Gimdymas Danijoje: vonia, vertėja gimdykloje ir nė vieno blogo žodžio apie medikus

 (13)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai mamai, kuri gimdė Danijoje.
<span style="color: #ff0000;">Gimdymas Danijoje:</span> vonia, vertėja gimdykloje ir nė vieno blogo žodžio apie medikus
© Shutterstock nuotr.

Ilgai planuotas nėštumas

2011 metų spalio mėnesį sužinojom, kad laukiuosi jau pusę metu planuoto vaikučio. Pirmasis vizitas pas vietos medikus buvo gruodžio mėnesį, per jį dvi valandas kalbėjom apie ligas, rizikas vaikui, augančiam mano pilvelyje.

Antrojo vizito metu, vasario 4 -ąją, sužinojom, kad laukiame mūsų taip išsvajoto berniuko.

Visas nėštumas buvo kaip sviestu pateptas, dirbti baigiau likus vienai savaitei iki gimdymo. Atėjo nustatytoji gimdymo data - liepos 6 -oji. Vizito pas gydytoją metu sužinojau, kad mano Lorensas (vardą išrinkome iš karto, kai sužinojom, kad gims berniukas) dar visai nesiruošia pas tėvelius.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytojas E.Jakiūnas: orgazmą gimdymo metu mačiau du kartus
VIDEO: neeilinė vyro reakcija sužinojus, kad jis taps seneliu

Mums pasiūlė atvažiuoti po savaitės, liepos 13 -ąją, ir tada skatins gimdymą. Skatinimo mudu su vyru labai bijojom, todėl išvakarėse, liepos 12 dieną, internete ieškojom informacijos, kokie būdai natūraliai paskatiną gimdymą. Išbandėme juos: valgiau daug ananaso, išgėriau šampano taurę, išvažiavom pasivaikščioti prie jūros. Grįžom tik 23 valandą. Atsigulę į lovą kalbėjom su pilveliu, vyras vaikui pažadėjo nupirkti dviratuką pirmojo gimtadienio proga, jei jis pradės belstis į šį pasaulį iki ryto. Žinoma, pasimylėjome, nes sakoma, kad tai labai geras būdas paskatinti gimdymą.

Kas tą naktį suveikė, aš negaliu pasakyti, bet 02:20 pabudau didelių skausmų. Sąrėmiai! Jie buvo tokie stiprūs, kad norėjosi lipti sienomis.

Kelionė su nuotykiais iki gimdyklos

Kadangi gimdžiau Danijoje, iki nusižiūrėtos ligoninės buvo 50 km, vyras iš karto paskambino į ją paklausti, ar galim atvažiuoti, ar yra laisva vonia, nes aš buvau pasirinkusi gimdyti vonioje. Sužinoję, kad jau galime skuosti į ligoninę, sėdom į automobilį, kuriame buvo besibaigiąs benzinas (mes gi neplanavome naktį gimdyti). Kelyje sąrėmiai dažnėjo ir stiprėjo. Vyras, sustojęs degalinėje, klausė manęs, gal jam jau priimti gimdymą?

Gimdžiau pirmą kartą, tad nuvažiavus į ligoninę, tiksliai nežinojom, kaip patekti į gimdyklą. Nupūškavom iki kažkokių durų ir ėmėm belsti, skambinti. Palaukėm apie 10-15 minučių, o jų niekas taip ir neatidarė. Vyras skambina vėl į ligoninę ir paaiškėja, kad mes nuėjom visai ne ten, kur reikia, o beldžiam į užrakintas morgo duris. Kai suradome gimdyklą, buvo apie 6 valandos ryto. Po apžiūros pasirodė, kad gimdos kaklelis atsidaręs tik 3 cm, nors skausmas buvo toks, kad įsivaizdavau jau beveik gimdanti.

Paruošė vonią, gulėjau joje kaip deivė, buvo gera, šilta, tiesa, tol, kol nėra sąrėmių. Iš anksto buvome sutarę, kad jokių „epidūrų" nenoriu! Tad kentėjau. Kai kaklelis buvo 9 cm ir jau žinojau, kad tuoj gimdysiu, pradėjau alpti, tad teko iš vonios lipti ant gimdymo stalo. Ten pajutau neregėtą skausmą! Vanduo vonioje skausmus malšino, bet ant gimdymo stalo...

Pamiršau paminėti, kad gimdyme dalyvavo vertėja lietuvė, kuri ne tik palaikė, vertė, ką sako daktarai, bet ir padarė nuostabiausių nuotraukų iš gimdymo.

Po natūralaus gimdymo - operacija

Kadangi nebeturėjau jėgų, man sulašino skatinamųjų vaistų bei davė linksminamųjų dujų, deja, šios nepadėjo visiškai. Daktarė atsisėdo šalia ant kėdės, o vyrui liepė stoti gale kojų, kad galėtų man sakyti, kaip vyksta gimdymas. Vyras man buvo svarbesnis už visas gydytojas: jis kartu kvėpavo, verkė, gimdė, mes viską darėm kartu, be jo nebūčiau viso to ištvėrusi. Moterys, kurios sako, kad gimdyme vyrams ne vieta, manau, per daug galvoja apie tai, ką vyras pamatys, o ne apie tai, ką vyras pajus, pamatęs ką tik gimusį vaikelį.

13 valandą jau bučiavom savo gimusį berniuką. Deja, tuo viskas nesibaigė, teko vežti mane operuoti, o tai dar vienas stresas. Vyras pasiliko palatoje, sutvarkyti, aprengti vaiką, o aš buvau išvežta tiesiai į operacinę, kurioje jau laukė 9 daktarai. Kodėl jų ten buvo tiek daug, nežinau, bet tai mane labai išgąsdino. Šalia už rankos mane laikė gydytoja, kuri nuo mano atvažiavimo visada buvo kartu. Ji atsisveikindama pasakė, kad aš taip stipriai nebijočiau, ji pabus su manimi, kol aš užmigsiu. Danų gydytojų apsuptyje jaučiausi kaip su savo šeimos nariais.

Šiandien mūsų sūneliui metai ir 10 mėnesių, bet viską atsimenu kaip šiandien. Esu dėkinga gydytojams, o labiausiai - vyrui.

Lorenso mama

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?