Gimdymas Danijoje: vonia, vertėja gimdykloje ir nė vieno blogo žodžio apie medikus

 (13)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai mamai, kuri gimdė Danijoje.
<span style="color: #ff0000;">Gimdymas Danijoje:</span> vonia, vertėja gimdykloje ir nė vieno blogo žodžio apie medikus
© Shutterstock nuotr.

Ilgai planuotas nėštumas

2011 metų spalio mėnesį sužinojom, kad laukiuosi jau pusę metu planuoto vaikučio. Pirmasis vizitas pas vietos medikus buvo gruodžio mėnesį, per jį dvi valandas kalbėjom apie ligas, rizikas vaikui, augančiam mano pilvelyje.

Antrojo vizito metu, vasario 4 -ąją, sužinojom, kad laukiame mūsų taip išsvajoto berniuko.

Visas nėštumas buvo kaip sviestu pateptas, dirbti baigiau likus vienai savaitei iki gimdymo. Atėjo nustatytoji gimdymo data - liepos 6 -oji. Vizito pas gydytoją metu sužinojau, kad mano Lorensas (vardą išrinkome iš karto, kai sužinojom, kad gims berniukas) dar visai nesiruošia pas tėvelius.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytojas E.Jakiūnas: orgazmą gimdymo metu mačiau du kartus
VIDEO: neeilinė vyro reakcija sužinojus, kad jis taps seneliu

Mums pasiūlė atvažiuoti po savaitės, liepos 13 -ąją, ir tada skatins gimdymą. Skatinimo mudu su vyru labai bijojom, todėl išvakarėse, liepos 12 dieną, internete ieškojom informacijos, kokie būdai natūraliai paskatiną gimdymą. Išbandėme juos: valgiau daug ananaso, išgėriau šampano taurę, išvažiavom pasivaikščioti prie jūros. Grįžom tik 23 valandą. Atsigulę į lovą kalbėjom su pilveliu, vyras vaikui pažadėjo nupirkti dviratuką pirmojo gimtadienio proga, jei jis pradės belstis į šį pasaulį iki ryto. Žinoma, pasimylėjome, nes sakoma, kad tai labai geras būdas paskatinti gimdymą.

Kas tą naktį suveikė, aš negaliu pasakyti, bet 02:20 pabudau didelių skausmų. Sąrėmiai! Jie buvo tokie stiprūs, kad norėjosi lipti sienomis.

Kelionė su nuotykiais iki gimdyklos

Kadangi gimdžiau Danijoje, iki nusižiūrėtos ligoninės buvo 50 km, vyras iš karto paskambino į ją paklausti, ar galim atvažiuoti, ar yra laisva vonia, nes aš buvau pasirinkusi gimdyti vonioje. Sužinoję, kad jau galime skuosti į ligoninę, sėdom į automobilį, kuriame buvo besibaigiąs benzinas (mes gi neplanavome naktį gimdyti). Kelyje sąrėmiai dažnėjo ir stiprėjo. Vyras, sustojęs degalinėje, klausė manęs, gal jam jau priimti gimdymą?

Gimdžiau pirmą kartą, tad nuvažiavus į ligoninę, tiksliai nežinojom, kaip patekti į gimdyklą. Nupūškavom iki kažkokių durų ir ėmėm belsti, skambinti. Palaukėm apie 10-15 minučių, o jų niekas taip ir neatidarė. Vyras skambina vėl į ligoninę ir paaiškėja, kad mes nuėjom visai ne ten, kur reikia, o beldžiam į užrakintas morgo duris. Kai suradome gimdyklą, buvo apie 6 valandos ryto. Po apžiūros pasirodė, kad gimdos kaklelis atsidaręs tik 3 cm, nors skausmas buvo toks, kad įsivaizdavau jau beveik gimdanti.

Paruošė vonią, gulėjau joje kaip deivė, buvo gera, šilta, tiesa, tol, kol nėra sąrėmių. Iš anksto buvome sutarę, kad jokių „epidūrų" nenoriu! Tad kentėjau. Kai kaklelis buvo 9 cm ir jau žinojau, kad tuoj gimdysiu, pradėjau alpti, tad teko iš vonios lipti ant gimdymo stalo. Ten pajutau neregėtą skausmą! Vanduo vonioje skausmus malšino, bet ant gimdymo stalo...

Pamiršau paminėti, kad gimdyme dalyvavo vertėja lietuvė, kuri ne tik palaikė, vertė, ką sako daktarai, bet ir padarė nuostabiausių nuotraukų iš gimdymo.

Po natūralaus gimdymo - operacija

Kadangi nebeturėjau jėgų, man sulašino skatinamųjų vaistų bei davė linksminamųjų dujų, deja, šios nepadėjo visiškai. Daktarė atsisėdo šalia ant kėdės, o vyrui liepė stoti gale kojų, kad galėtų man sakyti, kaip vyksta gimdymas. Vyras man buvo svarbesnis už visas gydytojas: jis kartu kvėpavo, verkė, gimdė, mes viską darėm kartu, be jo nebūčiau viso to ištvėrusi. Moterys, kurios sako, kad gimdyme vyrams ne vieta, manau, per daug galvoja apie tai, ką vyras pamatys, o ne apie tai, ką vyras pajus, pamatęs ką tik gimusį vaikelį.

13 valandą jau bučiavom savo gimusį berniuką. Deja, tuo viskas nesibaigė, teko vežti mane operuoti, o tai dar vienas stresas. Vyras pasiliko palatoje, sutvarkyti, aprengti vaiką, o aš buvau išvežta tiesiai į operacinę, kurioje jau laukė 9 daktarai. Kodėl jų ten buvo tiek daug, nežinau, bet tai mane labai išgąsdino. Šalia už rankos mane laikė gydytoja, kuri nuo mano atvažiavimo visada buvo kartu. Ji atsisveikindama pasakė, kad aš taip stipriai nebijočiau, ji pabus su manimi, kol aš užmigsiu. Danų gydytojų apsuptyje jaučiausi kaip su savo šeimos nariais.

Šiandien mūsų sūneliui metai ir 10 mėnesių, bet viską atsimenu kaip šiandien. Esu dėkinga gydytojams, o labiausiai - vyrui.

Lorenso mama

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.