Apie nėštumą pranešė keistas sapnas (skaitytojos istorija)

Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Visų pirma reikėtų pasakyti, kad sūnelis buvo be galo lauktas ir išsvajotas vaikelis. Na, bet kuri mama pasakytų kitaip apie savo mažylį?

Po intensyvių mėnesio „treniruočių" su vyru vieną naktį susapnavau, jog kažkoks balsas „už kadro" pasakė, jog „šį kartą surinkote puikų genų rinkinį", ir toks lyg buožgalviukas sapne pasivaideno.

Sapnas buvo be galo ryškus ir gražus, toks pilnas teigiamų emocijų. Kelias dienas galvojau apie tai ir lapkričio 3 -osios ankstų rytą pasidariau testą. Buvau visiškai rami, kad esu nebe viena, ir... netrukus pamačiau dvi ryškėjančias juosteles. Širdis iš laimės daužėsi kaip pašėlusi!

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdingas eksperimentas: vyrų reakcija pajutus gimdymo skausmus
Ar tikrai gimus vaikui, giminėje kažkas miršta?

Vyrui grįžus iš naktinės pamainos, vis dar varčiausi lovoje. Vyras nuėjo į vonią ir girdžiu šaukia:

- O ką reiškia du brūkšneliai?

- O kaip tau atrodo?

- Esi ne viena?!

Ir džiaugiamės abu kaip maži vaikai.

5-ą nėštumo savaitę gydytoja patvirtino, jog viskas puikiai įsitvirtinę ir belieka auginti bei prižiūrėti savo pilvelį. Nėštumas buvo labai lengvas, pirmąjį trimestrą daug keliavau darbo reikalais ir vis nepamiršdavau pasikalbėti su savo pilveliu. Buvo labai gera jausti, kad ten giliai manyje ir paslėptas nuo visų akių auga stebuklas. Mūsų bendras su vyru meilės vaisius! Labai anksti pajutau ir pirmuosius judesius – 14-tą savaitę, skrydžio į mūsų svajonių kelionę metu. Vėliau visos kelionės metu lydėjo „drugelio" plazdėjimas pilvuke. Skrajojome padebesiais.

Nuo pirmų dienų buvau įsitikinusi, jog gims berniukas. Net ir vardai kitokie nesigalvojo, kaip tik berniukiški. Netrukus susapnavau ir savo mažylį - juodaplaukį gražų berniuką. Nuojauta neapgavo- gydytoja bent kelis kartus patvirtino pirminį mūsų spėjimą.

Išėjusi į „dekretą", vis dar buvau pilna veiklos - paskaitos nėščiosioms, įvairūs kursai, mankštos, o kur dar viso kraitelio pirkimas. Mėgavausi kiekviena akimirka, vyras lepino, vakarais gulėdavome ir vis kalbindavome savo mažylį. Judesiai stiprėjo, o kur dar tas nepakartojamas bendrumo- vientisumo jausmas, kurio neįmanoma pakartoti. Kas rytą sveikindavausi su pilveliu švelniai jį paglostydama ir gaudama stiprų spyrį atgal. Na, ir kita gausybė bendrų ritualų, kuriuos visos nėščiosios išgyvena.

Terminas buvo numatytas liepos 10-12 d. Viskas suruošta, lagaminas sudėtas, mes abu su vyru pasiruošę morališkai. Vyrui nuo liepos 10 dienos prasidėjo naktinės pamainos, abu dar iš vakaro pajuokavome, kad skambinsiu naktį ir iškviesiu namo, kad pailsėtų ir ramiai išsimiegotų, o kitą dieną vėl keliaus į darbą. Išlydžiu vyrą ir 23 val prasidėjo lyg paruošiamieji sąrėmiai. Sūpavausi ant kamuolio, žiūrėdama filmą ir susirašinėdama su drauge, ji vis klausė, ar jau prasidėjo? Aš jau abejojanti, bet nenorinti kelti bereikalingų minčių, sakau: Oi, ne, vėl paruošiamieji kankina".

Nors telefone įsijungiau ir pradėjau fiksuoti sąrėmių pradžią ir stebėti jų dažnumą. Kartojasi kas dešimt minučių. Antrą valandą keliauju į lovą: užmigti jau nebegaliu, sąrėmiai kartojasi reguliariai kas 7-8 minutes. Ir staiga toks POKŠT garsas pilve, panašu į vandenmaišio plyšimą. Šoku iš lovos, laukdama pliūpsnio vandens, bet nieko. Keliauju į dušą ir jau nesuprantu, ar čia vandenys bėga, ar dušo vanduo. Bet sąrėmiai dažnėja. Skambinu vyrui ir prašau grįžti. Tuo metu ramiai apsirengiu ir toliau supuosi ant kamuolio. Jaučiuosi visiškai rami rami, net pačiai keista. Vis dar kirba mintis, kad gal tai netikri sąrėmiai, parengiamieji.

