Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?

 (16)
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kai kurios moterys mano, kad stiprus pykinimas rytais reiškia, kad būsimo mažylio kambarį jau galima dažyti mėlynai. Yra ir daugiau panašių teorijų, kurios jokio mokslinio svorio neturi, tačiau paspėlioti visada galima.

Populiariausi prietarai dėl kūdikio lyties:

Anot vienos teorijos, jeigu ant siūlo pririštas ir virš pilvo laikomas žiedas pradeda švytuoti į priešingas puses, gims berniukas, o jeigu jis sukasi ratu, susilauksite mergaitės.

Jeigu nėščios moters pilvas yra žemai ir atsikišęs į priekį, pasaulį išvys berniukas, jeigu pilvas aukštai ir apvalesnės formos - gims mergaitė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ar galima vaiką statyti į kampą: psichologės komentaras
6 skirtingi mamų tipai: kuriam priklausote jūs?

Yra toks prietaras, kad būsimo kūdikio lytį nuspėti galima paprasčiausiai atlikus tam tikrus skaičiavimus: mamos amžių metais reikia pridėti prie mėnesio, kada ji pastojo, ir jeigu išeina neporinis skaičius - gims mergaitė, jeigu porinis - berniukas.

Dar viena teorija byloja, kad nėštumo metu mėgstanti saldžiai valgyti būsimoji mamytė po širdimi nešioja mergaitę, o teikianti pirmenybę aštriam maistui - berniuką.

Kai kurios mamos tiki, kad kūdikio širdies plakimo greitis yra atsakymas į klausimą apie kūdikio lytį: jeigu vaisiaus širdutė plaka daugiau kaip 140 dūžių per minutę dažniu, gims mergaitė, jeigu mažiau - berniukas.

Mamos pasakoja savo istorijas

„Mano mama mano, kad lytį galima atspėti pagal pilvo aukštį. Jeigu jis žemai, netoli gaktos, bus berniukas, o jeigu aukštai, po krūtine - mergaitė. Ji turi dvi dukras ir pasakoja, kad mes abi buvome aukštai. Ji buvo įsitikinusi, kad man gims berniukas, nes pilvas buvo žemai. Paaiškėjo, kad ji buvo teisi!"

„Teigiama, kad jeigu nori saldaus maisto (kaip buvo man), turėsi mergaitę, ji man ir gimė. Tačiau daugiau apie tai nieko nežinau!"

„Skaičiau, kad berniuko atveju sperma juda greičiau, tačiau neilgai išsilaiko, o mergaičių atveju ji juda lėčiau, bet yra gyvybinga kelias dienas. Tad jeigu žinai kada vyksta ovuliacija, gali nuspėti lytį. Tačiau jeigu lytiniai santykiai buvo trys dienos iki ir dar tą dieną, tuomet gali būti arba mergaitė (vis dar laukianti) arba berniukas (greitai judantis)".

„Žinau tai pagal šeimos istoriją. Aš žinau, nes auginu mažą berniuką. Mano mamą rytais labai pykino su manimi ir mano jaunesniąja seserimi, bet to nebuvo, kai ji laukėsi mano brolio. Manęs rytais nepykino (man pasisekė!) ir po 20 savaičių atlikus ultragarso tyrimą tai pasitvirtino!"

Ekspertų nuomonė

Medikai pripažįsta, jog yra keletas prietarų apie būsimo vaiko lytį, kurie viešai nuskamba dažniau nei kiti. Vienas jų teigia, kad kūdikio lytį galima nustatyti priklausomai nuo moters pilvo formos ir padėties. Tačiau gydytojai nesileidžia į diskusijas šia tema, jų manymu, nėra jokių tai patvirtinančių mokslinių įrodymų.

Kitas didelio susidomėjimo sulaukiantis mitas - jeigu būsimą mamą labai kankina rytinis pykinimas, jai gims mergaitė. Tam yra šioks toks pagrindas. Dėl hormonų moteris gali jaustis labai prastai, o jeigu ji laukiasi mergaitės, jos organizme padidėja estrogeno kiekis, dėl ko dažnai pykina. Tačiau yra daug moterų, kurias kankino ši problema, tačiau joms gimė berniukai. Taigi, tai nėra tikslus identifikavimo metodas.

