Paskutinis nėštumo trimestras: beveik pasiruošęs gimti!

 (1)
Paskutiniai trys nėštumo mėnesai labai svarbūs būsimam vaikučiui: kiekvieną dieną mamos pilve jis vis labiau stiprėja ir ruošiasi lemtingajai susitikimo dienai. Tai jau mažas, ne tik savitus išorės bruožus, bet ir charakterį turintis žmogutis!
Paskutinis nėštumo trimestras: beveik pasiruošęs gimti!
© Fotolia nuotr.

Septintasis mėnuo: švelnūs jausmai

Jei mažylis į pasaulį ateitų dabar, padedamas medikų jis galėtų išgyventi. Tiesa, gyvenimo pradžia keltų šiokių tokių problemų – tektų brandinti plaučius, mažylis būtų neatsparus infekcijoms, iš pradžių jį tektų dirbtinai maitinti. 

Mažylio kūnas padengtas plonais pūkeliais, kurie drauge su vadinamuoju varškiniu sluoksniu saugo, kad oda vaisiaus vandenyse neišbrinktų.

Vaikutis vis budresnis, reaguoja į prisilietimus iš išorės – junta, kai švelniai uždedate ranką ant pilvo, kai partneris švelniai spusteli pilvą ranka. Gal netgi baksteli atsakydamas ar prisiglaudžia prie vidinės pilvo sienelė ties ta vieta, kur yra ranka.

Aštuntasis mėnuo: paskutinės treniruotės prieš startą

Pilve tapo gana ankšta – sunku net pasisukti. Kasdien vaikutis nuryja iki trijų litrų vaisiaus vandenų – tai treniruoja skrandį, žarnyną ir šlapimo pūslę. Dažnai čiulpia nykštį ir smarkiai spardosi – taip gimdos sienelė masažuoja jo odą. Be to, gerokai dažniau prasimerkia.

Devintasis mėnuo: pasauli, aš ateinu!

Kad užgimtų gerai pasiruošęs temperatūros svyravimams, vaikeliui reikia gero riebalų sluoksnio. Jis atsiranda paskutiniosiomis nėštumo savaitėmis.

Visi vidaus organai jau „paruošti veikti“, kertiniai akmenys padėti ir smegenyse – daugiau kaip dešimt milijardų smegenų ląstelių laukia, kada bus „pamaitintos“. Tą „maistą“ didžiąja dalimi sudaro potyriai, kurie laukia mažylio užgimus. Atmintis pradeda veikti dar mamos pilve. Mokslininkų eksperimentais buvo nustatyta, kad 37-ąją nėštumo savaitę mažylis bent 24 valandas prisimena ilgą garsų seką.

Po 40 savaičių mažasis žmogutis paliks saugią aplinką. Dabar pravers viskas, ką joje spėjo „surepetuoti“. Jis džiaugsis girdėdamas tokį pažįstamą Jūsų balsą, gers Jūsų pieną ir mėgausis Jūsų rankų šiluma.

Šiuo metu vaikučio ūgis apie 50 – 55 cm, svoris – tarp 3000 – 4000 g.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis tampa tradicine šeimos švente ir Lietuvoje

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis tampa tradicine šeimos švente ir Lietuvoje
Vakarų idėjos greit pritampa Lietuvoje, ir jei dar prieš kelerius metus apie kūdikio sutiktuves (angl. baby shower) daugelis kalbėjo su ironijos gaidele, tai šiemet tenka pastebėti, kad daug besilaukiančių moterų rengia tokį vakarėlį.

KONKURSAS: laimėkite patogų CANPOL BABIES mamos krepšį (64)

<span style="color: #ff0000;">KONKURSAS:</span> laimėkite patogų CANPOL BABIES mamos krepšį
Kviečiame atsakyti į vieną klausimą ir laimėti patogų ir stilingą CANPOL BABIES mamos krepšį.

Klastingoji bakterija, tūnanti nėščiosios organizme (2)

Klastingoji bakterija, tūnanti nėščiosios organizme
Nustatyta, kad 10-40 proc. visų nėščiųjų turi streptokoko B bakteriją. Įdomiausia, kad moteris jokių negalavimų nejaučia, o bakterija gali sukelti daugybę bėdų per nėštumą, gimdymą ir po jo.

Ko tikrai nereikia imti į gimdymo namus, o ko svarbu nepamiršti (17)

Ko tikrai nereikia imti į gimdymo namus, o ko svarbu nepamiršti
Iki gimdymo likus mėnesiui būsimoms mamoms jau rekomenduojama turėti suruoštą kraitelį į gimdymo namus.

Ką reikia padaryti likus mėnesiui iki gimdymo

Ką reikia padaryti likus mėnesiui iki gimdymo
Paskutinį mėnesį prieš gimdymą jūs greičiausiai jau nebedirbate. Siūlome jums 9 darbų sąrašą, kuriuos gerai būtų suspėti atlikti iki gimstant vaikeliui.

Sąrėmiai, kurie išgąsdina ir suklaidina nėščiąsias

Sąrėmiai, kurie išgąsdina ir suklaidina nėščiąsias
Šiuos sąrėmius kai kurios moterys ima jausti nuo nėštumo vidurio, kitos - prieš pat gimdymą, o trečios tvirtina nežinančios, kas tai yra. Parengiamieji, dar kitaip vadinamieji Braxton Hicks sąrėmiai moteriai yra nepavojingi ir turi būti išmokti atskirti nuo tikrųjų.

Kaip nėščiajai skaičiuoti vaisiaus judesius? (2)

Kaip nėščiajai skaičiuoti vaisiaus judesius?
Gydytojos akušerės ginekologės Rūtos Liutkevičienės parengta informacija apie vaisiaus judesius: kada ir kaip turi juos stebėti būsimoji mama?