Buvau nusprendusi gimdyti su vyru ir be nuskausminamųjų, bet...

 (42)
Norite papasakoti savo gimdymo istoriją? Nedelskite, laukiame jūsų laiškų el.paštu tavovaikas@delfi.lt.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Esu iš tų mamų, kurios nuo pat pastojimo labai domisi viskuo, kas susiję su vaiku. Pradėjau nuo mano pačios būsenos (nėščios), vėliau vaiko vystymusi, gimdymu ir t.t.

Tai va. Daug skaičiau apie gimdymą, lankiau nėščiųjų kursus. Ką reikia turėti, kaip viską ištverti. Buvau nusprendusi, kad gimdysiu be nuskausminamųjų, aišku, kad dalyvaus vyras.

Bet.. Buvo viskas priešingai. Na, jau pirmiausia tai, kad visą laiką mėginau paruošti vyrą gimdymui ir nesisekė. Aiškino, kad labai bijo, kad nualps (jaučiu, dauguma tvirtina tą patį, o ir alpsta tik  vienetai). Bandžiau rodyti gimdymo filmukus, kalbėjau apie riziką, jei gimdyčiau viena. Juk maža kas nutiktų, o jis būtų vienintelis liudininkas. Nepadėjo, nors nežinia, kaip būtų buvę tą akimirką. Pati ir sakiau kaip nors ištversiu tuos skausmus, busiu didvyrė ir gimdysiu be nuskausminamųjų.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pusseptinto kilogramo kūdikį pagimdžiusi mama nepastebėjo nėštumo
Motina atsisako neįgalaus vaiko, kurį užauginti ryžtasi tėtis

Planuota operacija

Nors nėštumas nebuvo labai sunkus, nekalbant apie rūgščių kilimą, kojų tinimą, stuburo skausmus - ėjau kaip bitė. Dirbau ilgiau nei dauguma ir regis viskas buvo puiku, tačiau turėjau nepaaiškinamą nuojautą. Esmė ta, kad ultragarso tyrimą darė tik 19 nėštumo savaitę. Vėliau neveikė aparatas, o ir tikrint lyg nebuvo reikalo. Nuėjusi pas ginekologę rašyti prašymo dėl dekretinių atostogų, išsireikalavau dar vieno ultragarso tyrimo. Nors nebuvo jokio reikalo, bet paprašiau. Ir nuojauta neapgavo. Jau veikiantis aparatas parodė, kad mano pilvelyje vaikutis (taip vadinu, nes lyties nesimatė) sėdi! Gavau siuntimą vykti į gimdymo namus išsamesniems tyrimams.

Patarė daryti pratimus, kurie gal padės vaikučiui apsiversti. Gimdymo namuose išgirdau, kad vaikutis tikrai sėdi ir ne šiaip sau, o va apsivijusi bambagyslė apie kaklą. Nesivers. Pasakė, kad reikia nuspręsti datą ir laukia operacija.

Su šia žinia nesusitaikiau iki pat pabaigos.

Giminių patarimu pasiskambinau rekomenduotai vienų gimdymo namų ginekologei. Ji mane apžiūrėjusi suteikė vilties, kad galiu turėti šansą pati pagimdyti, jei pavyktų vaikutį apversti. Apie tai dar nebuvau girdėjusi, bet jei yra galimybė, siūlau visoms tai išbandyti. Guliausi į ligoninę šiai gal ir nelabai maloniai procedūrai. Juk verta pamėginti. Buvo nesuvokiama, kaip galima nuspręsti datą be vaiko valios. Pilvelyje vaikutis sukimui nepasidavė. Ech, kaip gaila. Tiek turėjau vilties..

Grįžau namo su numatyta operacijos diena. 

Vaikelis duoda ženklą

Rytojaus diena susitvarkiau namus, su vyru pasigaminome pačią skaniausią vakarinę. O desertui užsimaniau kakavos ir bandelių. Išsiunčiau vyrą nupirkti. Pirmą kartą per visą nėštumą kažko labai labai užsimaniau ir vyras atsakyti negalėjo. Pasimaiviau su dideliu pilvuku prieš veidrodį.Pasirodė keistas papilvėje gumbiukas žiūrint iš šalies. Pamaniau, kad taip turi būti. Ai, dar. Kelis kartus dieną ėjau su „dideliu“ reikalu i wc. Esu skaičiusi, kad prieš gimdymą kai kam laisvėja viduriai, bet gi man viskas normaliai. Ne kartą pasijuokiau, kad kaži kuo čia viskas baigsis, bet save raminau, kad gal tik sutapimas. Nusipraususi atsiguliau paskaičiuoti judesiukų. Pirmas judesys pasirodė toks keistas. Toks lyg pokšt! Dar masčiau kam priskirti – spyriui ar sujudėjimui. Su antru viskas aišku – sujudėjo. O su trečiu judesiu – vėl pokšt, ir nubėgo vaisiaus vandenys.

