Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės

 (3)
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai nėra sveika nei pačiai nėščiajai, nei kūdikiui, nes išsigandusios gimdyvės organizme išsiskyręs adrenalinas stabdo natūralų gimdymo procesą, todėl vis dažniau moterų sunkiai pačios pagimdo.

Nerimo visiškai atsikratyti greičiausiai nepavyks, juk laukia labai svarbus visai šeimai įvykis, tačiau jį sumažinti tikrai galima. Štai keli patarimai, kuriuos tiesiog būtina žinoti kiekvienai nėščiajai.

Nežinomybę paverskite žinojimu

Devyni mėnesiai skirti tam, kad fiziškai ir emociškai pasiruoštumėte naujos gyvybės atėjimui į šį pasaulį. Jums patarimų negailės draugės ir giminaitės, turinčios savos patirties, tačiau daugiausiai sužinosite, jei apsilankysite nėščiųjų kursuose. Jų pasirinkimas labai didelis: nuo paskaitų konkrečiomis temomis ligoninėse (pavyzdžiui, nėščiosios mityba, gimdymas, kūdikio priežiūra pirmaisiais mėnesiais) iki kelių dienų seminarų, padedančių visapusiškai pasiruošti tėvystei. Juose labai daug dėmesio skiriama tam, kaip lengvai ir sklandžiai gimdyti. Į kursus būtinai eikite su antrąja puse, nes juose išgirsite nemažai patarimų, kaip būsimas tėtis gali padėti moteriai atsipalaiduoti ir sumažinti skausmą.

Kai kurie gimdymo namai net siūlo trumpas ekskursijas po gimdyklas ir pogimdyvines palatas. Psichologai teigia, kad nežinomybė mus priverčia pasąmonėje susikurti pačius baisiausius scenarijus, todėl, pamatę, kokioje aplinkoje gimdysite, jausite ramybę, jog vykstate į jau pažįstamą vietą.

Skaitykite kuo daugiau pozityvių gimdymo istorijų

Daugelis nėščių moterų labai jautriai reaguoja į neigiamas naujienas, todėl patariama ne tik nežiūrėti kriminalinių laidų ar siaubo filmų, bet ir nesiklausyti nesėkmingų istorijų apie gimdymus. Domėkitės ir kaupkite gražius kitų žmonių prisiminimus – pasakojimus apie sklandžius, lengvus kūdikėlių atėjimus į šį pasaulį. Didžiojoje Britanijoje net yra sukurtas internetinis puslapis tellmeagoodbirthstory.com, kuriame moterys dalinasi teigiamomis gimdymų istorijomis. Kuo daugiau pozityvios informacijos iš tai patyrusių žmonių – tuo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis įgysite, o baimės trauksis į šoną.

Venkite streso ir įtampos

Paskutinių mėnesių laikotarpis iki gimdymo turėtų būti skirtas jūsų poilsiui, atsipalaidavimui. Klausykitės raminančios muzikos, skaitykite mėgstamas knygas ar žiūrėkite gerai nuteikiančius filmus, medituokite. Jei jūsų fizinė būklė leidžia, lankykite jogos užsiėmimus, nėščiųjų mankštas ir kartais atsipalaiduokite baseine. Tokia, nors ir nedidelė, fizinė veikla jums padės ugdyti susikaupimą ir koncentraciją, lankstumą, kas labai pravers per gimdymą.

Nepasiduokite paniškai skausmo baimei

Taip, be skausmo jūsų mažylis į šį pasaulį neateis. Tačiau reikia suprasti, kad šis skausmas yra kitoks ir dėl jo galėsite jausti, kokioje stadijoje yra gimdymas. Tiesa, šiuolaikinė medicina jį leidžia sumažinti, pasirinkus nuskausminamuosius. Skausmas ateis ir praeis, jis bus ne nuolatinis (sąrėmių pradžioje jis trunka apie 20 sekundžių, po jų būna apie 5–10 poilsio minučių, o prieš vaikučiui gimstant, sąrėmiai trunka tiek pat, kiek ir atsikvėpimo laikas – apie minutę). Prisiminkite, kad savęs kontroliavimas – jums padės lengviau ir greičiau pagimdyti. Skausmui pasiruošti jums padės kursai, kuriuose mokoma, kaip teisingai kvėpuoti gimdymo metu, kaip elgtis, kokių klaidų nedaryti.