Specialistų teigimu, pats veiksmingiausias ir tiksliausias kūdikio lyties nustatymo būdas - keturioliktą ar penkioliktą nėštumo savaitę atliktas ultragarso tyrimas. Jeigu bandysite tai išsiaiškinti anksčiau ( ir tuo patikėsite), gali tekti vaikų kambarį perdažyti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

II nėštumo trimestras (14- 28 sav.)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas (9)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas
Vieni tėvai pasirenka nežinoti, kokios lyties vaikučio laukia, kiti, atvirkščiai, prašo gydytojų pasakyti.

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį (12)

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį
Du sūnus auginanti ir trečiojo besilaukianti tinklaraštininkė iš JAV surengė vakarėlį, kurio metu yra prapjaunamas tortas, ir tokiu netradiciniu būdu sužinoma būsimojo vaiko lytis.

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė? (14)

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė?
Ar įmanoma kažkaip pasakyti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Pasaulyje vis labiau vadovaujamasi moksliniais paaiškinimais, tačiau yra viena gyvenimo sritis, kur net patys racionaliausi protai yra linkę pasiduoti trupučiui mitologijos. Tai – nėštumas.

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo (14)

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo
Kas gims – berniukas ar mergaitė? Šis klausimas dažniausiai lydi būsimus tėčius ir mamas, kai jie ateina į paskirtąjį ultragarso tyrimą.

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko (14)

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko
Vaikelio besilaukianti mūsų skaitytoja atsiuntė klausimą apie tai, kad ji nesidžiaugia nėštumu. Ketvirtą nėštumo mėnesį skaičiuojanti būsimoji mama sako, kad ją erzina vaikai, todėl ji abejoja, ar pamils savąjį.

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą (6)

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą
Užauginti savyje naują gyvybę – su niekuo nesulyginama patirtis. Tiesa, nėštumą dažnai lydi įprasti ir ne tokie įprasti simptomai, o kai kurie moters organizme tuo metu vykstantys procesai skamba tiesiog neįtikėtinai.

10 įdomiausių faktų apie placentą (1)

10 įdomiausių faktų apie placentą
Apvaisintam kiaušinėliui skverbiantis į gimdos ertmę, maždaug 7-10 parą, pradeda formuotis ląstelės, kurios vėliau dalijasi į vaisiaus organizmo užuomazgą ir būsimos placentos ląsteles.

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė (32)

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė
Psichologės atsakymas į būsimos mamos laišką, kuriame ji skundžiasi pablogėjusiais santykiais su vaikinu. Moteris nepatenkinta, kad jos išrinktasis klauso tik savo mamos ir sesers, o jos nuomonė nesvarbi.

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto (34)

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto
Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad jeigu tarp dviejų nėštumų yra mažesnis negu 2 metų arba didesnis negu 6 metų skirtumas, vaikui padidėja autizmo rizika.

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį (12)

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį
Kokios lyties vaikučio laukiatės, sužinoti pavyks anksčiausiai antro nėštumo trimestro metu. Pasitaiko, kad lyties dėl tam tikrų aplinkybių nepasimato net iki gimdymo. Vis dėl to tarp būsimųjų mamų sklando mokslu nepatvirtintų metodų, kaip namų sąlygomis sužinoti vaiko lytį.

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį? (16)

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.

10 bene dažniausių nėštumo prietarų +apklausa (2)

10 bene dažniausių nėštumo prietarų <sup style="color: #ff0000;">+apklausa</sup>
Nėštumas ir gimdymas - ypatingas laikotarpis moters gyvenime, gal todėl jį lydi daugybė prietarų ir pamokymų. Skirtingose kultūrose yra skirtingų prietarų apie nėštumą. Lietuviai - ne išimtis

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas? (11)

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas?
Anksčiau, kai nebuvo modernių nėščiųjų tyrimo būdų, būsimo vaiko lytį spėdavo pagal pačius keisčiausius ženklus. Jūsų dėmesiui - bobučių pranašystės, kaip atspėti mažylio lytį dar moteriai besilaukiant.

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tam tikrais atvejais gyventojai, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir išvengti nesusipratimų gydymo įstaigose, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) patvirtinimo. Nepaisant to, kad žmogus gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis, jis pats turėtų pasirūpinti deramu dokumentų sutvarkymu.

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti? (14)

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti?
Nepaisant to, kad ant žurnalų viršelių vaizduojamos tik iš laimės spindinčios būsimos mamytės, ne visoms moterims nėštumas yra itin smagi patirtis. Kūnas patiria didelius pokyčius, tad moteris gali jaustis ligota ar pavargusi.