Gimdymas per diplominio gynimą skaitytojos istorija

 (10)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Jurgitai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svajonės apie vaiką - anksti

Esu jauna pirmojo vaikelio mama, kuriam prasidėjo aštuntas mėnuo, bet vis dar mintimis nušuoliuoju į tuos prisiminimus, kai buvau nėščia, ir kaip viskas galėjo pasikeisti.

Vaiko norėjau labai seniai, jau būdama vos dvidešimt kelerių metų svajojau apie vaikus, baltu pavydu pavydėjau visoms draugėms, tapusiomis mamomis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Originali SMS žinutė iš gimdymo namų
Kiek į medikų kišenes deda gimdančios lietuvės

Susituokėme su vyru po ilgos 6 metų draugystės. Iškart po vestuvių pradėjome kalbėtis, kada galėtume pradėti savo pirmąjį vaikelį. Aš norėjau tuoj pat, bet dar negalėjome, nes vyrui po metų turėjo būti baigiamojo darbo gynimas. Jo studijos itin sunkios, reikalaujančios daug bemiegių naktų ir nervų. O kadangi tos studijos su pertraukomis jau tęsėsi 10 metų, reikėjo susikaupti ir galų gale pabaigti mokslus.

Gimdymo terminas - per diplominio gynimą!

Todėl planavome vaikutį taip, kad jis gimtų po diplominio darbo gynimo. Bet mes planuojame, o Dievas juokiasi. Taip išėjo, kad pastojau iš pirmo karto ir paskaičiavus gimdymo dieną, išaiškėjo, kad gimdymas turėtų būti kaip tik per diplominio gynimą!

Neišsigandome, aš apsišarvavau kantrybe ir visą nėštumą stengiausi netrukdyti mūsų tėčiui darbuotis ties diplominiu.

Nėštumas tai leido, nes nežinojau nei pykinimo, nei vėmimo "skonio". Jaučiausi tikrai gerai, todėl savo gera nuotaika dalindavausi su vyru. Buvau rami ir tikėjau, kad viskas bus kaip sviestu patepta.

Laikas bėgo greitai, pilvukas mikliai užaugo ir iki gimdymo bei tėčio baigiamojo darbo gynimo likdavo vis mažiau ir mažiau laiko. Deja, tekdavo vienai eiti pasivaikščioti, vienai užmigti ir vienai rūpintis vaikučio pirkiniais, nes vyras nuolat dirbo ir dirbo ties mokslais bei darbais. Reikėjo išnaudoti kiekvieną dieną maksimaliai, kad tas diplomas galų gale būtų jo rankose. Ir dėl vaikučio, ir dėl šventos ramybės.

Prognozė - vaikas gims mažas

Likus keliems mėnesiams iki gimdymo datos, ginekologė po echoskopijos padarė išvadą, kad vaikutis gims mažutis, geriausiu atveju 3 ar 3,2 kg, kadangi esu pati vos 1,52 m ūgio, o ir tėvelis nėra milžinas. Tad buvau nusiteikusi gimdyti tik pati. Visose knygose, straipsniuose praleisdavau temas apie cezario pjūvio operaciją ir atsigavimą po jos. Buvau tikra - man to nereikės, nes pagimdysiu pati. Juk visos pagimdo. Mėgstu sportuoti, buvau tikra, kad turiu jėgų ir tai įvyks natūraliai.

Deja, paskutinėmis savaitėmis teko gyventi net pas savo tėvelius, kad vyras ramiai, niekieno netrukdomas galėtų namuose dirbti ir klijuoti per visas grindis nutiestus maketus. O aš pradėjau neramiai miegoti, nes labiau bijojau, kad vaikutis gims anksčiau nei planuota ir tėtis neapsigynęs diplominio darbo vėl kartos kursą.

Mąsčiau, kaip pasielgus, jeigu pradėčiau gimdyti anksčiau. Buvau sugalvojusi, kad nesakysiu vyrui kai važiuosiu į gimdyklą. Tačiau ir abejojau tuo - juk man taip reikalinga vyro parama ir būvimas šalia! Tad skaičiavau dienas iki diplominio gynimo, o ne iki gimdymo.

Gimdymas prasideda

Diplominio gynimo rytą dar su didžiausiu pilvu vyrui padėjau klijuoti maketus - dabar pagalvoju, kaip aš ant jų neišdribau ir nesugadinau, nes buvau jau visa didelė nevėkšla. Aš buvau rami, kad vyras viską sėkmingai pasidarys. Buvau teisi - mano vyras apsigynė diplominį darbą, aš tą dieną nepagimdžiau.

Nusiraminau, kad dabar galėsime vaikučio gimimo laukti kartu. Labai norėjau,kad vaikas gimtų laiku, kaip nustatyta. Labai nenorėjau jokių skatinamųjų, tad paklausiusi draugės patarimo, dieną išploviau grindis (klūpėdama keturiomis), o naktį man nubėgo vandenys.

3 ryto nuvažiavome į gimdymo namus. Sąrėmiai dar nebuvo prasidėję. Ligoninėje ryte pasikeitus pamainai, po apžiūros daktarė pasakė "be šansų". Mes likome nesupratę, apie ką čia, ir man buvo pasakyta, kad aš pati nepagimdysiu, nes vaikas yra labai didelis. Mums buvo didelis šokas, nes tikėjomės mažyčio vaikučio. Daktarė į tai atsakė: "Gal tau veidrodį atnešti ir nori pasižiūrėti į save?".

Paskutiniu metu kūnas gerokai tino, šlapime buvo rastas nemažas kiekis baltymo, dėl to irgi neleidžiama pačiai gimdyti. Daktarai sakė, kad galiu bandyti gimdyti pati, bet visą dieną prasikankinus, vis tiek tektų operuoti.

Gimsta beveik 4 kilogramų sūnus

Tad nepajutusi didžiųjų sąrėmių, šoko būsenoje, buvau palydėta į operacinę. Viskas įvyko taip greitai! Operacija pavyko sklandžiai ir labai greitai ant mano krūtinės gulėjo mūsų "mažas" berniukas, kuris svėrė 3820 ir 53 cm. Sveikas, įvertintas 10 balų vyrukas gulėjo man ant krūtinės ir ramiai bandė atmerkti akytes. Verkiau, drebėjau, nesuvokiau, kas įvyko

Taip - laiku, bet labai netikėtu būdu gimė mūsų vaikutis. Jo tėtis apsigynė diplominį darbą birželio 12, o sūnelis gimė birželio 16.

Jurgita

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (16)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (146)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti