Gimdymas Danijoje: vonia, vertėja gimdykloje ir nė vieno blogo žodžio apie medikus

 (13)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai mamai, kuri gimdė Danijoje.
<span style="color: #ff0000;">Gimdymas Danijoje:</span> vonia, vertėja gimdykloje ir nė vieno blogo žodžio apie medikus
© Shutterstock nuotr.

Ilgai planuotas nėštumas

2011 metų spalio mėnesį sužinojom, kad laukiuosi jau pusę metu planuoto vaikučio. Pirmasis vizitas pas vietos medikus buvo gruodžio mėnesį, per jį dvi valandas kalbėjom apie ligas, rizikas vaikui, augančiam mano pilvelyje.

Antrojo vizito metu, vasario 4 -ąją, sužinojom, kad laukiame mūsų taip išsvajoto berniuko.

Visas nėštumas buvo kaip sviestu pateptas, dirbti baigiau likus vienai savaitei iki gimdymo. Atėjo nustatytoji gimdymo data - liepos 6 -oji. Vizito pas gydytoją metu sužinojau, kad mano Lorensas (vardą išrinkome iš karto, kai sužinojom, kad gims berniukas) dar visai nesiruošia pas tėvelius.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytojas E.Jakiūnas: orgazmą gimdymo metu mačiau du kartus
VIDEO: neeilinė vyro reakcija sužinojus, kad jis taps seneliu

Mums pasiūlė atvažiuoti po savaitės, liepos 13 -ąją, ir tada skatins gimdymą. Skatinimo mudu su vyru labai bijojom, todėl išvakarėse, liepos 12 dieną, internete ieškojom informacijos, kokie būdai natūraliai paskatiną gimdymą. Išbandėme juos: valgiau daug ananaso, išgėriau šampano taurę, išvažiavom pasivaikščioti prie jūros. Grįžom tik 23 valandą. Atsigulę į lovą kalbėjom su pilveliu, vyras vaikui pažadėjo nupirkti dviratuką pirmojo gimtadienio proga, jei jis pradės belstis į šį pasaulį iki ryto. Žinoma, pasimylėjome, nes sakoma, kad tai labai geras būdas paskatinti gimdymą.

Kas tą naktį suveikė, aš negaliu pasakyti, bet 02:20 pabudau didelių skausmų. Sąrėmiai! Jie buvo tokie stiprūs, kad norėjosi lipti sienomis.

Kelionė su nuotykiais iki gimdyklos

Kadangi gimdžiau Danijoje, iki nusižiūrėtos ligoninės buvo 50 km, vyras iš karto paskambino į ją paklausti, ar galim atvažiuoti, ar yra laisva vonia, nes aš buvau pasirinkusi gimdyti vonioje. Sužinoję, kad jau galime skuosti į ligoninę, sėdom į automobilį, kuriame buvo besibaigiąs benzinas (mes gi neplanavome naktį gimdyti). Kelyje sąrėmiai dažnėjo ir stiprėjo. Vyras, sustojęs degalinėje, klausė manęs, gal jam jau priimti gimdymą?

Gimdžiau pirmą kartą, tad nuvažiavus į ligoninę, tiksliai nežinojom, kaip patekti į gimdyklą. Nupūškavom iki kažkokių durų ir ėmėm belsti, skambinti. Palaukėm apie 10-15 minučių, o jų niekas taip ir neatidarė. Vyras skambina vėl į ligoninę ir paaiškėja, kad mes nuėjom visai ne ten, kur reikia, o beldžiam į užrakintas morgo duris. Kai suradome gimdyklą, buvo apie 6 valandos ryto. Po apžiūros pasirodė, kad gimdos kaklelis atsidaręs tik 3 cm, nors skausmas buvo toks, kad įsivaizdavau jau beveik gimdanti.

Paruošė vonią, gulėjau joje kaip deivė, buvo gera, šilta, tiesa, tol, kol nėra sąrėmių. Iš anksto buvome sutarę, kad jokių „epidūrų" nenoriu! Tad kentėjau. Kai kaklelis buvo 9 cm ir jau žinojau, kad tuoj gimdysiu, pradėjau alpti, tad teko iš vonios lipti ant gimdymo stalo. Ten pajutau neregėtą skausmą! Vanduo vonioje skausmus malšino, bet ant gimdymo stalo...

Pamiršau paminėti, kad gimdyme dalyvavo vertėja lietuvė, kuri ne tik palaikė, vertė, ką sako daktarai, bet ir padarė nuostabiausių nuotraukų iš gimdymo.

Po natūralaus gimdymo - operacija

Kadangi nebeturėjau jėgų, man sulašino skatinamųjų vaistų bei davė linksminamųjų dujų, deja, šios nepadėjo visiškai. Daktarė atsisėdo šalia ant kėdės, o vyrui liepė stoti gale kojų, kad galėtų man sakyti, kaip vyksta gimdymas. Vyras man buvo svarbesnis už visas gydytojas: jis kartu kvėpavo, verkė, gimdė, mes viską darėm kartu, be jo nebūčiau viso to ištvėrusi. Moterys, kurios sako, kad gimdyme vyrams ne vieta, manau, per daug galvoja apie tai, ką vyras pamatys, o ne apie tai, ką vyras pajus, pamatęs ką tik gimusį vaikelį.

13 valandą jau bučiavom savo gimusį berniuką. Deja, tuo viskas nesibaigė, teko vežti mane operuoti, o tai dar vienas stresas. Vyras pasiliko palatoje, sutvarkyti, aprengti vaiką, o aš buvau išvežta tiesiai į operacinę, kurioje jau laukė 9 daktarai. Kodėl jų ten buvo tiek daug, nežinau, bet tai mane labai išgąsdino. Šalia už rankos mane laikė gydytoja, kuri nuo mano atvažiavimo visada buvo kartu. Ji atsisveikindama pasakė, kad aš taip stipriai nebijočiau, ji pabus su manimi, kol aš užmigsiu. Danų gydytojų apsuptyje jaučiausi kaip su savo šeimos nariais.

Šiandien mūsų sūneliui metai ir 10 mėnesių, bet viską atsimenu kaip šiandien. Esu dėkinga gydytojams, o labiausiai - vyrui.

Lorenso mama

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (4)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.