Gimdymas su šypsena ir be skausmo (skaitytojos istorija)

 (7)
Jeigu norite papasakoti savo gimdymo istoriją, laukiame jūsų laiškų el.paštu tavovaikas@delfi.lt.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esu perskaičius ne vieną mamos straipsnį apie gimdymą ir po metų laiko nutariau pati pasidalinti savąja gimdymo istorija.

Buvau stropi nėštukė, šniukštinėjau internete informacijos apie kūdikį,kaip jis kiekvieną mėnesį auga, apie tai, kokių daiktų jam ir man reiks, užsirašiau net į žindymo kursus, kad tik sužinočiau pačias naujausias žinias ir nereiktų klausyti močiučių, ką kada ir kaip daryt, aš gi būsima mama ir noriu viską pati patirti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kuo skiriasi motinystė, kai tau 20 ir 40 metų
Mamos rankų galia ir masažo poveikis vaikui

Pasiruošimas gimdymui

Mintis apie gimdymą vijau šalin, nes labai jo bijojau. Vienos mamos tiesiai šviesiai rėždavo, kad tai labai baisu, kitos su kreiva šypsenėle sakė, kad viskas bus gerai, esą „visos pagimdo ir tu pagimdysi“.

Likus mėnesiui iki gimdymo viename straipsnyje perskaičiau, kad gyd. R. Šemeta yra parašęs knygą „Gimdymas su šypsena“. Įsigijau knygą ir puoliau skaityti, nes ji ne tokia jau ir plona, o kur dar užduotys ir darbas su savimi.

Taigi, neilgai trukus miegamojo ir vonios zonos buvo nukabinėtos teigiamomis frazėmis, mintys sukosi tik apie tas moteris, kurios gimdė lengvai. Prie viso to turiu paminėti, kad nuo trečio nėštumo mėnesio, bent 5 kartus per savaitę dariau nėščiųjų mankštą pagal „prenatal pilates“, o nuo 6 mėnesio vos radus progą sėdėdavau ant gimnastinio kamuolio.

Gimdymo belaukiant

Štai ir išaušo „ta“ diena, nuo pat ryto buvau kupina jėgų, šiek tiek maudžia nugarą, bet tai nuo 6 nėštumo savaitės man nebuvo naujiena. Pasiskambinu į gimdymo namus, pasakau, kaip jaučiuosi ir mane nuramina, kad jei vandenys nenubėgo, galiu ramiai būti namie. Imuosi darbo, išnaudoju energiją, susitvarkau namus, pagaminu valgyti, papliurpiu telefonu su giminėmis. Tiesa, vakarinį susitikimą su draugais atšaukiu, maža ką.

Vyras darbuojasi rūsyje, o man užeina kas 15 minučių po 1 minutę trunkantys spazmai, vaikščioju po kambarį kvėpuoju ir galvoju, kad man dabar paruošiamieji sąrėmiai ir kaip turėsiu elgtis, kai užeis tikrieji. Sulaukiu vyro ir nutariam prieš naktį nuvažiuoti į gimdymo namus, kad apžiūrėtų, sakau, bus ramiau naktį miegoti, nes vis tik dieną pasišalino gleivių kamštis.

Važiuojant jaučiu kiekvieną mažiausią duobę, bet Kaune ir nerasi kelio be duobių... Vyras, rodos, ramus, ir aš nepanikuoju. Apžiūrėjęs gydytojas mane sveikina sakydamas, kad gimdos kaklelis atsidaręs 6 cm ir eisim į gimdyklą. Man šokas, klausiu gydytojo, ar aš jau nevažiuosiu namo?

Jis manęs klausia atgal, o ar galėčiau dar važiuoti namo. Kuriozas, bet man atrodė, kad aš dar tikrai galėčiau.

Gimdymas

Gimdykloje procedūros įprastinės, paguldė, klausė kūdikio širdelės tonų. Kai prakirpo vandenis, nebesinorėjo gulėti ir klausyti, labai prašiau ir leido stotis, nes kūnas pats kėlėsi ir rinkosi geriausią tuo metu jam padėtį.

Nenorėjau jokių masažų, jokių kamuolių ar muzikų, tik sėdėt įsitempus kaip styga ir laukt, bet buvo gera žinot, kad mano mylimas žmogus šalia, ir jei man ko prireiks, jis man padės.

Noriu palinkėti visoms moterims taip gimdyt, kaip aš gimdžiau, nes girdėjau viską, ką gydytojai rekomenduoja, kad tik būtų viskas geriau ir greičiau. Tarp stanginimosi sąrėmių nejaučiau jokio skausmo, be abejonės, visa tai trunka tik akimirką. Apskritai, gimdydama nejaučiau skausmo, tik tempimą ir veržimą, kuris, be abejonės, norėjosi, kad greičiau pasibaigtų.

Mielos moterys, stenkimės pasikliauti savo jėgom ir savo moteriškumu, nukreipkim save pozityvia linkme, nes mintys gydo. Linkiu mylėti ir būti mylimoms, nes saugumo jausmas žmogų daro galingu. Dėkoju savo vyrui už šitą gerą jausmą.

Odeta

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (18)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (4)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (240)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.