Vyras grįžta po gero pusvalandžio visiškai ramus, net nustemba radęs mane apsirengusią. „Negi tu gimdai?", - klausia, ir gal man pasirodo, bet lyg ir šmėkštelėjo nerimo šešėlis jo veide. Dar ramiai pasiūlau jam pavalgyti ir už kokio pusvalandžio išjudame iš namų. Važiuojam, mašinoje per sąrėmius kalbėtis jau nebesinori. Gimdymo namų priimamasis skendi tamsoje, skambinam kelis kartus, kol ateina apsimiegojusi seselė su žvilgsniu „Ko?". Lyg nemato, jog pilvas lipa lauk. Dokumentų pildymas, tonusų matavimas, dar sėdėdama seselė nusistebi, kokie sąrėmiai dažni ir stiprūs. Toliau - apžiūra su ne itin malonia budinčia gydytoja, vanduo jau teka kaip pasiutęs, užsiropšti ant kėdės irgi sudėtinga. Taigi, turim 5 cm gimdos kaklelio atsidarymo ir keliaujam į gimdyklą.

Persirengiu savo rūbais, prisega aparačiukus ir laukiam. Akušerė įstato kateterį, dėl visa ko. Tikriausiai geriausia buvo tai, kad neturėjau išankstinio nusistatymo, jog tikrai gimdysiu su/ ar be epidūro. Na, bet pasiruošiam ir tam.

Vyras šalia, kažką kalbamės ir vis kvėpuojam, kvėpuojam, kvėpuojam. Vėliau viskas šiek tiek sulėtėja, na, bent jau mane toks jausmas apima, nes kas valandą kaklelis prasiveria po 1cm, o aš vis guliu ir kvėpuoju, kvėpuoju, kvėpuoju. Lipu iš lovos, vaikščioti nebesinori, sūpuojuosi ant kamuolio atsirėmusi į vyrą. Jis man drėkina kaktą, vis drąsina mane ir kartoja, kaip mane myli.

Galvoju apie mažylį, kad jam irgi sunku, ir kaip jis stengiasi greičiau pasimatyti su mumis. Žvilgčioju į laikrodį - 7, tada - 8, po to - 9 val. ryto. Sąrėmiai stiprėja, o paskutinė valanda eina vėžlio tempu, kol pajaučiu norą stangintis. Tada jau visas veiksmas ganėtinai greitai: subėga akušerė, gydytojas, rezidentai, visi greitai rengiasi ir drąsina mane: „Varyk, stumk, tu gali".

Girdžiu šalia vyrą: „Tu šaunuolė", „Jau matau galvytę", „Liko visai nedaug". Matau tik jo akis. Ir be galo noriu, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų. Vienas, du, dar pora stūmimų ir toks didelis palengvėjimas. Šlapias ir mažytis gumulėlis paguldomas ant mano krūtinės. Verkiu balsu, šalia knerkščia mažytis mūsų sūnelis, vyras irgi verkia mus apkabinęs. Mažiukas atsimerkęs ir žiūri į mane. Mūsų gražuolis juodais ilgais plaukučiais sūnelis!

Už šią akimirką, už tą jausmą galėčiau šimtą gimdymų iškęsti! Gyvenimiška patirtis skaudi, bet kiekviena sekundė verta to gimdymo stebuklo. Guliu, ir taip gera. Be jokių chirurginių intervencijų, be plyšimų, epidūrų. Aš pati! Viską pati kartu su vyru, kurio palaikymas, akys, jo meilė pridėjo be galo daug jėgų. Ačiū jam už tai! Tu - mano Vyras iš didžiosios „V"!

Nėra nei vienos dienos, kad neprisiminčiau tos liepos 11-osios, tų akimirkų, to pirmo įspūdžio, to pirmo mažylio prisilietimo. Dabar tikrai žinau, ką reiškia verkti iš laimės, ką išgyveno mano mama, ką išgyvena visos mamos. Kaip reikia branginti tuos jausmus, santykius ir vienas kitą. Šiandien, žiūrėdama į savo mažylį, mintyse dėkoju savo Vyrui ir kažkam iš aukščiau, kad visgi turėjau galimybę patirti tokią didelę LAIMĘ tapti MAMA.

Airina

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir lapkričio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?