Sąrėmiai, kurie išgąsdina ir suklaidina nėščiąsias

Šiuos sąrėmius kai kurios moterys ima jausti nuo nėštumo vidurio, kitos - prieš pat gimdymą, o trečios tvirtina nežinančios, kas tai yra. Parengiamieji, dar kitaip vadinamieji Braxton Hicks sąrėmiai moteriai yra nepavojingi ir turi būti išmokti atskirti nuo tikrųjų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Braxton Hicks sąrėmiai – kas tai yra?

Braxton Hicks sąrėmiai yra neskausmingi, nereguliarūs gimdos susitraukimai, nors kai kurios moterys jų metu patiria tam tikrą diskomfortą. Laikui bėgant šie susitraukimai nepasidaro stipresni, dažnesni ir ilgesni, nes jie yra parengiamieji, o ne gimdymo sąrėmiai. Kiekvienas sąrėmis trunka apie 30 sekundžių, nors gali užsitęsti ir iki 2 minučių. Paprastai moterys jų patiria ne daugiau nei keturis per valandą.

Kodėl vyksta Braxton Hicks sąrėmiai?

Braxton Hicks sąrėmiai pagerina kraujo tekėjimą į gimdą ir placentą bei padeda perduoti deguonį vaisiui. Kai kurie medikai mano, kad tokiu būdu kūnas ruošiasi gimdymui - tai tarsi gimdos raumenų treniruotė. Paskutinėmis nėštumo savaitėmis Braxton Hicks sąrėmiai padeda kūdikiui apsiversti, kad jis būtų pasiruošęs gimdymui.

Sąrėmio metu jūsų pilvas bus gana kietas. Žvelgdama į veidrodį, galite pamatyti, kaip sąrėmio metu įsitempia jūsų raumenys. Kai kurios moterys teigia, jog sąrėmio metu galėjo išvysti vaisiaus pozą gimdoje.

Kas jaučia Braxton Hicks sąrėmius?

Braxton Hicks sąrėmiai prasideda anksti, tačiau jų galite nejusti net iki antro ar trečio trimestro. Kuo didesnė gimda, tuo labiau juntami yra sąrėmiai. Visos moterys patiria Braxton Hicks sąrėmius, tačiau ne visos juos jaučia. Kai kurios moterys juos pajunta labai anksti, o kai kurios juos pajunta tik paskutinėmis nėštumo savaitėmis.

Ar Braxton Hicks sąrėmiai sukelia kokias nors problemas?

Braxton Hicks sąrėmiai yra normali nėštumo dalis ir dėl jų nereikia nerimauti. Be to, jų nejautimas taip pat yra normalus - tai reiškia, kad jūs tiesiog nejaučiate kaip jie vyksta. Jei juos jaučiate, viskas yra gerai ir jokių papildomų atsargumo priemonių imtis nereikėtų.

Ką turėčiau daryti, jei jaučiu Braxton Hicks sąrėmius?

Paskutinėmis nėštumo savaitėmis Braxton Hicks sąrėmių metu galite jausti didesnį diskomfortą, nes jūsų gimda yra labai padidėjusi.

Norėdama išvengti diskomforto, galite pamėginti štai ką:

- Pakeiskite veiklą arba poziciją. Jei sėdite, pamėginkite atsistoti, pasivaikščioti arba lengvai pasimankštinti. Jei stovite, pamėginkite atsigulti ant kairės pusės. Pastebėsite, kad tempo sulėtinimas palengvina sąrėmius.

- Jei galite, pamėginkite išsimaudyti šiltoje vonioje. Tai gali sustabdyti sąrėmius arba pastebėsite, kad šiluma jus atpalaiduoja ir sumažina jaučiamą diskomfortą.

- Išgerkite stiklinę vandens. Braxton Hicks sąrėmius gali paskatinti dehidratacija. Nėščioms moterims reikia gerti kuo daugiau vandens, tad visada verta išgerti stiklinę vandens - gal tai padės.

- Sąrėmius gali paskatinti ir pilna šlapimo pūslė (juk tiek daug gėrėte, norėdama sustabdyti anksčiau jaustus Braxton Hicks sąrėmius!), tad pirmyn į tualetą.

- Artėjant nėštumo pabaigai sąrėmiai gali darytis vis nemalonesni, tačiau jie vis tiek nebus tokie stiprūs, ilgi ir vis dažnėjantys, kokie būna tikri gimdymo sąrėmiai.

Jei nerimaujate, jog jūsų sąrėmiai neatitinka čia pateikto aprašymo ir gali būti gimdymo sąrėmiai, kreipkitės į medikus. Jei jaučiate ne tik sąrėmius, bet pastebite kraujavimą, jaučiate skausmą nugaros apačioje, pastebite išskyras iš makšties arba viduriuojate, kuo skubiau skambinkite savo akušerei.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai

Kaip pasiruošti lengvesniam gimdymui: 3 kvėpavimo pratimai
Gimdymo metu vienas iš sėkmės veiksnių yra taisyklingas kvėpavimas. Jūsų dėmesiui – trys pratimai, kurie padės pasimokyti tinkamai kvėpuoti gimdant.

7 rūbų deriniai nėščiosioms

7 rūbų deriniai nėščiosioms
Kaip nėštumo metu atrodyti ir patogiai, ir žaviai? Šis klausimas rūpi, ko gero, visoms be išimties būsimoms mamoms.

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą (8)

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą
Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės (3)

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai (3)

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai
Artėjant gimdymo terminui, kiekviena pirmą kartą mama tapsianti moteris kone kasdien pagalvoja, kaip tai prasidės, koks bus jausmas, ką reikės daryti, kiek laiko truks, kaip reikės žinoti, kad „tai“ jau prasidėjo?

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras (8)

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė pateikia įžvalgų tema, kuri neretai lieka tabu būsimai mamai ir būsimam tėčiui – seksualinis potraukis nėštumo metu.

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras (122)

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras
Redakcija gavo laišką, kuriame pasakojama neištikimybės istorija: geriausia nėštukės draugė klube pamatė būsimąjį tėtį su kita. Ji klausia psichologės patarimo, kaip pasielgti šioje situacijoje.

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?