Turėkite gimdymo planą

Kai kuriuose nėščiųjų kursuose išgirsite būtent apie tokią metodiką – tiksliai susirašyti, kaip įsivaizduojate savo gimdymo dieną. Sakoma, kad toks planas suteiks stabilumo ir aiškumo, padės nepanikuoti ir leis ramiai mėgautis paskutinėmis laukimosi dienomis. Jei plano rašyti nenorite – tiesiog turėkite omenyje, kad krepšį į gimdymo namus reikėtų susikrauti likus bent kelioms savaitėms ar mėnesiui iki dienos, kada jums gydytojo nustatytas gimdymo terminas. Patikėkite, streso ir baimės bus tikrai daug, jei, nubėgus vandenims ar prasidėjus sąrėmiams, dar tik pradėsite spintoje ieškoti drabužėlių ir kitų daiktų.

Kalbėkitės su artimaisiais

Savo nuogąstavimus, baimes išsakykite artimiausiems žmonėms. Kalbėkite ir pasakokite apie tai, kas jums kelia nerimą, išsakykite, ko iš jų norite. Būtinai su vyru aptarkite, koks jo vaidmuo bus gimdyme, ko jūs iš jo tikitės. Galbūt labai norite, kad jis visą laiką būtų šalia ir jums laikytų ranką? O gal, atvirkščiai, manote, kad jo buvimas greta jums sukels diskomfortą? Pasikalbėkite apie tai iki gimdymo dienos, kad vėliau nebūtų nesusipratimų.

Tegul neigiamos mintys virsta teigiamomis

Tikėtina, kad neišvengsite dienų, kai galvoje suksis mintys apie tai, kas gali nutikti per gimdymą, kokie sunkumai laukia ir t.t. Kai taip nutiks, šias mintis keiskite svajonėmis apie būsimą kūdikį – kaip jį pirmą kartą paimsite, priglausite, pabučiuosite, kokia šiluma jus užlies, kai į jį žvelgsite.

Energija nukreipkite savęs realizavimui

Ne veltui sakoma, kad nėštumo ir vaiko auginimo atostogos – idealiausias metas skleistis moters kūrybiškumui bei talentams. Baikite norimus kursus, mokykitės užsienio kalbų, pieškite, rašykite... Papildoma veikla ne tik jus nuramins, atpalaiduos, bet ir užims visą jūsų laiką, kurį skirtumėte pamąstymams apie tai, koks bus gimdymas.

Atsiminkite, jūsų viduje augantis vaikutis viską jaučia ir kartu su jumis išgyvena visas emocijas, todėl jos turi būti šviesios, gražios, ramios ir pozityvios.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai
Gimdymo metu vienas iš sėkmės veiksnių yra taisyklingas kvėpavimas. Jūsų dėmesiui – trys pratimai, kurie padės pasimokyti tinkamai kvėpuoti gimdant.

7 rūbų deriniai nėščiosioms

7 rūbų deriniai nėščiosioms
Kaip nėštumo metu atrodyti ir patogiai, ir žaviai? Šis klausimas rūpi, ko gero, visoms be išimties būsimoms mamoms.

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą (8)

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą
Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės (3)

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai (3)

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai
Artėjant gimdymo terminui, kiekviena pirmą kartą mama tapsianti moteris kone kasdien pagalvoja, kaip tai prasidės, koks bus jausmas, ką reikės daryti, kiek laiko truks, kaip reikės žinoti, kad „tai“ jau prasidėjo?

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras (8)

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė pateikia įžvalgų tema, kuri neretai lieka tabu būsimai mamai ir būsimam tėčiui – seksualinis potraukis nėštumo metu.

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras (122)

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras
Redakcija gavo laišką, kuriame pasakojama neištikimybės istorija: geriausia nėštukės draugė klube pamatė būsimąjį tėtį su kita. Ji klausia psichologės patarimo, kaip pasielgti šioje situacijoje.

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?