Gimdymas per diplominio gynimą skaitytojos istorija

 (10)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Jurgitai.
© Shutterstock nuotr.

Svajonės apie vaiką - anksti

Esu jauna pirmojo vaikelio mama, kuriam prasidėjo aštuntas mėnuo, bet vis dar mintimis nušuoliuoju į tuos prisiminimus, kai buvau nėščia, ir kaip viskas galėjo pasikeisti.

Vaiko norėjau labai seniai, jau būdama vos dvidešimt kelerių metų svajojau apie vaikus, baltu pavydu pavydėjau visoms draugėms, tapusiomis mamomis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Originali SMS žinutė iš gimdymo namų
Kiek į medikų kišenes deda gimdančios lietuvės

Susituokėme su vyru po ilgos 6 metų draugystės. Iškart po vestuvių pradėjome kalbėtis, kada galėtume pradėti savo pirmąjį vaikelį. Aš norėjau tuoj pat, bet dar negalėjome, nes vyrui po metų turėjo būti baigiamojo darbo gynimas. Jo studijos itin sunkios, reikalaujančios daug bemiegių naktų ir nervų. O kadangi tos studijos su pertraukomis jau tęsėsi 10 metų, reikėjo susikaupti ir galų gale pabaigti mokslus.

Gimdymo terminas - per diplominio gynimą!

Todėl planavome vaikutį taip, kad jis gimtų po diplominio darbo gynimo. Bet mes planuojame, o Dievas juokiasi. Taip išėjo, kad pastojau iš pirmo karto ir paskaičiavus gimdymo dieną, išaiškėjo, kad gimdymas turėtų būti kaip tik per diplominio gynimą!

Neišsigandome, aš apsišarvavau kantrybe ir visą nėštumą stengiausi netrukdyti mūsų tėčiui darbuotis ties diplominiu.

Nėštumas tai leido, nes nežinojau nei pykinimo, nei vėmimo "skonio". Jaučiausi tikrai gerai, todėl savo gera nuotaika dalindavausi su vyru. Buvau rami ir tikėjau, kad viskas bus kaip sviestu patepta.

Laikas bėgo greitai, pilvukas mikliai užaugo ir iki gimdymo bei tėčio baigiamojo darbo gynimo likdavo vis mažiau ir mažiau laiko. Deja, tekdavo vienai eiti pasivaikščioti, vienai užmigti ir vienai rūpintis vaikučio pirkiniais, nes vyras nuolat dirbo ir dirbo ties mokslais bei darbais. Reikėjo išnaudoti kiekvieną dieną maksimaliai, kad tas diplomas galų gale būtų jo rankose. Ir dėl vaikučio, ir dėl šventos ramybės.

Prognozė - vaikas gims mažas

Likus keliems mėnesiams iki gimdymo datos, ginekologė po echoskopijos padarė išvadą, kad vaikutis gims mažutis, geriausiu atveju 3 ar 3,2 kg, kadangi esu pati vos 1,52 m ūgio, o ir tėvelis nėra milžinas. Tad buvau nusiteikusi gimdyti tik pati. Visose knygose, straipsniuose praleisdavau temas apie cezario pjūvio operaciją ir atsigavimą po jos. Buvau tikra - man to nereikės, nes pagimdysiu pati. Juk visos pagimdo. Mėgstu sportuoti, buvau tikra, kad turiu jėgų ir tai įvyks natūraliai.

Deja, paskutinėmis savaitėmis teko gyventi net pas savo tėvelius, kad vyras ramiai, niekieno netrukdomas galėtų namuose dirbti ir klijuoti per visas grindis nutiestus maketus. O aš pradėjau neramiai miegoti, nes labiau bijojau, kad vaikutis gims anksčiau nei planuota ir tėtis neapsigynęs diplominio darbo vėl kartos kursą.

Mąsčiau, kaip pasielgus, jeigu pradėčiau gimdyti anksčiau. Buvau sugalvojusi, kad nesakysiu vyrui kai važiuosiu į gimdyklą. Tačiau ir abejojau tuo - juk man taip reikalinga vyro parama ir būvimas šalia! Tad skaičiavau dienas iki diplominio gynimo, o ne iki gimdymo.

Gimdymas prasideda

Diplominio gynimo rytą dar su didžiausiu pilvu vyrui padėjau klijuoti maketus - dabar pagalvoju, kaip aš ant jų neišdribau ir nesugadinau, nes buvau jau visa didelė nevėkšla. Aš buvau rami, kad vyras viską sėkmingai pasidarys. Buvau teisi - mano vyras apsigynė diplominį darbą, aš tą dieną nepagimdžiau.

Nusiraminau, kad dabar galėsime vaikučio gimimo laukti kartu. Labai norėjau,kad vaikas gimtų laiku, kaip nustatyta. Labai nenorėjau jokių skatinamųjų, tad paklausiusi draugės patarimo, dieną išploviau grindis (klūpėdama keturiomis), o naktį man nubėgo vandenys.

3 ryto nuvažiavome į gimdymo namus. Sąrėmiai dar nebuvo prasidėję. Ligoninėje ryte pasikeitus pamainai, po apžiūros daktarė pasakė "be šansų". Mes likome nesupratę, apie ką čia, ir man buvo pasakyta, kad aš pati nepagimdysiu, nes vaikas yra labai didelis. Mums buvo didelis šokas, nes tikėjomės mažyčio vaikučio. Daktarė į tai atsakė: "Gal tau veidrodį atnešti ir nori pasižiūrėti į save?".

Paskutiniu metu kūnas gerokai tino, šlapime buvo rastas nemažas kiekis baltymo, dėl to irgi neleidžiama pačiai gimdyti. Daktarai sakė, kad galiu bandyti gimdyti pati, bet visą dieną prasikankinus, vis tiek tektų operuoti.

Gimsta beveik 4 kilogramų sūnus

Tad nepajutusi didžiųjų sąrėmių, šoko būsenoje, buvau palydėta į operacinę. Viskas įvyko taip greitai! Operacija pavyko sklandžiai ir labai greitai ant mano krūtinės gulėjo mūsų "mažas" berniukas, kuris svėrė 3820 ir 53 cm. Sveikas, įvertintas 10 balų vyrukas gulėjo man ant krūtinės ir ramiai bandė atmerkti akytes. Verkiau, drebėjau, nesuvokiau, kas įvyko

Taip - laiku, bet labai netikėtu būdu gimė mūsų vaikutis. Jo tėtis apsigynė diplominį darbą birželio 12, o sūnelis gimė birželio 16.

Jurgita

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.