7 dalykai, kurių šiukštu nesakykite gimdančiajai

 (14)
Jau tapo įprasta, kad į gimdymą moterį lydi vyras. Į palatą nuolat užsuka akušerės, gydytojas. Moteriai, kuri gimdo, sunku visomis visomis prasmėmis, todėl klausyti aplinkinių dejonių ar nekorektiškų pastabų dabar nei vieta, nei laikas. Kokias frazes šiuo metu ji mažiausiai norėtų girdėti?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pasiruošimas naujos gyvybės atėjimui į pasaulį kupinas iššūkių, sunkumų, baimių.

Reikia žinoti, kad moteriai nėra lengva gimdyti, tad visi aplinkiniai turėtų stengtis jai padėti ir jokiu būdu nelaidyti neapgalvotų ar nekorektiškų pastabų:

Brangioji, atrodai išsekusi“

Ši vyro frazė, ko gero, yra visiškai teisinga, tačiau verčiau ji neišvysta dienos šviesos gimdykloje. Ar moteris jaučiasi užtikrintai, ar palūžusi, jai vis tiek patinka vyro padrąsinimai. Būtent todėl, jei moteris klausia, ar nesustorėjo, vyras turėtų visada atsakyti, kad ji atrodo nuostabiai. Tai ypač svarbu po gimdymo. Juk ji neturėjo laiko pasidažyti ir apsivilkti šventinės suknelės. Suprantama, kad vos pagimdžiusi ji neatrodys kaip garsenybė ant raudono kilimo. Tik ar galima jai tai sakyti? Po šimts, tikrai ne.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kliba idealia laikyta Holivudo daugiavaikė šeima
Gydytoja pataria, kaip nėštumo metu prižiūrėti dantis

Oho, kokia didžiulė adata/replės"

Nieko sau. Nejau šitaip negailestingai galite elgtis su emociškai jautria moterimi, kuriai tenka dar ir fizines jėgas sukaupti gimdant. Adatos gal ir bauginamai atrodo, tačiau gimdyvei tikrai nederėtų klausytis kalbų apie metalinius daiktus, kurie gali būti naudojami gimdymo procese.

Visas šitas stresas labai mane išvargino"

Ak, išvargote? O kas būtų, jei kelis mėnesius tektų vaikščioti su vis didėjančiu pilvu, nuolat keičiantis nuotaikai? Viso to kulminacija būtų kelias ar keliolika valandų trunkantis skausmingas gimdymas. Taigi menkas jūsų patiriamas nepatogumas – galvos skausmas, miego trūkumas tėra menkniekis. Tad verčiau patylėkite.

Ar skauda?“

Jei manote, kad ji šiaip prastos nuotaikos, nes nespėjo nusilakuoti nagų, galvokite iš naujo. Jai SKAUDA. Ne šiaip sau gimdymo namuose moterims daroma anestezija.

Užpildykite šį dokumentą“

Ligoninės darbuotojai, užėję į palatą per patį sąrėmio piką turėtų būti supratingesni. Jei moteriai nubėgo vandenys, jei ji šaukia iš skausmo, tai ir savo pavardę gali pamiršti, jau nekalbant apie socialinio draudimo numerį. Sunku rašyti, kai rankos nevalingai gniaužiasi į kumščius. Tegu reikiamus dokumentus perskaito ar užpildo vyras.

Šypsokis. Fotografuoju"

Būsima motina tikriausiai išpilta prakaito, tad ji tikrai nenorės, kad tokia nuotrauka puikuotųsi socialiniuose tinklalapiuose. Taip, būna išimčių, yra moterų, kurios nori fotografuotis su naujagimių tarp gėlių puokščių, ir visgi būkite supratingi – jei matote, kad moteris nori pabūti viena, nešvytuokite jai prieš akis fotoaparatu.

Suprantu, kaip jautiesi"

Kartais labai empatiški žmonės patiria psichosomatinius simptomus - netgi migreninius skausmus, nuotaikų kaitą. Bet iš esmės vyrai negali patirti gimdymo skausmų, taigi neapsimeskite, kad suprantate, kaip ji jaučiasi. Geriausia, ką galite padaryti, – būti šalia ir pasakyti, kad viskas bus gerai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.