Tyrimas, po kurio vyrai gali neleisti savo nėščiosioms sėsti prie vairo

 (4)
Nėštumas - ne liga. Šis posakis jau seniai tapo sparnuotu. Atrodytų, kad 9 nėštumo mėnesius moteris gali gyventi įprastą  gyvenimą, kaip ir iki pastojant. Tačiau naujasis tyrimas atskleidė tokių rezultatų, po kurių imi abejoti šio aforizmo tikrumu. Gal nėštumo metu verta kai ko atsisakyti? Vardan savo ir vaikučio saugumo...
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tyrimo rezultatai nustebino

Toronto (Kanada) Universiteto mokslininkas Donald Redelmeier vadovavo tyrimui, kuris tyrė nėščiųjų vairavimo ypatumus. Tiksliau, kaip susijęs moters nėštumas ir vairavimas jo metu su avarijų skaičiumi. Tyrimo rezultatai pribloškiantys - rizika patirti avariją vairuojant nėštumo metu (antrajame nėštumo trimestre) yra 42 procentais didesnė, negu vairuojant ne nėščiai  moteriai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Burnoje tirpstančių spurgų receptas
Lietuvės mamos atskleidžia, kokias vaikų higienos priemones naudoja savo grožiui

Tyrimas buvo ilgalaikis ir apimantis didelį skaičių respondenčių: buvo įvertinta beveik pusės milijono moterų gyvenimo patirtys, tyrimo laikotarpis nuo 2006 metų balandžio 1 iki 2011 metų kovo 31 -osios.

Daugiau avarijų, dėl kurių tenka atsidurti ligoninėje

Dr. Redelmeier su kolegomis lygino autoavarijų statistiką: buvo įvertintos avarijos, kai automobilį vairavo nesilaukiančios moterys bei nėščiosios vairuotojos. Dėmesys buvo skirtas avarijoms, dėl kurių teko atsidurti ligoninėje. Rezultatai iškalbingi: avarijų, kurias patyrė nesilaukiančios vairuotojos, dažnis yra 4,6 /1000 atvejų. Avarijų, kurias patyrė nėščiosios, dažnis, yra jau 7,7/ 1000.

Priežastys ne iki galo aiškios

Kodėl būtent nėščios moterys dažniau sukelia avarijas, tyrėjai pateikė keletą prielaidų. Pasak tyrimui vadovavusio D. Redelmeier, "kalti" gali būti nėštumo hormonai. Būtent jų veikiamos moterys nėštumo metu jaučia didesnę, negu įprastai, nuotaikų kaitą, jaučiasi  pavargusios, nervingos, mieguistos, jas pykina.

Nei moterų socialinė padėtis, nei amžius tyrimo rezultatams įtakos neturėjo - jokių skirtumų nepastebėta. 

Kaip šiuos tyrimo rezultatus komentavo jo vadovas, tai nereiškia, kad nuo šiol visos nėščiosios turi atsisakyti vairavimo. Ne. Tiesiog sėsdamos į automobilį būsimos mamos turi būti dar atidesnės ir prisiminti, kad jos dabar atsakingos už du - ir už savo, ir už vaikelio saugumą bei gerovę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

III nėštumo trimestras (29-40 sav.)

7 rūbų deriniai nėščiosioms

7 rūbų deriniai nėščiosioms
Kaip nėštumo metu atrodyti ir patogiai, ir žaviai? Šis klausimas rūpi, ko gero, visoms be išimties būsimoms mamoms.

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą (8)

Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą
Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės (3)

Jei tai žinosite, gimdyti važiuosite be baimės
Nors vaiko laukimas – vienas gražiausių etapų šeimos gyvenime, tačiau daugelis moterų pripažįsta, kad, artėjat gimdymo dienai, jas pradeda kankinti didelis nerimas ir baimės.

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai (3)

Kaip prasideda gimdymas: dažniausi požymiai
Artėjant gimdymo terminui, kiekviena pirmą kartą mama tapsianti moteris kone kasdien pagalvoja, kaip tai prasidės, koks bus jausmas, ką reikės daryti, kiek laiko truks, kaip reikės žinoti, kad „tai“ jau prasidėjo?

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras (8)

Intymumas nėštumo metu: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė pateikia įžvalgų tema, kuri neretai lieka tabu būsimai mamai ir būsimam tėčiui – seksualinis potraukis nėštumo metu.

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras (122)

Nėštumas ir vyro neištikimybė: psichologės komentaras
Redakcija gavo laišką, kuriame pasakojama neištikimybės istorija: geriausia nėštukės draugė klube pamatė būsimąjį tėtį su kita. Ji klausia psichologės patarimo, kaip pasielgti šioje situacijoje.

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai (38)

Dvi moterys 39 nėštumo savaitę: kokie skirtingi pilvukai
„Liaukitės aiškinę, kaip atrodo normalus nėštumas“, – tokią žinutę savo gerbėjams ištransliavo dvi žinomos moterys, besilaukiančios vaikelių.

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti (6)

TOP 15 daiktų važiuojant gimdyti
Suruošti krepšį važiuojant gimdyti ir nuspręsti, ko tikrai prireiks, gali būti ne taip ir paprasta, ypač, jei tai pirmasis vaikelis. Todėl geriausia ruoštis iš anksto. Ką pasiimti verta – pataria mamos.

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai (1)

Kaip be vaistų paskatinti gimdymą: tiesa ir mitai
Ko tik nėra prigalvota, kad pasibaigus nėštumui paskatinti greičiau prasidėti gimdymą – nuo mistinių judesių, namų ruošos darbų iki ekstremalių metodų.

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai

Belaukiant gimdymo: 9 idėjos, ką nuveikti nėščiajai
Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti

Nuotaiką pakeliantis VIDEO apie nėštumą: turite jį pamatyti
Nėštumas – tokia būsena, kuri netrunka amžinai, o ir aplanko moterį kartą ar vos kelis kartus per jos gyvenimą. Tad įamžintos nėštumo akimirkos visada yra vertingos.

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių (12)

Klaida, kurią daro dauguma moterų prieš gimdymą, ypač pirmakarčių
Greitėjantis gyvenimo tempas diktuoja naujus nėštumo įpročius. Kantriai laukti nėštumo pabaigos ne vienai moteriai tampa vis sunkiau. Kodėl atsiranda gimdymo baimių, didėja komplikacijų tikimybė ir kaip to išvengti, pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?

Kokią liemenėlę pasiimti į gimdymo namus?
Tinkama liemenėlė ką tik pagimdžiusioms moterims ne tik palengvina žindymo procesą, bet ir padeda išvengti nemalonių pojūčių ir negalavimų, tokių kaip pieno stazė ir mastitas (pieno liaukų uždegimas).

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia (6)

Kuriuos vidaus organus nėštumas labiausiai paveikia
Maždaug nuo 27-osios nėštumo savaitės prasideda konkurencija – kas ką išstums. Laimi mažylis – jūsų organams tenka užleisti jam vietą. Kaip tai vyksta ir kaip iš tokios padėties išsisukti kuo mažiau nukentėjus?

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis tampa tradicine šeimos švente ir Lietuvoje

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis tampa tradicine šeimos švente ir Lietuvoje
Vakarų idėjos greit pritampa Lietuvoje, ir jei dar prieš kelerius metus apie kūdikio sutiktuves (angl. baby shower) daugelis kalbėjo su ironijos gaidele, tai šiemet tenka pastebėti, kad daug besilaukiančių moterų rengia tokį vakarėlį.