Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas?

 (11)
Anksčiau, kai nebuvo modernių nėščiųjų tyrimo būdų, būsimo vaiko lytį spėdavo pagal pačius keisčiausius ženklus. Jūsų dėmesiui - bobučių pranašystės, kaip atspėti mažylio lytį dar moteriai besilaukiant.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Linea Nigra

Išvertus iš lotynų kalbos ši frazė reiškia „juoda linija", ji kartais nėštumo metu išryškėja ant pilvo. Ši rusva linija driekiasi nuo pilvo vidurio iki gaktos srities ir yra maždaug centimetro pločio. Yra žinoma, kad šią pigmentaciją sukelia hormonai, tačiau iki šiol neišsiaiškinta, kodėl atsiranda būtent vertikali linija.

Yra prietaras, kad pagal atsiradusią liniją galima nustatyti būsimo kūdikio lytį. Jeigu linija driekiasi nuo gaktos iki bambos, gims mergaitė, o jeigu linija nuo gaktos iki pat pilvo viršaus - berniukas.

Pilvas aukštai ar žemai?

Yra manančių, kad pakanka pažvelgti į nėščios moters pilvą, kad galėtum nustatyti, kokios lyties kūdikio ji susilauks! Anot prietarų, jeigu pilvas žemai, gims berniukas, jeigu aukštai - mergaitė. Tačiau tokius prietarus sumaniusieji veikiausiai dar nežinojo, kad būtent nuo motinos kūno formos, raumenų, vaiko padėties ir kitų fizinių veiksnių priklauso tai, pilvas aukštai ar žemai.

Oda sausa ar švelni?

Jeigu būsimos mamos oda sausa, jai gims berniukas, o jeigu švelni - ji susilauks mergaitės.

Koks kūdikio širdies plakimas?

Sakoma, kad laukiantis mergaitės kūdikio širdis plaka virš 140 tvinksnių per minutę, o berniuko - iki 140 tvinksnių per minutę. Tačiau 1996 metais žurnale „Journal of Reproductive Medicine" pristatytas tyrimas paneigė šią teoriją. Kūdikio širdies plakimas keičiasi viso nėštumo metu priklausomai nuo vaisiaus amžiaus ir jo judėjimo. Bet koks dažnis nuo 120 iki 160 tvinksnių per minutę negimusiam kūdikiui yra normalus.

Kokios jūsų garbanos?

Ar jūsų plaukai tapo plonesni bei mažiau žvilgantys? O gal priešingai - džiaugiatės vešlesnėmis ir spindinčiomis garbanomis? Pirmuoju atveju jums prognozuojama mergaitė, o antruoju - berniukas.

Kur priaugote papildomo svorio?

Kalbama, kad net papildomi nėštumo metu priaugti kilogramai gali padėti nustatyti mažylio lytį! Jeigu priaugtas svoris daugiausiai ant pilvo, tuomet gims berniukas. Jeigu papildomi kilogramai susikaupė ant sėdmenų ar klubų, tuomet laukiatės mergaitės.

O kaip dėl būsimo tėvelio? Jeigu jam auga svoris kartu su jumis, tuomet greičiausiai turėsite mergaitę. Jeigu jo svoris nesikeičia - gims sūnus!

Skaičiai...

Jeigu sudėjus jūsų amžių pastojimo metu su mėnesio, kada pastojote, skaičiumi gautas skaičius yra nelyginis - gims mergaitė. Jeigu skaičius lyginis - tuomet laukite sūnaus.

Saldaus, sūraus ar rūgštaus?

Tai dar vienas puikiai žinomas prietaras! Norite saldžių dalykų, tokių kaip sultys, vaisiai ar šokoladas? Tokiu atveju jums turėtų gimti mergaitė. Tačiau jeigu norisi sūriai ar rūgščiai - turėtų gimti berniukas. Taip pat kalbama, kad laukiantis berniuko nėščia moteris dažniau pageidauja daug baltymų turinčio maisto, pavyzdžiui, mėsos ar pieno produktų.

Vestuvinio žiedo testas

Paimkite savo vestuvinį žiedą (tiks ir bet koks kitas žiedas), adatą ir savo plauką (jeigu plaukai trumpi, tiks siūlas). Atsigulkite ir leiskite žiedui tabaluoti virš jūsų pilvo. Jeigu jis pradės suktis ratu, tuomet pilvelyje greičiausiai gyvena berniukas, jeigu žiedas juda į šonus tarsi švytuoklė, tuomet turėsite mergaitę.

Rytais pykina?

Ar pirmaisiais nėštumo mėnesiais jus kankino rytinis pykinimas? Jeigu taip, tuomet jums turėtų gimti mergaitė, jeigu ne - berniukas.

Kaip dėl šaltų pėdų?

Jeigu laukiantis pėdos šaltesnės nei iki nėštumo, tuomet pasaulį išvys berniukas. Jeigu pėdos nešąla, tuomet laukiate mergaitės!

Kaip atrodote?

Nėštumo metu atrodote geriau nei prastai? Greičiausiai jums gims berniukas. Jeigu nėštumas jūsų išvaizdai nepadėjo, tuomet laukite mergaitės. Kaip sakoma, mergaitė atima iš mamos grožį!

Krūtinės testas!

