Balandžio 1 -osios pokštas: norintys dalyvauti gimdyme vyrai privalės išklausyti kursus

 (13)
Nauji vėjai Lietuvos gimdymo praktikoje. Nuo šiol vyrai, norintys dalyvauti gimdyme turės praeiti specialius kursus. Neišklausę jų į gimdyklas nebus įleidžiami.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nuo redakcijos: taip, tai tėra smagus balandžio 1 -osios pokštas.

Naujojo įstatymo rengėjai, matyt, buvo tos nuomonės, jog Lietuvoje iki šiol galiojo per daug liberali tvarka. Gimdyme dalyvauti gali ir sutuoktiniai, ir partneriai be jokio išankstinio pasiruošimo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Video, kuris privers susimąstyti kiekvieną mamą ir tėtį
Interviu su lietuve dula apie placentos panaudojimą po gimdymo

Kaip rodo praktika, moteris į gimdymo namus vis dažniau lydi vyrai. Šiais laikais surasti gimdyvę, kuri sąrėmių metu  būtų visiškai viena, nelengva. Jei vyras negali dalyvauti gimdyme, moteris į pagalbą pasikviečia mamas, seseris, drauges.

Pagal šiuo metu rengiamą įstatymo projektą, kiekvienas gimdyvę lydintis žmogus iki įžengdamas į gimdyklą turės būti išklausęs nėštumo kursus. Kokia konkrečiai informacija būtina gimdyme dalyvaujančiam vyrui, irgi numatyta. Manoma, kad vyras turi turėti žinių apie gimdymo etapus, apie natūralią pagalbą sąrėmių metu (kvėpavimas, masažas, dušas ir pan.), taip pat apie medicininius nuskausminimo būdus. Visa ši informacija ir bus pateikiama nėštumo bei gimdymo kursuose.

Išklausęs šią informaciją vyras gaus pažymą apie tai - moters nėščiosios kortelėje bus uždedamas spaudas, patvirtinantis šį faktą.

Teigiama, jog tokios priemonės pagerins šeimos ir medikų bendradarbiavimą. Vis dar pasitaiko atvejų, kai dėl nežinojimo ir neišmanymo vyrai gimdymo namuose trukdo medikų darbą, arba dar blogiau - alpsta, ir tuomet medikams tenka rūpintis ne tik gimdyve, bet ir jos antrąja puse.

Šią naująją tvarką, kuri įsigalioti turi nuo kitų metų sausio 1-osios, mūsų pakalbintos nėščiosios vertina dvejopai. Pirmą kartą gimdanti Greta yra apsisprendusi gimdyti viena, be vyro, todėl šis sprendimas jos neliečia. "Teoriškai vertinu gerai tokį įstatymą, nes žinios dar niekam nepakenkė, tačiau mūsų atveju gimdyme dalyvausiu viena, todėl man tai neaktualu", - sakė ji. Beje, ji pati nėštumo kursus ketina lankyti, kai išeis Nėštumo ir gimdymo atostogų.

Tuo tarpu jau trečio mažylio besilaukianti Laima mano, jog tai visiškai nereikalinga priemonė. Pasak jos, vyras gimdymuose dalyvavo du kartus, todėl šį, trečią kartą, jis viską jau kuo puikiausiai išmano. Versti jį lankyti kursus esą yra nelogiška, be to, kursai kainuoja, o nemokamų sunku rasti.

Šiuo metu vyksta įstatymo svarstymas, savo nuomones gali pareikšti visi norintieji, į jas bus atsižvelgta. Beje, minėtoji tvarka galios visiems gimdyme dalyvauti norintiems asmenimis - ne tik vyrui, bet ir mamai, anytai, seseriai ar kitam moterį lydėsiančiam asmeniui.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.