Kaip nepamesti galvos iki gimdymo

 (3)
Iki gimdymo likus suskaičiuotoms dienoms, vienos moterys mėgaujasi paskutinėmis „laisvės“ akimirkomis - lankosi renginiuose, kviečiasi draugus, pačios svečiuojasi. Tuo tarpu kitos mieliau užsisklendžia namuose ir mėgaujasi paskutinėmis ramybės valandomis dviese su vyru. Nesvarbu, kurioje barikadų pusėje jūs - darykite tai, ką norite!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Džiaugsmas pinasi su baime

Paskutinėmis nėštumo savaitėmis kūdikio besilaukianti moteris vienu metu jaučia ir džiaugsmą, ir baimę, ir nerimą. Šiam laikotarpiui būdingi nuotaikų svyravimai. Viena vertus, pabodo nėštumo vargai ir jos džiaugiasi, kad pagaliau galės paimti į rankas savo kūdikį. Antra vertus, laikotarpis po gimdymo kelia daug klausimų: ar aš susidorosiu? Kaip pasikeis mano gyvenimas?

Be šių klausimų, paskutinėmis nėštumo savaitėmis moteris kankina mintys apie būsimą gimdymą. Artėjant gimdymo datai didėja skausmo baimė, taip pat baiminamasi dėl galimų komplikacijų, savo ir kūdikio sveikatos. Daugelis moterų junta kažką panašaus į nesėkmės baimę. Net ir turint pakankamai daug informacijos, gimdymas yra nenuspėjamas ir nesuplanuojamas. Laukiantis pirmo vaikučio tai – nežinia, kuriai iš anksto sunku pasiruošti.

Kad baimė netaptų nevaldoma

Kai kurios būsimos mamos stengiasi apie artėjantį gimdymą galvoti kaip įmanoma mažiau. Vis dėlto dauguma nori kalbėti apie jų laukiantį gimdymą. Išsikalbėjimas – tinkamas būdas susidoroti su baime, todėl nerimaujančiai nėščiajai padeda pokalbiai su vyru, gimdžiusiomis draugėmis ar giminaitėmis. Savo jausmais nėščiosios gali pasidalinti ir lankomuose pasiruošimo gimdymui kursuose.

Kartais su kankinančiomis mintimis susitvarkyti padeda kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai, pavyzdžiui, joga ar masažai. Užsimiršti ir atsipalaiduoti pagelbėja judėjimas. Ilgi pasivaikščiojimai, plaukiojimas baseine ar šokiai padeda ne tik atsikratyti įtampos, bet ir pagerinti fizinę savijautą.
Jeigu su baimės priepuoliais tenka kovoti nuolat, išmėginkite minčių valdymo techniką – pabandykite apie baimę galvoti tik tam tikru dienos metu, kad vėliau galėtumėte savo mintis nukreipti į linksmesnius dalykus. Arba aprašykite savo baimes sąsiuvinyje, kurį padėję į šalį galėsite atsiriboti ir nuo nerimą keliančių minčių.

Nuraminti gali net ir visiškai keista idėja: kurį savaitgalį nueikite į pėsčiųjų alėją ir stebėkite žmones – juos visus kažkada pagimdė moteris, tad ir jums tai tikrai pavyks!

Kankina nemiga 

Daugumą nėščių moterų paskutinėmis laukimo savaitėmis kankina nemiga. Darosi vis sunkiau rasti patogią padėtį miegui. Kai kurios būsimos mamos vos padėjusios galvą ant pagalvės pasineria į apmąstymus apie gimdymą, gyvenimą su kūdikiu ir tai, ką dar reikėtų nuveikti per artimiausias savaites.

Pirmiausia labai svarbu rasti patogią miego padėtį. Pilvas yra didelis ir sunkus, todėl kaskart pasisukant ant kito šono reikia vėl iš naujo „įsitaisyti“. Įprastos miego pozos dažnai nebeįmanomos, be to, nėščiosioms nederėtų ilgai gulėti ant nugaros, nes tokia poza trukdo tekėti kraujui ir gali tapti papildomu krūviu kraujotakai. Todėl geriausia yra gulėti ant šono, po viršuje esančiu keliu pasidėjus pagalvę. Paskutinėmis savaitėmis būsimoms mamos naktis apsunkina ir dažnas noras šlapintis.

Štai keletas patarimų, kad naktys būtų ramesnės:

-Prieš miegą klausykitės malonios muzikos, megzkite, skaitykite knygas ar pasižiūrėkite kokį gražų filmą.

-Pasivaikščiojimas prieš miegą nuramina mamą ir užmigdo kūdikį.

-Pasimėgaukite šilta vonia, o nusiraminti padės į vandenį įlašinti keli lašai levandų ar rožių aliejaus.

-Prieš miegą sureguliuoti kvėpavimą padės atsipalaidavimo ir kvėpavimo pratimai, kurių išmokote pasiruošimo gimdymui užsiėmimuose.

-Miegokite plačioje lovoje su daugybe pagalvėlių, kurios padės patogiai prilaikyti pilvą.

-Prieš miegą galite išgerti žolelių arbatos. Tinka apyniai, melisos ir valerijono mišiniai. Beje, pastarojo tinktūra netinka – joje apie 63 procentus sudaro alkoholis. Iš homeopatinių preparatų gydytojai kartais skiria magnio ar kalcio tabletes, abi jos atpalaiduoja raumenyną.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai
Gimdymo metu vienas iš sėkmės veiksnių yra taisyklingas kvėpavimas. Jūsų dėmesiui – trys pratimai, kurie padės pasimokyti tinkamai kvėpuoti gimdant.

7 rūbų deriniai nėščiosioms

7 rūbų deriniai nėščiosioms
Kaip nėštumo metu atrodyti ir patogiai, ir žaviai? Šis klausimas rūpi, ko gero, visoms be išimties būsimoms mamoms.

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą (8)

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą
Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės (3)

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai (3)

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai
Artėjant gimdymo terminui, kiekviena pirmą kartą mama tapsianti moteris kone kasdien pagalvoja, kaip tai prasidės, koks bus jausmas, ką reikės daryti, kiek laiko truks, kaip reikės žinoti, kad „tai“ jau prasidėjo?

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras (8)

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė pateikia įžvalgų tema, kuri neretai lieka tabu būsimai mamai ir būsimam tėčiui – seksualinis potraukis nėštumo metu.

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras (122)

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras
Redakcija gavo laišką, kuriame pasakojama neištikimybės istorija: geriausia nėštukės draugė klube pamatė būsimąjį tėtį su kita. Ji klausia psichologės patarimo, kaip pasielgti šioje situacijoje.

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?