Gimdymas per diplominio gynimą skaitytojos istorija

 (10)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Jurgitai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svajonės apie vaiką - anksti

Esu jauna pirmojo vaikelio mama, kuriam prasidėjo aštuntas mėnuo, bet vis dar mintimis nušuoliuoju į tuos prisiminimus, kai buvau nėščia, ir kaip viskas galėjo pasikeisti.

Vaiko norėjau labai seniai, jau būdama vos dvidešimt kelerių metų svajojau apie vaikus, baltu pavydu pavydėjau visoms draugėms, tapusiomis mamomis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Originali SMS žinutė iš gimdymo namų
Kiek į medikų kišenes deda gimdančios lietuvės

Susituokėme su vyru po ilgos 6 metų draugystės. Iškart po vestuvių pradėjome kalbėtis, kada galėtume pradėti savo pirmąjį vaikelį. Aš norėjau tuoj pat, bet dar negalėjome, nes vyrui po metų turėjo būti baigiamojo darbo gynimas. Jo studijos itin sunkios, reikalaujančios daug bemiegių naktų ir nervų. O kadangi tos studijos su pertraukomis jau tęsėsi 10 metų, reikėjo susikaupti ir galų gale pabaigti mokslus.

Gimdymo terminas - per diplominio gynimą!

Todėl planavome vaikutį taip, kad jis gimtų po diplominio darbo gynimo. Bet mes planuojame, o Dievas juokiasi. Taip išėjo, kad pastojau iš pirmo karto ir paskaičiavus gimdymo dieną, išaiškėjo, kad gimdymas turėtų būti kaip tik per diplominio gynimą!

Neišsigandome, aš apsišarvavau kantrybe ir visą nėštumą stengiausi netrukdyti mūsų tėčiui darbuotis ties diplominiu.

Nėštumas tai leido, nes nežinojau nei pykinimo, nei vėmimo "skonio". Jaučiausi tikrai gerai, todėl savo gera nuotaika dalindavausi su vyru. Buvau rami ir tikėjau, kad viskas bus kaip sviestu patepta.

Laikas bėgo greitai, pilvukas mikliai užaugo ir iki gimdymo bei tėčio baigiamojo darbo gynimo likdavo vis mažiau ir mažiau laiko. Deja, tekdavo vienai eiti pasivaikščioti, vienai užmigti ir vienai rūpintis vaikučio pirkiniais, nes vyras nuolat dirbo ir dirbo ties mokslais bei darbais. Reikėjo išnaudoti kiekvieną dieną maksimaliai, kad tas diplomas galų gale būtų jo rankose. Ir dėl vaikučio, ir dėl šventos ramybės.

Prognozė - vaikas gims mažas

Likus keliems mėnesiams iki gimdymo datos, ginekologė po echoskopijos padarė išvadą, kad vaikutis gims mažutis, geriausiu atveju 3 ar 3,2 kg, kadangi esu pati vos 1,52 m ūgio, o ir tėvelis nėra milžinas. Tad buvau nusiteikusi gimdyti tik pati. Visose knygose, straipsniuose praleisdavau temas apie cezario pjūvio operaciją ir atsigavimą po jos. Buvau tikra - man to nereikės, nes pagimdysiu pati. Juk visos pagimdo. Mėgstu sportuoti, buvau tikra, kad turiu jėgų ir tai įvyks natūraliai.

Deja, paskutinėmis savaitėmis teko gyventi net pas savo tėvelius, kad vyras ramiai, niekieno netrukdomas galėtų namuose dirbti ir klijuoti per visas grindis nutiestus maketus. O aš pradėjau neramiai miegoti, nes labiau bijojau, kad vaikutis gims anksčiau nei planuota ir tėtis neapsigynęs diplominio darbo vėl kartos kursą.

Mąsčiau, kaip pasielgus, jeigu pradėčiau gimdyti anksčiau. Buvau sugalvojusi, kad nesakysiu vyrui kai važiuosiu į gimdyklą. Tačiau ir abejojau tuo - juk man taip reikalinga vyro parama ir būvimas šalia! Tad skaičiavau dienas iki diplominio gynimo, o ne iki gimdymo.

Gimdymas prasideda

Diplominio gynimo rytą dar su didžiausiu pilvu vyrui padėjau klijuoti maketus - dabar pagalvoju, kaip aš ant jų neišdribau ir nesugadinau, nes buvau jau visa didelė nevėkšla. Aš buvau rami, kad vyras viską sėkmingai pasidarys. Buvau teisi - mano vyras apsigynė diplominį darbą, aš tą dieną nepagimdžiau.

Nusiraminau, kad dabar galėsime vaikučio gimimo laukti kartu. Labai norėjau,kad vaikas gimtų laiku, kaip nustatyta. Labai nenorėjau jokių skatinamųjų, tad paklausiusi draugės patarimo, dieną išploviau grindis (klūpėdama keturiomis), o naktį man nubėgo vandenys.

3 ryto nuvažiavome į gimdymo namus. Sąrėmiai dar nebuvo prasidėję. Ligoninėje ryte pasikeitus pamainai, po apžiūros daktarė pasakė "be šansų". Mes likome nesupratę, apie ką čia, ir man buvo pasakyta, kad aš pati nepagimdysiu, nes vaikas yra labai didelis. Mums buvo didelis šokas, nes tikėjomės mažyčio vaikučio. Daktarė į tai atsakė: "Gal tau veidrodį atnešti ir nori pasižiūrėti į save?".

Paskutiniu metu kūnas gerokai tino, šlapime buvo rastas nemažas kiekis baltymo, dėl to irgi neleidžiama pačiai gimdyti. Daktarai sakė, kad galiu bandyti gimdyti pati, bet visą dieną prasikankinus, vis tiek tektų operuoti.

Gimsta beveik 4 kilogramų sūnus

Tad nepajutusi didžiųjų sąrėmių, šoko būsenoje, buvau palydėta į operacinę. Viskas įvyko taip greitai! Operacija pavyko sklandžiai ir labai greitai ant mano krūtinės gulėjo mūsų "mažas" berniukas, kuris svėrė 3820 ir 53 cm. Sveikas, įvertintas 10 balų vyrukas gulėjo man ant krūtinės ir ramiai bandė atmerkti akytes. Verkiau, drebėjau, nesuvokiau, kas įvyko

Taip - laiku, bet labai netikėtu būdu gimė mūsų vaikutis. Jo tėtis apsigynė diplominį darbą birželio 12, o sūnelis gimė birželio 16.

Jurgita

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (18)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (4)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (240)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.