Ką reikia padaryti likus mėnesiui iki gimdymo

Paskutinį mėnesį prieš gimdymą jūs greičiausiai jau nebedirbate. Siūlome jums 9 darbų sąrašą, kuriuos gerai būtų suspėti atlikti iki gimstant vaikeliui.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Suplanuokite kampelį vaikui

Netrukus jūsų namuose apsigyvens naujas gyventojas, todėl jei to nepadarėte iki šiol, tapkite „interjero dizaineriu" ir suplanuokite, kur ir kaip gyvens jūsų vaikas. Žinoma, pirmaisiais gyvenimo mėnesiais viskas, ko jam reiks - jūsų meilė, rūpestis, šiluma ir pienas. Tačiau verta suplanuoti, kur stovės jo lovelė, kur pastatysite vystymo lentą ar lentyną/spintą, skirtą jo daiktams sudėti. Ar jau apgalvojote, kur ir kaip maudysite vaiką? Pamatuokite, ar kūdikio vonelė tilps vonioje. O kur planuojate laikyti vežimėlį, kėdutę? Dabar pats laikas perplanuoti savo namus ir paruošti juos vaikučio atėjimui.

Baikite pirkti kraitelį

Žinoma, tai nereiškia, kad siūlome pirkti visko ir daug, anaiptol - siūlome neskubant apsvarstyti, ko jums gali prireikti gimus vaikui ir įsigyti tai iki gimdymo. Galimybių pirkti kraitelį šiandien yra daug. Tradicinės vaikų prekių parduotuvės, interneto parduotuvės Lietuvoje ir užsienyje, turgus, mamų virtualūs turgūs, kuriose apstu prekių „iš antrų rankų" - rinkitės, kuris būdas jums patogiausias.

Skirkite laiko tik sau

Paskutinis mėnuo prieš gimdymą yra puikus laikas skirti laiko tik sau. Jūsų laukia nebaigta skaityti knyga ar pradėtas mezginys? Puiki proga juos užbaigti. Taip pat rekomenduojame apsilankyti kirpykloje, pas pedikiūro ar manikiūro specialistą. Gimus vaikeliui pirmas savaites kažin ar norėsis (ir bus galimybių) išbėgti pasigražinti.

Nėštumo kursai

Jeigu dar nebuvote kursuose, kuriuose pasakojama apie gimdymą bei naujagimio priežiūrą, dabar būtų pats metas apsilankyti. Kursų dalis, kuomet kalbama apie nėštumą jums kažin ar aktuali, tačiau patyrusių lektorių pasakojimas apie gimdymo skausmų palengvinimą, masažą sąrėmių metu ar kūdikio žindymą jums tikrai labai pravers. Būtinai pasiteiraukite apie tokių paskaitų trukmę bei vyro dalyvavimą. Tokiuose kursuose moterys sutinka daug bendraminčių, su kuriomis draugystė neretai tęsiasi ir vėliau.

Apsilankykite gimdymo namuose

Ar jau žinote, kur gimdysite? Jeigu ne, pats laikas pasidomėti gimdymo namais bei gimdymo galimybėmis juose. Šiandien kone visos ligoninės nėščiosioms organizuoja atvirų durų dienas, kuomet kviečia ateiti į pažintines ekskursijas. Jeigu tik turite galimybę, būtinai nueikite ir susidarykite savo įspūdį. Gimdymo namuose akušerė papasakos, kur pirmiausia patenka atvažiavusi gimdyvė, kokios apžiūros jos laukia, parodys gimdyklą. Jausitės tikrai drąsiau išaušus gimdymo dienai, kai žinosite, aks jūsų laukia.

Pasirinkite ligoninę ir gydytoją, kuris prižiūrės jūsų vaiką

Paskutinį mėnesį prieš gimdymą rekomenduojame pasidomėti, kokią sveikatos priežiūros įstaigą išrinksite savo vaikui. Išsiklausinėkite nusižiūrėtoje įstaigoje, kokia yra naujagimio registravimo tvarka. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, Lietuvoje kiekviena ligoninė nustato savo naujagimių lankymo bei priežiūros tvarką: vienos medicinos įstaigos gimus vaikui, į namus pirmai apžiūrai siunčia gydytoją, kitos - slaugytoją.

Laikas draugėms

Paskutinis mėnuo prieš gimdymą - puiki proga susitikti su seniai matytomis draugėmis. Praleiskite su jomis smagų laiką, šnekučiuodamos apie mergaitiškus reikalus. Jeigu dar nesusibičiuliavote su kitomis nėščiosiomis, pats laikas susirasti „likimo draugių": panaršykite interneto mamų forumuose ar apsilankykite nėščiosioms skirtuose užsiėmimuose.

Tinkamai maitinkitės

Prieš gimdymą medikai pataria nėščiosioms maitintis sveikai, vengti gazuotų gėrimų, kaloringų konditerinių gaminių, aštrių patiekalų ir menkaverčių užkandžių, tokių kaip traškučiai ir spurgos. Teikite pirmenybę vaisiams, daržovėms, kokybiškai neriebiai mėsai, grūdų patiekalams.

Įamžinkite pilvuką

Ne visos nėščiosios pageidauja nėščiųjų fotosesijos, tačiau jeigu jūs norėjote ir nespėjote to padaryti, atlikite tai šiandien, nelaukite rytojaus. Kitos tokios progos gali tekti laukti labai ilgai. Jeigu nenorėsite, jūsų nuotraukų niekas nepaviešins, o asmeniniame albume saugomos nėštumo akimirkos ilgai primins jums apie svarbų gyvenimo etapą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

7 rūbų deriniai nėščiosioms

7 rūbų deriniai nėščiosioms
Kaip nėštumo metu atrodyti ir patogiai, ir žaviai? Šis klausimas rūpi, ko gero, visoms be išimties būsimoms mamoms.

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą (8)

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą
Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės (3)

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai (3)

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai
Artėjant gimdymo terminui, kiekviena pirmą kartą mama tapsianti moteris kone kasdien pagalvoja, kaip tai prasidės, koks bus jausmas, ką reikės daryti, kiek laiko truks, kaip reikės žinoti, kad „tai“ jau prasidėjo?

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras (8)

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė pateikia įžvalgų tema, kuri neretai lieka tabu būsimai mamai ir būsimam tėčiui – seksualinis potraukis nėštumo metu.

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras (122)

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras
Redakcija gavo laišką, kuriame pasakojama neištikimybės istorija: geriausia nėštukės draugė klube pamatė būsimąjį tėtį su kita. Ji klausia psichologės patarimo, kaip pasielgti šioje situacijoje.

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis tampa tradicine šeimos švente ir Lietuvoje

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis tampa tradicine šeimos švente ir Lietuvoje
Vakarų idėjos greit pritampa Lietuvoje, ir jei dar prieš kelerius metus apie kūdikio sutiktuves (angl. baby shower) daugelis kalbėjo su ironijos gaidele, tai šiemet tenka pastebėti, kad daug besilaukiančių moterų rengia tokį vakarėlį.