Staigiai šokau iš lovos, o slidumas, neįmanoma paeiti. Šaukiu vyrui, kad teks važiuoti, o jis net nusipraust nespėjo. Paskambinau daktarei, kad jau atvažiuoju. Apsirengiam, griebiam už krepšio (laimė, grįžusi iš ligoninės nespėjau iškraustyti) ir išskubame. Taip džiaugiausi, kad vaikutis DAVĖ ŽENKLĄ.

O nuo čia jau prasideda linksmumas. Stresas darė savo. Vyras sustoja prie bankomato ir pamiršta PIN kodą. Dar gerai, kad neužblokuoja kortelės, kol patikslinau kodą. Spaudžia vyras į ligoninę ir nebežino kelio. Bevažiuodamas pradeda man aiškinti, kaip kvėpuoti (veikia matyti filmai). Pasakau, kad man nereikia taip kvėpuoti, nes nieko neskauda. Pasiūliau jam pačiam taip kvėpuoti. Važiuoja vyras ir giliai kvėpuoja. Ima juokas, nors pačią krečia nervinis drebulys. Nors lyg nėra reikalo, bet nieko sau nepadarau. 

Ligoninėje

Ligoninėje gydytoja manęs jau laukė. Greitai paruošia operacijai ir aš jau ten. Tebedrebu. Suleidžia į stuburą vaistų. Nutirpsta visas užpakalis, greitai guldo ir viskas labai, labai greitai.  Išgirstu kūdikio riksmą – mergytė! Kadangi važiavome su išrinktais tiek mergytės, tiek berniuko vardais, iš karto pasakiau, kuo ji vardu. Mergytė sveika, bet ją apžiūri seselės.Viską stebiu nepatikliai. Anesteziologė kalusia kaip jaučiuosi. Atsakau, kad gerai (mastydama apie savo būklę). O ji mane pataiso, sako „sakyk, kad laiminga“. Regis net nespėjau pagalvoti apie laimę, nes viskas taip greitai.

Paguldo dukrytę man ant krūtinės. O pirmas vaizdas toks: guli šiltai susupta ir atkišusi vidurinį pirštą gailiai verkia. Žodžiais nenusakomas jausmas. Aš jau mama, regis, taip netikėtai ir labai greitai. Pasidžiaugiau savo pirmagime ir ją išvežė į kūdikių skyrių. Baigusios mane susiūti atidengia užuolaidėlę, kuri buvo ties kojomis. Keistas jausmas: matau kojas, jos lyg mano, bet daktarė jas lanksto, o aš nieko nejaučiu.

Išvežė pooperacinę palatą. Tebedrebu. Paskui įleidžia vyrą. Abu tokie laimingi ir pasidalinome pirmais įspūdžiais apie mūsų dukrytę. Kadangi neėmėme mokamos palatos, vyrą paleidžia namo. Lieku viena. Nors šalia skaniai knarkia dar viena mamyte, man užmigti nepavyksta. Ir skaičiuoju, meldžiuosi, bet niekas nepadeda. Drebu ir viskas. Nors prižiūrėjusi seselė patarė pamiegoti, kol galiu, akių nesumerkiau iki paryčių.

Pavykus užmigti dingo ir tas nelemtas drebulys. Anksti atneša dukrytę pirmą kartą pamaitinti. Seselė grubiai man numeta dukrytę sakydama, kad viena garsiausiai praverkė visą šitą laiką... Net širdį suspaudė. Dar po kelių valandų atskubėjo vyras. Vėl atvežė dukrytę ir visi atkeliavome į palatą.

Nuo tos dienos nei vienos nakties dar nesiskyrėme. Net senelių prašymų negirdime jiems palikti, kad pailsėtume. Gal kai labiau paaugs. Su dukryte visur keliaujame kartu ir neįsivaizduojame gyvenimo be jos.

Apie Cezario operaciją. Nesuprantu mamų, kurios ryžtasi šiai operacijai be svarbios priežasties. Tik dėl to, kad bijo jog „ten“ kažkas išsitampys, ar dėl skausmo. Aišku, čia pasirinkimo reikalas ir negaliu piršti savo nuomonės.

Nežinau, kaip joms, bet pooperacinis laikotarpis man asmeniškai buvo labai sunkus. Nuolatinis pilvo skausmas, riboti judesiai. Net maitinti pasidėjusi ant rankų negalėjau. Pilvas nutirpęs laikėsi gal pusę metų. Ir dar daug daug niuansų.

Labai tikiuosi su kitu vaikeliu turėsiu galimybę gimdyti pati.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.