Beata: nemaniau, kad vietoj vežimėlio teks pirkti karstą

 (82)
Mums parašiusi Beata pasakoja liūdniausią savo gyvenimo įvykį, kuris sukrėtė šeimą ir paliko daug neatsakytų klausimų KODĖL? Prašome jūsų supratingumo komentuojant istoriją.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ilgai galvojau,  ar rašyt, ar ne, ir vis dėlto nutariau papasakoti savo istoriją. Esu labai laiminga antroje santuokoje, iš pirmos santuokos turiu 12 metų sūnų. Mano vyras iš pirmos santuokos turi dvi dukras.

Su vyru vis pasvajodavome apie bendrą vaikelį, kažkodėl vis įsivaizdavom, kad turėsim dukrytę. Svajojom, kaip ji atbėgs ryte pas mus, kaip išdykaus, kaip mes visur kartu ja keliausim.

Ilgai negalėjau pastoti, net praradau viltį, tačiau vieną dieną pajutau, kad esu ne viena. Nuėjau pas gydytoją, ji man patvirtino, kad nėštumui 6 savaitės.

Atėjau pasitikrinti vėl po 2 savaičių, viskas lyg ir būtų gerai, tik turiu aukštą kraujo spaudimą, kuris kamuoja mane jau 12 metų. Gydytoja sakė, kad nebus lengvas nėštumas su tokiu spaudimu, bet viskas įmanoma, prižiūrėjo mane ir kardiologai, ir ginekologai.

Aš dirbau, bet stengiausi nepersidirbti, laikas ėjo, pilvukas augo. Jautėm su vyru, kad bus dukrytė, labai jos laukėm, labai džiaugėmės.

Kai suėjo 19 savaičių, man pakilo didelis spaudimas, todėl gydytoja išsiuntė mane į Vilnių. Ten su vyru pralaukėm 8 valandas ir mane paleido namo - nerado priežasties, dėl ko guldyti reiktų, nors spaudimas buvo 240*120.

Mane paguldė Ukmergėje, personalas labai rūpinosi ir jaudinosi dėl manęs. Deja, spaudimas vėl kyla ir mane su greitąja išveža į Vilnių. Ten per mano maldavimą ir ašaras guldo į ligoninę, bet po savaitės paleidžia.

Namie pabuvau vos 2 savaites, vėl grįžtu į Vilnių, kadangi iš nosies ima nesustabdomai tekėti kraujas. LOR gydytojai man sutvarko nosį, tačiau aš praradau daug kraujo, prasidėjo mažakraujystė, teko perpilti man kraują. Trūko oro, galų gale ir nejaučiau kūdikio judesių.

2015 04 17 ryte ligoninėje pabudau geros nuotaikos, viskas atrodė kaip ir gerai, tik atėjusi gydytoja pasakė, kad reikia ruoštis operacijai - man ims vaiką. Tada buvau 24 savaitę nėščia. Pradėjau verkti ir rėkti, kad neatiduosiu mažytės, bet kitos išeities nebuvo. Taip 11.29 po cezario pjūvio operacijos man išėmė 500 g sveriančią mergytę.

Pamačiau ją po 2 parų, tokia gražutė, tokia mažytė, kovojanti už savo gyvybę. Pavadinome Saule.

Po savaites ją perkėlė į Vaikų ligoninę, lankiau, kalbėjau, maldavau, kad tik gyventų... Taip norėjosi atsigulti šalia ir laikyti glėbyje.

Deja, gegužės 17 dieną ryte sužinau, kad Saulytei infekcija ir jai nedaug liko gyventi. Padėjau ant jos ranką ir labai verkiau, nežinojau, ką sakyti...

Vakare 19 valandą ji iškeliavo. Norėjosi šaukti, rėkti, bet...

Po 2 dienų ją palaidojom, niekada nemaniau, kad vietoj vežimėlio teks pirkti karstelį...

Jau 3 mėnesiai kiekvieną dieną su vyru važiuojam ant kapelio palaistyti gėlių. Niekaip negaliu susitaikyti su netektimi, vis užduodu klausimą KODĖL?

Pykstu ir ant Dievo, ir ant gyvenimo, žinau, kad turiu būti stipri, turiu nuostabų vyrą ir sūnų, bet kaip susitaikyti, kai tavo svajonė miršta?..

Daug kas sako, kad dar turėsim kitų vaikų, bet aš nenoriu kito, noriu tik šios savo Saulės...

Beata

Jūsų gimdymo istorijų laukiame el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.