7 dalykai, kurių šiukštu nesakykite gimdančiajai

 (14)
Jau tapo įprasta, kad į gimdymą moterį lydi vyras. Į palatą nuolat užsuka akušerės, gydytojas. Moteriai, kuri gimdo, sunku visomis visomis prasmėmis, todėl klausyti aplinkinių dejonių ar nekorektiškų pastabų dabar nei vieta, nei laikas. Kokias frazes šiuo metu ji mažiausiai norėtų girdėti?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasiruošimas naujos gyvybės atėjimui į pasaulį kupinas iššūkių, sunkumų, baimių.

Reikia žinoti, kad moteriai nėra lengva gimdyti, tad visi aplinkiniai turėtų stengtis jai padėti ir jokiu būdu nelaidyti neapgalvotų ar nekorektiškų pastabų:

Brangioji, atrodai išsekusi“

Ši vyro frazė, ko gero, yra visiškai teisinga, tačiau verčiau ji neišvysta dienos šviesos gimdykloje. Ar moteris jaučiasi užtikrintai, ar palūžusi, jai vis tiek patinka vyro padrąsinimai. Būtent todėl, jei moteris klausia, ar nesustorėjo, vyras turėtų visada atsakyti, kad ji atrodo nuostabiai. Tai ypač svarbu po gimdymo. Juk ji neturėjo laiko pasidažyti ir apsivilkti šventinės suknelės. Suprantama, kad vos pagimdžiusi ji neatrodys kaip garsenybė ant raudono kilimo. Tik ar galima jai tai sakyti? Po šimts, tikrai ne.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kliba idealia laikyta Holivudo daugiavaikė šeima
Gydytoja pataria, kaip nėštumo metu prižiūrėti dantis

Oho, kokia didžiulė adata/replės"

Nieko sau. Nejau šitaip negailestingai galite elgtis su emociškai jautria moterimi, kuriai tenka dar ir fizines jėgas sukaupti gimdant. Adatos gal ir bauginamai atrodo, tačiau gimdyvei tikrai nederėtų klausytis kalbų apie metalinius daiktus, kurie gali būti naudojami gimdymo procese.

Visas šitas stresas labai mane išvargino"

Ak, išvargote? O kas būtų, jei kelis mėnesius tektų vaikščioti su vis didėjančiu pilvu, nuolat keičiantis nuotaikai? Viso to kulminacija būtų kelias ar keliolika valandų trunkantis skausmingas gimdymas. Taigi menkas jūsų patiriamas nepatogumas – galvos skausmas, miego trūkumas tėra menkniekis. Tad verčiau patylėkite.

Ar skauda?“

Jei manote, kad ji šiaip prastos nuotaikos, nes nespėjo nusilakuoti nagų, galvokite iš naujo. Jai SKAUDA. Ne šiaip sau gimdymo namuose moterims daroma anestezija.

Užpildykite šį dokumentą“

Ligoninės darbuotojai, užėję į palatą per patį sąrėmio piką turėtų būti supratingesni. Jei moteriai nubėgo vandenys, jei ji šaukia iš skausmo, tai ir savo pavardę gali pamiršti, jau nekalbant apie socialinio draudimo numerį. Sunku rašyti, kai rankos nevalingai gniaužiasi į kumščius. Tegu reikiamus dokumentus perskaito ar užpildo vyras.

Šypsokis. Fotografuoju"

Būsima motina tikriausiai išpilta prakaito, tad ji tikrai nenorės, kad tokia nuotrauka puikuotųsi socialiniuose tinklalapiuose. Taip, būna išimčių, yra moterų, kurios nori fotografuotis su naujagimių tarp gėlių puokščių, ir visgi būkite supratingi – jei matote, kad moteris nori pabūti viena, nešvytuokite jai prieš akis fotoaparatu.

Suprantu, kaip jautiesi"

Kartais labai empatiški žmonės patiria psichosomatinius simptomus - netgi migreninius skausmus, nuotaikų kaitą. Bet iš esmės vyrai negali patirti gimdymo skausmų, taigi neapsimeskite, kad suprantate, kaip ji jaučiasi. Geriausia, ką galite padaryti, – būti šalia ir pasakyti, kad viskas bus gerai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.