ar geria. Mieli taip klausiantieji, net neabejokite, kad nėščioji tikrai žino, jog kavoje yra kofeino, kuriuo nereikia piktnaudžiauti nėštumo metu. Ir, greičiausiai, ji su savo ginekologe jau yra aptarusi, kiek ir kokios kavos  galima išgerti laukiantis vaikučio.

„Džiaukis gyvenimu, kol gali..."

Kai nėščioji su antrąja puse išvyksta atostogų, vakare nueina į kiną ar koncertą, ši frazė neretai išsprūsta iš jos artimųjų lūpų. Tačiau kodėl? Argi naujagimis namuose atima iš vyro ir moters visus malonumus, ir gimus mažyliui, baigiasi visi turėti pomėgiai ir tradicijos? Tikrai ne! Taip, gyvenimas trise bus jau kitoks, tačiau nereikia jo iš anksto spalvinti juodžiausiomis spalvomis.

„Tikriausiai, dabar pirksite naują butą?..."

Jeigu gyvenate mažame bute, nuomojate gyvenamąją vietą ar glaudžiatės pas tėvus, senelius, šį klausimą pradėjus laukti mažylio jums tikrai kažkas užduos. Deja, nėštumo testas su dviem juostelėmis nėra laimingas teleloto bilietas, atnešiantis milijoną, kurį tuoj pat būtų galima išleisti erdviam būstui pirkti.

„Tikriausiai, tau jau laikas gimdyti?...

Tokį klausimą išgirdusi nėščioji, kuriai iki numatytos gimdymo datos vienas ar du mėnesiai gali ne juokais sunerimti, kad atrodo taip, kad jai laikas į gimdyklą. Iš tiesų, moterys nėštumo metu priauga skirtingai svorio, normaliu laikomas 8-14 kg prieaugis, tačiau būna, kad priaugama ir 15, ir 25 ir net 35 kilogramai. Todėl spręsti apie nėštumo laiką pagal pilvo dydį yra tikrai nepatikima ir truputį įžeidu.

„Išsimiegok dabar, nes vėliau neleis vaikas"

Na, iš dalies šio teiginio autorius teisus, nes miegas iki gimdymo ir po jo dažniausiai skiriasi, tačiau nebūtinai taip bus, o tuo labiau, nereikia iš anksto tuo gąsdinti nėščiosios. Visai gali būti, kad paskutiniais mėnesiais būsima mama ir be jūsų patarimų blogai miega - padidėjus pilvui, sunku rasti patogią padėtį, naktį dažniau norisi šlapintis ar atsigerti.

„Tikriausiai, gimdysi natūraliai?..."

Kaip ir kur gimdyti vaiką yra poros susitarimas, todėl ar nėščioji gimdys natūraliai, ar su nuskausminimu, jūs nepakeisite jos nuomonės. Jei jūs nuoširdžiai tuo domitės, o ne norite pamoralizuoti ekologijos temomis, formuluokite klausimą kitaip.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

II nėštumo trimestras (14- 28 sav.)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas (9)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas
Vieni tėvai pasirenka nežinoti, kokios lyties vaikučio laukia, kiti, atvirkščiai, prašo gydytojų pasakyti.

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį (12)

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį
Du sūnus auginanti ir trečiojo besilaukianti tinklaraštininkė iš JAV surengė vakarėlį, kurio metu yra prapjaunamas tortas, ir tokiu netradiciniu būdu sužinoma būsimojo vaiko lytis.

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė? (14)

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė?
Ar įmanoma kažkaip pasakyti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Pasaulyje vis labiau vadovaujamasi moksliniais paaiškinimais, tačiau yra viena gyvenimo sritis, kur net patys racionaliausi protai yra linkę pasiduoti trupučiui mitologijos. Tai – nėštumas.

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo (14)

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo
Kas gims – berniukas ar mergaitė? Šis klausimas dažniausiai lydi būsimus tėčius ir mamas, kai jie ateina į paskirtąjį ultragarso tyrimą.

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko (14)

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko
Vaikelio besilaukianti mūsų skaitytoja atsiuntė klausimą apie tai, kad ji nesidžiaugia nėštumu. Ketvirtą nėštumo mėnesį skaičiuojanti būsimoji mama sako, kad ją erzina vaikai, todėl ji abejoja, ar pamils savąjį.

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą (6)

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą
Užauginti savyje naują gyvybę – su niekuo nesulyginama patirtis. Tiesa, nėštumą dažnai lydi įprasti ir ne tokie įprasti simptomai, o kai kurie moters organizme tuo metu vykstantys procesai skamba tiesiog neįtikėtinai.

10 įdomiausių faktų apie placentą (1)

10 įdomiausių faktų apie placentą
Apvaisintam kiaušinėliui skverbiantis į gimdos ertmę, maždaug 7-10 parą, pradeda formuotis ląstelės, kurios vėliau dalijasi į vaisiaus organizmo užuomazgą ir būsimos placentos ląsteles.

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė (32)

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė
Psichologės atsakymas į būsimos mamos laišką, kuriame ji skundžiasi pablogėjusiais santykiais su vaikinu. Moteris nepatenkinta, kad jos išrinktasis klauso tik savo mamos ir sesers, o jos nuomonė nesvarbi.

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto (34)

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto
Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad jeigu tarp dviejų nėštumų yra mažesnis negu 2 metų arba didesnis negu 6 metų skirtumas, vaikui padidėja autizmo rizika.

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį (12)

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį
Kokios lyties vaikučio laukiatės, sužinoti pavyks anksčiausiai antro nėštumo trimestro metu. Pasitaiko, kad lyties dėl tam tikrų aplinkybių nepasimato net iki gimdymo. Vis dėl to tarp būsimųjų mamų sklando mokslu nepatvirtintų metodų, kaip namų sąlygomis sužinoti vaiko lytį.

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį? (16)

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.

10 bene dažniausių nėštumo prietarų +apklausa (2)

10 bene dažniausių nėštumo prietarų <sup style="color: #ff0000;">+apklausa</sup>
Nėštumas ir gimdymas - ypatingas laikotarpis moters gyvenime, gal todėl jį lydi daugybė prietarų ir pamokymų. Skirtingose kultūrose yra skirtingų prietarų apie nėštumą. Lietuviai - ne išimtis

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas? (11)

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas?
Anksčiau, kai nebuvo modernių nėščiųjų tyrimo būdų, būsimo vaiko lytį spėdavo pagal pačius keisčiausius ženklus. Jūsų dėmesiui - bobučių pranašystės, kaip atspėti mažylio lytį dar moteriai besilaukiant.

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tam tikrais atvejais gyventojai, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir išvengti nesusipratimų gydymo įstaigose, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) patvirtinimo. Nepaisant to, kad žmogus gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis, jis pats turėtų pasirūpinti deramu dokumentų sutvarkymu.

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti? (14)

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti?
Nepaisant to, kad ant žurnalų viršelių vaizduojamos tik iš laimės spindinčios būsimos mamytės, ne visoms moterims nėštumas yra itin smagi patirtis. Kūnas patiria didelius pokyčius, tad moteris gali jaustis ligota ar pavargusi.