7 dalykai, kurių šiukštu nesakykite gimdančiajai

 (14)
Jau tapo įprasta, kad į gimdymą moterį lydi vyras. Į palatą nuolat užsuka akušerės, gydytojas. Moteriai, kuri gimdo, sunku visomis visomis prasmėmis, todėl klausyti aplinkinių dejonių ar nekorektiškų pastabų dabar nei vieta, nei laikas. Kokias frazes šiuo metu ji mažiausiai norėtų girdėti?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasiruošimas naujos gyvybės atėjimui į pasaulį kupinas iššūkių, sunkumų, baimių.

Reikia žinoti, kad moteriai nėra lengva gimdyti, tad visi aplinkiniai turėtų stengtis jai padėti ir jokiu būdu nelaidyti neapgalvotų ar nekorektiškų pastabų:

Brangioji, atrodai išsekusi“

Ši vyro frazė, ko gero, yra visiškai teisinga, tačiau verčiau ji neišvysta dienos šviesos gimdykloje. Ar moteris jaučiasi užtikrintai, ar palūžusi, jai vis tiek patinka vyro padrąsinimai. Būtent todėl, jei moteris klausia, ar nesustorėjo, vyras turėtų visada atsakyti, kad ji atrodo nuostabiai. Tai ypač svarbu po gimdymo. Juk ji neturėjo laiko pasidažyti ir apsivilkti šventinės suknelės. Suprantama, kad vos pagimdžiusi ji neatrodys kaip garsenybė ant raudono kilimo. Tik ar galima jai tai sakyti? Po šimts, tikrai ne.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kliba idealia laikyta Holivudo daugiavaikė šeima
Gydytoja pataria, kaip nėštumo metu prižiūrėti dantis

Oho, kokia didžiulė adata/replės"

Nieko sau. Nejau šitaip negailestingai galite elgtis su emociškai jautria moterimi, kuriai tenka dar ir fizines jėgas sukaupti gimdant. Adatos gal ir bauginamai atrodo, tačiau gimdyvei tikrai nederėtų klausytis kalbų apie metalinius daiktus, kurie gali būti naudojami gimdymo procese.

Visas šitas stresas labai mane išvargino"

Ak, išvargote? O kas būtų, jei kelis mėnesius tektų vaikščioti su vis didėjančiu pilvu, nuolat keičiantis nuotaikai? Viso to kulminacija būtų kelias ar keliolika valandų trunkantis skausmingas gimdymas. Taigi menkas jūsų patiriamas nepatogumas – galvos skausmas, miego trūkumas tėra menkniekis. Tad verčiau patylėkite.

Ar skauda?“

Jei manote, kad ji šiaip prastos nuotaikos, nes nespėjo nusilakuoti nagų, galvokite iš naujo. Jai SKAUDA. Ne šiaip sau gimdymo namuose moterims daroma anestezija.

Užpildykite šį dokumentą“

Ligoninės darbuotojai, užėję į palatą per patį sąrėmio piką turėtų būti supratingesni. Jei moteriai nubėgo vandenys, jei ji šaukia iš skausmo, tai ir savo pavardę gali pamiršti, jau nekalbant apie socialinio draudimo numerį. Sunku rašyti, kai rankos nevalingai gniaužiasi į kumščius. Tegu reikiamus dokumentus perskaito ar užpildo vyras.

Šypsokis. Fotografuoju"

Būsima motina tikriausiai išpilta prakaito, tad ji tikrai nenorės, kad tokia nuotrauka puikuotųsi socialiniuose tinklalapiuose. Taip, būna išimčių, yra moterų, kurios nori fotografuotis su naujagimių tarp gėlių puokščių, ir visgi būkite supratingi – jei matote, kad moteris nori pabūti viena, nešvytuokite jai prieš akis fotoaparatu.

Suprantu, kaip jautiesi"

Kartais labai empatiški žmonės patiria psichosomatinius simptomus - netgi migreninius skausmus, nuotaikų kaitą. Bet iš esmės vyrai negali patirti gimdymo skausmų, taigi neapsimeskite, kad suprantate, kaip ji jaučiasi. Geriausia, ką galite padaryti, – būti šalia ir pasakyti, kad viskas bus gerai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".