Pažvelkite į krūtinę veidrodyje - kuri krūtis didesnė? Jeigu dešinė, tuomet nešiojate berniuką, jeigu kairė - mergaitę.

Į šiaurę ar pietus?

Kai einate miegoti, jūsų pagalvė yra į pietų pusę ar šiaurės? Jeigu šiaurės, tuomet jums gims berniukas, jeigu pietų - laukite mergaitės.

Spuogų nusėtas veidas...

Jeigu nėštumo metu jūsų veidą nusėjo spuogai, greičiausiai po krūtine nešiojate mergaitę. Jeigu veidas lygus, gims berniukas.

Kaip atrodo jūsų pilvas?

Pilvas primena krepšinio kamuolį ar arbūzą? Jeigu pilvas panašus į krepšinio kamuolį, tada laukite berniuko, jei jis primena arbūzą - mergaitės.

Plaukuotos kojos?

Ar nėštumo metu plaukai ant kojų auga greičiau nei įprastai? O gal jokių pokyčių nepastebėjote? Pirmuoju atveju jums pranašaujamas berniukas, antruoju - mergaitė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

II nėštumo trimestras (14- 28 sav.)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas (9)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas
Vieni tėvai pasirenka nežinoti, kokios lyties vaikučio laukia, kiti, atvirkščiai, prašo gydytojų pasakyti.

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį (12)

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį
Du sūnus auginanti ir trečiojo besilaukianti tinklaraštininkė iš JAV surengė vakarėlį, kurio metu yra prapjaunamas tortas, ir tokiu netradiciniu būdu sužinoma būsimojo vaiko lytis.

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė? (14)

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė?
Ar įmanoma kažkaip pasakyti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Pasaulyje vis labiau vadovaujamasi moksliniais paaiškinimais, tačiau yra viena gyvenimo sritis, kur net patys racionaliausi protai yra linkę pasiduoti trupučiui mitologijos. Tai – nėštumas.

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo (14)

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo
Kas gims – berniukas ar mergaitė? Šis klausimas dažniausiai lydi būsimus tėčius ir mamas, kai jie ateina į paskirtąjį ultragarso tyrimą.

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko (14)

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko
Vaikelio besilaukianti mūsų skaitytoja atsiuntė klausimą apie tai, kad ji nesidžiaugia nėštumu. Ketvirtą nėštumo mėnesį skaičiuojanti būsimoji mama sako, kad ją erzina vaikai, todėl ji abejoja, ar pamils savąjį.

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą (6)

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą
Užauginti savyje naują gyvybę – su niekuo nesulyginama patirtis. Tiesa, nėštumą dažnai lydi įprasti ir ne tokie įprasti simptomai, o kai kurie moters organizme tuo metu vykstantys procesai skamba tiesiog neįtikėtinai.

10 įdomiausių faktų apie placentą (1)

10 įdomiausių faktų apie placentą
Apvaisintam kiaušinėliui skverbiantis į gimdos ertmę, maždaug 7-10 parą, pradeda formuotis ląstelės, kurios vėliau dalijasi į vaisiaus organizmo užuomazgą ir būsimos placentos ląsteles.

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė (32)

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė
Psichologės atsakymas į būsimos mamos laišką, kuriame ji skundžiasi pablogėjusiais santykiais su vaikinu. Moteris nepatenkinta, kad jos išrinktasis klauso tik savo mamos ir sesers, o jos nuomonė nesvarbi.

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto (34)

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto
Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad jeigu tarp dviejų nėštumų yra mažesnis negu 2 metų arba didesnis negu 6 metų skirtumas, vaikui padidėja autizmo rizika.

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį (12)

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį
Kokios lyties vaikučio laukiatės, sužinoti pavyks anksčiausiai antro nėštumo trimestro metu. Pasitaiko, kad lyties dėl tam tikrų aplinkybių nepasimato net iki gimdymo. Vis dėl to tarp būsimųjų mamų sklando mokslu nepatvirtintų metodų, kaip namų sąlygomis sužinoti vaiko lytį.

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį? (16)

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.

10 bene dažniausių nėštumo prietarų +apklausa (2)

10 bene dažniausių nėštumo prietarų <sup style="color: #ff0000;">+apklausa</sup>
Nėštumas ir gimdymas - ypatingas laikotarpis moters gyvenime, gal todėl jį lydi daugybė prietarų ir pamokymų. Skirtingose kultūrose yra skirtingų prietarų apie nėštumą. Lietuviai - ne išimtis

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas? (11)

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas?
Anksčiau, kai nebuvo modernių nėščiųjų tyrimo būdų, būsimo vaiko lytį spėdavo pagal pačius keisčiausius ženklus. Jūsų dėmesiui - bobučių pranašystės, kaip atspėti mažylio lytį dar moteriai besilaukiant.

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tam tikrais atvejais gyventojai, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir išvengti nesusipratimų gydymo įstaigose, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) patvirtinimo. Nepaisant to, kad žmogus gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis, jis pats turėtų pasirūpinti deramu dokumentų sutvarkymu.

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti? (14)

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti?
Nepaisant to, kad ant žurnalų viršelių vaizduojamos tik iš laimės spindinčios būsimos mamytės, ne visoms moterims nėštumas yra itin smagi patirtis. Kūnas patiria didelius pokyčius, tad moteris gali jaustis ligota ar pavargusi.