Kodėl nėščiosios turi atidžiai žiūrėti, ką dedasi į lėkštę

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad besilaukiančios moterys, kurios atidžiai renkasi, ką valgo, pirmenybę teikia vaisiams, daržovėms, sumažina priešlaikinio gimdymo riziką labiau, negu tos moterys, kurios valgo bet ką.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaisiai ir daržovės gali padėti išvengti priešlaikinio gimdymo

Sveika, subalansuota mityba, kurioje gausu pilnagrūdžių produktų bei vandens, kaip ir tradicinė virtų bulvių, žuvies ir virtų daržovių mityba, yra siejamos su mažesne priešlaikinio gimdymo rizika.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kas pasikeičia tapus tėčiu: trijų lietuvių paatviravimai tėvystės tema
Juozas Liesis atvirai apie skyrybas: ką reiškia būti tėčiu "pagal grafiką"

Neišnešiotu kūdikis laikomas, jei gimsta nesulaukęs 37 nėštumo savaičių. Su priešlaikiniu gimdymu yra siejami akivaizdūs trumpalaikiai ir ilgalaikiai neigiami kūdikių sveikatos veiksniai, be to, priešlaikinis gimdymas yra laikomas 75 procentų naujagimių mirčių priežastimi.

Tyrime dalyvavo 66 000 moterų

Tarptautinė tyrėjų komanda iš Švedijos, Norvegijos ir Islandijos tyrė, ar motinos mityba gali paveikti jos vaisių įsčiose. Jie analizavo 2002 - 2008 metais įvykusius 66 000 moterų gimdymus.

Gavę užpildytą klausimyną apie maistą, kuris buvo pildomas pirmuosius keturis - penkis nėštumo mėnesius, tyrėjai identifikavo ir suskirstė tris skirtingus valgymo modelius:

„protingas": daržovės, vaisiai, aliejai, vanduo, pilnagrūdžiai produktai, paukštiena, duona, kurioje gausu ląstelienos;

„vakarietiškas": sūrūs ir saldūs užkandžiai, balta duona, desertai, apdoroti mėsos produktai;

„tradicinis": bulvės, žuvis, padažai, virtos daržovės, neriebus pienas.

Iš minėto skaičiaus, kurį į savo tyrimą įtraukė specialistai, 3505 moterys - arba 5,3 procentai - patyrė priešlaikinius gimdymus.

„Protingai" besimaitinusios moterys labiausiai sumažino priešlaikinio gimdymo riziką. Besimaitinusios „tradiciškai" šią riziką taip pat sumažino, bet ne taip akivaizdžiai. Tuo tarpu „vakarietiška" mityba jokio poveikio neturėjo.

Tyrimo išvados sustiprina ankstesnius įrodymus, kurie parodo, jog mityba, ypač tokia, kurioje gausu vaisių ir daržovių, yra itin svarbi per nėštumą ir po jo.

Autoriai teigia, kad tinkama mityba yra svarbi prevencinė priemonė priešlaikinio gimdymo rizikai sumažinti. Medikai gali patikinti, kad dabartinės rekomendacijos apie mitybą yra pagrįstos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai
Gimdymo metu vienas iš sėkmės veiksnių yra taisyklingas kvėpavimas. Jūsų dėmesiui – trys pratimai, kurie padės pasimokyti tinkamai kvėpuoti gimdant.

7 rūbų deriniai nėščiosioms

7 rūbų deriniai nėščiosioms
Kaip nėštumo metu atrodyti ir patogiai, ir žaviai? Šis klausimas rūpi, ko gero, visoms be išimties būsimoms mamoms.

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą (8)

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą
Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės (3)

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai (3)

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai
Artėjant gimdymo terminui, kiekviena pirmą kartą mama tapsianti moteris kone kasdien pagalvoja, kaip tai prasidės, koks bus jausmas, ką reikės daryti, kiek laiko truks, kaip reikės žinoti, kad „tai“ jau prasidėjo?

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras (8)

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė pateikia įžvalgų tema, kuri neretai lieka tabu būsimai mamai ir būsimam tėčiui – seksualinis potraukis nėštumo metu.

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras (122)

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras
Redakcija gavo laišką, kuriame pasakojama neištikimybės istorija: geriausia nėštukės draugė klube pamatė būsimąjį tėtį su kita. Ji klausia psichologės patarimo, kaip pasielgti šioje situacijoje.

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?