Priešlaikiniai sąrėmiai: kai vaikui gimti dar ne laikas

Priešlaikiniai sąrėmiai anksčiau laiko trenkia tarsi perkūnas iš giedro dangaus, tačiau kelią priešlaikiniam gimdymui gali užkirsti ir pati būsima mama.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kaip atskirti priešlaikinius sąrėmius nuo nepavojingų paruošiamųjų sąrėmių?

Sąrėmiai, arba kitaip sakant gimdos susitraukimai, skatina vertis gimdos kaklelį. Gimdos kaklelis sutrumpėja, tampa minkštesnis, vaikas giliau nusileidžia į dubenį. Iki gimdymo likus maždaug keturioms savaitėms (apie 36-ąją nėštumo savaitę) kai kurios moteris pasijunta netgi geriau, tampa geriau kvėpuoti. To priežastis - vaiko galva nusileidžia žemyn į mažąjį dubenį, gimdos dugnas nusileidžia žemyn.

Jei sąrėmiai prasideda per anksti, trijų teiginių testas greit padės išsiaiškinti, ką jie reiškia.

- Ar per 24 valandas buvo ne daugiau kaip dešimt-penkiolika susitraukimų?

- Ar jie labai nereguliarūs - du sąrėmiai 20 minučių intervalu, o paskui kelias valandas ramu?

- Pilvas sukietėja, tačiau nei tempimo, nei skausmo nejaučiate?

TAIP PAT SKAITYKITE:
9 nėštumo mėnesiai: kalendorius būsimai mamai
Kaip atpažinti tikruosius sąrėmius?

Jei į šiuos klausimus atsakėte teigiamai, tai greičiausia bus paprasčiausi paruošiamieji sąrėmiai. Jei bent į vieną klausimą atsakėte neigiamai, gali būti ir priešlaikinio gimdymo sąrėmiai.

Ar yra ir daugiau priešlaikinių sąrėmių ženklų?

Taip, pavyzdžiui, kai juos pajuntate vakare. Arba, kai jaučiatės įsitempusi, pavyzdžiui, po fizinio krūvio. Ženklas gali būti ir labai didelis nuovargis.

Ką moteris jaučia per priešlaikinius sąrėmius?

Kiekviena moteris juos jaučia vis kitaip. Kai kurių pilvas sukietėja arba apsunksta, kitoms skausmas primena mėnesinių maudimą, tačiau gali prisidėti ir spaudimas į pilvo apačią.

Kokia priešlaikinių sąrėmių žinia?

Jūsų kūnas ir/arba vaikelis garsiai sako: mums reikia ramybės!

Nėštumas nėra liga, tačiau šiuos devynis mėnesius organizmas veikia visai kitokiu režimu - o šiandien nemažai moterų šito, deja, nepripažįsta. Nėščia moteris daug pažeidžiamesnė ir emocingesnė.

Kad ir kokia darbinga jaustumėtės, nepamirškite pasirūpinti savimi - kad sugebėtumėte atsipalaiduoti, dažniau darykite pertraukėlę, pajuskite vidinį ryšį su vaikeliu, pasikalbėkite su juo. Per ankstyvus sąrėmius pajutusi mama tikrai gali įkalbėti vaikelį dar neskubėti ateiti į pasaulį. Grąžinus sau vidinę ramybę per ankstyvi sąrėmiai gali liautis, netgi sutrumpėjęs gimdos kaklelis vėl tampa stabilesnis.

Ar gulėjimas lovoje - geriausia priemonė?

Dėl to specialistai nesutaria. Maždaug 20 procentų per ankstyvų sąrėmių sukelia sunkio jėga. Aišku, kad gulėjimas tuomet tikrai naudingas - ypač tokia poza, kai dubuo aukščiau.

Tačiau didžioji dalis priešlaikinių sąrėmių susiję su įtampa. Suprantama,ramybė padės ir tuomet - bus tikrai į naudą tiesiog susikelti kojas ant sofos. Galima ir pagulėti, tačiau užteks, kad kažkas Jus palepins, leis atsipalaiduoti. Bet: nors moteris ir gulės, jei mintys jos galvoje ir toliau sukasi kaip pašėlusios - nauda menka. Turi atsipalaiduoti ne tik kūnas, bet ir siela.

Ką daryti, jei nepaisant nėštumo dar reikia užbaigti didelė projektą arba jei savo teisių reikalauja didesni vaikai?

Jei porą savaičių savo indėlį - į užduotis darbe ar į buities reikalus namie - sumažinsite dešimčia procentų, nepastebės nei viršininkas, nei vyresnis vaikas. Užtat pačiai moteriai tai bus didžiulė nauda.

Svarbu rasti laiko įsiklausyti į savo kūną. Ir sugebėti atsisakyti sunkumų - net jei tai būtų savaitgalio iškyla. Labai paprasta taisyklė: jei imate svarstyti, ar dar sugebėsite, turėsite jėgų kažką padaryti, atsakymas visuomet aiškus: „Ne". Antraip netrukus išeitis tebus nedarbingumo lapelis arba teks ieškotis „etatinės" pagalbos buityje.

O jei saugojimasis nepadeda?

Tuomet tenka griebtis medikamentų. Kai kurioms moterims padeda magnio preparatų dozės. Aprimsta raumenys, malšinami ne tik blauzdų traukuliai, bet ir sąrėmiai. Kartais prireikia ir specialių sąrėmius slopinančių vaistų. Jie atpalaiduoja gimdos raumenis, tačiau turi ir šalutinių poveikių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai
Gimdymo metu vienas iš sėkmės veiksnių yra taisyklingas kvėpavimas. Jūsų dėmesiui – trys pratimai, kurie padės pasimokyti tinkamai kvėpuoti gimdant.

7 rūbų deriniai nėščiosioms

7 rūbų deriniai nėščiosioms
Kaip nėštumo metu atrodyti ir patogiai, ir žaviai? Šis klausimas rūpi, ko gero, visoms be išimties būsimoms mamoms.

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą (8)

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą
Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės (3)

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai (3)

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai
Artėjant gimdymo terminui, kiekviena pirmą kartą mama tapsianti moteris kone kasdien pagalvoja, kaip tai prasidės, koks bus jausmas, ką reikės daryti, kiek laiko truks, kaip reikės žinoti, kad „tai“ jau prasidėjo?

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras (8)

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė pateikia įžvalgų tema, kuri neretai lieka tabu būsimai mamai ir būsimam tėčiui – seksualinis potraukis nėštumo metu.

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras (122)

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras
Redakcija gavo laišką, kuriame pasakojama neištikimybės istorija: geriausia nėštukės draugė klube pamatė būsimąjį tėtį su kita. Ji klausia psichologės patarimo, kaip pasielgti šioje situacijoje.

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?