Beata: nemaniau, kad vietoj vežimėlio teks pirkti karstą

 (82)
Mums parašiusi Beata pasakoja liūdniausią savo gyvenimo įvykį, kuris sukrėtė šeimą ir paliko daug neatsakytų klausimų KODĖL? Prašome jūsų supratingumo komentuojant istoriją.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ilgai galvojau,  ar rašyt, ar ne, ir vis dėlto nutariau papasakoti savo istoriją. Esu labai laiminga antroje santuokoje, iš pirmos santuokos turiu 12 metų sūnų. Mano vyras iš pirmos santuokos turi dvi dukras.

Su vyru vis pasvajodavome apie bendrą vaikelį, kažkodėl vis įsivaizdavom, kad turėsim dukrytę. Svajojom, kaip ji atbėgs ryte pas mus, kaip išdykaus, kaip mes visur kartu ja keliausim.

Ilgai negalėjau pastoti, net praradau viltį, tačiau vieną dieną pajutau, kad esu ne viena. Nuėjau pas gydytoją, ji man patvirtino, kad nėštumui 6 savaitės.

Atėjau pasitikrinti vėl po 2 savaičių, viskas lyg ir būtų gerai, tik turiu aukštą kraujo spaudimą, kuris kamuoja mane jau 12 metų. Gydytoja sakė, kad nebus lengvas nėštumas su tokiu spaudimu, bet viskas įmanoma, prižiūrėjo mane ir kardiologai, ir ginekologai.

Aš dirbau, bet stengiausi nepersidirbti, laikas ėjo, pilvukas augo. Jautėm su vyru, kad bus dukrytė, labai jos laukėm, labai džiaugėmės.

Kai suėjo 19 savaičių, man pakilo didelis spaudimas, todėl gydytoja išsiuntė mane į Vilnių. Ten su vyru pralaukėm 8 valandas ir mane paleido namo - nerado priežasties, dėl ko guldyti reiktų, nors spaudimas buvo 240*120.

Mane paguldė Ukmergėje, personalas labai rūpinosi ir jaudinosi dėl manęs. Deja, spaudimas vėl kyla ir mane su greitąja išveža į Vilnių. Ten per mano maldavimą ir ašaras guldo į ligoninę, bet po savaitės paleidžia.

Namie pabuvau vos 2 savaites, vėl grįžtu į Vilnių, kadangi iš nosies ima nesustabdomai tekėti kraujas. LOR gydytojai man sutvarko nosį, tačiau aš praradau daug kraujo, prasidėjo mažakraujystė, teko perpilti man kraują. Trūko oro, galų gale ir nejaučiau kūdikio judesių.

2015 04 17 ryte ligoninėje pabudau geros nuotaikos, viskas atrodė kaip ir gerai, tik atėjusi gydytoja pasakė, kad reikia ruoštis operacijai - man ims vaiką. Tada buvau 24 savaitę nėščia. Pradėjau verkti ir rėkti, kad neatiduosiu mažytės, bet kitos išeities nebuvo. Taip 11.29 po cezario pjūvio operacijos man išėmė 500 g sveriančią mergytę.

Pamačiau ją po 2 parų, tokia gražutė, tokia mažytė, kovojanti už savo gyvybę. Pavadinome Saule.

Po savaites ją perkėlė į Vaikų ligoninę, lankiau, kalbėjau, maldavau, kad tik gyventų... Taip norėjosi atsigulti šalia ir laikyti glėbyje.

Deja, gegužės 17 dieną ryte sužinau, kad Saulytei infekcija ir jai nedaug liko gyventi. Padėjau ant jos ranką ir labai verkiau, nežinojau, ką sakyti...

Vakare 19 valandą ji iškeliavo. Norėjosi šaukti, rėkti, bet...

Po 2 dienų ją palaidojom, niekada nemaniau, kad vietoj vežimėlio teks pirkti karstelį...

Jau 3 mėnesiai kiekvieną dieną su vyru važiuojam ant kapelio palaistyti gėlių. Niekaip negaliu susitaikyti su netektimi, vis užduodu klausimą KODĖL?

Pykstu ir ant Dievo, ir ant gyvenimo, žinau, kad turiu būti stipri, turiu nuostabų vyrą ir sūnų, bet kaip susitaikyti, kai tavo svajonė miršta?..

Daug kas sako, kad dar turėsim kitų vaikų, bet aš nenoriu kito, noriu tik šios savo Saulės...

Beata

Jūsų gimdymo istorijų laukiame el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.